Projekty i pomysły

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 29 lis 2014, 12:57

Skorpion pisze:Wydaje mi się, że dzierlatka mogłaby być zazdrosna o inną.

Ale wiesz, koncept Przewodniczki jest taki - to zmodyfikowana genetycznie przez radzieckich naukowców supersilna kobieta (zresztą jedna z wielu osób z Bloku Wschodniego zgłoszonych do tych modyfikacji). W PRLu pełniła rolę propagandową, występowała w filmach propagandowych itp., i nawet sama wierzyła w komunistyczną ideologię. W wyniku jakiegoś wypadku została poddana hibernacji i obudziła się już w kapitalizmie.

Tak czy inaczej, wyglądałaby mniej więcej tak:
Obrazek
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Re: Projekty i pomysły

Postautor: RedHatMeg » 21 lut 2015, 11:48

To jeden z moich starych pomysłów z motywem Villain Protagonist... tak jakby.

Może zauważyliście, że czasem szaleni naukowcy mają córki? Otóż mój pomysł byłby właśnie z perspektywy takie córki szalonego naukowca, pracującego dla Evil Overlorda. Ta córka byłaby małą dziewczynką i oczkiem w głowie swojego ojca (który zachowywałby się w tym względzie jak pułkownik Hughes z FMA) i w pewnym momencie miała wyruszyć na jakąś wyprawę, aby przynieść ojcu coś ważnego. Towarzyszyłby jej syn Evil Overlorda i - ewentualnie - Igor.

nie wiem, od wczoraj chcę zrobić coś z szalonymi naukowcami.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 30 sty 2016, 12:29

Aż muszę tu o tym napisać, bo próbując trollować trolla na opowi, przypadkowo wymyśliłam niezły pomysł na fika.

Ja mam pomysł na ff, nawet do Gwiezdnych Wojen, choć jestem pewna, że ktoś już wcześniej takiego fika stworzył. Sokół Milenium trafia w wyrwę w czasoprzestrzeni i z odległej galaktyki wlatuje do naszej. Niestety przez zaburzenia czasoprzestrzeni zostaje uszkodzony i przy próbie awaryjnego lądowania na Ziemi (wiele tysięcy lat temu, bo w końcu to się działo dawno dawno temu) trafia na dno Bałtyku... i stąd mamy anomalię bałtycką:D

No... trochę by to było naciągane, ale jakby ktoś napisał, to bym przeczytała:P Tylko pytanie kto by pilotował Sokoła. Ewentualnie mógłby to być inny statek o podobnym modelu i jakieś zmyślone postacie. A tak serio, to śniło mi się niedawno coś w podobnym stylu.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 06 lis 2016, 22:08

Napiszę tu o swoich planach, bo może to mi pomoże się zmobilizować. Ostatnio słabo mi idzie pisanie, ale coś tam się w głowie ruszyło i chcę wrócić do świata isetu. Na początku chciałabym napisać brakujący rozdział do isetu, taka przygoda między 3 a 4 rozdziałem II tomu. Raczej nie będzie to rozbudowane i specjalnie ambitne, ale dzięki temu może sobie przypomnę jak się w ogóle pisze. Potem bym chciała napisać o ślubie Joanny I Garetha, co byłoby jednocześnie specialem i częścią "Wyzwań". A potem może udałoby się na dobre powrócić do "Wyzwań".

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 13 lut 2017, 12:14

Tak sobie zacząłem skrobać jeden tekst. Przymierzałem się od dłuższego czasu do ożywienia projektu Polish Horror Story i teraz zdecydowałem się na napisanie niezobowiązującego horrorku, którego akcja działaby się w teatrze. W teatrze, bo to miejsce, które jakoś podświadomie kojarzy mi się ze strachem, tajemniczą aurą. Mam zarys całej akcji (8-10 rozdziałów), wybrałem już "twarze" bohaterów, na czarny charakter wybrałem najbardziej kojarzącą mi się z teatrem postać - mordercę w kostiumie upiora z opery, ustaliłem jakąś chronologię i całość nazwałem Kronika Grozy 2: Teatr.
Oryginalnie zakładałem, że akcja będzie działa się w 2012 roku, ale nie wiem, czy nie lepiej dopasować jej do 2017 i mieć z głowy. Bohaterką jest początkująca aktorka (nie mogę się zdecydować na imię dla niej Justyna/Marta), która zaczyna pracę w Teatrze im. Wyspiańskiego. Według legendy na teatr przed laty została rzucona klątwa i dlatego dochodzi tam do wielu nieszczęść. W tym samym czasie w mieście pojawia się morderca w masce upiora. No i trza ogarnąć, kto stoi za klątwą, kim jest upiór i jeszcze dwa, może trzy wątki dotyczące innych bohaterów. Jedyną moją obawą jest to, że zabraknie tam realizmu, raz, że chcę, aby było poważnie, a nie znowu śmiechy-chichy, ale z drugiej nie wiem jak zabrać się za zagadnienie funkcjonowania teatru - próby, wielkość zespół, wystawianie spektakli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 04 paź 2017, 22:03

"Yuri on Ice" mnie naweniło, bo przyszedł mi pomysł na fanfika. Ale nie o tematyce sportowej tylko... kryminalnej:> Chociaż to wcale nie byłoby AU. W pewnym sensie mogłabym powiedzieć, że byłby to fanfik oparty na faktach, bo fakty mnie zainspirowały. Fakt pierwszy: pamiętacie jak miała być olimpiada w małopolsce? No to wyobraźcie sobie, że w tym wszechświecie to by się stałoXD Fakt drugi: Jak jeszcze siedziałam w klimacie, to w latach dziewięćdziesiątych wybuchła kiedyś głośna afera przed jakimiś mistrzostwami. To mi poddało pomysł. Nie daję gwarancji, że cokolwiek napiszę, bo ostatnio wiecie jak to wygląda, ale jest jedna rzecz, która daje mi nadzieję, że może nie zrezygnuję z tego pomysłu: postać, na którą miałam pomysł od dawna, ale nigdy nie miałam okazji je wykorzystać. Po latach wreszcie mam spójny pomysł na fabułę, do której idealnie by spasowała. Generalnie ten fanfik byłby mało fanfikowy, bo chciałabym do niego wsadzić sporo OC, więc nawet nie trzeba by znać fandomu, żeby ogarnąć fabułę.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 05 paź 2017, 21:48

Bardzo ogólne, ale olimpiada i afera brzmi dobrze.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 05 paź 2017, 21:53

No bo cały czas mam nadzieję, że napiszę, przez co nie chcę spoilerować:P Ale byłaby gejoza, musi być. To ważne dla fabuły i dla afery. Ale pisanie zbereźności już mi się przejadło, więc pewnie ta gejoza byłaby do przełknięcia.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 15 paź 2017, 11:44

Kurde, od X czasu próbuję napisać nowych Odczarowanych. Uparłem się na dwie historie, Dwunastu braci oraz Sześć łabędzi, na dwie, bo poza liczbą bohaterów praktycznie się nie różnią od siebie. Fabułę jakąś ułożyłem, ale problem pojawił się z narracją. W pierwszej chwili chciałem stworzyć opowiadanie z narracją w pierwszej osobie. Zacząłem pisać, ale coś mi nie szło i pozmieniałem na klasykę - przemądrzały narrator, który wie wszystko. Noale w trzeciej osobie musiałem wyrzucić fajny fragment o głównym bohaterze i też przestało iść. Zacząłem znowu pisząc w pierwszej osobie. Trochę dziwnie mi się pisze, ale idzie przeboleć...
Jeśli chodzi o historię to postanowiłem, że dwunastu braci będzie oddziałem najemników, którzy pracują na rzecz miasta Grimm. Po wypadku z chemikaliami bohaterowie zaczną zmieniać się w kruki/łabędzie. Tym razem chciałbym połączyć wątek horroru z sf.
Mam jeszcze drugi pomysł, ale prędzej na bloga. Pomysł nosi tytuł "13 miesięcy grozy/strachu/horroru" (niepotrzebne skreślić). W każdym miesiącu rzucałbym cztery tytuły z jakiejś "kategorii", np. 4 ulubione/śmechowe/z rewelacyjną muzyką horrory itd. Nie wiem na ile ten pomysł jest do wykonania, zwłaszcza, że marzy mi się to w postaci filmu na yt.
Nie skończyłem jeszcze Slashera, a już myślę o kolejnej części.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 paź 2017, 11:58

To dobrze, że myślisz już o kolejnej części, bo jak ma się dużo pomysłów na przód, to łatwiej wszystko zebrać do kupy. A ten pierwszy pomysł bardzo ciekawy.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 01 paź 2018, 20:22

Uwzględniają moje tempo pisania, to pewnie za jakieś 10-15 lat to napiszę, ale jak by ktoś wcześniej chciał przygarnąć, to proszę się częstować.

Pamiętacie dyskusję o kombajnach, kartoflach i Larze Croft? Otóż mój wyjątkowy nienormalny mózg za nic nie chciał się z tym pożegnać i rozwijał watek dalej, aż chwilowo zatrzymał się na superbohaterskiej drużynie złożonej z członków niniejszego forum obdarzonych następującymi mocami:

:arrow: Preity: Uzbrojona we wszelkiego rodzaju szydełka, poczynając od cieniutki pozwalających na pracę prawie, że z pajęczyną, po grubaśne szydła za pomocą, których można dziergać z lin. Broń dodatkową stanową druty proste, oraz z żyłką. Wkurzona, atakuje nimi przeciwników.
:arrow: Kociara: Komputerowy guru i mistrzyni kodów. Jak nikt rozumie Sieć i komputery, które przy niej zaczynają się zachowywać niczym koty, mrucząc i domagając się pieszczot.
:arrow: Hien: Specjalista od języków, starych tekstów, oraz rozmów ze zwierzętami. Szczególne stosunki łączą go z myszami, które pracują na jego usługach, jako siatka zwiadowcza.
:arrow: Mir: Królowa pędzla, ołówka i markerów (i całej reszty środków malarskich). Jej rysunki stają się rzeczywistością (coś jak w czarodziejskim ołówku).
:arrow: Vampi, Meg, Skorpion: Czarodzieje słów, uzbrojeni w różnej maści środki piśmiennicze, w odpowiednich warunkach, za pomocą słowa pisanego potrafią kreować rzeczywistość. Każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie.
I jest jeszcze to jako nasz środek transportu https://i.ytimg.com/vi/WbpkAokVhFY/maxresdefault.jpg
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 01 paź 2018, 20:36

Chcę to czytać.
Obrazek
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 01 paź 2018, 20:50

Pozwólcie, ze zapodam odpowiedni theme: https://www.youtube.com/watch?v=wyz_2DEah4o

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 01 paź 2018, 21:05

Pasuje. Ja to kiedyś napiszę, jak tylko uporam się z największym problemem jakim jest brak fabuły. Na razie mózg tak bardzo skupił się na kreacji postaci, że zapomniał wymyślić do tego jakąś przygodę, ale na razie usilnie nad tym pracuje.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 01 paź 2018, 21:09

Przeczytałam "na kremacji postaci" i miałam pisać, że przynajmniej masz już zakończenie XD
Hyuu~!

Wróć do „Rozmowy o twórczości”