Ulubione fandomy

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 28 kwie 2010, 21:26

Wiesz, mnie z góry na dół wali to, kto jest w łóżku na jakiej pozycji... bardziej mnie martwi ewentualne sprowadzenie tego, który jest na dole do roli płaczliwej dziewczynki...

Wiem, że ty takich tendencji nie masz. Dlatego wiem, że ciebie czytać można spokojnie.
Come with me in the twilight of a summer night for awhile
Tell me of a story never ever told in the past

(...)

Fanatics find their heaven in never ending storming wind
Auguries of destruction be a lullaby for rebirth

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 28 kwie 2010, 22:56

Płakać to się zdarza każdemu, a Doktora akurat płaczącego umiem sobie wyobrazić. Popłakanie się raz czy dwa to nie to samo, co bycie płaczliwym, wszystko zależy od tego, jak to się rozegra.

O losie, co ja, mam jakąś opinię strasznej jędzy, która mnie wyprzedza? Dziś kolejna osoba napisała mi, że bała się mojego komentarza...

(...)

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 28 kwie 2010, 23:25

Co do sprowadzania pasywów do roli płaczliwych dziewczynek, to bierze się to raczej z tego, że większość autorek fików tego typu czerpie swoją, ekhem, wiedzę z mang yaoi (a wiadomo, jak jest w większości mang yaoi) lub z innych fanfików (co jest chyba jeszcze gorsze). Stąd się biorą również samonawilżające się tyłki i inne tego typu rzeczy.

An-Nah pisze:O losie, co ja, mam jakąś opinię strasznej jędzy, która mnie wyprzedza? Dziś kolejna osoba napisała mi, że bała się mojego komentarza...

Uznaj to za komplement. Widocznie jesteś uważana za osobę, która jest surowa, ale sprawiedliwa. Dobrze, że ludzie liczą się z Twoją opinią.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 28 kwie 2010, 23:30

Plus, nie mają żadnej wiedzy o męskiej psychice, a właściwie o psychice czegokolwiek, co samo nie jest nastolatką. I to nie tylko w yaoi pokutuje, ale w literaturze internetowej każdego rodzaju...

...co nie zmienia faktu, że literaturę internetową uwielbiam XD

Miryoku pisze:
An-Nah pisze:O losie, co ja, mam jakąś opinię strasznej jędzy, która mnie wyprzedza? Dziś kolejna osoba napisała mi, że bała się mojego komentarza...

Uznaj to za komplement. Widocznie jesteś uważana za osobę, która jest surowa, ale sprawiedliwa. Dobrze, że ludzie liczą się z Twoją opinią.

Ale to było na forum, gdzie mnie jedna Lady Makbeth zna... zastanawia mnie po prostu, jakimi drogami ta potencjalna opinia podąża.

(...)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 kwie 2010, 07:00

Ja pamiętam twoje analizy fanfików, więc wiem, że się znasz na rzeczy. I nie przejmujcie się offtopami w tym temacie, bo i tak jest dość luźny. Jakbym karciła za każdy offtop, to nie byłoby żadnej dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 29 kwie 2010, 11:35

Vampi, motaj ile wlezie, tak jest zabawniej ;P
Choć w sumie ja nie jestem tutaj może najbardziej wiarygodną osobą oceniającą, ja mam sporą tendencję do plątania. A przynajmniej tak twierdzą ci nieszczęśnicy, którym opowiadam o tworach mojego umysłu XD
An-nah, ja się nie boję Twoich opinii... Nie pisuję do fandomów, które Cię interesują XD Poza tym i tak wiem, że nie piszę najlepiej.
OC-holic

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz

Postautor: An-Nah » 29 kwie 2010, 12:21

Natko, ja jestem w stanie przeczytać z każdego fandomu, nawet takiego, którego nie znam, więc nie ciesz się bardzo, dobiorę się do ciebie prędzej czy później :P Boś mi właśnie pojechała po honorze :P

(...)

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 29 kwie 2010, 20:55

Ja się nie boję. Nie masz czego skomentować praktycznie ;p
Nie jadę po honorze Tobie, tylko sobie XD I chyba zaraz znowu zacznę w zeszytach pisać (dobra sprawa, wymusza "korektę" przy przepisywaniu)
Tylko ciekawe, jak teraz matka będzie na moje pisanie patrzeć, bo parę rzeczy porządnie zrąbałam a te całe ff to raczej takie "wygłupy" są.
Jeśli już mówimy o starych zeszytach, zastanawiam się nad "porwaniem" pewnego tematu Bass i zrobieniem tam półofftopa XD (ach ta niechęć do zakładania nowych tematów XD)
Dobra, idę świrować gdzieś indziej.
OC-holic

Awatar użytkownika
Fimi
amator
Kontaktowanie:

Postautor: Fimi » 21 gru 2010, 17:15

Mój ulubiony fandom... <patrzy w lewo; potem w prawo; a na końcu w dół> Zdecydowanie Naruto. Uwielbiam postacie stworzone przez Kishimoto (zwłaszcza Akatsuki), ich osobowość i wygląd wyróżniają się dla mnie spośród wszystkich serii. Dlatego nie mam skrupułów robić z nich OOC, aczkolwiek nie zauważyłam u siebie, bym robiła z nich zupełnie inną osobę. Raczej wyolbrzymiam lub zmniejszam daną cechę postaci na potrzeby mojego fanfika.
Jeszcze nie skończyłam żadnego fanfika z Naruto (poza jednym hentaiem), ale mam zamiar u niektórych postaci pod odpowiednimi argumentami przełamać to i owo.

Wcześniej przed poznaniem Naruto miałam ogromną fazę na Shaman Kinga, z którego napisałam kilkuczęściową parodię, a później oneshoty jako dodatki. Wszystko to wstawiałam na bloga i to był pierwszy fanfik, który cieszył się tak sporą popularnością, jednak wraz z przełożeniem się na Naruto popularność zanikła gdzieś w otchłani (zwłaszcza, że pisałam pod innym nickiem). Pisałam także jeden z koleżanką wspólnie, lecz ten już nie doczekał się końca, więc usunęłyśmy bloga.

Jeszcze wcześniej faza była na... Inu Yashę! Miał całkiem sporo czytelników, którzy mnie podziwiali (dziś mam ochotę wyśmiać samą siebie). Fanfik, który wtedy pisałam, był nie na poziomie, a to co zrobiłam z postaciami to się w głowie nie mieści. Jednak kiedyś urządziłam konkurs pt. "Napisz to z <mój nick>!". Tak, nagrodą było napisanie jednej części z kimś zaje... Czyli ze mną! Zwycięzcą obecnie jest moja najlepsza przyjaciółka :*
Fanfik także przepadł, gdyż usunęłam bloga (również pisałam pod jeszcze innym nickiem).

A pierwsze fanfiki zaczęły się od Magicznych Wojowników! Były pisane w formie dziennika Amelii (przeze mnie) i Liny (przez inną przyjaciółkę). Opowiadały oczywiście o swoich przygodach, choć bardziej o śmiesznych (wg Amelii) i denerwujących (wg Liny) sytuacjach.

Obecnie to bym najchętniej czytała fanfiki z Naruto, ale chętnie bym przeczytała coś ze Slayersów (zwłaszcza, gdy duży udział bierze Amelia). Chętnie przeczytałabym także fanfiki z Death Note, Hellsinga (zwłaszcza z Victorią i Alucardem, a jeszcze najlepiej 18+ :3), Panty & Stocking with Garterbelt i ewentualnie z Soul Eater (ale tylko 18+, najlepiej trójkącik z Kidem).
Shaman King (chociaż uwielbiam postać Hao) i Inu Yasha przeszły mi kompletnie i nie wiem, czy znalazłby się jakiś interesujący dla mnie fanfik z tegoż fandomu.

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 11 paź 2012, 22:34

Ja raczej preferuję crossovery. Uwielbiam je, ale pod warunkiem, że ktoś pisze z głową i do rzeczy. Sama jeszcze nic nie napisałam, chociaż nie.. mam napisały jeden OneShot do Cobry11 (prezent dla dwóch użytkowników forum) i jeden napisany w zeszłym tygodniu dla brata do gimnazjum na polski o micie o Tezeuszu połączonym z Assassynem, jak brat chciał :-) Uważam, że sam pomysł nawet dobrze wykombinowaliśmy. Może po weekendzie go tu zamieszczę.
Sama na razie nie mam ukończonych żadnych większych FF. Ten, który piszę ma tylko 40 rozdziałów. Ale zapowiada się na 100, o ile dobrze pójdzie. Jest to fanfik fandomu Cobry11.

Mam zaczęte fanfiki:
- FF o Yuri i Cobrze11;
- crossover Pamiętników Wampirów i Zmierzchu;
- FF o Jead Wesley i braciach Salvatore, Katerinie i głównie pierwotnych;
- FF o Stephanie i House MD, ale z tego się wycofuję;
- FF o Yuri w Akatsuki (to jeszcze za czasów Naruto);
- crossover o Stephanie Wesley-Gibss (bratanicy Jetrho) i NCIS (FF dotyczy Ari'ego) & CSI NY z gościnnymi rozdziałami CSI Miami, CSI LV i NCIS LA (to moje wyzwanie) - to ten FF o syndromie sztokholmskim;
- FF o Stephanie i Pamiętnikach Wampirów;

A w planach mam:
- FF o Stephanie i Gedeonie Burkhardzie;
- FF o Stephanie i Komisarzu Rexie;
- FF o Stephanie i Robercie Pattinsonie, ale ten teżchyba wycofam;/
- crossover o Stephanie , NCIS i Cobrze11, ale do tego muszę obejrzeć całe NCIS;
- FF o Stephanie i How I Met Your Mother;

To na razie tyle ;-) Jeśli coś Was interesuje, to pytajcie śmiało. Nie gryzę.
„Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 11 paź 2012, 22:40

Yuri13 pisze:Ten, który piszę ma tylko 40 rozdziałów.

A ile rozdziały mają stron?
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 11 paź 2012, 22:56

hermi pisze:A ile rozdziały mają stron?

Z początku po jednej do trzech - zaczynałam pisać. A teraz rozdziały osiągają długość 5-9 Wordowych stron :oops:
„Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."

Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 12 paź 2012, 11:31

Zwierz Hienisty pisze:Nadal krótko jak na rozdział.

To w takim razie, ile Wasze rozdziały mają stron?

Prolog, wiadomo, ma niecałą jedną stronę, ale nie mogę go zmienić. I taki muszę wstawić jako pierwszy post :roll: A resztę, by nie złamać regulaminu, będę musiała poprzerabiać i jakoś z dwóch rozdziałów sklepić jeden dłuższy. Nie lubię pisać za długich, teraz trzymam się przy 7-8 stronach.
Zwierz Hienisty pisze:A trzech stron to nawet się nie bardzo da nazwać rozdziałem...

Pewnie, że się nie da. Może piszę fiki od 7 lat, ale w sieci tylko jeden zamieściłam.

Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 12 paź 2012, 11:35

Jak dla mnie rozdział to tak od 7 stron w górę powinien mieć. A najlepiej ponad 10.

Yuri13 pisze:Prolog, wiadomo, ma niecałą jedną stronę, ale nie mogę go zmienić. I taki muszę wstawić jako pierwszy post :roll: A resztę, by nie złamać regulaminu, będę musiała poprzerabiać i jakoś z dwóch rozdziałów sklepić jeden dłuższy. Nie lubię pisać za długich, teraz trzymam się przy 7-8 stronach.
Wklej kilka rozdziałów na raz i będzie po problemie. W regulaminie jest info, że jak rozdziały są za krótkie, to można wsadzić kilka do jednego postu. Prologu też się to tyczy. Jeśli ma jedną stronę, to oprócz niego wstaw kilka rozdziałów.

Zarządzam koniec offtopu! :)
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 12 paź 2012, 19:12

Vampircia pisze:Nie, to nie miało zabrzmieć żartobliwie.

I tak to odebrałam;) Poza tym, z Miryouku już sobie wyjaśniłyśmy, że wstawię Prolog z 1 rozdziałem.

Sherlock Holmes

Wróć do „Rozmowy o twórczości”