Renegackie meme

Tutaj wrzucamy nasze memy.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Renegackie meme

Postautor: Hermi » 27 lip 2012, 16:01

Ponieważ temat o meme rozrósł się do rozmiarów utrudniających komentowanie, tutaj będę wrzucać własne meme do Nocarza.

[center]Character meme [/center]

Pytania przetłumaczone przez Natkę.
Odpowiedzi hermi.

Polecenie brzmi: „Wybierz dwanaście postaci fikcyjnych dowolną metodą, następnie odpowiedz na pytania.”

Fandom: Nocarz
Ostrzeżenie: Autorka meme faworyzuje jeden z Rodów.

Postacie: 
1.Vesper
2.Fulgur
3.Ultor
4.Nidor
5.Strix
6. Nex
7. Hirtus
8.Offa
9. Aranea
10. Tiro
11. Viticula
12. Candor

Pytania: 
1) Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Nex) czy 11 (Viticula)? 

Viticula uczyłaby jak organizować udane imprezy, co każdy student już i tak umie, więc lepszy byłby Nex. Nielubianych studentów zjadałby na kolację.

2) Czy uważasz 2 (Fulgura) za seksownego? Jak seksownego? 

Był nocarzem, więc nie może być seksowny, to się wzajemnie wyklucza.

3) 12 (Candor) wysyła 8 (Offę) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi? 

Szpiegostwo przemysłowe. Misja powiodłaby się, bo ludzie nie spodziewają się, że wampiry interesują się takimi rzeczami ani nawet, że w ogóle istnieją.

4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 ( Aranei)? 

Pewnie jakieś romansidło z happy endem lub „Opowieści kanterberyjskie” Chaucera. W końcu ta kobieta wybaczyła Ultorowi, zamiast go zastrzelić.

5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 ( Fulgurowi) przez 6 ( Nexa), czy na odwrót? 

Na odwrót. Nex jest Lordem i Renegatem, a Fulgur byłym nocarzem. Więcej sensu ma nocarz klęczący przed Renegatem niż Renegat przed nocarzem. Renegat to brzmi dumnie!

6) Z jakiegoś powodu 5 (Strix) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (Aranea), czy raczej z 10 (Tiro)? 

Aranea była jego Lordem, ale obecnie jest w związku z Ultorem, więc wątpliwe, żeby jakikolwiek Renegat chciał z nią mieszkać. Tiro był nocarzem, ale jest prorenegacki i stanowi przeciwieństwo Strixa (wiek, podejście do życia itp.), więc ich przebywanie we wspólnym mieszkaniu byłoby pouczające dla nich obu. Strix powinien zamieszkać z Tiro.

7) 2 [Fulgur], 7 [Hirtus] i 12 [Candor] jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają? 

Treść rozmowy jest tajna. Nikt wie gdzie.

8) 3 [Ultor] wyzywa 10 [Tiro] na pojedynek. Co się dalej dzieje? 

Na szczęście wkracza Vesper z prerogatywami wydanymi przez Ukrytego. Tiro jest Inanitą i podlega tylko jemu. Gdyby Vesper nie zdążył, Tiro byłby po raz drugi (i ostatni) trupem.

9) Jeśli 1 [Vesper] ukradłby największy skarb 8 [Offa], jak by go odzyskał(a)? 

Wcale. Vesper nie musi kraść, jest Lordem, może rozkazać Offie oddać jego największy skarb. (Perwersyjnie to brzmi.)

10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 [Hirtus] i 12 [Candor] osiągają to, czego najbardziej pragną. 

Renegaci znów Wojownikami w wyniku postępu naukowego.

11 )Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4[Nidor] i 1[Vesper] do współpracy? 

Ich współpraca jest kanoniczna. Są przyjaciółmi, więc nie muszę się wysilać.

12) Gdyby 7 [Hirtus] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali? 

Dobrze, do czasu aż by zgłodniał...
Chociaż może uratowałoby mnie to, że w duszy jestem Renegatem.

13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Ultorowi] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było? 

Seppuku. Jednocześnie zgodnie z japońskim zwyczajem, byłabym osobą uprawnioną do ścięcia jego głowy, żeby skrócić mu męki.Obrazek

14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Viticulę)? 

Tak, znajoma na roku.

15) Jeśli 2 [ Fulgur] musiałby opowiedzieć się albo za 4 [Nidor], albo za 5 [Strix], którego by wybrał? 

Nidora. Byli nocarze są stronniczy.

16) Co mógłby krzyczeć 10 (Tiro) nacierając podczas bitwy? 

„Będziemy krwawić, będziemy konać, nigdy nie damy się pojmać!”

17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 [Offę], jaka by to była? 

„Strzelby z Brixton”

18) 1 [Vesper], 6 [Nex] i 11 [Viticula] jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje? 

Żadne z nich, są wampirami, jedzą tylko tyle ile muszą, żeby nie wyróżniać się z tłumu.

19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 [Fulgur] powiedział go do 10 [Tiro]? 

„Przewyższam cię stopniem!”

20) Gdyby 5 [Strix] miał być aresztowany, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut? 

Prowadzenie nielegalnej fabryki.

21) Największy sekret 6 [Nex]? 

Nie zdradzę, od tego zależy dalsze istnienie Rodu!

22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Hirtus] czy 8 [Offa]? 

Obaj są wampirami - Inanitami i byłymi Renegatami, żywią się naturalną krwią, ale skoro okolica jest niebezpieczna, mieliby zapewnioną rozrywkę i jedzenie bez konieczności zjadania akurat mnie. Tak naprawdę to obojętne, ale wolałabym, żeby to był Hirtus ze względu na jego podejście do Tira.

23) 1 (Vesper) i 9 (Aranea) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (Nidora). 11 (Viticula) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4 (Nidora). W międzyczasie 4 (Nidor) porwał 12 (Candora), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Strixa) odnajdują 3 (Ultora), który daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi? 

Nigdy więcej... fików do Nocarza.
Magdalena Kozak wysłałaby za nieszczęsnym autorem wszystkie wampirze Rody i zakazałaby raz na zawsze fików do tego fandomu.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013, 16:02 przez Hermi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Ignis
amator

Postautor: Ignis » 07 sie 2012, 17:18

Witam ;)

Ja chyba nie umiem inaczej komentować, więc mam nadzieję, że robię to dobrze ^^

1 Nex, ale wcale nie dlatego, że by zjadał – on jest po prostu szamanem umysłów, w każdym studencie znalazłby coś, co warto rozwijać ;)
2. Heeeej! Vesper też był nocarzem, więc nie uogólniaj! ^^ ale tak serio, to sądzę, że Fulgur mógłby… budzić zainteresowanie.
3. Obawiam się, że Offa miałby problem z poruszaniem się w „ludzkim” towarzystwie, poza tym, byłby brany za człowieka – a ludzie spodziewają się szpiegów wśród… ludzi ^^
4. Ara? Toż to ona się we fragmencie z „Mulier amicta sole” zaczytywała, aż znała na pamięć… Biblia Tysiąclecia jak nic ;)
5. Zgadzam się, ale tylko dlatego, że jest poważna różnica w stopniach wojskowych – coś nie wydaje mi się, żeby Fulgur wśród nocarzy miał duże szanse na szybki awans i dorównanie rangą Nexowi (czyli również Ultorowi)
6. Jak dla mnie, mógłby zamieszkać z Arą, jakie to byłoby edukacyjne^^ Wyobrażasz sobie, te jego teksty o honorze prawdziwego Wojownika i jej rosnące wyrzuty sumienia? ^^
7. Dla Inanitów nie ma tajnych rozmów, oni wiedzą wszystko! Ale ja nie będę zdradzać treści tej rozmowy, bo jeszcze do mnie wpadną nocą…
8. Możesz mieć rację, Tiro jest lekko narwany, i stanąłby do tego pojedynku… Choć wiadomo, co by to dla niego znaczyło.
9. Gdyby tym „skarbem” była na przykład inna wampirzyca, taka, która jest niebezpieczna dla nowego ładu, taki „renegat wśród Renegatów”, to myślę, że Vesper nie miałby serca wydać takiego rozkazu Offie. Ale też nie wiem, jak inaczej by to rozegrał
10. Oj, mimo wszystko, Renegaci nadal SĄ Wojownikami, Strix by się spektakularnie… zirytował, jakby Cię usłyszał. Ale zamysł dobry ;)
11. A gdyby miało to być zabicie Ultora, jeszcze przed poznaniem przez Nidora całej prawdy? Bez solidnego przymusu, Nidor by tego nie zrobił ;)
12. Przez weekend aż tak by nie zgłodniał, szczególnie, gdyby wziął prowiant na drogę :D opowiedziałby Ci, jak wyglądają różne ciekawe miejsca w bazie Inanitów – oczywiście, powiedziałby tyle, ile można bez narażania jednostki ;)
13. Powiem tak – dokładnie tego się spodziewałam :D
14. Zachowaniem, czy wyglądem?
15. Też dlatego, że Strix niewinnym barankiem zapewne by w tej sytuacji nie był… Inanici Inanitami, ale Strix jest nadal cięty na Nidora, tak sądzę. Jego trudno zmienić.
16. „…nigdy nie damy się pokonać” brzmi jakoś… bardziej ;)
17. Zgadzam się ^^
18. Tu mogłoby paść pytanie, kto najszybciej poświęci się dla „sprawy”… i wypada na Vespa ;)
19. Padłam. I nie wstałam. Ja chcę takiego fanficka!
20. Za morderstwa, wielokrotne. Uwielbiam go jako postać, ale jednak, sądźmy sprawiedliwie.
21. Chyba znamy jego sekrety ;) romantyk, ot co.
22. Obu, obu chcę! Im nas więcej, tym weselej! ;)
23. Jak mówiłam, w tym momencie oplułam monitor :DD większego wariactwa w życiu nie czytałam, genialne ^^ I Ukryta nie musiałaby wzywać Rodów, sami by po nieszczęsnego autora przybyli ^^

Myślę, że meme to taka zabawa wyobraźnią, takie odniosłam wrażenie :P a że Tobie wyobraźni nie brakuje, wyszło naprawdę interesująco ^^ same pomysły na dobre fanficki (no, może poza tym ostatnim... ^^)[/code]

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 07 sie 2012, 18:44

2. Heeeej! Vesper też był nocarzem, więc nie uogólniaj! ^^ ale tak serio, to sądzę, że Fulgur mógłby… budzić zainteresowanie.

Vesper był też Renegatem, więc skapnęła na niego seksowność tego Rodu ;-)
ignisvespers pisze:13. Powiem tak – dokładnie tego się spodziewałam :D

To ktoś mógł się tego nie spodziewać? :shock:
ignisvespers pisze:14. Zachowaniem, czy wyglądem?

Zachowaniem. Ta kobieta podrywa wszystko, co jest rodzaju męskiego, i leci na mundury.
ignisvespers pisze:15. Też dlatego, że Strix niewinnym barankiem zapewne by w tej sytuacji nie był… Inanici Inanitami, ale Strix jest nadal cięty na Nidora, tak sądzę. Jego trudno zmienić.

I pomyśleć, że kiedyś musiałam cytatem walić, żebyś zrozumiała powód dla którego Strix jest cięty na Nidora, a teraz... proszę, sama mi o tym przypominasz. :-)
ignisvespers pisze:19. Padłam. I nie wstałam. Ja chcę takiego fanficka!

Wiesz jaka jest moja odpowiedź: To go napisz!
23. Jak mówiłam, w tym momencie oplułam monitor :DD większego wariactwa w życiu nie czytałam, genialne ^^ I Ukryta nie musiałaby wzywać Rodów, sami by po nieszczęsnego autora przybyli ^^

I jak zwykle ludzie opluwają przeze mnie monitory, żeby Wam to nie weszło w nawyk.

ignisvespers pisze:Myślę, że meme to taka zabawa wyobraźnią, takie odniosłam wrażenie :P a że Tobie wyobraźni nie brakuje, wyszło naprawdę interesująco ^^ same pomysły na dobre fanficki (no, może poza tym ostatnim... ^^)

Ignis, dziękuję za komplement i komentarz.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 01 lis 2012, 16:02

[center]Character meme 2[/center]

Fandom: Nocarz
Opis: Meme do trylogii "Nocarz"

Postacie:  
1.Fulgur
2.Ultor  
3.Hirtus 
4.Nidor 
5.Viticula 
6. Tiro 
7. Vesper 
8. Aranea 
9. Candor 
10. Nex
11. Strix 
12. Offa 

Pytania:  
1) Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Tiro) czy 11 (Strix)?  
Strix. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego?

2) Czy uważasz 2 (Ultora) za seksownego? Jak seksownego?  
Chyba żartujesz... mam lepszy gust niż Aranea.

3) 12 (Offa) wysyła 8 (Araneę) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?  
Offa prawdopodobnie przekazał po prostu rozkaz swojego Lorda, a nie wydał własny. Aranea ma uważać na poczynania Wojowników, a nie przesypiać noce po upojnych dniach z Ultorem.  

4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 ( Candora)?  
Nie mam najmniejszego pojęcia. Pewnie coś wybitnie naukowego.

5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 ( Ultorowi) przez 6 ( Tiro), czy na odwrót?  
Niestety to ma sens. Ultor jest Lordem.

6) Z jakiegoś powodu 5 (Viticula ) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (Candor), czy raczej z 10 (Nex)?  
Z Nexem. Winorośl z Winoroślą zawsze się dogada.

7) 2 [Ultor], 7 [Vesper] i 12 [Offa] jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają?  
Treść rozmowy jest tajna. Nikt wie gdzie. 

8) 3 [Hirtus] wyzywa 10 [Nexa] na pojedynek. Co się dalej dzieje?  
Żegnaj, Hirtus.

9) Jeśli 1 [Fulgur] ukradłby największy skarb 8 [Aranei], jak by go odzyskała?  
Wcale. Gdyby Fulgur z jakiegoś powodu musiał porwać Ultora, to raczej nie wypuściłby go.

10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 [Vesper] i 12 [Offa] osiągają to, czego najbardziej pragną.  
„Wolność dla wszystkich”

11 )Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4[Nidor] i 1[Fulgur] do współpracy?  
Przynależności do tego samego Rodu. Kanon rządzi!

12) Gdyby 7 [Vesper] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?  
Zakładając, że nie zabiłby mnie za to co wyprawiam w „Nemo” i innych fanfikach, to mogłoby być zabawnie.

13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Hirtusowi] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?  
Poprosiłabym o numer do Łowców.

14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Strixa)?  
Kiedyś znałam osobę dorównującą Strixowi mądrością i opanowaniem.

15) Jeśli 2 [ Ultor] musiałby opowiedzieć się albo za 4 [Nidor], albo za 5 [Viticula], kogo by wybrał?  
Viticulę, bo jest Lordem i jej wdzięczność może się przydać, a Nidor jest tylko podwładnym, do tego cudzym.

16) Co mógłby krzyczeć 10 (Nex) nacierając podczas bitwy?  
Nic. Wilki zabijają w milczeniu.

17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 [Araneę], jaka by to była?  
Odpowiem niekanonicznie: „Kropelka rosy, kropla krwi” Piotra Rubika

18) 1 [Fulgur, 6 [Tiro] i 11 [Strix] jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje?  
Są wampirami, więc nie lubią ludzkiego jedzenia. Naleśnik zje najniższy stopniem. Smacznego, Tiro!

19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 [Ultor] powiedział go do 10 [Nexa]?  
„Poddam ci się!”

20) Gdyby 5 [Viticula] miała być aresztowana, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut?  
Stręczycielstwo.

21) Największy sekret 6 [Tiro]?  
Lubi koty.

22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Vesper] czy 8 [Aranea]?  
Vespera.

23) 1 (Fulgur) i 9 (Candor) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (Nidora). 11 (Strix) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4 (Nidora). W międzyczasie 4 (Nidor) porwał 12 (Offę), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Viticuli) odnajdują 3 (Hirtusa), który daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi?  
"Wariacje po wypiciu zatrutej krwi"?

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 31 lip 2013, 01:14

Panie i panowie... po długich i żmudnych próbach, udaremnionych sabotażach pracy i kilkakrotnym przegrzaniu mózgu udało mi się zakończyć...

Zboczone meme do Nocarza

Postacie:  
1.Vesper 
2.Fulgur 
3.Ultor 
4.Nidor 
5.Strix 
6. Nex 
7. Hirtus 
8.Offa 
9. Aranea 
10. Tiro 
11. Viticula 
12. Candor 

1.Jakie byłyby Twoje odczucia, gdyby 7/8 (Hirtus/Offa) było w kanonie? 
Nijakie. Uważam, że niektóre pary tworzone przez fanfikowców są... niesmaczne... Autor/autorka może parować własne postacie jak chce. Kanoniczni homoseksualiści nie są gorsi od hetero.

2.Co by się stało, gdyby 12 zrobił dziecko 8 (albo w drugą stronę, jeśli miałoby to więcej sensu)?
Offa i Candor? Mpregi wśród wampirów są niemożliwe, nawet zwykła ciąża jest niemożliwa. Podejrzewam, że gdyby do zaciążenia jednak doszło na „matkę” rzuciliby się Naukowcy, żeby poddać go gruntownym testom. A może to właśnie był eksperyment?

3.Czy 2 i 6 tworzyliby dobrą parę? 
Fulgur i Nex... Może. Ale wiem, kto w tym związku by dominował.

4. 5/9 czy 5/10? 
Strix/ Aranea czy Strix/ Tiro? Aranea i wcale nie dlatego, że jestem homofobem, po prostu Tiro jest dla Strixa za młody.

5.Co by się stało, gdyby 7 natknął się na 2 i 12 uprawiających seks? 
Gdyby Hirtus natknął się na Fulgura i Candora uprawiających seks pewnie wycofałby się dyskretnie.

6.Napisz streszczenie potencjalnego ff 3/10
Ultor/Tiro....?! Ultor, ty gnoju...!!!

Streszczenie: Lord Ultor nadużył władzy. Już wiadomo, dlaczego Tiro czuje się lepiej wśród Renegatów.

7.Zaproponuj tytuł dla fika typu hurt/comfort 7/12. 
Hirtus/ Candor
„Pocieszanie Naukowca metodą na Winoroślę”. 

8.Jakiego narzędzia literackiego/wątku fabularnego użyłabyś, aby 4 rozdziewiczył 1? 
Nidor Vespera? Jest taki fanfik. „Akt w Emowie”. Poczytaj i nie zadawaj głupich pytań.

9.Co 7 mógłby krzyczeć szczytując? 
Hirtus jest Renegatem, więc zachowuje dumne milczenie w takiej sytuacji.

10.Gdybyś pisała songfika o 3, jaką piosenkę byś wybrała? 
„ Władza” Closterkellera

11.Jeśli napisałabyś fika 1/6/12, jakie byłyby ostrzeżenia? 
Tylko jedno. Ostrzeżenie: Vesper/ Nex/ Candor.

12.Dobra strategia podrywu dla 10 do użycia na 2? 
Tiro podrywający Fulgura.... może coś w stylu... „Nie gorąco ci w tym mundurze”?
(Hermi jest głęboko zdegustowana.)

13.Jaki jest najbardziej skrywany fetysz 6? 
Nexa? Nie mogę zdradzić.

14.Czy 11 poszedłby do łóżka z 9? Na trzeźwo czy po pijaku? 
Viticula z Araneą? Raczej po pijaku.

15.Jeśli 3 i 7 byliby parą, kto (najczęściej) byłby na górze? 
Ultor i Hirtus parą … (Mój mózg się przegrzewa). To na pewno nie był gwałt? No dobra... Hirtus, bo Renegaci zwykle są górą. Zerknijcie na wyniki działań z ostatnich lat.

16."1 i 9 tworzą szczęśliwy związek, dopóki 9 nie odchodzi nagle do 4. 1 ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z 11 i krótki, nieszczęśliwy romans z 12. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie 5, odnajduje prawdziwą miłość w osobie 3." Jak zatytułowałabyś tego fika? Wymień trzy osoby, które mogłyby to Twoim zdaniem przeczytać. 
Jeszcze raz: 
Vesper i Aranea tworzą szczęśliwy związek, dopóki Aranea nie odchodzi nagle do Nidora. Vesper ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z Viticulą i krótki, nieszczęśliwy romans z Candorem. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie Strixa, odnajduje prawdziwą miłość w osobie Utora."
Moim zdaniem nie przeczytałby tego nikt o zdrowych zmysłach. Wytnijcie ten fragment o Candorze i Ultorze, a będę mogła przeczytać... może znajdę też dwie inne ofia... eee... dwóch innych czytelników gotowych na takie poświęcenie.
Tytuł: Kręte ścieżki miłości.

Wróć do „Meme”