Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Re: Rozkminy o wszystkim co kontrowersyjne

Postautor: pokemonka » 12 cze 2015, 17:46

Hmmm... a to nie ma walczyć z niżem demograficznym?
Obrazek

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 12 cze 2015, 23:12

Niestety warunki w Polsce nie są zachęcające by mieć potomka.

A jak wiadomo dziecko kosztuję fortunę. W Polsce nie ma stabilnej pracy. W Polsce są głodowe płace. W Polsce nie ma warunków by utrzymać dziecko, a jak się zdecyduję, to albo przypadek albo odwaga, że ktoś zdeterminowany w tych warunkach jednak chcę się rozmnożyć.

Ale cóż ja co do tych spraw, to ciężka decyzja jeśli chodzi o to czy mieć dzieci. Wiem że moje dzieci mogą odziedziczyć moją nietypową budowę mózgu i może się okazać że będzie przez to gorzej działać wśród ludzi niż ja. Albo że całkowicie będzie neurotropowe i już totalnie będzie mi się trudno z nim porozumieć. Ja raczej kiepsko siebie widzę jako rodzica. To bardzo duża odpowiedzialność. Co mam brać odpowiedzialność za drugą istotę równą mnie, gdy ja samą siebie ledwo mogę ogarnąć.

Co do tej sprawy mam podobne opinie jak ta osoba: http://kociswiatasd.blox.pl/2013/12/TRUDNE-DECYZJE.html

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 cze 2015, 23:49

Trochę debilny sposób na walkę z niżem demograficznym.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: pokemonka » 13 cze 2015, 07:40

Nie no nie oceniam i na pewno nie bronię samej reklamy ale szukam w niej jakiegoś sensu pod tytułem ,,co miał autor na myśli?'' :p
Obrazek

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 13 cze 2015, 16:12

Chociaż tak wedle mnie ta reklama też jest durna. I raczej niewiele pomoże.

Jak chcą z tym walczyć to trza niestety innych działań niż kampanie społeczne. Dużo poważniejsze i trudniejsze. Trzeba by było naprawdę ogrom rzeczy zmienić. Lecz wiem że raczej nikt z rządzących się ich nie podejmie, bo jak każdy wie ważne jest dla nich tylko ich własne dobro.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 13 cze 2015, 16:22

A po cholerę nam więcej dzieci? Planeta i tak już jest przeludniona.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 cze 2015, 11:31

Tak sobie czytam o zakazywaniu spożywania alkoholu na polskich plażach i zabieraniu koncesji sklepom i tak sobie myślę... W jakim my dzikim kraju żyjemy. Byłam niedawno w Zadarze w Chorwacji. Tam nie było żadnych zakazów. Ludzie siadali sobie na morskich organach w samym centrum miasta i pili piwo, wino (tak kulturalnie, z kieliszków), nawet drinki z wisienkami popijali sobie normalnie na ulicy. I nikt nie był pijany. Wracałam do domu w środku nocy, ani jednej burdy, darcia ryja, nikt się nie zataczał, nikt nie rzygał. Żula widziałam może raz przez cały wyjazd, jak w koszu czegoś szukał. A raz jacyś Polacy przyjechali nieopodal nas, to przyszli na plażę i naśmiecili gdzie popadnie, mimo, że było kilka koszy obok.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 25 cze 2015, 11:46

Daj spokój, u nas jest zupełnie inna kultura (a w sumie jej brak) picia alkoholu. Wszędzie wóda, a wóda, jak wiadomo, jest po to, żeby się urżnąć (no chyba że smakowa). Wesele w eleganckim hotelu, piękna ślubna suknia za kilka tysięcy, winetki, limuzyny i inne takie i wóda. No serio, jakby nie było innych alkoholi. Drażni mnie to, naprawdę. Tak że ja się nie dziwię temu zakazowi (zresztą nie ma go chyba w całej Polsce a w konkretnych miejscowościach), bo już sobie wyobrażam tę hołotę chlejącą nad Wisłą czy na Plantach.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 cze 2015, 12:00

No ja też się nie dziwię, ale mnie to po prostu wkurwia, że ludzie tacy są i że ktoś normalny nie może się na spokojnie napić w miłym miejscu, bo go policja zgarnie. Tzn. ja akurat wolę się napić w knajpie niż na plaży, czy na skwerku w mieście, ale nie podoba mi się, że jest tak, jak jest. A co do wódy, to raz jechaliśmy z taksówkarzem, co dobrze mówił po angielsku i zaczął się wypytywać skąd jesteśmy. I stwierdził, że lubi wódkę, bo był raz w Polsce na weselu i mu się podobało:P A my na to, że grappa lepsza, a on, że grappa fe, to my wielkie oczy. I doszłam do wniosku, że to chyba jest tak, że jak coś jest u ciebie powszechne, to już nie jest takie fajne:P Ale serio, możesz 1000km przejechać i dopiero w Polsce widać pijaków.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 27 cze 2015, 07:58

Okej, więc tematem numer jeden na tumblrze od wczorajszego wieczora jest to, że w US zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe w całych Stanach. Jeszcze zanim to się stało, pewien pastor powiedział, że się podpali, jeśli do tego dojdzie. No i teraz nie tylko słychać: "Zrób to! Przyniesiemy ciągutki!", ale podobno ktoś jeszcze wziął i złożył petycję, aby ten pastor się podpalił i kilka osób już ją podpisało.

Ja rozumiem celebrowanie takiego sukcesu. Rozumiem naśmiewanie się z ludzi, którym się ten sukces nie podoba i twierdzących, że zrobią jakieś ekstremalne rzeczy (typu: rozwiodą się ze swoimi małżonkami albo przeprowadzą do innego kraju), jeśli geje i lesbijki będą się mogły hajtać. No ale - tu nie chodzi o przeprowadzkę czy rozwód. Tu chodzi o ludzkie życie i fakt, że są ludzie, którzy chcą nie tylko, aby facet to zrobił, ale jeszcze popatrzeć, to jest przerażające.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 27 cze 2015, 08:43

Moim zdaniem:

Śmianie się, że niech facet zrobi, jak powiedział - nie dziwi mnie to, nawet nie jestem temu przeciwna. Mógł nie gadać głupot.

Petycja, żeby się podpalił - to już uważam za nie okej, no bo są jakieś granice lulzu. Nie podoba mi się.

W ogóle mnie rozwalają protesty randomowych ludzi na zasadzie: jak nie zrobicie czegoś/zrobicie coś, to sobie zrobię kuku. Co kogoś obchodzi, że przypadkowy człowiek sobie zrobi krzywdę? Jest taki nawiedzony człowiek, który często komentuje na fb u Doroty Zawadzkiej (Superniani, jak ktoś nie kojarzy). Koleś ma problem, bo żona mu dzieci zabrała, nie widuje tych dzieci w ogóle (a tu historia się kupy nie trzyma, bo czasem pisze, że je jednak widział itp.), no w każdym razie w ramach protestu i, nie wiem, wyrazu miłości do synów koleś co tydzień informuje na fb, że dziś jest wtorek, więc robi całodzienną głodówkę. I zawsze się zastanawiam: gdzie tu protest? Co to jest całodzienna głodówka? Są ludzie, co regularnie tak robią ze względów zdrowotnych.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 27 cze 2015, 09:25

Miryoku pisze:Śmianie się, że niech facet zrobi, jak powiedział - nie dziwi mnie to, nawet nie jestem temu przeciwna. Mógł nie gadać głupot.

No, to się rozumie samo przez się. Mimo wszystko jestem zniesmaczona tekstami co poniektórych ludzi.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 27 cze 2015, 11:54

Hien regularnie robi protestacyjne głodówki, ale na razie nic nie wskórał. Jaka znieczulica, nikogo nie obchodzi, że taki hien głoduje między posiłkami!

Meg, to jest Ameryka, nie dziw się, że barbarzyństwo tam kwitnie.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 lip 2015, 19:55

Buractwo niektórych ludzi nie zna granic http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawlowic ... ien/543fmk

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 27 lip 2015, 21:35

Pawłowicz to już uznana marka, jeśli chodzi o buractwo, chamstwo i głupotę.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Wróć do „Hydepark”