Pomysły na scenariusze by Fanfik

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Fanfik
amator

Pomysły na scenariusze by Fanfik

Postautor: Fanfik » 09 mar 2017, 20:15

Co jakiś czas opublikuję krótki opis scenariusza (zazwyczaj autorskiego, nie fan fiction) i liczę na wasze opinie. Jeśli się wam spodoba, to napiszę całą pracę, a jak nie, to porzucę projekt i zajmę się innym. Na pierwszy ogień pójdzie to. Prosżę abyście powiedzieli czy to waszym zdaniem oryginalne czy oklepane.

Rywalizacja

Dwóch psychopatów ma manię rywalizacji ze sobą. Prześcigają się w najwymyślniejszych morderstwach. Są one do siebie tak podobne, że policja myśli, że sprawcą jest 1 człowiek, a nie 2 różnych. Agent prowadzący śledztwo nie wytrzymuje psychicznie i odchodzi z policji. Nikt inny nie chce się podjąć śledztwa. Zawiedzeni psychopaci porywają policjanta i jego żonę. Ma rozstrzygnąć rywalizację między nimi jeśli chce, aby żona przeżyła. Zasady są takie, że dokonują serii morderstw, a on musi w jak najszybszym czasie domyślić się kto i w jaki sposób zostanie zabity następny. Mierzą mu czas stoperem. Psychopata, który będzie miał dłuższy czas, wygrywa. Gdy policjant się buntuje, wrabiają go w te wszystkie morderstwa i policjant idzie siedzieć. Oni zaczynają nową serię morderstw. Policjant ma bardzo mało czasu aby uciec z więzienia, powstrzymać ich i oczyścić się z zarzutów.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Pomysły na scenariusze by Fanfik

Postautor: Miryoku » 09 mar 2017, 20:21

Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 09 mar 2017, 21:30

Pomysł niezły, mi się podoba. W jakich realiach byłaby osadzona fabuła? Współczesna Polska? USA?
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 09 mar 2017, 21:37

Początek ok. Dwóch morderców, jakaś rywalizacja, spoko, może być. Mam problem z drugą połową, która jest groteskowa. I teraz nie wiem, czy ta groteska jest zamierzona, czy wyszła przypadkowo.
Obrazek

Fanfik
amator

Postautor: Fanfik » 09 mar 2017, 22:25

Tatanka pisze:Pomysł niezły, mi się podoba. W jakich realiach byłaby osadzona fabuła? Współczesna Polska? USA?

USA. Pierwotnie miała to być rywalizacji między Lecterem a Jokerem, ale potem stwierdziłem, że to głupie. Jedną z ról dałbym Eastwoodowi, bo on nie pokazuje emocji, a psychopaci z tego słyną (oczywiście nie mówię, że on taki jest, tylko, że by to dobrze zagrał).

Skorpion pisze:Początek ok. Dwóch morderców, jakaś rywalizacja, spoko, może być. Mam problem z drugą połową, która jest groteskowa. I teraz nie wiem, czy ta groteska jest zamierzona, czy wyszła przypadkowo.

Przypadkowo- zabrakło mi pomysłu. I tak wybrałem najsensowniejszą myśl jaka przyszła mi do głowy. Wymyśl coś lepszego, to w scenariuszu użyję twojego pomysłu :-D
Nie piszę od razu całości właśnie dlatego, że czekam na wasze sugestie :-D

Fanfik
amator

Postautor: Fanfik » 10 kwie 2017, 19:05

Mam pomysł na serię Power Rangers, w której występują wszyscy Rangersi z poprzednich części. Zebrał wszystkie Megazordy ze wszystkich poprzednich części i złączył w Gigazorda, który by walczył z jakimiś kosmitami. W filmie nie może być zbyt wielu bohaterów, bo każdy z nich dostanie zbyt mało czasu i przez to film będzie zły, ale jak się ich tylko przez moment pokaże, a potem się połączą w 1 maszynę, to niby będzie kilkudziesięciu głównych bohaterów (jak to brzmi...), ale będzie wyglądało tak jakby był 1, czyli to jest do zaakceptowania. Można nawet dodać do nich oryginał- Super Sentai- i będzie jeszcze bardziej wesoło :D Rozmach to rozmach :P

Wróć do „Rozmowy o twórczości”