Stroje

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Stroje

Postautor: Vampircia » 18 paź 2015, 17:02

Tak mi nagle przyszło do głowy, że to dość istotna kwestia w pisaniu, a jakoś nigdy się w to specjalnie nie zagłębialiśmy. Czy przywiązujecie dużą wagę do tego jak ubierają się wasze postacie? Czy wymyślanie strojów przychodzi wam z łatwością, czy z trudem? Ja przyznaję, że nie lubię, gdy ubraniom w tekstach poświęca się zbyt wiele uwagi. Nie interesuje mnie jak była ubrana każda postać w każdej scenie. Ale wiadomo, że czasem strój może być istotny i wtedy trzeba coś o nim napisać. Ja czasami od razu mam pomysł, a niekiedy w ogóle nie mogę wymyślić, jak postać by się ubierała. Najtrudniej jest oczywiście w przypadku obcych ras. Z jednej strony nie mogą być za bardzo podobne do znanych nam strojów, a z drugiej zbytnie udziwnianie też nie ma sensu. Najciężej opisuje mi się wzory, dlatego często moi bohaterowie mają dość proste stroje. A może macie jakieś sposoby, żeby sobie ułatwić wymyślanie i opisywanie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Re: Stroje

Postautor: Zwierz Hienisty » 18 paź 2015, 18:53

Jeśli strój jest istotny dla danej postaci, to cóż, trzeba go opisać. Zawsze się wtedy hien czuje jak ryba próbująca jeździć na rowerze.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 18 paź 2015, 19:01

A ja lubię opisywać stroje i zawsze zastanawiam się, w co ubrana jest moja postać (niekoniecznie w danej chwili, ale lubię wymyślić, jaki ma styl), nawet jeśli tego nie opiszę. Strój jest ważną rzeczą, bo można przez niego pokazać pewne cechy charakteru. Ważne, żeby nie przesadzić, opisując każdą pierdołę albo strój wszystkich bohaterów w każdej scenie - chyba że ma to jakiś cel. W "Diabeł ubiera się u Prady" była masa drobiazgowych opisów strojów, ale w książce o wydawnictwie czasopisma o modzie było to koniecznością i budowało klimat. Natomiast aŁtoreczki opisujący każdą pierdołę, którą wkłada na siebie bohaterka opowiadanka to zdecydowanie zło. W każdym razie stroje lubię wymyślać, ale nie zawsze jest to dla mnie łatwe, zwłaszcza w przypadku męskich ubiorów.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 18 paź 2015, 19:12

A mnie jest chyba łatwiej wymyślać męskie. A najlepiej jak bohaterowie chodzą w mundurach, wtedy nie ma takiego problemu:P Czasem zdarza się, że wpadnie mi do głowy pomysł na coś bardziej wyszukanego (np. ciuchy Hap-Pa-Mundiego), ale zawsze trudno mi jest to tak ubrać w słowa, żeby czytelnik mógł sobie wyobrazić to, co ja.
Obrazek

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 18 paź 2015, 20:26

Ja zanim opiszę jakiś istotny strój, to lubię go sobie naszkicować, żeby łatwiej zobrazować i np, zdać sobie sprawę że jest do bani, lub że czegoś mu brakuje ;)
Obrazek

Wróć do „Rozmowy o twórczości”