Niszowe fandomy

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 06 maja 2012, 15:03

Astroni pisze: Co do dylematów w stylu Napisałabym, ale kto przeczyta :-(: mam to w nosie, ważne, że ja przeczytam. Bardzo szybko przełączam się na odbieranie własnego tekstu jako zupełnie "obcej" historii i przy pisaniu przede wszystkim dobrze się bawię.
Widzę jednak, że to dość odosobnione podejście.

Ja muszę mieć przynajmniej jednego "obcego" czytelnika, na swoje teksty patrzę jak na obce dopiero po paru latach/ miesiącach.

Astroni, pamiętaj, że pisanie wymaga czasu i energii, nie wszyscy chcą je oddawać ze świadomością, że nie dostaną nawet komentarza. Przecież komentarze to jedyna zapłata na jaką może liczyć autor fanfika.

Do "Nocarza" jest niewiele tekstów :-( , głównie krótkie slashe i jeden niezakończony komiks.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 maja 2012, 09:31

Ależ ja Cię rozumiem. Kiedy zaczęłam publikować moje pierwsze fiki, istniało niewiele stron z systemem komentarzy, więc z reguły wrzucało się teksty dla samej satysfakcji, że ktoś może je przeczytać. Dzisiaj ile osób wrzuciłoby fika na stronę, na której nie da się komentować? Jak mam na coś wenę, to i tak to napiszę, nawet jeśli miałoby to nikogo nie obchodzić. Ale jak kogoś obchodzi, to napiszę szybciej :-)

A żeby nie było offtopa, to odpiszę Orcrestowi: nie znam takich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 11 paź 2012, 22:01

Vampircia pisze:Nie macie czasem wrażenia, że w Polsce poza paroma popularnymi fandomami takimi jak HP czy Naruto, do których jest dużo fików, tak naprawdę nic nie ma, poza maleńkimi, zamkniętymi środowiskami, gdzie jest kilka fików na krzyż, albo wcale?

Mam często takie wrażenie. W Polsce ciężko o fiki z poza fandomu Naruto (zwłaszcza tego), House MD i HP. Chociaż ostatnio stały się popularne Pamiętniki Wampirów i Zmierzch. Trzeba się nieźle napocić, by znaleźć środowiska poza tą skalą. Mi udało się znaleźć fiki o Cobrze11 i NCIS, ale niestety tylko dwa opowiadania z kilkunastu były bardzo konkretne i odpowiadały mi pod każdym względem. Niestety, autor zawiesił bloga i przestał pisać :roll: O zgrozo :roll:
„Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 13 paź 2012, 18:35

RedHatMeg pisze:Dzisiaj obejrzałam sobie koleny film z serii o don Camillu i tak mnie wzięło, aby napisać do tego fanfika, tylko jest problem, bo pewnie niewiele osób ma Zone Europa, aby wiedzieć o czym to jest.

Meg jeśli kiedykolwiek napiszesz coś o Don Camillo, to wiedz że jednego czytelnika będziesz mieć na pewno, Ja uwielbiam go od podstawówki, zarówno w wersji filmowej (kiedyś TVP puszczała je w ramach cyklu W starym kinie), jak i książkowej.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 30 maja 2013, 21:05

Eh, smutna prawda.

Ostatnio zafascynowałam się klimatami starego Disneya (mowie o naprawdę starym czyli pierwszej Myszce Miki i Króliku Oswaldzie) i siedzę po uszy w grze ,,Epic Mickey'' i ,,Epic Mickey 2: siła dwóch'' i mam pomysły na fanfiki (miały być komiksy ale chyba jestem na to zbyt leniwa) ale boję się że nikt tego nie przeczyta bo najprawdopodobniej kompletnie nikt tego nie będzie potrafił w żaden sposób zrozumieć...
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 02 cze 2013, 21:00

Ja kiedyś obczajałam komisy Carla Barksa i Dona Rosy, a także co poniektóre starsze. Może bym coś niecoś kojarzyła :mrgreen:

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 03 cze 2013, 17:33

Wątpię, niestety Epic Mickey posiada odrębną, specyficzną fabułę i jest dziwacznym universum, ze swoimi własnymi kreacjami i wizjami... mroczne, pokręcone Pustkowie pełne postaci, które jedynie ,,kojarzymy'' ze starych produkcji... Dlatego tak bardzo je kocham... D:
Obrazek

Wróć do „Rozmowy o twórczości”