Kwiatki, smaczki i grafomania

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 07 sty 2014, 11:42

To ja dam moją ulubioną wpadkę z Pokemon Jhnelle:
Kyle siknął głową.
Niby tylko literki zamieniły się miejscami, a jak sympatycznie wyszło.

I jeszcze jeden błąd z moich tekstów (parodia może konkursowa), oczywiście w czasie pisania czytałem sobie sb i zamiast
"- Hen daleko za górami..." napisałem:
- Hien daleko za górami
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 28 sty 2014, 11:29

Okej, to jedziemy z Grafomanią 2014: http://www.fantastyka.pl/4,56843926.html

Szedłem przed siebie zamaszystym krokiem. Długo. Maszerowałem. Zapalczywie. Pojawiły mi się odciski na stopach i rękach, gdyż ponieważ po długim marszu nogami zacząłem iść na rękach. Taki jestem silny.

– Nazywam się Maciek Pomsta-Boga-Śmierci – rzekłem krzycząc. – Któż mnie wezwał? – Byłem trochę zniecierpliwiony, gdyż byłem zmęczony. Ale nic to. Krzyczałem dalej szukając przywołującego mnie osobnika. Dlaczego okazywałem przemożną wolę i nieodpartą siłę? Odpowiedź jest prosta – takim byłem Murallem, lepszym niż mój ojciec, jeszcze bardziej lepszym niż mój dziad. Chciałbym, aby mój syn był jeszcze bardziej lepszy ode mnie, jednak nie znalazłem jeszcze niewiasty godnej przyjęcia mojego ruchliwego nasienia.

Nagle ni z tego, ni z owego deszcz z nieba zaczął spadać. Próbowałem go łapać, uratować. Biegałem po całej polanie pełnej kwiatów i trawy chwytając krople niechybnie zmierzające ku straszliwej destrukcji. Nikomu nie życzę takiej śmierci.

Biegając jakbym miał węża w spodniach dostrzegłem brodacza w zielonym kapelutku. Miał brodę. Podrapał się po niej. Widziałem, że go swędziało.

Czekałem, aż się odezwie, ale gdybym nie powiedział czegoś pierwszy, to stałbym tam do dzisiaj, bo brodacz był niemową od urodzenia. Na szczęście dla mnie, a chyba pechowo dla niego, rzekłem:
– Cny brodaczu. Czy to ty mnie tu przywołałeś poprzez los, którego ścieżki są nieznane, dla przeciętnego Murallczyka?
Cisza.
A, zapomniałbym. Był niemową, ale umiał tylko jedno zdanie: Idź w kierunku moża.
(Drogi Czytelniku, w tym momencie muszę przerwać swą pasjonującą opowieść, gdyż czujesz się zniechęcony i sparszywiały. Otóż nie czuj się tak, tam ma być „może”, a nie „morze”. Naprawdę.)

Jako, że droga długa, więc opiszę swym powabnym językiem pełnym spostrzegawczych uwag, cechującym się przenikliwością ludzkiego charakteru, opiszę mego towarzysza.

Cóż, teraz muszę sam siebie opisać… Ja z kolei wyglądam jak Nicolas Cage.

W innych sąsiednich wioskach panowało gwałcenie płci przeciwnych, u nas nie.

W sali w tym budynku czekał król w koronie i w berle. Był kościotrupem. Białym jak śnieg i wysokim jak mamut. Obok stał mój brodacz. Nie wiedziałem dlaczego król go ukradł, ale podejrzewam iż chciał mieć swojego brodacza. Fajnie mieć swojego brodacza.

– Królu – krzyknąłem może trochę zbyt głośno i nieuprzejmie. – Oddaj mnie mojego starca. Takem mówię ja.

Byłem obcym w tym mieście. Cóż taki obcy może robić w takim mieście? Postanowiłem poszukać jakieś niewiasty. Pukałem od drzwi do drzwi waląc mocno w drzwi. Różni ludzie byli po drugiej stronie, jednak prawie żadnej niewiasty. A sami starcy. Już wiem dlaczego król chciał mieć swojego brodacza.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 28 sty 2014, 11:40

O ja............ Cudne, genialne, ja chcę więcej! W takich chwilach zastanawiam się czy to na serio, czy to prowokacja. Popłakałam się takie to cne, powabne i niesparszywiałe, takem mówię ja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 28 sty 2014, 11:43

Ale serio to jest na serio? O.o Ja też bym była za tym, że to raczej prowokacja. Ale może mam zbyt wielką wiarę w ludzi :D W każdym razie genialne to jest!

"Nie wiedziałem dlaczego król go ukradł, ale podejrzewam iż chciał mieć swojego brodacza. Fajnie mieć swojego brodacza."
Piękne!
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 28 sty 2014, 11:44

Nawet jeśli to prowokacja to i tak jest świetne. Aż mam ochotę zrobić konkurs na najlepszą celową grafomanię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 28 sty 2014, 11:47

W sumie konkurs na Mary Sue był podobny :) I na parodię też troszkę.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 28 sty 2014, 11:47

Właśnie ja też miejscami miałam wrażenie, że to prowokacja, ale po swoich (i nie tylko) doświadczeniach z fanfiction, raczej nie byłabym tak optymistyczna.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 28 sty 2014, 12:23

To chyba celowe, patrząc na inne teksty z Grafomanii 2014.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 29 sty 2014, 09:47

Jaja sobie ktoś robi przecież X) Tam jednej literówki nie ma, jak to niby miałoby być niecelowe?
I jeszcze to:
(Drogi Czytelniku, w tym momencie muszę przerwać swą pasjonującą opowieść, gdyż czujesz się zniechęcony i sparszywiały. Otóż nie czuj się tak, tam ma być „może”, a nie „morze”. Naprawdę.)

Byłem obcym w tym mieście. Cóż taki obcy może robić w takim mieście? Postanowiłem poszukać jakieś niewiasty. Pukałem od drzwi do drzwi waląc mocno w drzwi. Różni ludzie byli po drugiej stronie, jednak prawie żadnej niewiasty. A sami starcy. Już wiem dlaczego król chciał mieć swojego brodacza.

Czuję się jak na własnym blogu :lol:
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 03 cze 2014, 14:46

TADAM!
Obudziła się. W dziwnym miejscu nie było ani jej skromnego pokoju, ani łazienki, w której odbębniłaby codzienne czynności, ani nawet schodów, po których mogłaby zejść na śniadanie! Nieco rozkojarzona Mary Sue wspięła się na drzewo, aby po chwili zejść z niego na śniadanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 04 cze 2014, 15:16

To teraz znamy sposób na zabicie MS :>.

Pozbawić tych czynności co lubi.

Pozbyć się śniadania, schodów,łazienki i pokoju i biedna umrze z szoku :>.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Kwiatki, smaczki i grafomania

Postautor: Vampircia » 13 mar 2016, 13:38

Obrazek

Farfocel
amator

Postautor: Farfocel » 27 kwie 2016, 10:45

http://www.opowi.pl/spirytus-a16546/
Jest w szałcie, ale w szałcie w końcu przepadnie.
Przypomina mi się moja dawna strategia pisania wierszy - mnóstwo metafor, Głębokich Zwrotów, gwałcenie entera - i tamdam, mamy wiersz biały
Nigdy nie ufaj gatunkowi, który ciągle się uśmiecha. Na pewno coś knuje.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 23 lut 2017, 13:28

Wczoraj w szołcie dawałem cytat z opowiadania i tu wrzucam kolejny z tego samego opowijskiego dzieła, aby nie przepadł:
— A ty mamo, czemu nie ubrana?
— Bo ja nigdzie nie idę źle się czuję wybacz.
— Daję ci na to pięć minut i nie chcę słyszeć odmowy. — Czekam na ciebie na dworze wychodząc trzasnęła drzwiami.

– Mamo co ty wyprawiasz? – spytała Ola.
– Spokojnie.
– Wjeżdżasz na prywatną posesję. – I każesz mi być spokojną.
Ola obrażona na matkę wysiadła z samochodu i stanęła z boku. Brata trzymając za rękę by nie biegał, jak szalony.
[...]
I zatrzasnął jej
drzwi przed nosem. Drugi raz zakołatali.
— Czego!
— Józefie trochę grzeczniej — odparła Basia. — Gdyż od
teraz to ja jestem nową panią tego domu. I żądam szacunku i posłuszeństwa. A teraz nie stój tak, jak kołek tylko wnieś bagaże.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 15 lis 2017, 13:01

Zaglądam sobie na Creepypasta Wiki, aby sprawdzić, czy jest coś nowego. Wchodzę w tekst "Alicja w Piekle" i oto co mnie wita:
"To historia o Kelly Tristan, 23-letniej kobiecie, mieszkającej samemu w małym domu..."

Potem mamy:
"Było Halloween, ulubiony czas w roku Kelly."

"Podczas przeglądania produktów, znalazła półkę pełną starych taśm VHS (takich, jak w starych kasetach)."

"Kelly zaczęła płytko oddychać i poczuła, że się hiperwentyluje."

"Miała 10 lat i mama pozwoliła jej wyjść samemu z przyjaciółmi pierwszy raz w życiu. "

To podobno tłumaczenie z angielskiego. Jako taka ta creepypasta jest niczego sobie, ale te wstawki...

Wróć do „Rozmowy o twórczości”