Pomysły i wzajemna pomoc

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Pomysły i wzajemna pomoc

Postautor: Vampircia » 07 paź 2017, 12:31

Znacie jakieś dobre polskie kryminały?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 07 paź 2017, 16:23

Wszystko czerwone, Krokodyl z kraju Karoliny, Asia Chmielewska
Okularnik, Kasia Bonda (ludzie chwalą, ale dla mnie trochę nudne, może będziesz miała inne zdanie)
Czarna godzina, Stasio Rams, aczkolwiek jest to zbiór reportaży, nie ma fabuły, ale ma klimat
Sam zabieram się za "Zombie" Wojtka Chmielarza - także znam, ale nie wiem czy dobre
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 08 paź 2017, 12:58

Dzięki, może się przydać.

Mam kolejne pytanie? Jak zapisywać imiona bohaterów zagranicznych? Tak samo jak w angielskim, czy inaczej? Bo np. w wielu źródłach Yuri japoński i rosyjski są napisani tak samo, a mnie to jakoś się nie widzi w języku polskim. Co z imionami, które mają swój odpowiednik w języku polskim i brzmią tak samo? Zapisywać jak w języku polskim?
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 11 paź 2017, 11:49

No niby wiem już jak się pisze, ale nie mam pojęcia jak po polsku odmieniać Yuri i Jurij.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 13 paź 2017, 18:03

Co do Yuriego, to o ile pamiętam, japońskie imiona męskie zakończone na i odmienia się jak przymiotniki. A co do Yurio... Ymm... rosyjskie imię to Jurij. Tak jak zwykły rzeczownik. Jego polską wersją natomiast jest... Jerzy.

Edycja:
Jerzy na lodzie
Pszpraszam, mósiałę.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 12 gru 2017, 00:54

Macie może jakieś interesujące pomysły na kolejne horrorowe tematy do filmików na mojego bloga?
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 gru 2017, 18:56

No więc na Sylwestra proponowałabym ci zrobić albo listę czterech filmów, na które czekasz w 2018, albo filmów, które - według ciebie - najbardziej zmieniły horror.

W marcu mógłbyś zrobić coś o horrorach z kobietami-potworami/morderczyniami.

A w maju coś o polskich horrorach.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 13 gru 2017, 00:20

W sumie to poddałaś mi teraz fajny pomysł na temat o kobietach.

Dzięks
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 gru 2017, 23:12

Jakbyście mieli jeszcze jakieś ciekawe motywy, hasła, gatunki, czy inne propozycje, którymi mógłbym się zająć, będę wdzięczny.

Co do tych kobiet to chciałbym zrobić materiał o horrorach, w których główne bohaterki są bardzo inteligentne, ale nie potrafię ułożyć jakoś tego tematu, coś w stylu: "Cztery horrory z inteligentnymi protagonistkami", ale nieco krócej i bardziej wpadające w ucho ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 27 gru 2017, 05:36

Cztery horrory z cwanymi final girl?

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 27 gru 2017, 14:11

To brzmi jeszcze gorzej.

4 horrory - 4 inteligentne kobiety?
4 inteligentne bohaterki/kobiety/babki w 4 horrorach?
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 27 gru 2017, 17:44

Pomysł Hiena jest dobry i przypomina mi tytuły z cyklu dokumentalnego dostępnego na TVN Style. Tam filmy Cherry Healey, których oryginalne tytuły brzmią np. "Cherry Gets Married" lub "Cherry's Cash Dilemmas" przemianowano na "7 kobiet: Ślub" i "7 kobiet: pieniądze". Więc może skorzystać z ich patentu i zrobić np: "4 horrory: sprytna babka". Taki tytuł daje możliwość pociągnięcia cyklu dalej jeśli tylko będziesz mieć chęci.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 27 gru 2017, 20:26

Cwaniara ma jakiś taki negatywny wydźwięk. Poza tym nie każda bohaterka horroru to final girl.
Druga propozycja Hiena mi się podoba - przede wszystkim brzmi naturalnie i bez kombinacji.
Dziękować za propozycje.

edit
Pomyślałem o jeszcze jednej możliwości. Serię nazwałem 13 miesięcy grozy i ten tytuł pojawia się w każdym materiale, a więc może po prostu zostawię: "13 miesięcy grozy plus motyw danego miesiąca", pomijając cztery horrory... Na razie się zastanawiam. :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 07 lut 2018, 21:28

Okej, postanowiłam powrócić do "Pieśni o Walentynie", zwłaszcza, że mam już od dawna pomysł jak doprowadzić do sytuacji, która będzie miała potem swoje konsekwencje. Jednakże napotkałam pewien problem.

Widzicie, piszę teraz scenę, w której Walentyna budzi się i spotyka mysz, która twierdzi, że jest królem i prosi dziewczynkę o pomoc w przedostaniu się na pole bitwy. Walentyna ma się zgodzić i to prowadzi do późniejszych wydarzeń.

Rzecz w tym, że zaczęłam się zastanawiać, czy czasem nie jest zbyt ufna. Z jednej strony jest siedmiolatką i zostało już wcześniej ustalone, że ma skłonność do pomagania. Z drugiej strony - tuż obok śpi jej rycerz i mam takie wrażenie, że pierwsze co powinna zrobić, to obudzić go, przedstawić sytuację i zapytać czy może to zrobić.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 07 lut 2018, 23:57

Mysz! *pierwsze co hien zobaczył w poście.*
Może opisz jej wahanie? Wtedy łatwiej będzie dostarczyć jej argumentów. Może rycerz będzie mamrotał w kółko tylko "jeszsze pieńć minuuuut"

Myszkomiks!

Wróć do „Rozmowy o twórczości”