Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Postautor: Miryoku » 20 sie 2016, 23:31

Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 sie 2016, 12:59

Tak z ciekawości, jesteście za zakazem handlu w niedzielę? Jeden z moich okolicznych sklepów włączył się w akcję, żeby zakazać i nurtuje mnie, co o tym myślą zwykli ludzie.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 21 sie 2016, 13:05

Ja jestem przeciwna zakazowi handlu w niedzielę, ale wiem, że jest masa ludzi, którzy są za.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 21 sie 2016, 13:22

No na przykład ja jestem za zakazem. W wielu krajach na zachodzie to jest normą.
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 21 sie 2016, 13:35

Ale my nie zarabiamy tyle, co w krajach zachodnich. Zamknij wszystkie galerie handlowe na niedziele, zobaczysz, ilu ludzi straci pracę.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 sie 2016, 13:37

Wiele osób w różnych branżach musi pracować w niedzielę, więc nie rozumiem czemu jest tyle szumu akurat na temat sklepów.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 21 sie 2016, 13:39

No właśnie ja też tego nie rozumiem. Jakoś nie słyszę głosów, żeby pozamykać kina, muzea i restauracje. Nie rozumiem też argumentu "bo na zachodzie tak jest", bo co to ma do rzeczy w ogóle? Generalnie jestem zdania, że jak ktoś nie chce pracować w niedziele, to powinien wybrać pracę, która tego nie wymaga.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 21 sie 2016, 18:49

Miryoku pisze: Generalnie jestem zdania, że jak ktoś nie chce pracować w niedziele, to powinien wybrać pracę, która tego nie wymaga.

Łatwo powiedzieć, Mir. Czasami trzeba brać taką pracę jaka się nawinie, bo innej nie dadzą komuś z danym poziomem wykształcenia i doświadczenia.

Można się też układać z pracodawcą, ale wiesz, realia mogą być takie, że nie pracodawca ci nie da zwolnienia od każdej niedzieli, bo by się bałagan zrobił. Ja próbowałam zrobić tak, że brałabym podmiany w niedziele (później wychodziłabym do pracy i wcześniej wracała), ale podobno wielu ludzi kombinowało tak jak ja.

Natomiast z tym handlem to myślę, że to jest jakiś socjologiczny feler. Ludzie myślą, że kasjerki są biedne i wykorzystywane, a jeszcze muszą w niedzielę pracować. Poza tym handel kojarzy się z chciwością (zarówno sprzedawców jak i klientów, którzy chcą kupować jak najwięcej), więc jak tak można myśleć w dzień święty o handlu?
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 21 sie 2016, 19:01

RedHatMeg pisze:
Miryoku pisze: Generalnie jestem zdania, że jak ktoś nie chce pracować w niedziele, to powinien wybrać pracę, która tego nie wymaga.

Łatwo powiedzieć, Mir. Czasami trzeba brać taką pracę jaka się nawinie, bo innej nie dadzą komuś z danym poziomem wykształcenia i doświadczenia.
Więc lepiej nie mieć żadnej. Nam by było generalnie wszystko jedno - dni wolne w tygodniu nie muszą wypadać w weekend. Zamiast zakazywać w niedziele, bo religia i buk siem obrazi, lepiej zadbać o prawa pracowników. Jeśli tak się troszczą o pracujących w weekendy, niech wprowadzą odpowiednie zmiany w prawie i podciągną umowy cywilnoprawne pod prawo pracy i zapewnią odpowiednią ilość wolnego, zakładając np. że pracownik musi mieć co najmniej jeden weekendowy dzień wolny w tygodniu. Ale już dzikim idiotyzmem są pomysły opodatkowania sklepów internetowych od handlu w "dni święte".
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 sie 2016, 19:24

Więc lepiej nie mieć żadnej.

Hien tak na serio, czy ironizuje?

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 21 sie 2016, 20:54

Hien serio ironizuje. Nie czaimy tej logiki: skoro ktoś jest tak zdesperowany i biedny, by brać każdą pracę, to należy mu tego zakazać? Na pewno osoba zdesperowana do tego stopnia, by brać wszystko jak leci, będzie przeszczęśliwa z tego, że nie dla niej ma pracy w ogóle, bo rządzący tak się troszczą o jej czas wolny. To jak leczenie grzybicy stóp amputacją nóg i uderzy przede wszystkim w ludzi, którzy godzą się na pracę w weekendy, bo muszą. Coś na pewno trzeba zrobić z rynkiem pracy, ale na pewno nie pogarszać jego stan.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 18 wrz 2016, 13:57

Fajny materiał o homoseksualizmie https://www.youtube.com/watch?v=tmvH9Ou54F4

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 10 wrz 2019, 17:55

Ja pierdolę, na LiA o "Mechanicznej pomarańczy" jakiś buc ma ból dupy o to, że autor wideo zamieszcza na początku ostrzeżenia o trigger warningach. Kilka osób już mu tłumaczyło, że trigger warning to prawdziwy, medyczny termin i ostrzeżenia o drastycznych scenach gwałtu, przemocy itd. są dla ludzi, którzy mają PTSD, a on nadal uważa, że to bullshit i że |jeśli nie możesz znieść czegoś, co pojawia się w FIKCJI, to nie powinineś być w internecie".

Wzięłam mu to łopatologicznie wyjaśniłam na przykładzie epilepsji, a potem jeszcze wytłumaczyłam, że jest zasada "Don't like, don't read", czyli że człowiek sam decyduje na co luka w internecie. Jeśli tego nie zrozumie, to ja się załamię.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Wróć do „Hydepark”