Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Re: Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Postautor: Zwierz Hienisty » 18 kwie 2015, 23:54

Feminizm a feminizm, a jednak my się stykamy głównie z takim "feminizmem", jaki denerwuje te panie na fotach. Nikt nie słucha ludzi o umiarkowanych poglądach, głośno jest tylko o ekstremistach i dlatego ich idee się najlepiej przyjmują. Nikogo nie obchodzi prawdziwy feminizm, feminizm dawno stracił to słowo i pozwolił odebrać sobie prawo do feminizmu przez jakieś femiterrorystki. No ale to właśnie femiterroryzm się sprzedaje, dzięki temu masa idiotek może zwalić swoje fochy na cały otaczający świat i czuć się taka dyskryminowana.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 19 kwie 2015, 17:55

Podobnie było z słowem hacker. Grupka wandali i dzieciaków chciała być cool, media łatwiej takie rzeczy łapią i nagle z słowa co oznaczało geniusza/eksperta/boga w danej dziedzinie informatyki na przestępce i wandala (a przestawić znaczenie na stare to już rzecz niemożliwe gdyż już wdrążała w języki i świadomość w ciągu tych 35 lat).

(Tak Kicia ma talent to wracania swoich elementów o których kocha kociarować)

Ogólnie zauważyłam że to co negatywne bardziej się sprzedaję. Albo rzeczy związane z instynktami np. seksy, dzieci .

Awatar użytkownika
Komimasa
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Komimasa » 15 maja 2015, 13:24

Ostatnio słyszałem na zajęciach z gender o szklanym suficie i lepkiej podłodze, zdawaliście sobie sprawę z istnienia takich powiedzmy "mechanizmów", które siłą rzeczy nie pozwalają się przebić kobiecie na najwyższe stanowiska w firmach? Zwłaszcza szklany sufit to utrudnia. Nie mówię, że kobiety nie pełnią ważnych funkcji czy menadżerskich, ale chodzi o już sam szczyt - zarząd, gdzie tak naprawdę w dużej mierze awans takiej jednostki zależy od kapitału społecznego (tzw. znajomości), gdzie niestety ten kobietom już na najwyższym szczeblu nic nie pomaga, a mężczyznom już tak. To jest właśnie ten szklany sufit, nie widać tej granicy, ale ona istnieje. Główny problem leży też w tym, że w komisji zasiadają sami mężczyźni i mogą mówić, że liczy się tylko wartość merytoryczna wypowiedzi, a i tak nie będzie to prawda i czynnikiem decydującym będzie i tak gender.
Słyszeliście może o tej dziewczynie, tam trzydzieści parę lat miała, która starała się dostać na elitarne stanowisko w ZuSie? Choć poszło jej najlepiej ze wszystkich kandydatów przeprowadzono "rozmowę kwalifikacyjną" gdzie dziewczyna ze stresu jorgnęła się i powiedziała miliony zamiast miliardy (czy odwrotnie, nie pamiętam) i się zaczęli z niej śmiać i od razu ją skreślili. Zadawano jej też inne absurdalne pytania, tak naprawdę tylko po to, by ją ulać.
To samo niesławna Joanna Mucha. Wszyscy pewnie pamiętają jakie zrobiono z niej pośmiewisko, gdy spytano ją o III ligę hokeja. Czy jak facet był ministrem sportu, to zadawano mu takie głupie pytania? Nie, o oceniono ją przez pryzmat gender, że jak to kobieta jako minister sportu, a tak właściwie wybrano ją bo miała być kozłem ofiarnym, bo miała przygotować Polskę na Euro i z góry była skazana na porażkę. Moja wykładowczyni miała takie prywatne spotkanie właśnie gdzie ona była i opowiadała jak to było, że w Poznaniu jak przyszła komisja eufa to powiedzieli, że wejście musi mieć 12 metrów nie 8, a z kolei nie wiele można było zrobić bo tam zaraz zaczynała się część zabytkowa i nie można było tego ruszyć. A ona sobie poradziła, kolega z wojska załatwił jej taką kładkę jak na fosy (nie wiem jak to dokładnie wygląda) i się udało. Ale widzicie, wybrano kobietę, bo właśnie zakładano porażkę i tym samym chciano udowodnić, że kobieta się na takie stanowisko nie nadaje.

Moje koleżanki jak dopiero zaczynaliśmy ten temat z początku sądziły, że jak kobieta ma twardy charakter, jest pracowita to zawsze się przebije, ale słysząc o tym jak się je traktuje, gdy chcą się wspiąć na samą górę zrozumiała, że szklany sufit działa. Dlatego też potrzebne są kwoty czy parytety na listach do wyborów parlamentarnych. Może wydawać się to sztuczne i niesprawiedliwe, ale jak widać mężczyzna i tak ma łatwiej i takie mechanizmy są potrzebne, by wyrównać szanse kobiet. Zwłaszcza skuteczny jest suwak, czyli kobiety i mężczyźni ułożeni na listach naprzemiennie. O tym jak skuteczne jest to narzędzie może świadczyć choćby fakt, że francuska partia wolała zapłacić wielomilionową karę, byle tylko nie musiała u siebie zastosować suwaka.

Ale nikt się do tego nie przyzna, bo to by podważało ich poczucie "doszedłem do tego sam ciężką pracą" a niestety to, że jest się rodzaju męskiego ma znaczenie.
Piszę dla siebie, ale co szkodzi się tym podzielić.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 maja 2015, 14:20

Akurat z tym Zusem to nie chodziło o to, że kobieta, tylko mieli już zaklepane stanowisko dla znajomków i nie chcieli przyjąć kogoś "z poza".
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 19 maja 2015, 14:18

Nie wiedziałam, czy wrzucić to do głupich tekstów z onetu, czy tutaj, ale w sumie... jak ludzie mają z tym problem... http://muzyka.onet.pl/newsy/madonna-opu ... rki/m39b83

Fotografia przedstawia całujących się mężczyzn

Przecież oni się, kurna, nie całują Obrazek

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 19 maja 2015, 16:33

Jeszcze nie xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 maja 2015, 09:50

Kolejny nius mnie rozjebał http://film.onet.pl/gra-o-tron-fani-zsz ... ltu/0h648z
Przecież w tej scenie nie było praktycznie nic pokazane. Co, teraz jest jakaś moda na oburzanie się o wszystko? Już pomijam fakt, że dziwne, że do tej pory widzowie tego serialu się nie oburzali, bo były dużo gorsze sceny.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 20 maja 2015, 11:36

Z tego, co wiem, to oburzenie jest raczej o to, że to przydarzyło się Sansie, bo w książce zgwałcona została dziewczyna, która tylko ją przypominała, a sama Sansa stała się interesującą postacią z własnymi planami. Czy coś w ten deseń. No i ogólnie dochodzi jeszcze sprawa, że w fikcji każda laska musi być zgwałcona.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 20 maja 2015, 11:44

Zgadzam się z Meg, ludzi denerwuje ta scena, bo w książce wszystko było zupełnie inne. Zmiany zmianami, ale tu już sobie twórcy serialu nieźle polecieli. I to prawda, że w fikcji każda laska musi zostać zgwałcona, nie lubię tego. Nawet przedwczoraj rozmawiałam o tym w kontekście Downton Abbey - tam też jedna z postaci zostaje zgwałcona i to tak nagle, bez sensu. Tak trochę na zasadzie: nie mamy pomysłów, to niech kogoś zgwałcą, to zawsze nakręca fabułę.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 maja 2015, 11:56

Ale myślę, że w takich realiach gwałcenie lasek jest dość powszechne. W sumie też tego nie lubię, ale ma to sens.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 cze 2015, 12:19

Nie uważacie, że ten spot jest seksistowski? https://www.youtube.com/watch?v=-SEputU87Tk

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 cze 2015, 12:34

Wiesz, to zależy. Ja mniej więcej rozumiem, co chcieli powiedzieć twórcy, a o czym się czasem nieszczególnie myśli - w pewnym momencie wielu kobietom włącza się zegar biologiczny i nagle pragną zostać matkami, tylko że wtedy są już w taki wieku, że mogą powstać komplikacje; albo są już bezpłodne. Niestety twórcy tej reklamy nie pomyśleli, że może ona zostać odebrana inaczej.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 12 cze 2015, 12:57

Vampi, już go tu wrzucałam w sb z reakcją baaardzo niepozytywną. I nie chce mi się teraz go komentować, bo już go skomentowałam kilka razy w necie, więc napiszę tylko, że spot jest tragiczny. Żeby było śmieszniej, to nie wiem, czy wiecie, ale Fundacja Mamy i Taty zamiast przeprosić za gafę czy coś, wstawia na swoją stronę memy robione przez ludzi, wyśmiewające tę kampanię. I mają heheszki z tego, że ludziom się kampania nie podoba i z niej żartują. Więc pogrążają się jeszcze bardziej.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 cze 2015, 14:02

Serio Obrazek ? Chciałabym zobaczyć te memy.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 12 cze 2015, 15:22

#ZostańwDomuCzytajOpowie

Wróć do „Hydepark”