Ulubione fandomy

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Ulubione fandomy

Postautor: Vampircia » 25 sty 2010, 00:04

Poznajmy się lepiej zdradzając, do czego najbardziej lubimy tworzyć, może uda się w ten sposób wyłudzić od innych jakieś fiki;). Obecnie pisuję głównie do Hetalii, choć czasem zdarzy się jakiś mały skok w bok. Natomiast w przeszłości zdarzało mi się pisać do różnych rzeczy. Najwięcej fików napisałam chyba do Bleacha i Gravitation, dalej plasuje się One Piece, Dragon Ball Z i Hetalia. Zdarzało mi się też tworzyć do Final Fantasy 7, Enzai, Fallouta, Naruto, Hellsinga (aż jeden krótki fanfik). Kiedyś nawet próbowałam napisać coś do "Gwiezdnych Wojen", ale wyszła może strona i dałam sobie spokój. A wy w czym siedzicie 8-) ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Syrenka
amator

Postautor: Syrenka » 25 sty 2010, 00:30

Ekchem. Moja twórczość. :oops:
Moje wypociny głównie nawiązują do filmów. Jakoś tak nie pisałam w nawiązaniu do bajek, czy anime. Pierwszy fik jaki napisałam związany z anime to hmm... był ten wspólny na stronie nakama.
A wracając do filmów. Na pierwszym miejscu będzie na pewno fik do serialu JAG. Właściwie to było ich kilka. Był też Tytanic, Władca Pierścienia.
Jeśli chodzi o książki to: Hobbit i saga o Wiedźminie.
Więcej sobie nie przypominam.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 sty 2010, 00:43

Zastanawiam się, czemu się tymi tworami nie chwalisz. My tu nowe fiki przyjmiemy z otwartymi ramionami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Najuch
debiutant

Postautor: Najuch » 25 sty 2010, 03:07

"Jedno zdanie zawierające kwintesencje wypowiedzi autora"... tak to było?:) A zatem:

Piszę do One Piece.

P.S. Dobra, dodam drugie zdanie - Kiedyś napisałem sporo do DB, ale szlag je trafił razem ze starym kompem.
...bo jeden wieśniak walczący za coś znaczy więcej niż armia walcząca za nic...

Zano, Kyo, Shin, Mariko, Shurai, Shigeko... Forever.

Chcesz posłuchać jak gram i śpiewam?:P
www.myspace.com/lukaszjedrys

Awatar użytkownika
Syrenka
amator

Postautor: Syrenka » 25 sty 2010, 11:38

Vampircia pisze:Zastanawiam się, czemu się tymi tworami nie chwalisz. My tu nowe fiki przyjmiemy z otwartymi ramionami.

Część to moje pierwsze wypociny jakie pisałam, są pełne śmiesznych błędów, zatem więc je nie pokazywać. Część też jest pisana odręcznie i pochowana w szafce, a przepisywać mi sie tego nie chce.
W przyszłości może coś napisze dla tego forum. Np: fik o Bleach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 sty 2010, 11:55

Zawsze możesz poprawić te stare.
Obrazek

Awatar użytkownika
bassiunia
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: bassiunia » 25 sty 2010, 15:33

Syrenka pisze:są pełne śmiesznych błędów

Daj do bety. xD

<tyka się kciukiem w mostek>

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 25 sty 2010, 18:36

Ja nie mam ulubionego fandomu. U mnie to jest po prostu tak:
Odkrywam jakąś serię/książkę/film->zaczynam mieć tzw. "fazę": (jesli jest to anime/manga czytam namiętnie komiks i oglądam serial); czytam fanfiki, oglądam polskie strony internetowe poświęcone tej serii, ogladam fanarty->(ewentualnie) zaczynam mieć własne pomysły na fanfiki i realizuje je, jeśli mam dość weny.
Po jakimś czasie faza znika i pojawia się inna.

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 18 kwie 2010, 11:45

Różnie to bywało, ale zawsze ciążyłam bardziej w stronę dzieł autorskich i nawet w fan-fiction dodawałam sporo od siebie, rozbudowując świat.
Zaczynałam od rzeczy takich jak "Star Trek" (nie trzeba chyba tłumaczyć), "Babylon 5" (także serial sf) oraz "Gargoyles" (mroczny, pokręcony serial animowany z gatunku urban fantasy, który, o dziwo i ironio losu, został wypuszczony przez studio Disneya. W Polsce praktycznie nieznany.)
Potem trochę pisałam do CLAMPowych "Tokyo Babylon" "X 1999", do "Harry'ego Pottera" (z obu fandomów mam zaczęte teksty, które być może kiedyś skończę). Gdzieś tam po drodze był jeden fic ze "Slayers", jeden z "Ghost in the Shell"... chyba tyle.
Obecnie zaplątałam się w system RPG "Świat Mroku" i wyplątać się z niego nie umiem i nie chcę :) Ma to o tyle dobre strony, że właściwie tylko świat i pewne wątki są nie moje, a i tak mogę zrobić z nimi co chce, nie ma mowy o żadnym ścisłym kanonie. Teksty opieram na kampanii którą prowadzę, trochę też na kampaniach prowadzonych przez moje przyjaciółki. Prawdziwa kopalnia wątków i postaci, nigdy tego chyba nie wyczerpię.
No i ostatnio ruszyłam "Sherlocka Holmesa", wdzięczny fandom, w Polsce niestety niedopieszczony. Jeden fic napisałam, ale pisało się bardzo przyjemnie i nie wykluczam, że do fandomu wrócę.
No i cały czas tworzę dzieła autorskie, ale tego raczej po blogach, forach i portalach nie rozpowszechniam.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 18 kwie 2010, 12:14

Zaczynałam od rzeczy takich jak "Star Trek"

Haha, witaj w klubie. Choć ja to bardziej zaczynałam od Gwiezdnych Wojen, ale potem przerzuciłam się na Star Treka. Choć nigdy nie napisałam do tego stricte fika, raczej zaczerpnęłam elementy świata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 18 kwie 2010, 15:52

An-Nah pisze:Różnie to bywało, ale zawsze ciążyłam bardziej w stronę dzieł autorskich i nawet w fan-fiction dodawałam sporo od siebie, rozbudowując świat.

Ja mam gorzej, praktycznie każdy mój fanfik, który nie jest oneshotem to "OC party" XD A ostatnio zaczęłam crossover, do którego włączyłam własnemultiversum xD Które (a raczej jego centralny świat) notabene zaczynało jako pomysł na fanfik do Władcy Pierścieni, którego akcja rozgrywała się w Rhun (tak, to to, co leży po prawej za mapą). Choć w sumie to teraz ten conworld nawet nie przypomina pierwszej wersji, więc nie jestem pewna, czy to nadal można nazwać tym samym tworem...

Heh, zboczyłam z tematu i to mocno.
Mój ulubiony fandom to Gundam 00. Co jest na tyle zabawne, że gigantycznych humanoidalnych robotów za bardzo nie lubię (a już zwłaszcza tych, które wyglądają jak zabawki dla dzieci), zaś "filozofię" tego anime uważam za "bełkot"
OC-holic

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 18 kwie 2010, 21:39

Och, wiesz, w moje pojęcie "rozbudowywania świata" wchodzą też i OC. Im fic dłuższy, tym ich więcej, a ich relacje z oryginalnymi postaciami są mocno pogięte i zazwyczaj polegają na czym innym, niż romansowanie XD

Aaa, właśnie, z mało znanych niejapońskich seriali animowanych produkowałam też fica do czegoś, co zwie się "Chris Colorado" (gatunek: postapokaliptic :) )
Come with me in the twilight of a summer night for awhile
Tell me of a story never ever told in the past

(...)

Fanatics find their heaven in never ending storming wind
Auguries of destruction be a lullaby for rebirth

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 18 kwie 2010, 23:35

Cóż, moje OC mają tendencję do bycia ogólnie pogiętymi XD Relacje... No niby mogę coś przewidywać i planować, ale tak naprawdę nigdy do końca nie wiem, dopóki nie napiszę. Moje postaci robią co one chcą, a to się niekoniecznie pokrywa z tym, co ja chcę XD A jako że mam problemy z ciągnięciem prac dłużej, niż przez parę stron (staram się z tym walczyć, ale jak na razie nie wyszło), to w sumie nie mogę się wypowiadać na temat relacji.

Co do fandomów, to znowu załapałam "fazę" na Vampire Hunter D (co widać po sygnaturce), ale raczej nie na pisanie.
OC-holic

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 18 kwie 2010, 23:45

Moje postaci też robią co chcą i wtedy jest fajnie. Nie trzeba pisać żadnych planów, historia ciągnie się sama XD No ale ja mam z tym doświadczenia z prowadzenia RPG - gracze mają swoje pomysły, a ja muszę spontanicznie na nie reagować. To jest w tym wszystkim piękne - element zaskoczenia.
Come with me in the twilight of a summer night for awhile
Tell me of a story never ever told in the past

(...)

Fanatics find their heaven in never ending storming wind
Auguries of destruction be a lullaby for rebirth

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 19 kwie 2010, 00:03

Widzę, że nie tylko ja mam problemy psychiczne (postacie robią, co chcą:P).
Obrazek

Wróć do „Rozmowy o twórczości”