Meme

Tutaj wrzucamy nasze memy.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 24 kwie 2013, 07:52

Nie wiem, dlaczego, ale najbardziej spodobało mi się pytanie dziewiąte :-)
Natka pisze:9. Temu meme brakuje fluffu. 1, powiedz 2 coś miłego.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 03 maja 2013, 14:58

Pytania o postać autorską (znalezione na blogu An), lekko zmienione.

Postać

1.Jak ma na imię twoja postać?
2 W jakich opowiadaniach występowała?
3. Jakiego rodzaju to postać? Czy pochodzi z jakiejś konkretnej rasy?
4. Jaka jest pierwsza rzecz, o której myśli twoja postać po przebudzeniu?
5. Jaki jest ulubiony ubiór twojej postaci?
6. Co zobaczy twoja postać, kiedy spojrzy w lustro?
7. Czy twoja postać lubi podobne jedzenie, co ty?
8. W jaki sposób twoja postać jest podobna do ciebie?
9. W jaki sposób jest inna?
10. Jeśli twoja postać przemówi, czy będzie mieć głos podobny do twojego?
11. Gdybyś stał się twoją postacią, co zrobiłbyś w pierwszej kolejności?
12. Czy inni sądzą o tej postaci coś, czego nie lubisz?
13. Jakie zalety, których ty nie posiadasz, ma twoja postać?
14. A jakie wady?
15. Czy masz jakieś tajemnice związane z tą postacią, o których wiesz tylko ty?
16. Czy masz jakieś tajne rysunki?
17. Czy masz jakieś większe plany i projekty związane z tą postacią?
18. Jeśli mógłbyś posiadać jakąś cechę twojej postaci, jaka byłaby to cecha?
19. Czy w twojej historii są jakieś postaci, oparte na osobach z twojego życia, które są powiązane z twoją postacią w taki sposób, jak ich pierwowzory z tobą?
20. W jaki sposób postać zmieniła się, odkąd ją stworzyłeś?

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 04 maja 2013, 11:21

Takie małe i skromne meme wypełnione tak na szybko :)

Postać (meme by An, zmodyfikowane przez Hermi)

Cyfraza Frangogriphus z klanu Haxema

Cóż fanfiki z nią nie były zbytnio publikowane, gdyż są one nieskończone lub widziało je małe grono ludzi. Pierwszy jej występem był mój niedokończony crossover Doctor Who, Star Wars i Jazz Jackrabbit + coś od siebie. Czyli jednym słowem Dzieci Czasu. Nie wiem czy byłabym w stanie to dokończyć i kiedyś całość gdzieś publikować. Kolejnym ff w którym by się pojawiła to parodia fika MS, który pierwszą część muszę poprawić (historia lubi się powtarzać :P). I jej debiut ma też być w Przebudzeniu wraz z inną grupką OC.

Jest to postać z Jazzuniwersum. Jest Galaktycznym Zającem

Myśli o szukaniu swoich okularów, podstawowych potrzebach i kodzeniu

niebieska flanelowa koszula w kratkę, jeansy, okulary, czarne trampki

niebieskie oczy, swe długie uszy i szare futro (jeśli lustro jest duże), okulary, brązowe włosy ścięte na boba, mały trójkątny nosek i wąsy oraz usta

W pewnym sensie tak, ale tak jak większości Galaktycznych Zajęcy ma manię na punkcie marchwi. Nie wszystko z marchwią jestem w stanie zjeść np. pizza marchwiowa i czekolada marchwiowa (strasznie to dziwaczne)

Ma sporo moich cech charakteru. Jest lekko moim SI. Ale po lekkiej ewolucji tej postaci nie jest całkowicie mną, ma swe osobne cechy charakteru

Cóż ma parę udoskonalonych moich cech + te które ja sama bym chciała mieć. Oraz wraz z ewolucją mego tworzenia OC doszły wady, aby nie była Mary Sue. Ma bardziej większe doświadczenie w programowaniu i hackowaniu. Jest ode mnie starsza Jest troszkę bardziej sprawna fizycznie niż ja. Jest zagadkowa, uwielbia czasem mówić zagadkami. Jest odważna (ja raczej z natury jestem tchórzem i raczej wolę uciekać) i większą wytrzymałość psychiczną (nie powiem do czego się jej przydaje bo to będzie spoiler do Przebudzenia). Lecz to większy niechluj ode mnie i jak wsiąknie w jakieś ulubione zajęcie (np. pisanie jakiegoś fajnego programu) to czasem może zapomnieć nawet o podstawowych potrzebach lub niektórych obowiązkach.

Gdyby miała wystąpić a jakieś grze lub animacji to bym z pewno chciałabym jej podłożyć mój głos.

Hehehe się by se pochakierowało :>

Kiedyś wszyscy uważali że miała kiedyś więcej zalet niż wad. Ale teraz postarałam się wyrównać w miarę jej cechy charakteru.

Jak wcześniej wspomniałam na lepsze umiejętności hackowania i programowania, jest odważna, lubi mówić zagadkami, i bardziej wytrzymała psychicznie. Oraz oczywiście jak każdy Galaktyczny Zając biega z prędkością światła :p

14. A jakie wady?

Nieśmiała, mało ufna, lubi robić rzeczy po swojemu i wedle jej "widzi mi się", czasem jak w coś wsiąknie to zapomina o wszystkim

Jest to tak naprawdę przeróbka mojej innej postaci Kitiny, która była bardzo lubiana przez skromne grono czytelników. Ale jak wspomniałam wraz z ewolucją moich OC jest ona osobnym bytem, żyjąca własnym życiem. Mam masę innych sekretów związanych z tą postacią, ale wam nie powiem :p

Oh pełno mam rysunków z nią (mimo że nie umiem rysować). Jedno to dema Dzieci Czasu (pierwotnie miał być to komiks, rysowane przez Astroni). I jak wcześniej wspomniałam masę moich okropnych rysunków które rysowałam gdy się nudziłam

Oczywiście że tak. Ma wystąpić w Przebudzeniu. Może będzie występować gościnnie w innych moich ff. Moim największym marzeniem jest to aby wystąpiła w Jazz Jackrabbit ale raczej są marne szanse na to. Jest masa Jazzianów co marzy aby ich OC dostały się do kanonu lub jako słynna postać z fanonu.

Wybitne umiejętności programowania i hackowania :p

19. Czy w twojej historii są jakieś postaci, oparte na osobach z twojego życia, które są powiązane z twoją postacią w taki sposób, jak ich pierwowzory z tobą?

Cóż w Dzieciach Czasu jest masa SI osób biorących udział w tym projekcie. A tak to moje OC są lekko oparte na mnie lub całkowicie wymyślone.

Jak wspomniałam była ona bardzo marysiowata. Wraz z moją ewolucją tworzenia OC dostała ona więcej wad by wyrównać balast. Jest też troszkę miej poważna niż w CoT (Children of Time) i radosna. Może dlatego, że w moich czysto Jazzowych FF pewien OC co jest dla niej ważny nadal jest.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 28 maja 2013, 19:39

kociara81 pisze:11. Gdybyś stał się twoją postacią, co zrobiłbyś w pierwszej kolejności?

Hehehe się by se pochakierowało :>
:-D

Postać 

Viator – co oznacza podróżnika lub wędrowca.

W „Nemo”, „Wywiadzie z wampirem”

Jest wampirem.

Komputer.

Dżinsy i koszulki z zabawnymi w jego mniemaniu napisami.

Hakera.

Nie. On pije krew.

Lubię czasami założyć koszulkę z dziwnym napisem.

Jest wampirem, hakerem i ma mnóstwo bezczelności, której mi brakuje.

Nie, jest mężczyzną, a ja kobietą.

11. Gdybyś stał się twoją postacią, co zrobiłabyś w pierwszej kolejności?

Oprócz pozbawienia nocarzy wszystkich funduszy?

Że interesują go tylko komputery i erotyk z jego udziałem jest niemożliwy.

Jest nieśmiertelny i genialny.

14. A jakie wady?

Bezczelność.

Jasne. Znam go od wampirzej podszewki.

Nie, nie umiem rysować.

Może.

18. Jeśli mógłabyś posiadać jakąś cechę twojej postaci, jaka byłaby to cecha?

Hermi jako genialny haker? Klękajcie narody.

Nie, chociaż część jego cech ma swoje odpowiedniki w realu w kilku informatykach.

20. W jaki sposób postać zmieniła się, odkąd ją stworzyłaś?

Viator się chyba nie zmienił.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 29 maja 2013, 10:44

Jak wszyscy to wszyscy. Powiedzcie mi, czy będziecie chcieli Saturnina.

Postać

Adelina (czasem też przyjmuje nazwisko Weston).

2. W jakich opowiadaniach występowała?

No więc tak: Choroba ze ścieków (Żółwie Ninja), Stróż brata swego (Nie z tego świata/Pamiętniki wampirów), Bicie zegara (Powrót do przyszłości), A case of missing Pie Maker (Gdzie pachną stokrotki) i Sztuka widzenia (Kung Fu Panda).

Adelina jest aniołem. Dosłownie i w przenośni. A w Sztuce widzenia przyjęła postać lisicy.

„Muszę dokończyć szycie tej bluzki z wczoraj.”

Adelina uwielbia kolor niebieski. Dlatego zwykle ubiera się w niebieskie sukienki, spódnice, spodnie, bluzki itd. Czasami nawet przyjmuje postać osoby, której ubranie robocze jest niebieskie (np. została zakonnicą w niebieskim habicie).

Dziewczynę o rudych, kędzierzawych włosach, woskowej cerze i jaspisowych oczach.

Nie wiem. Nie pomyślałam o tym, co lubi jeść.

Filozofuje i jest bardzo miła.

Ma więcej pewności siebie, umie walczyć i zawsze wie, co odpowiedzieć.

Nie. Będzie miała inny.

Nie wiem. Może polatam sobie?

An powiedziała, że Adelina się wywyższa. Chyba od tamtego czasu udało mi się to naprawić.

Potrafi od razu wyciągnąć właściwy argument.

14. A jakie wady?

Żadne… chyba.

Może. Taki mały pomysł, który być może wykorzystam.

Nie rysowałam jej… ale zrobiłam jej wersję simsową.

O tak. Problem w tym, że rzadko kiedy jak coś napocznę to skończę.

To co w 13.

Nie.

Najpierw była tylko przeciwnikiem dla drugiej postaci. Potem zyskała swoje hobby (szycie), broń, wystąpiła głównie bez obmyślonego dla niej sidekicka i zyskała swoją osobowość. Ale i tak widzę, że muszę jeszcze nad nią popracować.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 04 sie 2013, 21:27

A o to Villain meme by Astroni podejście drugie! Gorsze od poprzedniego będzie pod tym względem, że dwie postacie mają bardzo małe szanse na bycie ogarnianymi przez więcej niż przeze mnie. Ale czy komuś będzie to przeszkadzało, kiedy w towarzystwie będzie też Dalek, Buka i Cruela de Mon?

1. Cruela de Mon (101 dalmatyńczyków)
2. Arktos (Tabaluga)
3. Limburger (Moto Myszy z Marsa)
4. Xana (Code Lyoko)
5. Grogar (My Little Pony, '86 oczywiście)
6. Buka (Muminki)
7. Mike (Potwory i spółka)
8. Książę Zygmunt Igthorn, zwany też Księciuniem (Gumisie)
9. Agent Smith (Matrix)
10.Dalek (Doctor Who)

1) Każdy czarny charakter był kiedyś dzieckiem. Jakimi dziećmi byli 3 (Limburger), 6 (Buka) i 4 (Xana)? Jeśli byli łobuzami, opisz w jaki sposób dokuczali kolegom z podwórka.
Limburger - dla niektórych będzie to pierwsza okazja w życiu, żeby się z nim poznać. No więc od maleńkości miał on predyspozycje do zostania (dosłownie i w przenośni) grubą rybą. Uwielbiał Monopoly i bezlitośnie ogrywał w nim rówieśników. Zgodnie z kanonem lubił też rozkopywać ziemię w poszukiwaniu cennych minerałów oraz paskudnie śmierdzieć.
Buka nie miał(a?) zbyt wielu przyjaciół, ponieważ ludzie i inne istoty im podobne reagowali krzykiem na sam jej widok. Do dziś pozostał jej nawyk przesiadywania na plażach i marzenia, że któryś z przypadkowych przechodniów, na których tak uwielbia znienacka wyskakiwać, po prostu weźmie ją (jego?) w ramiona i przytuli.
Malutki Xana... Ekhm. Malutki Xana musiał być w przeszłości niegroźnym programikiem do pasjansa albo do obsługi poczty elektronicznej. Był miły, pracowity, tak więc inne programy bardzo go lubiły, użytkownicy często używali, a cały system operacyjny był z niego dumny. Niestety pewnego dnia komputer został zainfekowany, a Xana zetknął się po raz pierwszy z programami siejącymi zło i destrukcję. Odtąd zaczął gardzić wszystkim i wszystkim, myśląc tylko o tym, jak posiąść władzę nad światem. Zrobił się złośliwy, podstępnie wpisywał sąsiadującym z nim w pamięci poczciwym programikom niepoprawne hasła do autologowania i podmieniał zera na jedynki w pamięci. Jednak Xana czuł, że został stworzony do większych rzeczy, tak że pewnego dnia porzucił i tę wątpliwą działalność i ruszył do Internetu szukać swojego przeznaczenia.
(Powinni na podstawie tego film nakręcić.)

2) Do 1 (Cruela) przyjeżdżają rodzice – Geniusze Zła. Będą zadowoleni z osiągnięć potomka? Czy jest coś, na co nadopiekuńcza matka 1 mogłaby zwrócić uwagę?
Rodzice Crueli de Mon to geniusze zła - no proszę! Zawsze było widać, że to szycha. Z drugiej strony - czy będą zachwyceni tym, że ich córeczka poświęciła się ganianiu za czworonogami?
Myślę, że mogą być zadowoleni połowicznie - w końcu sukces obwieszonego futrami imperium mody De Mon jasno świadczy o sporej ilości zarżniętych piesków i kotków. Rzecz w tym, że gdy pojawiają się pierwsze lepsze trudności, bardziej uparta rodzina i nie aż tak głupie psy, najlepsi ludzie Crueli zawodzą, a ona sama trafia do więzienia i pod oko psychiatry. Za to już zdecydowanie dostałaby klapsa od taty. Co natomiast do mamy, na pewno usłyszałaby parę słów na temat swojego ciągle niedopracowanego gustu, no i pytanie, kiedy wreszcie sobie kogoś znajdzie.

3) 7 (Mike) wypił przez przypadek magiczny eliksir i teraz zapałał sympatią do głównego bohatera. Co się dzieje dalej?
Znaczy, że co? Mike zakochał się w kudłatym Sully'm? To bym musiała sięgnąć po jakiś fanfik teraz, bo na pewno jakiś powstał, tymczasem sama mogę powiedzieć jedynie tyle, że Sully byłby pewnie bardzo zdziwiony. I że to ogólnie byłoby... potworne.

4) 10 (Dalek) poszukuje współlokatora, a zarazem wspólnika w sianiu zła. Akurat 3 (Limburger), 7 (Mike), 9 (Agent Smith) i 6 (Buka) są bezrobotni i bezdomni. Którego z nich wybierze 10, a kto zostanie z niczym?
No proszę - Dalek poszukuje współlokatora? Co prawda goręcej przyjęłabym go w pytaniu wyżej (niezła ze mnie fanka Doctora, co nie? Obrazek), ale czemu nie!
Co my tu mamy... Limburger? Niiiiie... Mike pewno uciekłby z krzykiem (pomimo tego, że niewątpliwie zdobyłby uznanie gospodarza swoim jedynym okiem), Buka to taki flegmatyk (flegmatyczka..?)... O, Agent Smith! Tak, Smith byłby wręcz wymarzonym kompanem dla Daleka! Tak samo bezwzględny, pozbawiony uczuć, niepokonany, zachłanny, potrafiący kopiować się w armię idealnych klonów program! Dalek mógłby go nawet spróbować zastrzelić na powitanie. Pal licho z lokalem - nowy duet od razu ruszyłby na podbój Wszechświata! Aż mam ochotę napisać fanfik - Dalek i Agent Smith kontra Doctor! Najlepiej Jedenasty (Matt, chyba powinieneś zmienić sobie nazwisko...).

5) 4 (Xana) bierze ślub, jego drużba – 6 (Buka) – urządza mu wraz z 1 (Cruela de Mon), 2 (Arktos) i 5 (Grogar) wieczór kawalerski. Kto z ich fandomu (nie z listy) będzie kelnerem, a kto striptizerką?
Xana bierze ślub? Xana bierze ślub! To ja już czuję się usatysfakcjonowana tym pytaniem, mogę przejść do następnego Obrazek
...jego drużba, Buka... Ekhm... Wyobrażacie to sobie? Obrazek

Obrazek

No więc... Z pewnością nie będzie problemu ze służbą - cała trójka, tj. Cruela, Arktos i Grogar dysponuje sporą ilością przydupasów, których może dorzucić. Ale co ze striptizem? I czy w ogóle będzie potrzebny - w końcu nie wiemy, co preferuje ten oto pan młody... Dobra, można dyplomatycznie założyć, że to goście będą chcieli sobie popatrzeć. No ale co - Megan, Molly (tu, Megan to ta większa) czy Milunia? Toć i jedno i drugie pod pedofilię podchodzi...

6) Jaki jest najgorszy koszmar 9? Czy występują w nim pozostałe postacie z listy?
Największy koszmar Agenta Smitha? Już chyba Neo zafundował mu parę takowych w kanonie. Ale jak się zastanowić... Czy nie uważacie, że byłaby z niego fajna striptizerka dla Xany? Panny młodej też coś nie poznaliśmy, więc...

7) 10 (Dalek) i 3 (Limburger) zostali wytypowani, aby opowiedzieć dzieciom w przedszkolu bajkę o Czerwonym Kapturku. Oczywiście nie zamierzają trzymać się tradycji, więc wykładają dzieciom własną wersję. Streść ją i opisz reakcje dzieci.
O kurde... Limburger będzie opowiadał bajkę dla dzieci. Z Dalekiem. To ja może lepiej pójdę na spacer.
...
No dobrze, jestem gotowa. Na początek Dalek zaproponuje, żeby eksterminować wszystkie dzieci. Na szczęście Limburger przekona go, że ludzie nadadzą się do roli niewolników (wybaczcie to OOC, ale jednak chcielibyśmy coś od nich usłyszeć, prawda? :D). Tak więc według ich wizji czerwone marsjańskie pustynie przemierzała na motorze młoda piękna Mysz, wioząca części zamienne do motoru swojej babci. Jednakże na jej drodze stanął Dalek, powiedział swoje ulubione motto, to jest EXTERMINATE, strzelił do niej z lasera i następnie skierował się również do domku babci (Myszy, nie swojej). Na miejscu unicestwił również babcię, potem myśliwego i całą resztę marsjańskich Myszy, które spotkał. W ten sposób podbił całą planetę zagarniając wszystkie tamtejsze złoża, po czym udał się w kierunku Ziemi w podobnym celu...
Limburgerowi ten plan niesamowicie się spodobał i zarządził, że trzeba jak najszybciej wcielić go w życie. Razem z Dalekiem opuścili więc teatrzyk mijając grupki zszokowanych dzieci.

8) Jakiej gadki użyje 1 (Cruela), aby poderwać 8 (Igthorn)?
LoL... Nie dość, że pierwszy raz w historii tego meme nie wyszedł nam tu slash, to jeszcze... mamy tu parę ludzi! W moim zestawieniu postaci! Jestem po głębokim wrażeniem!
<imagine in progress>
To może: Więc mówisz, że jesteś księciem? Gdybyś tak zechciał podarować mi parę gumisiowych skórek, to chętnie bym została twoją królową... Do tego efektowne przechadzanie się po komnacie z bujaniem biodrami i bawieniem się tym swoim dłuuuuugim papierosem i powinna wyrwać nawet Bukę.

9) 1 (Cruela) i 8 (Igthorn) postanowili ze sobą chodzić. Gdzie się wybierają na swoją pierwszą randkę?
Na spacer nad jakieś epickie leśne jezioro. Spacerują oczywiście Ogry z lektyką na plecach. Co jakiś czas któryś lata z drinkami albo czekoladkami, a Toadie opowiada o posiadłości, która przecież już wkrótce będzie należała do wybranka Crueli.

10) Okrzyk bojowy 10?
Okrzyk Daleka? No niech się zastanowię... Może Awruk?

11) Co nuci 9 pod prysznicem?
Agent Smith pod prysznicem... OK, cieszmy się, że nie Dalek. No więc... Niech będzie David Guetta The world is mine.

12) Wolałbyś, aby twoim najlepszym przyjacielem był 4 czy 2?
A bo ja wiem? Na letni spacer z żadnym bym się nie mogła wybrać XD No ale przynajmniej z Arktosem dałoby się pójść na lody. I w ogóle taki się oczytany wydaje, inteligentny, o ambicji nie wspominając... Byłoby o czym rozmawiać. O, i w szachy umie grać! Więc zdecydowanie Arktos!

A teraz coś nowego – zwróciłam uwagę, że dawno dawno temu, kiedy Meg dodawała swoje memowe pytania, zaznaczyła:
RedHatMeg pisze:Wiem, że krótkie, więc wszelkie sugestie co do następny punktów, mile widziane.

No i tutaj ja również kolejny raz stwierdziłam, że pytań jest bardzo mało, a wiele postaci wręcz robi jako tło, więc dodałam parę własnych. Z właściwie losowym podejściem, więc pomyślałam, że i rozwiązać je od razu nie będzie złym pomysłem :)

13. 2 (Arktos) postanawia ostatecznie rozprawić się ze swoimi odwiecznymi wrogami z pomocą nowych towarzyszy. Wybierze do pomocy 3 (Limburgera)czy 5 (Grogara)?
Jak go znam, najchętniej podgadałby ich tak, że wziąłby to i to :p Limburger ma na pstryknięcie bardzo różnistych specjalistów od wszystkiego, natomiast Grogar - całą armię swoich paskudów (dopóki oczywiście mieszkańcy Kucykolandii nie przekabacili ich na swoją stronę), więc żadna opcja nie byłaby zła. Loteria, ale chyba jednak postawiłby na ilość z odrobiną magii - Arktos i bez niczyjej pomocy stosował dotąd różne wyszukane sztuczki, z którymi Tabaluga umiał sobie poradzić, więc teraz pewnie z radością przyjąłby możliwość pozamykania wszystkich w lochach, tak dla odmiany.

14. 9 (Agent Smith) ma szansę zniszczyć dzieciństwo swojego wroga decydując o jego edukacji. Na jaki kierunek studiów posyła go, żeby jak najbardziej zrobić mu na złość?
Skierowałby Neo na jakiś kierunek humanistyczny (filologia?) z najbardziej wymagającymi belframi w USA, tak żeby pan Anderson nie miał czasu nawet dowiedzieć się, co to znaczy rzeczywistość wirtualna. Ewentualnie do jakiejś szkoły sportowej - to też trzymałoby go z dala od komputerów.

15. 8 (Książę Igthorn) zmienia się w swoje przeciwieństwo - kim się staje?
Zapewne spokojnym, skromnym, altruistycznym, gotowym do poświęceń i wdzięczności człowiekiem, nie myślącym po zdobywaniu należnych mu królestw i nie wyżywającym się bez powodu na usługujących mu ograch.

16. Załóżmy, że 5 (Grogar) ma dzieci. Jak będzie je karał za nieodpowiednie zachowanie?
Będzie im kazał ubierać się na różowo, wpinać kwiaty we włosy i w takiej formie wysyłał do Kucykolandii.

17. 4 (Xana) i 7 (Mike) zamieniają się miejscami (nadal są sobą, ale każdy widzi w nich już kogo innego). Co z tego wynika?
No tu trzeba będzie nieuchronnie pójść na pewne ustępstwa, bo ani Mike'a nie wciśniemy do komputera w wersji analogowej, ani Xana się nie pokaże w realu w swojej zwyczajowej postaci... Przyjmijmy więc, że Xana zyskałby jakąś "normalną" postać... Ciekawe, czy fucha w firmie Potwory i spółka zaspokajałaby jego ambicje? Bo Mike pewno byłby przerażony koniecznością wymyślania ciągle nowych sposobów na całkiem niegłupie dzieciaki, które chciałyby go zniszczyć. A może by się jakoś z nimi dogadał? No, bardziej to drugie, bo inaczej Jeremie i reszta roznieśliby go na okruszki.

18. Szalony naukowiec zaoferował 6 (Buka), że stworzy dla niego specjalną odmianę rośliny o przerażających właściwościach. Jak 6 to wykorzystuje? Co od siebie dodałby 2 (Arktos)?
Hmm. Coś mi mówi, że najmocniejszym atakiem efektu tego eksperymentu byłoby wychodzenie z mgły i robienie głupiej miny. Arktos pewno dorzuciłby odporność na skrajne temperatury.

I co – dodać je do oryginalnego posta Meg? Podobają się?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, 21:22 przez Astroni, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 09 sie 2013, 22:14

Astroni, genialny dobór postaci. Ubawiłam się, zwłaszcza przy pytaniach o współlokatorach i wieczorze kawalerskim. No i zgadzam się, gdyby Dalek trafił do pytania o nagłej miłości, to by było genialne (wybacz, Doktorze). No i pairing Ikthorn - Cruella...
Pytania dodatkowe bardzo fajne. Szczególnie mi przypadły do gustu to o dzieciach czarnego charakteru, przeciwieństwie i o edukacji bohatera.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, 21:24 przez Natka, łącznie zmieniany 1 raz.
OC-holic

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 09 sie 2013, 22:44

Co do twojego meme wedle mnie wyszedł Ci nieźle. Wiem że o CL wiesz tylko z wiki i moich opowiadań (czyli bardzo mało). I wiem że robiłaś wiele rzeczy czysto dla jaj.

Lecz mnie zdziwiło że udało się wydedukować bardo popularną fanowską teorię o jednej z przyczyn buntu XANY przeciw swemu twórcy (nikt nie wie czemu XANA się zbuntował, przynajmniej w kanonie).

I popraw imię postaci w punkcie 17. Jimmy to wuefista. Chyba chodziło Ci o Jeremie.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 10 sie 2013, 21:18

kociara81 pisze:I popraw imię postaci w punkcie 17. Jimmy to wuefista. Chyba chodziło Ci o Jeremie.

LoL, faktycznie pomyłka, palnęłam bez zastanowienia i zapomniałam sprawdzić :oops:

Natka pisze:Pytania dodatkowe bardzo fajne. Szczególnie mi przypadły do gustu to o dzieciach czarnego charakteru, przeciwieństwie i o edukacji bohatera.

O, czyli jest ktoś za dodaniem! :mrgreen: Ktoś jest przeciw? Ktoś się wstrzymuje?
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 03 lis 2014, 18:35

Czy odważymy się zrobić również Zboczone Meme Natki?

Character meme
Polecenie brzmi: „Wybierz dwanaście postaci fikcyjnych dowolną metodą, następnie odpowiedz na pytania.” Panie i panowie, edycja forumowa.
Fandom: Polska Baza Fanfiction
Postacie:
1.Vampircia
2.Miryoku
3.Zwierz Hienisty
4.RedHatMeg
5.Kociara81
6.Astroni
7.Misza
8.Skorpion
9.An-Nah
10.Preity
11.Hermi
12.Natka
Pytania:
1)Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Astroni) czy 11 (Hermi)?
Trudno powiedzieć, bo obie mają sporą wiedzę. Stawiam na Hermi, bo jednak czasem nie potrafię zrozumieć tego, co mówi Astroni.
2)Czy uważasz 2 (Miryoku) za seksownego? Jak seksownego?
Nie ta orientacja, sorry. Ale tak z obiektywnego punktu widzenia… no, chyba trochę.
3) 12 (Natka) wysyła 8 (Skorpion) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?
Skorpion ma za zadanie przeżyć na wyspie kilka dni. Udaje mu się to, bo postanowił postępować nie tak, jak uczestnicy reality show „Survivor”.
4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 (An-Nah)?
To tak jakby zapytać, jaka jest ulubiona potrawa Scooby Doo.
No więc podejrzewam, że ulubioną książką An-Nah jest seria „Pieśni Lodu i Ognia”. Ewentualnie „Mahabharata”.
5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 (Miryoku) przez 6 (Astroni), czy na odwrót?
Najpierw byłaby walka o władzę – Mir i Astroni zagrałyby w DDR i pierwsza, która padłaby ze zmęczenia, została by lennikiem.
6) Z jakiegoś powodu 5 (Kociara81) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (An-Nah), czy raczej z 10 (Preity)?
Kicia nie zna obu pań zbyt dobrze, jednak stawiałabym na Preity, bo Preity przynajmniej pojawia się dość często, aby kicia mogła ją kojarzyć.
7) 2 [Miryoku], 7 [Misza] i 12 [Natka] jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają?
Jedzą w jakiejś krakowskiej restauracji. Mir i Natka próbują rozmawiać o lekkich rzeczach, Misza zaś usiłuje poruszać tematy polityczne, czym irytuje obie dziewczyny.
8) 3 [Zwierz Hienisty] wyzywa 10 [Preity] na pojedynek. Co się dalej dzieje?
Hien wygrywa, bo jest bardziej wysportowany XD.
9) Jeśli 1 [Vampircia] ukradłby największy skarb 8 [Skorpion], jak by go odzyskał(a)?
Skorpion – jak każdy pięciolatek – mówi o tym swojej mamie, ta jedzie do Vampi i każe jej oddać, co zabrała, bo Pani Admin trafi na karny dywanik.
11)Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4 [RedHatMeg] i 1[Vampircia] do współpracy?
Ja bym pytała Vampi o rzeczy związane z seksem, a ona mnie – jak pisać fluff.
12) Gdyby 7 [Misza] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?
W sumie to dość prawdopodobne, oboje mieszkamy w Warszawie.
Ale myślę, że dogadywałabym się z nim całkiem dobrze, gdybyśmy rozmawiali tylko o wojujących ateistach XD.
13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Hien] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?
O, kurde! Mogę rozkazywać Hienowi! Hurra!
Kazałbym mu wysłuchać jakiegoś mojego wykładu od początku do końca. Bo jak tak normalnie rozmawiamy, to on mi zawsze przerywa XD.
14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Hermi)?
No cóż, znam Hermi. I Hermi przypomina Hermi XD.
A tak ogólnie, to chyba nie znam nikogo podobnego do Hermi.
16) Co mógłby krzyczeć 10 (Preity) nacierając podczas bitwy?
„Stargate forever!”
17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 [Skorpion], jaka by to była?
Piosenka dla Skorpiona? Hm…
Może „Hank Scorpio Theme Song”: http://www.youtube.com/watch?v=9QEsjd1WZuY
Ewentualnie „I Juat Can’t Wait To Be King” z Króla Lwa.
18) 1 [Vampircia], 6 [Astroni] i 11 [Hermi] jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje?
Vampi go nie zje, bo naleśnik okazuje się być z mięsem. Astroni i Hermi będą się mierzyć wzrokiem, Astroni powie Hermi, że nie lubi „Jak wytresować smoka”, Hermi się wkurzy i na złość sprzątnie naleśnika sprzed nosa Astroni.
19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 [Miryoku] powiedział go do 10 [Preity]?
Shippować się zachciało, co?
„Preity, twoje oczy są tak niebieskie jak Gwiezdne Wrota.”
20) Gdyby 5 [Kociara81] miał być aresztowany, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut?
O, kurde… Co takiego miałaby przeskrobać kicia?
Już wiem.
Włamanie się do bazy komputerowej GROMu i ustawienie im jako tapety napisu: „Jazz Jackrabbit lives!”
21) Największy sekret 6 [Astroni]?
Płakała na „Jak wytresować smoka”, ale zgrywa hipstera XD.
22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Misza] czy 8 [Skorpion]?
Skorpion ma pięć lat, więc mnie nie obroni.
Biorę Miszę.
23) 1 (Vampircia) i 9 (An-Nah) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (RedHatMeg). 11 (Hermi) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4 (RedHatMeg). W międzyczasie 4 (RedHatMeg) porwał 12 (Natkę), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Kociary81) odnajdują 3 (Zwierza Hienistego), który daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi?
(Hurra, mam złowieszczą organizację!)
„Imperium Megolluma”.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 03 lis 2014, 19:43

Cóż w pełni Astroni i mnie nie znasz.

Astroni bardzo lubi jeść. Jak mnie odwiedza to szybko "sprząta" jedzenie z stołu. Jak zapraszam moją paczkę przyjaciół, to ona najwięcej jada z nasze całej trójki. Czyli Vampircia i Hermi sobie gadały, a Astroni by zjadła tego naleśnika :P.

Jak przychodzi to pierwsze jej pytanie to "Czy macie coś do jedzenia? Bo jestem głodna".

(Tyle je, a jest chuda ;_;. Zazdroszczę jej tego.)

Pamiętam jak z naszą czwórką jedliśmy sobie upieczone przez mnie skrzydełka. I na stole zostało ostatnie skrzydełko. Eggman odpuścił, bo już się najadł. Artoooooor ogólnie nie lubi dużo jeść więc decyzja spadła na mnie i Astroni. Ja powiedziałam że mi to obojętnie bo już i ja też byłam najedzona. Więc Astroni powiedziała "Skoro tak chcecie to ja zjem to skrzydełko".

Jakbym robiła deface to raczej bym zostawiła inne treści. Cóż można zauważyć to że najmocniej sympatyzuję z white hatami. Więc jakby GROM miał taką lukę, która mimo prób o ich naprawdę nadal olewali to bym się wkurzyła, zrobiłam na ich stronie deface opieprzający ich za luki i o to by ruszyli swe leniwe dupy i to naprawili.

Deface z JJ by było tylko na stronach należących do Epic Games XD. No i podmiany meczące i proszące aż do szaleństwa do zrobienia nowego JJ lub remake/remaster to na komputerach Epic XD. Naprawdę mnie denerwuję jak leją na wszystkich fanów JJ ciepłym moczem. Nawet leją i na team co tworzył kiedyś JJ (ten z JJA dla mnie nie istnieję, bo już zapierdala w kosmosie na kosmicznej galerze).

Ale co do meme to większość Ci się udała i mi się podoba? Może ruszysz innego rodzaju meme z nami :). Perwers Kicia chcę zboczone meme :>.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 lis 2014, 19:26

Na prośbę Kici i Mir oto Zboczone Meme Natki edycja forumowa. Z góry proszę o wybaczenie.

Character meme 2
Wymień 12 postaci z dowolnego medium (za wyjątkiem OC) i odpowiedz na pytania
1.Skorpion
2.Miryoku
3.Zwierz Chienisty
4.RedHatMeg
5.Kociara81
6.Astroni
7.Misza
8.Vampircia
9.An-Nah
10.Preity
11.Hermi
12.Natka

1.Jakie byłyby Twoje odczucia, gdyby 7/8 było w kanonie?
O, kurde… Gdyby okazało się, że Vampi i Misza są parą, byłaby to istna bomba. Głównie dlatego, że Vampi ma męża, ale też pewnie byłoby kilka innych powodów.

2.Co by się stało, gdyby 12 zrobił dziecko 8 (albo w drugą stronę, jeśli miałoby to więcej sensu)?
Gdyby Vampi (jakimś cudem) zrobiła Natce dziecko, pewnie kochałoby ono slashowe doujiny i tworzyło mnóstwo OC.

3.Czy 2 i 6 tworzyliby dobrą parę?
Mir i Astroni? Nie, zupełnie nie. Zapomnij.

4.5/9 czy 5/10?
Hm… Kicia/An-Nah czy Kicia/Preity? Obstawiam, że nikt z powyższych, bo Kicia An nie zna, a Preity ma męża, a ja kanonicznych pairingów nie ruszam.
Znajdziemy Kici inną parę. (Najlepiej chakierską XD).

5.Co by się stało, gdyby 7 natknął się na 2 i 12 uprawiających seks?
Gdyby Misza natknął się na Mir i Natkę uprawiające seks, wyciągnąłby zza pasa armatkę wodną i oblał je grochówką, wrzeszcząc o homopropagandzie.

6.Napisz streszczenie potencjalnego ff 3/10
Hien/Preity? Srsly?
Hien wybiera się wraz z Preity i jej mężem do zoo. Zatrzymują się przy habitacie hien i zaczynają długie rozmowy o życiu, nauce i „Stargate”.

7.Zaproponuj tytuł dla fika typu hurt/comfort 7/12.
„Przeciwieństwa się przyciągają” (Wybaczcie ten banał, ale raz chciałam dać Miszy odetchnąć od aluzji politycznych i nie miałam nic lepszego.)

8.Jakiego narzędzia literackiego/wątku fabularnego użyłabyś, aby 4 rozdziewiczył 1?
Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam.
Po pierwsze postarzyłabym go, żebyśmy byli równolatkami… a potem byśmy gadali o „American Horor Story”, bo nie kwalifikuję się do tego, aby rozdziewiczać ludzi.

9.Co 7 mógłby krzyczeć szczytując?
„Na chwałę ojczyzny!”

10.Gdybyś pisała songfika o 3, jaką piosenkę byś wybrała?
Ooo, piosnka dla Hiena? Proszę bardzo.
„I’m Only Happy When It Rains” zespołu Garbage pasuje do Hiena idealnie.

11.Jeśli napisałabyś fika 1/6/12, jakie byłyby ostrzeżenia?
Skorpion/Astroni/Natka. Ostrzeżenia: Kosmici i OC Natki.

12.Dobra strategia podrywu dla 10 do użycia na 2?
„Słuchaj, Mir, sprawdź mi literówki. Bo zapatrzyłam się w ciebie i na pewno jakieś zrobiłam.”
(BTW – Kane, możesz korzystać z tego tekstu.)

13.Jaki jest najbardziej skrywany fetysz 6?
Astroni lubi się przebierać za damskiego Doktora Who i udawać, że przybywa na planetę Daleków, gdzie ich przywódca zaczyna pałać do niej zakazaną miłością i w ten sposób Dalekowie stają się przyjaźni wobec całego wszechświata.
(Wybacz, Astroni.)

14.Czy 11 poszedłby do łóżka z 9? Na trzeźwo czy po pijaku?
Nie wiem nic na temat seksualnych preferencji Hermi (An w sumie też nie), ale myślę, że tak w ramach eksperymentu, może by się na to zgodziły.
Choć mogę się mylić i obie szykują już na mnie widły i pochodnie wraz z resztą użytkowników, których obraziłam w tym meme.

15.Jeśli 3 i 7 byliby parą, kto (najczęściej) byłby na górze?
W tej uroczo hipotetyczno-abstrakcyjnej sytuacji na górze byłby Hien.

16."1 i 9 tworzą szczęśliwy związek, dopóki 9 nie odchodzi nagle do 4. 1 ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z 11 i krótki, nieszczęśliwy romans z 12. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie 5, odnajduje prawdziwą miłość w osobie 3." Jak zatytułowałabyś tego fika? Wymień trzy osoby, które mogłyby to Twoim zdaniem przeczytać.
Panie i panowie, wielki finał!
"Vampircia i An-Nah tworzą szczęśliwy związek, dopóki An nie odchodzi nagle do RedHatMeg. Vampi ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z Hermi i krótki, nieszczęśliwy romans z Natką. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie Kociary81, odnajduje prawdziwą miłość w osobie Hiena."
Tytuł byłby: „Polska Baza Fanfiction (hentai style)”
Myślę, że przeczytałaby to większość forum, zwłaszcza Vampi, Mir i Astroni.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 12 lis 2014, 23:04

Nie ogarniamy fan-pairingów *nie rozumie kompletnie szału na pairingowanie hiena z Michałem.* Może powinniśmy się cieszyć, że ludzie tworzą z hienem niestworzone pairingi nawet zanim hien będzie sławny O_o
Potem to forum będzie suaffne jako pierwszy ever fanfik z hienem w roli głównej. Jak już będziem supersuaffni.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 lis 2014, 23:08

Zwierz Hienisty pisze:Nie ogarniamy fan-pairingów *nie rozumie kompletnie szału na pairingowanie hiena z Michałem.* Może powinniśmy się cieszyć, że ludzie tworzą z hienem niestworzone pairingi nawet zanim hien będzie sławny O_o

Ale wiesz, Hienuś, że te pary to wychodzą randomowo? A może ty mnie znów trollujesz?
Zwierz Hienisty pisze:Potem to forum będzie suaffne jako pierwszy ever fanfik z hienem w roli głównej. Jak już będziem supersuaffni.

To by było coś. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 23:15 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 12 lis 2014, 23:09

Nie wierzymy, Meg. To na pewno było ustawiane. Na pewno.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Wróć do „Meme”