Opowie na faktach najprawdziwszych XD

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Opowie na faktach najprawdziwszych XD

Postautor: Skorpion » 03 lut 2019, 18:16

Nie wiem, czy jest taki temat, bo przewalać wszystkiego mi się nie chce. O różnych rzeczach człowiek pisze, mże zmyślać bujdy o krajach, w których nigdy nie był i opisywać ludzi, których nigdy nie znał, ba nie wiem, czy nawet istnieją, ale można pisać także o rzeczach bliskich, znanych z własnego doświadczenia - codzienności. Na ile mogę sobie pozwolić we wplataniu moich doświadczeń lub historii bliskich mi osób do opowie? Nazwiska, imiona można zmieniać, a dalej, co z nazwami miast, ulic, czasem miejsc? Na ile można sobie pozwolić opisując żenującą historię wujka, z której wszyscy podśmiechują się na rodzinnych imprezach? Jak do tego podchodzić?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominiqa
amator

Re: Opowie na faktach najprawdziwszych XD

Postautor: Dominiqa » 03 lut 2019, 18:58

Nie sądzę, aby w gruncie rzeczy był jakiś problem z tego tytułu. Jest sporo... nazwijmy to "książek" z braku lepszego słowa, zarówno polskich jaki zagranicznych celebrytów, którzy opisują swoje doświadczenia lub spostrzeżenia dotyczące jakiegoś zjawiska. W tego typu pozycjach zwykle nie ujawnia się nazwisk, ale przeważnie bardzo łatwo domyśleć się o kogo chodzi.
Mam na myśli to, że pisanie tym, co się wydarzyło (literatura faktu) jest całkowicie akceptowalna, dlatego uważam, że życie jako źródło inspiracji nie powinno być dla nikogo problemem. Oczywiście może robić to różnicę dla tego, kogo ta inspiracja dotyczyła, ale sądzę, że jeśli publika jako całość nie wie, kogo faktycznie dotyczy to wydarzenie (jeśli nie jest to osoba publiczna, bo inaczej wpływamy na zupełnie inne wody), to możesz sobie na to pozwolić.
Per aspera ad astra...

Wróć do „Rozmowy o twórczości”