O pisarzach

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

O pisarzach

Postautor: Vampircia » 09 mar 2016, 16:08

Czy pisarze to egocentrycy? Mnie się wydaje, że z reguły tak i się zastanawiam, skąd ta zależność. Aczkolwiek nie ma w tym nic złego, jeśli umie się nad tym zapanować. Wiem, trochę lakonicznie, ale tak rzucam hasło, żeby się dyskusja sama rozwinęła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Re: Czy pisarze to egocentrycy?

Postautor: Zwierz Hienisty » 09 mar 2016, 16:27

Nie-egocentryk raczej nie uznałby "omg ale fajny pomysł, trzeba to napisać i dać innym o czytania"! Wszystko rozbija się o to, że ci w duszy gra i koniecznie chcesz urządzić koncert. Inaczej by się zadowoliło, że te pomysły, fabuły, etc. dzieją się tylko dla ich twórcy i w jego czy jej głowie.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 09 mar 2016, 16:31

Czyli zostaje się pisarzem, dlatego, że jest się egocentrykiem, a nie na odwrót? Właśnie to mnie najbardziej nurtowało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 09 mar 2016, 20:28

Brak ogólnego zainteresowania tym wątkiem świadczy o fakcie nieznajomości problemu przez grono pisarzy znajdujących się na tej stronie, a co za tym idzie jasną odpowiedź:
Nie, pisarze nie są egocentrykami.

Czasem tylko lubią mieć świadomość (mocną i niezachwianą), że kogoś interesuje to co mają do przekazania :) I uważam, że egocentryk to zbyt mocne określenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 09 mar 2016, 20:39

Wiecie, co jest w tym coś, bo nieraz się zdarza, że bohaterowie są alter ego pisarzy albo mają podobne do nich doświadczenia.

Nie bez powodu w powieściach Kinga tak dużo pisarzy-alkoholików.

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 09 mar 2016, 20:40

Myślę że tylko gdy mamy o czynienia z literaturą autotematyczną jest to egocentryzm....
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 09 mar 2016, 20:42

Moim zdaniem pisarz powinien korzystać z własnych doświadczeń, bo inaczej jak być wiarygodnym jeśli albo nie robi się riserdżu, albo nie pisze o rzeczach, które się zna?
Jedno to korzystanie z własnych doświadczeń, a inne stawianie swojego tyłka w centrum świata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: O pisarzach

Postautor: Vampircia » 16 mar 2016, 19:54

Zmieniłam trochę nazwę tematu, żeby mógł pomieścić więcej treści. Niedawno czytałam wypowiedź jakiegoś gościa z wydawnictwa i on stwierdził, że teraz to praktycznie każdy chce wydać książkę. Czy jeśli tak jest, to pisanie stało się modne? A jeśli tak, to znaczy, że czytanie też stało się modne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 16 mar 2016, 20:05

Pisanie modne, bo daje ci fejm. Czytanie fejmu nie daje, bo dalej jesteś 1 z 1000 szaraczków wielbiących jakiegoś autora.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 mar 2016, 20:37

Też mi się wydaje, że teraz wszyscy wydają książki, zwłaszcza celebryci, blogerzy itp. Bo jak jesteś znaną osobą, to wiadomo, że książka się sprzeda.
Hyuu~!

Indra
amator

Postautor: Indra » 12 cze 2017, 20:41

Tak, teraz to jest bardzo modne. Choć z tego co słyszałam od znajomego, większość takich książek nie nadaje się do druku i większość pracy odwalają korektorzy. Muszą poprawiać nie tylko błędy ortograficzne, interpunkcję, ale też bardzo dużo jeżeli chodzi o sam styl.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 12 cze 2017, 21:58

Indra pisze: większość takich książek nie nadaje się do druku i większość pracy odwalają korektorzy. Muszą poprawiać nie tylko błędy ortograficzne, interpunkcję, ale też bardzo dużo jeżeli chodzi o sam styl.
To jeszcze dobrze, że korektorzy się tym zajmują, bo są też książki, które wydawane są bez żadnych poprawek, niestety.
Obrazek

Indra
amator

Postautor: Indra » 12 cze 2017, 22:03

Tak, ale wiesz, to celebryci. Za kasę można wszystko. Każdy nieznany pisarz, gdyby przysłał coś takiego, od razu by odrzucili. Oczywiście nikt ze stażystów nie ma dostępu do tych oryginałów, ale przecieki i plotki zawsze są.

Wróć do „Rozmowy o twórczości”