Rękodzieło

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Re: Rękodzieło

Postautor: Preity » 09 wrz 2020, 20:09

Na początek pytanie: jaki haft? Bo jest sporo jego gatunków i każdy potrzebuje trochę innych materiałów.

Ja ostatni raz z haftem miałam do czynienia w podstawówce i był to haft richelieu (do niego tamborek nie jest potrzebny), więc nie wiele już z niego pamiętam. Ale mogę co nieco doradzić zna bazie szydełkowo-drutowych doświadczeń. Na pewno na początek swojej przygody z haftem, nie inwestowałam bym w najdroższe materiały i narzędzie, ale kupiła najbardziej podstawowe rzeczy w sensownej cenie i w miarę przyzwoitej jakości (zły materiał i narzędzia potrafią zniechęcić do pracy), dla sprawdzenia, czy to dla mnie. Jeśli by się spodobało, to wtedy zaczęłabym budować bazę powoli dokupując rzeczy lepszej jakości, a jeśli nie przypadło by mi to do gustu, to przynajmniej nie żałowałabym wyrzuconej kasy.
Na pewno warto poszukać jakiejś grupy na FB poświęconej haftowi i tam się zapytać bardziej doświadczonych co polecają, a czego radzą unikać.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Zaczarowana
uczeń

Re: Rękodzieło

Postautor: Zaczarowana » 11 wrz 2020, 11:38

Dziękuję za podpowiedzi, dziewczyny. Jeśli faktycznie się na coś zdecyduję, to zajrzę na jakąś grupę na fb i popytam od czego zacząć, albo znając moje możliwości to pójdę na żywioł u kupię jakiś jeden kolor muliny, igły i spróbuję nauczyć się na starej podkoszulce jakiegoś śniegu, a jak mi nie wyjdzie to odpuszczę :D A jeśli coś mi wyjdzie z tego, to może nawet kupię kilka najbardziej podstawowych rzeczy, żeby spróbować coś podziałać
"Nie wystarczy mówić tego, co się myśli. Trzeba jeszcze myśleć, co się mówi."

»ao3«»Mirriel«»ff.net«

Wróć do „Hydepark”