Konkursy

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Konkursy

Postautor: Hermi » 31 paź 2014, 15:17

Temat na konkursy literackie. Inne też mile widziane.

Dragoneza 2014

Temat, jak nie trudno się domyślić, brzmi: napisz opowiadanie ze smokiem.Nie ma dodatkowych wytycznych, więc nic nie ogranicza waszej wyobraźni. Jednak wiedząc, że pomysły mogą być różne, dodam tylko, że musi to być opowiadanie z elementami fantastycznymi. A więc nie, smok nie może być tutaj nazwą statku, kryptonimem tajnej misji albo ksywką bohatera – przynajmniej dopóki ten bohater nie zamienia się w prawdziwego smoka. Smok nie może być też elementem zupełnie marginalnym i pobocznym. Konwencja opowiadania może być dowolna.

Limit znaków: 10-50 tysięcy.

W jury zasiądą: Michał Cetnarowski oraz wszyscy członkowie Loży Nowej Fantastyki.

Jury wybierze 3 najlepsze teksty, których autorom zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Data zakończenia konkursu2015-01-15
Strona konkursu / regulaminwww.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/12233

Literacki debiut roku
Organizator
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest przedsiębiorstwo Novae Res Spółka Cywilna W. Gustowski, K. Szymański z siedzibą w Gdyni.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Do konkursu można zgłaszać powieści, które wcześniej nie były nigdzie opublikowane w całości w wersji drukowanej.
Organizatorzy piszą:Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Nagrody
 Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest:
a) dyplom,
b) opublikowanie utworu drukiem przez Organizatora na jego koszt, dystrybucja i promocja książki,
c) nagroda rzeczowa w postaci zestawu 10 książek.
Umowa wydawnicza, która zostanie zawarta z autorem zwycięskiego utworu, będzie przewidywać tantiemowe wynagrodzenie autorskie w wysokości 10% ceny netto sprzedaży każdego egzemplarzadzieła.
 Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest:
a) dyplom,
b) pobyt w SPA,
c) nagroda rzeczowa w postaci zestawu 10 książek.
 Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca jest:
a) dyplom,
b) nagroda rzeczowa w postaci zestawu 10 książek.
Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 listopada 2014 r. do 15 kwietnia 2015 r.
Data zakończenia konkursu2015-04-15
Strona konkursu / regulaminliterackidebiutroku.pl/ldr_2014_regulamin.pdf
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 02 lis 2014, 16:21

Skąd bierzesz info o tych różnych konkursach?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 03 gru 2014, 17:46

Głównie korzystam z tej strony aktualnekonkursy.pl/konkursy-literackie
ale też ustawiłam alert na gmailu, wychodzą mi tam najczęściej konkursy poetyckie.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr

Nie będę także jak ocean bez fal

Nie będę się bała upadać by wstać

Być światłem wschodzącego dnia

Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Re: Konkursy

Postautor: RedHatMeg » 20 gru 2018, 17:53

Patrzcie co znalazłam! Myślę, że szczególnie Vampi ten konkurs zainteresuje: https://fantazmaty.pl/konkursy/technofo ... ge5ZHbE33U

"Fantazmaty mają jedną niezaprzeczalną zaletę nad tradycyjnymi wydawnictwami: nie musimy interesować się rachunkiem ekonomicznym naszych przedsięwzięć. Oznacza to, że mamy pełną dowolność w wybieraniu motywów przewodnich i haseł w naszych konkursach i antologiach.

Tym razem postanowiliśmy połączyć dwa (a nawet trzy) dość niszowe gatunki w polskiej fantastyce. Stawiamy poprzeczkę bardzo wysoko, bo wyzwaniem będzie nie tylko stworzenie świetnej historii, ale też... naukowy research.

Zapraszamy do Technofobii, czyli konkursu, w którym pragniemy zebrać miks science fiction z grozą i/lub horrorem!"

Wróć do „Rozmowy o twórczości”