Wymiana dziełami

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Wymiana dziełami

Postautor: Vampircia » 07 lut 2010, 17:21

Ostatnio z Yuri robimy coś takiego, że ona mi mówi o czym chciałaby przeczytać fika, a ja mówię jej o czym ja bym chciała i sobie to nawzajem piszemy. Pomyślałam, że inni też mogliby być chętni do takiej zabawy. Wystarczy, że napiszecie jakiego typu rzeczy jesteście gotowi napisać i co byście chcieli przeczytać, a może się znajdzie ktoś chętny do wymiany.
Ja nie ukrywam, że chętnie przeczytałabym jakiś hentai z Feliciano. Tak, hentai, nie yaoi. W mandze i anime często było podkreślane jego zamiłowanie do kobiet, a jednak znalezienie z nim hentai, graniczy z cudem. Tylko od razu mówię, że nie uznaję Feliciano prawiczka :-P W zamian mogę również napisać jakieś PWP do Hetalii, pairing do uzgodnienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lady Makbeth
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Lady Makbeth » 07 lut 2010, 18:22

Ja, jako zupełny odmieniec z miłą chęcią przeczytałabym (i uwaga, bo chyba nie ma takiego kogoś, kto by mógł coś z tego napisać, nie łudzę się nawet :mrgreen: ):
- coś z Ironmana, najchętniej jakiś fluffik o parze Tony/Pepper
- Watchmen, a dokładnie to pairing Nite Owl/Rorschach (Daniel/Walter)

Ja za to mogłabym (powtarzam, MOGŁABYM) zrewanżować się fikiem do Kiss kiss bang bang (Harry/Perry), lub sztandarowo, czymś z House'a.

Aczkolwiek ostrzegam, pisanie idzie mi raczej mozolnie ;-)
"What's wrong about wanting a man to hold another man's beads?"

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 07 lut 2010, 19:45

Lady Makbeth pisze:lub sztandarowo, czymś z House'a.

Wiesz kiedyś miałam pomysł na crossover Hetalii i House'a :-D Ale to tak na marginesie.

Ja bym chciała coś jajcarskiego. Coś w stylu: "100 rzeczy, któych (jakaś postać) nie może robić na Konferencji Światowej/Olimpie/w drużynie House'a/wybierz jakąś scenerię." Ewentualnie chciałabym przeczytać coś z Wędrowyczem albo Asteriksem.

A napisać mogłabym coś do Naruto, Hetalii, FMA, OP, Lucky Luke'a, Asteriksa, Wędrowycza i (a jakże) Herkulesa by Disney. Z tym że parę z nich wymagałoby odświeżenia przeze mnie informacji o uniwersum. I nie oczekujcie po mnie slashu.

Awatar użytkownika
Ian Deathcraver
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: Ian Deathcraver » 07 lut 2010, 22:19

W sumie mógłbym ci Red coś zaproponować, ale żeby nie spamować linkami to pisz na PW jeśliś chętna.

Ja zaś dla odmiany przeczytałbym jakiś szybki, mięsny, batalistyczny fanfik z Hellsinga, GitS, FMA, NGE lub Vampire Hunter D (bez wątków miłosnych/erotycznych/itp.).

Odwdzięczę się jeśli będę znał pożądany setting. :D
OSTRZEŻENIE: Nie znam się i napewno nie wiem o czym mówię.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2010, 22:54

Ian Deathcraver pisze:Ja zaś dla odmiany przeczytałbym jakiś szybki, mięsny, batalistyczny fanfik z Hellsinga

Można powiedzieć, że napisałam takowy i jest na tym forum ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 13 wrz 2012, 09:47

Bezczelnie podam listę życzeń, nie obiecując niczego w zamian, bo napisanie czegoś na zamówienie zajmuje mi rok i dwa miesiące.

Meme do "Nocarza"
Fik o losach Renegatów do "Nocarza" i cyklu "Obław" Kaczmarskiego .
Jakiś dobry fik o Vetinarim do "Świata Dysku"
Fik do "Jumpera" (tylko pierwszej książki z pominięciem kontynuacji, która sama brzmi jak fanfik)
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 14 wrz 2012, 08:14

A ja dobry fanfik do DW i JJ.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 14 wrz 2012, 11:56

Ja bym chętnie przeczytał fanfiction stworzony na podstawie jednej z Zasad Zaboru Ferengi.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 14 wrz 2012, 13:38

Miryoku pisze:Kusisz, Hermi, kusisz... Ale nic nie obiecuję, absolutnie nie. Tylko daję znać, że pomysł jest cholernie pociągający.

Sama zaczęłam pisać, ale nie mogę skończyć. Dlatego chętnie przeczytałabym w innym wykonaniu 8-) . Jak to napiszesz możesz prosić o co chcesz w każdym fandomie książkowym, z uwzględnieniem zastrzeżenia z wypowiedzi poniżej :-P
Astroni pisze:Tak, tylko jakoś nikt nie podaje, bo mógłby napisać w zamian XD

Ostatnim razem bawiłam się w wymianę ponad rok temu i dopiero teraz pewna osoba dostanie ode mnie fika, którego zamówiła.
Yarpen Zirgin pisze:Ja bym chętnie przeczytał fanfiction stworzony na podstawie jednej z Zasad Zaboru Ferengi.

Czyli do Star Treka? Niektóre byłyby dobrym tematem na własne opowiadania.
"Czasem jeszcze niebezpieczniejsza od pytania jest odpowiedź"
"Żaden dobry uczynek nie ujdzie na sucho." Dobre.

Właściwie dla mnie lepszy byłby temat w którym można rzucać pomysłami, a ktoś je będzie przygarniał. Mieliście kiedyś wrażenie, że macie dobry pomysł, a jak siadacie do pisania, to się nie udaje? Wykonanie mógłby po prostu przejąc ktoś inny. Adoptować cudzy pomysł, jeśli się spodoba, wiem, że nie taki był początkowy zamysł tematu, ale Vampi mnie chyba nie zje :?:

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 27 wrz 2012, 19:10

Ostatnio wpadłam na szalony pomysł. A nim jest stworzenie crossovera ISET (tak czytałam tylko dwie części, ale mi się spodobało. Nie skomentowałam, bo raczej nie jestem za dobrym komentatorem) z Jazz Jackrabbit. Galaktyczne zające i ludzie ISETu, ale by były.., dobra jednak to zostawię dla siebie.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 27 wrz 2012, 20:24

Ciekawe, że wpadłaś na taki pomysł, ale biorąc pod uwagę fakt, że w Isecie pojawia się później więcej postaci, sugerowałabym jednak przeczytanie całości, jeśli chcesz się podjąć czegoś takiego ;-) No i trochę przykro, że sama domagasz się komentarzy, a nic od siebie nie dajesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 27 wrz 2012, 20:33

Po prostu, nie chce oceniać krótkiego kawałka. Wolę skomentować wtedy kiedy będę znała większość i utworzy się jakaś lepsza opinia niż tylko marne fajne.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 27 wrz 2012, 20:39

W porządku, to dobre podejście. Ale trzymam za słowo :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 09 sty 2014, 18:25

Lista moich czytelniczych marzeń, chociaż wątpię, że ktoś tutaj to napisze:
Do Harry'ego Pottera
1. Voldemort uświadamia sobie jak blisko jest porażki w walce z Harrym i rzuca zaklęcie, żeby mieć więcej czasu. Wynik zaskakuje jego i Harry'ego. Obaj lądują w połowie pierwszego roku Harry'ego w zamienionych ciałach. Harry znajduje sposób na odbudowę ciała Voldemorta i nie krąży jako widmo, a Voldemort jest uwięziony w ciele jedenasolatka uważnie obserwowanego przez Dumbledora i Snape'a. Chcę humoru.
2. Harry, Ron, Hermiona, Draco i Luna zostają przeniesieni po wojnie do innego wymiaru w którym Voldemort nigdy nie dowiedział się o przepowiedni. Zamiast tego zniknął jako widmo, gdy Severus Snape zabił go w samobójczym ataku. Harry Potter żył normalnym życiem z rodzicami aż do pojawienia się przybyszów z innego wymiaru, w tym jego odpowiednika, który wydaje się od niego dużo silniejszy i bardziej samodzielny.
3. Harry Potter i Salazar Slytherin. Nie slash. Harry może być reinkarnacją niezadowoloną z tego kim jest dziedzic, może przenieść się w czasie i uczyć od Salazara... Chcę Harry'ego i Salazara.
Do Nocarza
1. Chcę coś o Winoroślach
2. Chcę coś o „zwykłym kundlu pomiędzy wilkami i owczarkami”

Do Avengers
1. Coś o karze Lokiego
2. Cokolwiek o Tonym. Nie slash.

W zamian oferuję fanfiki na takich samych warunkach, jak już mówiłam.

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 03 lut 2014, 12:56

Przeczytałbym sobie ff o jakimś reality show typu Survivor, czy Agent. Co w zamian? W zamian byłbym wiernym czytelniko-komentatorem tego dziełka :)
Obrazek

Wróć do „Rozmowy o twórczości”