Blogi

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Blogi

Postautor: Miryoku » 16 sty 2013, 19:40

Coby nie zawalać ciągle sb gadaniem o blogach, tworzę temat.

Może na początek: Co Was w wyglądach różnych blogów razi? Jakie blogi Wam się podobają?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 16 sty 2013, 19:48

Różowy. Różowy potrafi mnie zrazić. ;-)

A tak serio... Właściwie to dla mnie liczy się treść bloga, nie jego wygląd, ale muszę do treści się dostać, to znaczy, że czcionka powinna być widoczna na tle całej reszty. I lubię widzieć co piszę, więc to samo tyczy się czcionki w komentarzach. Widziałam takie blogi na których żaden z tych dwóch, niewybrednych przecież warunków, nie był spełniony.

Podobają mi się blogi tematyczne, takie, które są prowadzone od początku do końca zgodnie z wybranym tematem. Czyli kompletne przeciwieństwo mojego własnego.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 16 sty 2013, 20:32

Moje doświadczenia z blogami są w zasadzie nijakie. Raz czytałam bloga jednej znajomej, na którym publikowany był bardzo dziwny, ale nie pozbawiony uroku fanfik do One Piece; od czasu do czasu zerkam na Dziennik Superbohaterów Astroni, na blog Mroowy, tumbr Kitty O albo blogi wyświetlane na samym dole strony TGWTG.com, ale generalnie raczej nie interesuję się tego typu stronami.

Wszystko zależy właściwie od osoby piszącej i od tematu bloga. Jeśli temat jest interesujący i jeśli autor/autorka robi równiez inne fajne rzeczy (filmiki, artykuły, let's playe...), to tym bardziej jestem skłonna obejrzeć jego/jej stronę i zobaczyć resztę jej dorobku.

Jeśli chodzi o wygląd, to ważne, żeby był czytelny i w miarę dobrze zorganizowany. Niejako w tymi kryteriami kierowałam się, projektując mojego bloga i dlatego starałam się, aby kolorystyka nie była oczojebna.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 10 lut 2013, 10:30

RedHatMeg pisze:generalnie raczej nie interesuję się tego typu stronami.
Wiesz, ja też, zwłaszcza blogami osób, których nie znam. Chyba, że tak jak w przypadku bloga o MS coś mnie bardzo zaciekawi w tematyce lub sposobie pisania autora.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr

Nie będę także jak ocean bez fal

Nie będę się bała upadać by wstać

Być światłem wschodzącego dnia

Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Blogi

Postautor: Vampircia » 07 mar 2016, 22:27

Odkopuję, bo w sumie twórczość blogowa nam się rozwija. Po pierwsze jak znacie jakieś blogi godne polecenia, to piszcie tutaj. Po drugie możemy się tu dzielić pewnymi poradami związanymi z naszymi blogami. Ja np. jestem ciekawe na jakie sposoby promujecie swoje blogi.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 19 mar 2019, 23:06

Zastanawiam się nad założeniem bloga do "składowania" opowiadania. Zwykle... z przyzywczajenia/lenistwa na taką praktykę wybieram blogspot, bo jestem z niego zadowolony opcjonalnie jest prosty dla takiego tłuka jak ja, a i wygląda estetycznie. Czy możecie polecić mi coś innego?
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 25 mar 2019, 20:09

Nie wiem, czy został wielki wybór, bo jedyną opcją jaką jeszcze kojarzę jest wordpress, ale to bardziej oprogramowanie niż typowa platforma blogowa (chociaż takowe jest pod adresem https://wordpress.com/ ), a inne platformy się zwijają. Rok temu zniknęły z sieci blogi onetu, a w tym roku z końcem kwietnia Agora zamyka blox.pl
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 03 sty 2020, 17:21

Okej, odnośnie organizacji pracy na blogu. Nie wiem, jak jest u was, ale ja wstawiam posty niedługo po napisaniu, potem znowu tworzę jakiś temat, jeśli mam ochotę i wtedy często robi się pewien przestój. Jakoś przed świętami dostałem jakiejś energii i napisałem sporo rzeczy, także postów na bloggera. I po raz pierwszy mam sytuację, w której posiadam teksty i czekają one na publikacje, bo jeśli będę wstawiał je raz w tygodniu to mam już zapełniony styczeń i początek lutego. Trochę dziwnie mi z tym, ale mam też poczucie konfortu; ze spokojem mogę poświęcić czas na inne pisadła, czytadła, komentadła.
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Wróć do „Hydepark”