Długość tekstu

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Długość tekstu

Postautor: Skorpion » 27 lut 2016, 16:10

Jeszcze jakiś czas temu mieliśmy zasadę o wymaganych trzech stronach tekstu i myślę sobie, że warto przy tej okazji porozmawiać o długości naszych tekstów. Z jednej strony tekst nie powinien być za długi, bo chyba odstrasza, ale z drugiej krótki śmierdzi gniotem, a tego też raczej staramy się uniknąć.
Ile stron powinien według was liczyć dobry tekst? Zapraszam do dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Długość tekstu

Postautor: Miryoku » 27 lut 2016, 16:21

Zależy od tekstu. Po prostu ma być w nim to, co powinno być. Ile to zajmie to już kwestia indywidualna. Bardziej bym się odniosła do długości rozdziału czy po prostu tej części tekstu, którą wrzucamy na forum (albo inne miejsce w internecie). Niech będzie to taka część, żeby można było cokolwiek o tekście powiedzieć. Żeby zaciekawiła. I fajnie, jak kończy się w jakimś sensownym momencie, a nie urywa z dupy, ale to już trudniejsza rzecz. Jak dla mnie rozdział może być długi, bo przecież zawsze można go przeczytać na raty.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 27 lut 2016, 16:23

Ja się zgadzam z Mir. Ciężko dodać mi coś więcej. Generalnie wolę rozdział co ma 20 stron od takiego co ma 2. Oczywiście mówimy tu o rzeczach, które są dobre. Jak coś jest gniotem to i jedna strona może przerosnąć.
Shoot first. Think never.

Indra
amator

Postautor: Indra » 10 cze 2017, 21:06

Trzy strony to trochę mało. Imo lepiej podawać w ilości wyrazów, bo wtedy nie trzeba zmieniać formatu, żeby to sprawdzić. Ja na przykład piszę w Times NR, ale interlinia zawsze 1,5. I wychodzi mi zwykle około 3k wyrazów a to jest około 10 stron.

Wróć do „Rozmowy o twórczości”