Beta reader poszukiwany

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 05 maja 2010, 12:37

O, ja się lubię bawić w korektę ^^ Mam fioła, jeśli chodzi o gramatykę, ortografię, interpunkcję i stylistykę.

Co do fandomu, to oglądałam parę pierwszych odcinków, ale skoro dobra znajomość serii nie jest konieczne, to mogłam pobetować.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
coolness
amator
Kontaktowanie:

Postautor: coolness » 10 sie 2010, 11:11

*wchodzi, odchrząkuję i zastanawia się, czy jednak nie uciekać* Dobra, a więc tak, potrzebuję bety do dwóch tekstów. Oba z fandomu "Torchwood". Oba teksty to miniaturki. Jedna ma ~1200 słów, druga ~780, a więc są króciutkie. Nie są ze sobą powiązane. Akcja obu rozgrywa się po CoE, ale jedna (ta dłuższa) miniaturka jest w miarę kanoniczna, druga natomiast jest lekkim AU, ale raczej bardzo lekkim, nie ma przywracania do życia kogoś, kto już nie żyje etc, etc. Jedna miniaturka jest bardziej o Jacku, o powrocie na Ziemię, rozmowie-nierozmowie z Rhysem etc; druga natomiast jest o Ianto (Ianto już po śmierci) i zawiera lekki motyw niekanonicznego pairingu. Ah, i obie miniaturki są dziwne. Ktoś się skusi? (przecinki mnie nienawidzą, czemu?)

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 sie 2010, 11:57

Skoro takie krótkie, to ja mogłabym pobetować. Zwłaszcza że i tak pewnie bym je przeczytała, zważywszy na to, jakiego fandomu dotyczą :)
Hyuu~!

Vler
amator

Postautor: Vler » 12 lis 2011, 12:36

Dzień dobry wszystkim, którzy tu zaglądają :)

Szukam bety.

Konkretniej szukam bety, u której interpunkcja, gramatyka i stylistyka nie kuleją tak ja u mnie. Pisze opowiadanie o dość długiej treści - jest plan, są pierwsze nieśmiałe szlify - ale brakuje kogoś kto pochwali i skrytykuje szczerze i z głębi serca.

Nie piszę zbyt szybko - praca ma swoje prawa :)
Jednak jestem otwarta na współprace.

Jeśli chodzi o sam tekst:
trochę magii, trochę złych i trochę dobrych ludzi, demony, miłość, śmierć - taka mieszanka
Pomysł zrodził się po serii gildii magów i grach RPG :)

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 12 lis 2011, 15:49

Ja chętnie pomogę, szczegóły możemy omówić na PM.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 21 lis 2011, 13:48

Teraz z kolei i ja szukam bety. Tym razem nie umieszczę tekstu, którego nie sprawdzi ktoś inny :-P

Tekst jest gotowy, przeznaczony do działu publicystyki, konkretnie recenzja.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 lis 2011, 09:02

Ja ci to mogę zbetować. Prześlij mi na PW.

andzia
amator
Kontaktowanie:

Postautor: andzia » 15 gru 2011, 00:13

Witam, mam już w dorobku kilka opowiadań, ale od kilku osób usłyszałam, że przydałby mi się Beta Reader.
Piszę opowiadania na podstawie życia - wydarzenia, które opisuję mogły się wydarzyć na prawdę mnie lub komuś z moich przyjaciół; jednak są w nie wplatane różne inne wymyślone sytuacje
bohaterowie - najczęściej główną bohaterką jest dziewczyna, która ma jakieś kłopoty i dziwnym trafem zaprzyjaźnia się z różnymi osobami, postaciami zaczerpniętymi z seriali Na dobre i na złe; W11; Detektywi a także z mojego życia osobistego.

Objętościowo jest różnie, niektóre maja po kilkanaście stron - najdłuższe 67 :roll:

Poszukuję bety, który nie boi się tematów o samotności, miłości, medycynie (w dużej mierze), trochę wątków kryminalnych.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i pomoc. Dodam, że aktualnie pracuję nad dwoma opowiadaniami, mam coś naskrobane, ale chyba utknęłam w martwym punkcie :-(

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 17 lut 2012, 13:52

Szukam bety do pierwszego rozdziału mojego fika do Samuraja Jacka - będzie dużo walki i niewiele dialogów, za to potrzebujących poważnej naprawy :P

Najchętniej szukam kogoś, kto zostanie z fikiem do ostatniego rozdziału - nie będzie ich więcej jak cztery.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 05 mar 2012, 17:26

Otóż poszukuję, takiej bardziej bety wersja 2.0 (czyli oprócz, czytania i poprawy, miło by mi było, gdyby ta osoba podrzucała pomysły) do scenariusza o CoT. Znajomość uniwersum DW i trochę SW wykazana (z elementem Jazz Jackrabbit uniwersum, sama dam radę).

Będą sceny walki i dużo dialogów i opisów. Klimaty s-f. Jestem, już blisko skończenia, ale mam strasznie długo trwającego artblocka, dlatego potrzebuję betę do pomocy. Bo, nie czuję się dobrze stojąc cały czas w miejscu.

EDIT:
Oj wybaczcie że tak bardzo skrótowo opisałam, me zlecenie. CoT (Children of Time), to inaczej Dzieci Czasu. Ten skromny (przyszły) komiks, jest połączeniem trzech fandomów: dominujące uniwersum Doctor Who (DW, Whouniwersum), z odrobioną uniwersum Star Wars (SW) i z okruszkami Jazz Jackrabbit uniwersum (JJ, Jazzuniwersum). Więcej szczegółów przekaże, oczywiście osobie zainteresowanej.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 08:17 przez kociara81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 06 mar 2012, 16:59

kociara81 pisze:Otóż poszukuję, takiej bardziej bety wersja 2.0 (czyli oprócz, czytania i poprawy, miło by mi było, gdyby ta osoba podrzucała pomysły) do scenariusza o CoT.

O... Ciekawe, że nie dowiaduję się pierwsza :-/

Ale jeśli już to rozwiń chociaż skrót CoT (z tego, co wiem, nie wszyscy tutaj orientują się nawet, co to DW).
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 07 mar 2012, 12:13

Dla mnie DDR to Deutshce Demokratische Republik XD
Come with me in the twilight of a summer night for awhile
Tell me of a story never ever told in the past

(...)

Fanatics find their heaven in never ending storming wind
Auguries of destruction be a lullaby for rebirth

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 12 wrz 2012, 11:58

Szukam bety do pisanego przeze mnie dramatu. Żaden fandom, praca oryginalna. Akt będzie tylko jeden, na razie mam pierwszą scenę, 4 strony tekstu.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 12 wrz 2012, 20:29

Skoro niewiele i bezfandomowe, to jeśli nikt się nie zgłosi w ostateczności mogę ja :)
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
vipek
debiutant

Postautor: vipek » 22 wrz 2012, 16:57

Szukam bety do mojego opowiadania „Ten kto wstaje lewą nogą”. Bety do wszystkiego, czyli do interpunkcji, do ortografii, do błędów językowych, stylistycznych, logicznych, rzeczowych i jakich tak jeszcze są. I żeby mi w razie czego co poniektóre głupie pomysły z głowy wybiła.

Wróć do „Rozmowy o twórczości”