Beta reader poszukiwany

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 05 maja 2010, 12:37

O, ja się lubię bawić w korektę ^^ Mam fioła, jeśli chodzi o gramatykę, ortografię, interpunkcję i stylistykę.

Co do fandomu, to oglądałam parę pierwszych odcinków, ale skoro dobra znajomość serii nie jest konieczne, to mogłam pobetować.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
coolness
amator
Kontaktowanie:

Postautor: coolness » 10 sie 2010, 11:11

*wchodzi, odchrząkuję i zastanawia się, czy jednak nie uciekać* Dobra, a więc tak, potrzebuję bety do dwóch tekstów. Oba z fandomu "Torchwood". Oba teksty to miniaturki. Jedna ma ~1200 słów, druga ~780, a więc są króciutkie. Nie są ze sobą powiązane. Akcja obu rozgrywa się po CoE, ale jedna (ta dłuższa) miniaturka jest w miarę kanoniczna, druga natomiast jest lekkim AU, ale raczej bardzo lekkim, nie ma przywracania do życia kogoś, kto już nie żyje etc, etc. Jedna miniaturka jest bardziej o Jacku, o powrocie na Ziemię, rozmowie-nierozmowie z Rhysem etc; druga natomiast jest o Ianto (Ianto już po śmierci) i zawiera lekki motyw niekanonicznego pairingu. Ah, i obie miniaturki są dziwne. Ktoś się skusi? (przecinki mnie nienawidzą, czemu?)

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 sie 2010, 11:57

Skoro takie krótkie, to ja mogłabym pobetować. Zwłaszcza że i tak pewnie bym je przeczytała, zważywszy na to, jakiego fandomu dotyczą :)
Hyuu~!

Vler
amator

Postautor: Vler » 12 lis 2011, 12:36

Dzień dobry wszystkim, którzy tu zaglądają :)

Szukam bety.

Konkretniej szukam bety, u której interpunkcja, gramatyka i stylistyka nie kuleją tak ja u mnie. Pisze opowiadanie o dość długiej treści - jest plan, są pierwsze nieśmiałe szlify - ale brakuje kogoś kto pochwali i skrytykuje szczerze i z głębi serca.

Nie piszę zbyt szybko - praca ma swoje prawa :)
Jednak jestem otwarta na współprace.

Jeśli chodzi o sam tekst:
trochę magii, trochę złych i trochę dobrych ludzi, demony, miłość, śmierć - taka mieszanka
Pomysł zrodził się po serii gildii magów i grach RPG :)

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 12 lis 2011, 15:49

Ja chętnie pomogę, szczegóły możemy omówić na PM.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 21 lis 2011, 13:48

Teraz z kolei i ja szukam bety. Tym razem nie umieszczę tekstu, którego nie sprawdzi ktoś inny :-P

Tekst jest gotowy, przeznaczony do działu publicystyki, konkretnie recenzja.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 lis 2011, 09:02

Ja ci to mogę zbetować. Prześlij mi na PW.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

andzia
amator
Kontaktowanie:

Postautor: andzia » 15 gru 2011, 00:13

Witam, mam już w dorobku kilka opowiadań, ale od kilku osób usłyszałam, że przydałby mi się Beta Reader.
Piszę opowiadania na podstawie życia - wydarzenia, które opisuję mogły się wydarzyć na prawdę mnie lub komuś z moich przyjaciół; jednak są w nie wplatane różne inne wymyślone sytuacje
bohaterowie - najczęściej główną bohaterką jest dziewczyna, która ma jakieś kłopoty i dziwnym trafem zaprzyjaźnia się z różnymi osobami, postaciami zaczerpniętymi z seriali Na dobre i na złe; W11; Detektywi a także z mojego życia osobistego.

Objętościowo jest różnie, niektóre maja po kilkanaście stron - najdłuższe 67 :roll:

Poszukuję bety, który nie boi się tematów o samotności, miłości, medycynie (w dużej mierze), trochę wątków kryminalnych.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i pomoc. Dodam, że aktualnie pracuję nad dwoma opowiadaniami, mam coś naskrobane, ale chyba utknęłam w martwym punkcie :-(

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 17 lut 2012, 13:52

Szukam bety do pierwszego rozdziału mojego fika do Samuraja Jacka - będzie dużo walki i niewiele dialogów, za to potrzebujących poważnej naprawy :P

Najchętniej szukam kogoś, kto zostanie z fikiem do ostatniego rozdziału - nie będzie ich więcej jak cztery.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 05 mar 2012, 17:26

Otóż poszukuję, takiej bardziej bety wersja 2.0 (czyli oprócz, czytania i poprawy, miło by mi było, gdyby ta osoba podrzucała pomysły) do scenariusza o CoT. Znajomość uniwersum DW i trochę SW wykazana (z elementem Jazz Jackrabbit uniwersum, sama dam radę).

Będą sceny walki i dużo dialogów i opisów. Klimaty s-f. Jestem, już blisko skończenia, ale mam strasznie długo trwającego artblocka, dlatego potrzebuję betę do pomocy. Bo, nie czuję się dobrze stojąc cały czas w miejscu.

EDIT:
Oj wybaczcie że tak bardzo skrótowo opisałam, me zlecenie. CoT (Children of Time), to inaczej Dzieci Czasu. Ten skromny (przyszły) komiks, jest połączeniem trzech fandomów: dominujące uniwersum Doctor Who (DW, Whouniwersum), z odrobioną uniwersum Star Wars (SW) i z okruszkami Jazz Jackrabbit uniwersum (JJ, Jazzuniwersum). Więcej szczegółów przekaże, oczywiście osobie zainteresowanej.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 08:17 przez kociara81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 06 mar 2012, 16:59

kociara81 pisze:Otóż poszukuję, takiej bardziej bety wersja 2.0 (czyli oprócz, czytania i poprawy, miło by mi było, gdyby ta osoba podrzucała pomysły) do scenariusza o CoT.

O... Ciekawe, że nie dowiaduję się pierwsza :-/

Ale jeśli już to rozwiń chociaż skrót CoT (z tego, co wiem, nie wszyscy tutaj orientują się nawet, co to DW).
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 07 mar 2012, 12:13

Dla mnie DDR to Deutshce Demokratische Republik XD
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 12 wrz 2012, 11:58

Szukam bety do pisanego przeze mnie dramatu. Żaden fandom, praca oryginalna. Akt będzie tylko jeden, na razie mam pierwszą scenę, 4 strony tekstu.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 12 wrz 2012, 20:29

Skoro niewiele i bezfandomowe, to jeśli nikt się nie zgłosi w ostateczności mogę ja :)
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
vipek
debiutant

Postautor: vipek » 22 wrz 2012, 16:57

Szukam bety do mojego opowiadania „Ten kto wstaje lewą nogą”. Bety do wszystkiego, czyli do interpunkcji, do ortografii, do błędów językowych, stylistycznych, logicznych, rzeczowych i jakich tak jeszcze są. I żeby mi w razie czego co poniektóre głupie pomysły z głowy wybiła.

Wróć do „Rozmowy o twórczości”