Poleć tekst

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 02 sty 2014, 21:26

Najoryginalniejszy time travel fik jaki czytałam do Harry'ego Pottera:
http://archiveofourown.org/works/1113639
Szkoda, że to one-shot.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

kropek
amator

poszukuję ff

Postautor: kropek » 13 lis 2014, 22:24

Szukam ff gdzie bohaterowie zamieniają się ciałami albo gdzie bohaterowi nagłe zmienia się płeć(po polsku)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Poleć tekst

Postautor: Vampircia » 10 lut 2016, 20:11

Dawno nikt tu nie zaglądał, więc odświeżam temat, bo to istotne, żeby ludzie wiedzieli, co na naszym forum jest warte przeczytania. Może nie czytają, bo się boją, że zmarnują czas, a nic nie znajdą, dlatego ułatwmy ludziom życie i wypiszmy, co naszym zdaniem na forum jest godne polecenia. Oczywiście na forum jest mnóstwo dobrych tekstów, więc w tej chwili nawet wszystkich nie pamiętam. Dlatego z góry przepraszam, jeśli ktoś się poczuje pominięty. Wymieniam to, co akurat w tym momencie pierwsze przychodzi mi do głowy:
- "Tysiąc żywotów Seta" Meg. Dobre opowiadanie, tylko szkoda, że nie jest kontynuowane.
- "Nie będę więcej pisał. Dziękuję. Do widzenia" Skorpiona. Naprawdę fajne i zaskakujące.
- "Kłamiesz, skarbie" Hiena. To opowiadanie jest takie inne niż wszystkie i to mi się w nim podoba.
- "Tajemnica Smoka Wawelskiego" Mir. Genialne, ale raczej zawieszone na wieki.
- "Krwawa Barbara" Meg zapowiada się spoko, więc miejmy nadzieję, że będzie kontynuacja.
I bardzo zainteresował mnie nowy fik Q "Wszyscy ludzie generała", więc jeśli widzieliście nowe Gwiezdne Wojny, to warto obczaić.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 06 mar 2016, 23:35

Odkopuję. Może ten temat ktoś uzna za przydatny.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 29 lip 2019, 09:20

Odgrzebuję, bo a) mogę coś fajnego polecić i b) liczę na to, że ktoś też ma jakieś rekomendacje. Czytam ostatnio mnóstwo fanfików, i choć mój obecny główny fandom dominuje, nie jest jedynym w jakim czytam, więc liczę na to, że wpadnie coś, co mnie zainteresuje.
Więc rzucam moją garścią, całkiem różnorodną (tylko jeden jest z Transformersów, doceńcie!)

Twórczość Katie Forsythe
Fandom: Sherlock Holmes (opowiadania Aurtura Conan Doyla)
Slashowe uzupełnienie kanonu. Holmes i Watson są razem, fiki opisują to, co dzieje się w tle klasycznych opowiadań.
Za co kocham? Za zachowanie klimatu opiwiadań, za pięknie napisaną relację.
Znajomość fandomu: preferowana

Children, Wake Up autorstwa hollycomb
Fandom: Gwiezdne Wojny (nowa trylogia)
Zaprzyjaźniona osoba, wielka fanka pairingu Kylo Ren/Hux mówi, że to najlepszy fic z tym shipem, jaki istnieje. Ja nie fanuję tego pairingu jakoś bardzo, ale fic jest świetny. Pierwsza część to po prostu erotyk: dwóch czarnych charakterów i ich nie do końca zdrowy związek... potem zaczyna się fabuła, która jest alternatywą względem obecnego kanonu.
Za co kocham? Za dobrą historię, ciekawie rozpisaną psychologię postaci, brak udawania, że bohaterowie są dobrzy i milutcy.
Znajomość fandomu: wystarczy znać Przebudzenie Mocy

Nieparzysta Liczba Doskonała autorstwa LoboBathory i Negatywki
Fandom: Marvel Cinematic Universe
O czym ten fic jest? A o czym nie jest! Tony Stark ma niepokojące sny o Lokim, które może mają charakter erotyczny, tylko, że chyba jednak zwiastują coś złego... Autorki wychodzą od filmów a potem tworzą własną continuity, łączącą elementy z MCU, komiksów i mitologii. Mnóstwo shipów i romansów, w każdych konfiguracjach.
Za co kocham? Za queerowość i poliamoryczność bohaterów. Za Peter Parker/MJ/Gwen. Za Deadpoola który wie, że jest w fanfiku. Za wspaniałe rozwinięcie postaci kobiecych, z Darcy na czele. Za ładne splecenie wątków filmowych i komiksowych.
Znajomość fandomu: ogólna orientacja w Marvelu powinna wystarczyć.

Xenothnography autorstwa Therrae
Fandom: Transformers (żadna konkretna seria)
Kim ma doktorat z antropologii i właśnie dostała okazję do przeprowadzenia badań życia. Wady: operacja jest ściśle tajna, na publikację można liczyć za jakieś dziesięć, dwadziećia lat... Zalety: kontakt z obcą cywilizacją.
O, jakby co: nie ma żadnego slashu ani w ogóle pairingów.
Za co kocham? Za antropologię, autorka najwyraźniej sama ma wykształcenie w tym kierunku, to widać. Za postać Kim - wskoczyła mi identyfikacja z kobietą na 100%. Za naprawdę jedyne w swoim rodzaju podejście do materiału wyjściowego: a czytam w tym fandomie mnóstwo, więc wiem. Za relację między Kim i Optimusem, która łamie mi serce za każdym razem. To jest najlepszy fanfik jaki czytałam w moim życiu i jedna z najlepszych historii o kontakcie z obcą kulturą, jakie czytałam.
Znajomość fandomu: Wiedza o antropologii całkiem przydatna, ale można się obejść bez niej. Bez znajomości fandomu można się obejść bez najmniejszego problemu.
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Wróć do „Rozmowy o twórczości”