Beta reader poszukiwany

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 25 wrz 2012, 19:10

Nikt inny? Niby mam jeszcze Orcresta, ale skoro nie zawala mnie tekstem... ;)
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 03 sty 2013, 18:38

Poszukuje bety do jednej sceny batalistycznej. Otóż pierwszy raz piszę jakąś trochę złożoną scenę batalistyczną. Potrzebna mi osoba która zna się na lotnictwie i trochę na wojskowości powietrznej. W tym wypadku pole walki to kosmiczna próżnia :>.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 13 sty 2013, 06:11

Na lotnictwie to ja się znam jeszcze mniej niż na normalnych scenach batalistycznych, więc nie dam rady Ci pomóc, Kociaro.

Potrzebuję bety technicznej do tekstu z fandomu... nie zdradzę jakiego, ale to miniatura, tylko jedna strona. Potrzebuję też pomocy w napisaniu opisu, bo nie wiem, co napisać w tym miejscu.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 13 sty 2013, 10:40

Ja przepraszam, że się nigdy do niczego nie zgłaszam, ale już kiedyś próbowałam być betą i się skończyło na tym, że połowa błędów została.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 13 sty 2013, 15:51

Walka w kosmosie? Mogłabym spróbować, ale nie wiem, jak mi to betowanie by poszło, bo doświadczenia nie mam, a większą scenę batalistyczną pisałam tylko raz i niezbyt mi wyszła.
W każdym razie, jak to mówią, "lepszy rydz niż nic". Wprawdzie specjalistką od wojskowości i lotnictwa nie jestem, a moje space fantasy skupia się nie na armiach, tylko załodze kosmicznych piratów, ale przy poszukiwaniu informacji we wczesnej fazie planowania uniwersum na parę podstawowych przewidywań na temat bitew w przestrzeni kosmicznej też się natknęłam.
OC-holic

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 14 sty 2013, 09:48

Hermi, jak sama korekta, to ja mogę :) Przecinki fajne są.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
CyfrowyFaszysta
zbanowany
Kontaktowanie:

Postautor: CyfrowyFaszysta » 16 mar 2013, 13:58

Znajdzie się jakaś dobra dusza, która przeczyta recenzję? Dopiero zacząłem, ale myślę, że będzie w granicach dwóch stron. Chodzi mi głównie o technikalia takie jak przecinki czy zgrzyty w zdaniach.

Dawno nic nie pisałem i czuję, że potrzebna może mi być pomoc. :-)
Obrazek
Taki właśnie, brutalnie rzecz ujmując, mamy przed sobą wybór -- albo być patriotą, albo idiotą. Kto nie jest jednym, jest siłą rzeczy drugim.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 18 mar 2013, 13:52

Recenzja fajna rzecz, jeśli nie wymaga znajomości "fandomu" - jeśli nikt inny nie będzie chciał, to mogę pomóc.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 24 paź 2013, 22:54

Nigdy nie korzystałem z pomocy pisząc, ale tej jeden raz czuję, że przyda mi się beta. Przez długi okres czasu (jakiś rok?) nic nie pisałem i teraz wreszcie postanowiłem przysiąść do starego projektu i mam taki problem - gdy wreszcie napisałem rozdział wszystko wydaje mi się strasznie... hm... do dupy. I przydałaby mi się osoba, która stwierdziłaby, że albo tekst faktycznie jest "kiepskie", albo "że przesadzam". Co do tekstu. Jest to kontynuacja mojego fika "Pokemon Jhnelle", czyli pokemony, ale AU/OC. Tekst ma około 5 stron.
Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 25 paź 2013, 14:44

Jeśli nie przeszkadzałby fakt, że mam w plecy z piętnaście rozdziałów tego, co już jest opublikowane na forum, to chętnie pomogę :) Uwielbiam twój styl.

[center]^^^[/center]

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 paź 2013, 18:49

Dzięki. Tak się złożyło że mój komputer ma małą awarię i piszę od znajomej - opowiadanie do "betowania" będę mógł wysłać dopiero jutro, albo w poniedziałek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 20 lis 2013, 17:22

Potrzebuję bety do fanfika do HP. Nieco zwariowany, dłuższy. Pierwsze rozdziały będę mogła wysłać koło niedzieli. Potrzebuję kogoś, kto sprawdzi przecinki, powstrzyma mnie przed napisaniem największych szaleństw, ale nie będzie podważał pomysłu stanowiącego centrum fanfika, który jest też dość szalony. Zgłosi się ktoś? :->

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 20 lis 2013, 19:27

Przecinki hien zawsze chętnie, ale jest dość zalatan, więc jak ktoś może w mniej ślimaczym tempie betować, odstąpimy.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 20 lis 2013, 19:35

Byłabym wdzięczna za tempo betowania: dwie strony (rozdział) w tydzień, najdłużej dwa tygodnie. Rozdziały będą krótkie, ale pomysł siedzi mi tak mocno w głowie, że kilka pierwszych rozdziałów napisze się szybko :-/

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 21 lis 2013, 14:42

Mój ulubiony tekst, czyli: jak nikt nie chcę, to mogę ja :mrgreen:

[center]^^^[/center]

Wróć do „Rozmowy o twórczości”