Projekty i pomysły

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Lisbeth77
debiutant

Re: Projekty i pomysły

Postautor: Lisbeth77 » 12 gru 2019, 12:02

RedHatMeg pisze:- Set jako polski zesłaniec na Syberię - pomysł jest generalnie taki, że doświadczy na niej nocy polarnej i z tego powodu będzie zdenerwowany (również Horus w postaci sokoła będzie mu towarzyszył)

O, ciekawi mnie polski wątek, więc tak:)

RedHatMeg pisze:Set podczas Rewolucji Francuskiej
Set jako Templariusz/krzyżowiec podczas krucjat

To by się też świetnie czytało.
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 30 sty 2020, 08:31

Teraz trudniej mi się skupić na "Klinice doktora Marcha", ale jakby co, to pracuję nad następującymi pomysłami:
- "szalony" bezdomny człowiek, który swego czasu był jedynym, który zdawał się rozumieć, że coś jest nie tak, ostrzegał innych, ale mu nie wierzyli
- robotyk, który przeżywa żałobę po robocie
- naukowiec, która odwiedziła alternatywną rzeczywistość (ten rozdział specjalnie zostawiam sobie na sam koniec)
- żołnierz, którego odurzono eliksirem miłości (myślałam czy by nie napisać tego na Walentynki, ale doszłam do wniosku, że temat byłby za mroczny i prawdę mówiąc nie wiem czy uda mi się to dobrze napisać)
- żołnierka, która widziała lovecraftowskiego potwora i powoli popada w obłęd (to był jeden z pomysłów na odcinek halloweenowy, ale też mi to się trudno pisało i w tym momencie jestem coraz bardziej przekonana, że lepiej odłożyć to na bliżej nieokreśloną przyszłość)
No, a poza tym jest jeszcze powieść. W ogóle po niedawnych próbach z Lovecraftem, doszłam do wniosku, że to jest dobre miejsce, żeby opowiedzieć historię Nancy.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Lisbeth77
debiutant

Postautor: Lisbeth77 » 30 sty 2020, 20:40

RedHatMeg pisze:- "szalony" bezdomny człowiek, który swego czasu był jedynym, który zdawał się rozumieć, że coś jest nie tak, ostrzegał innych, ale mu nie wierzyli

Hmm, nie wierzyli, ale w co? Aczkolwiek historia takiego "ignorowanego" wyrzutka na pewno wyjdzie Ci super.

RedHatMeg pisze:- robotyk, który przeżywa żałobę po robocie

To by mnie poruszyło bardzo;(

RedHatMeg pisze:- naukowiec, która odwiedziła alternatywną rzeczywistość (ten rozdział specjalnie zostawiam sobie na sam koniec)

Taak! Ciekawe, co by się tam działo i jak wyglądałby świat. I czy byłby tam nasz Memuś.

RedHatMeg pisze:- żołnierz, którego odurzono eliksirem miłości (myślałam czy by nie napisać tego na Walentynki, ale doszłam do wniosku, że temat byłby za mroczny i prawdę mówiąc nie wiem czy uda mi się to dobrze napisać)

Hmm, ciekawi mnie, czemu akurat żołnierz. Aby zakochał się we wrogu...? ;D

RedHatMeg pisze:- żołnierka, która widziała lovecraftowskiego potwora i powoli popada w obłęd (to był jeden z pomysłów na odcinek halloweenowy, ale też mi to się trudno pisało i w tym momencie jestem coraz bardziej przekonana, że lepiej odłożyć to na bliżej nieokreśloną przyszłość)

Taaak, to brzmi jak dobry plan. I ten odcinek powinnaś napisać jeszcze w lovecraftowym stylu, z pierwszoosobowym narratorem, którym jest bohaterka:D

RedHatMeg pisze:No, a poza tym jest jeszcze powieść. W ogóle po niedawnych próbach z Lovecraftem, doszłam do wniosku, że to jest dobre miejsce, żeby opowiedzieć historię Nancy.

Sparafrazuję mem z krzyczącymi ludźmi:
- Czego chcemy?
- Historii Nancy!
- Kiedy tego chcemy?
- Teraz!
Obecnie oglądam drugi sezon Moba Psycho i na nowo wkręciłam się w wątki z duchami i nawiedzeniami. Ciekawa jestem, jak dokładnie wyglądała jej historia i czy poznalibyśmy Annę.
Wszystkie pomysły brzmią super w teorii i pewnie w praktyce wyjdą Ci jeszcze lepiej! Dużo weny życzę:)
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Wróć do „Rozmowy o twórczości”