Nocarskie meme

Tutaj wrzucamy nasze memy.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Ignis
amator

Nocarskie meme

Postautor: Ignis » 30 wrz 2012, 02:08

Bez długiego wstępu, powiem tylko, że z dedykacją dla osoby, która potrafi mnie zmotywować do niemalże wszystkiego, także do wstawienia czegokolwiek na forum. Co jest dość niesamowite.

Polecenie brzmi: „Wybierz dwanaście postaci fikcyjnych dowolną metodą, następnie odpowiedz na pytania.”

1. Icta
2. Nex
3. Vesper
4. Aranea
5. Nidor
6. Tiro
7. Res
8. Ultor
9. Alacer
10. Strix
11. Okruszek
12. Echis

Pytania:
1) Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Tiro) czy 11 (Okruszek)?
Uhh, pierwsze pytanie mnie zastrzeliło. Żaden, nigdy, bo to nie ich sposób na życie. Choć, jeśli już muszę wybierać, to Tiro – potrafiłby podejść do tematu z różnych stron, próbowałby być obiektywny, a to jest cenne.

2) Czy uważasz 2 (Nexa) za seksownego? Jak seksownego?
Bardzo^^, szczególnie wtedy, gdy świat wali mu się na głowę, a on i tak stoi prosto, i tylko zaciska powieki z bezsilności.

3) 12(Echis) wysyła 8(Ultora) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?
To chyba po alternatywnym zakończeniu, gdyby Nex przyjął Ultora do Renegatów (i chyba, gdyby Echis nie został na powrót człowiekiem). Echis, mający z jakiegoś powodu wyższy stopień, niż Ultor, wysyła go po „krew”, czyli po ludzi. I to koniecznie po jakichś bandytów, bo Echis szuka sposobu, by pokazać Ultorowi, że nie jest od niego gorszy. Misja się powodzi, oczywiście, ale Ultor wraca z niej zagubiony.

4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 ?
„Młot na czarownice”^^.

5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 ( dwójce) przez 6 ( szóstkę), czy na odwrót?
Zdecydowanie na odwrót. Tiro zdecydowałby się na to, a Nex pozwoliłby mu pić sztuczną krew. I zdobyłby bezwzględną lojalność Tiro.

6) Z jakiegoś powodu 5 (Nidor) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (Alacerem), czy raczej z 10 (Strixem)?
Rozpatrując sprawę w czasie „sprzed Inanitów” - Nidor z Alacerem zagryźliby się – ale jest szansa, że tylko w przenośni. Strix przeprowadziłby egzekucję. Więc chyba jednak Alacer, ale wszystko zależy od czasu akcji.

7) 2 (Nex) , 7(Res) i 12 (Echis) jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają?
W Domu Krwi, rzecz jasna. Z wielkich kufli popijają krew – tak, żeby było klimatycznie. I rozmawiają o odcięciu dostaw sztucznej krwi Nocarzom – w końcu, jest wojna, służba nie drużba.

8) 3 (Vesper) wyzywa 10 (Strixa) na pojedynek. Co się dalej dzieje?
Ja nie wiem, co za szaleniec ustawił tę kolejność postaci w meme! A, zaraz… to ja.
Vesper byłby w stanie to zrobić, gdyby Strix zabił Nidora, tak sądzę. Przed spotkaniem z Ukrytą. Myślę, że atakowałby w rozpaczy, a Strix starałby się go unieruchomić, albo pokonać tak, by go nie zabić – w końcu, chciał nietoperkowi zastąpić wampirzego ojca. Ale mógłby być zmuszony zabić Vespera – co mocno by się na nim odbiło.

9) Jeśli 1 (Icta) ukradłby największy skarb 8 (Ultora), jak by go odzyskał(a)?
Największym skarbem Ultora była miłość do Aranei – Icta nie byłaby w stanie mu tego zabrać. Gdyby w jakiś sposób porwała Araneę, Ultor poruszyłby niebo i ziemię, by ją odzyskać – zdradziłby wszystko, zniszczyłby wszystko, by tylko do niej dotrzeć.

10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 (Res) i 12 (Echis) osiągają to, czego najbardziej pragną.
Dobre pytanie. Czego oni pragną? Res chciałby, by Alex żył. Echis… wybrałby bycie wampirem, czy Ictę, mimo wszystko?
Nie umiem wymyślić tytułu, ale byłby to świat, w którym wampiry mogłyby zmartwychwstawać i nie traciłyby mocy. Nigdy ;)

11 )Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4(Araneę) i 1(Ictę) do współpracy?
Obie panie usiadłyby przy butelce… khmm, krwi, bo wino by nie pasowało. I zaczęłyby narzekać na mężczyzn i ich priorytety.

12) Gdyby 7 (Res) wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?
Rewelacyjnie, dopóki nie chciałby mnie zjeść ^^ potraktowalibyśmy to jak urlop.

13) Jeśli mogłabyś kazać 3 (Vesperowi) wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?
Gdyby ktoś mi bliski był chory, chciałabym dla tej osoby kuracji z antysymbiontem. Tak „tylko dla mnie” – być może chciałabym zostać Inanitką. To mogłoby być naprawdę fascynujące.

14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Okruszka)?
Jest osoba, tak samo uczciwa i prostolinijna, a przy tym – mądra życiowo, mój przyjaciel.

15) Jeśli 2 (Nex) musiałby opowiedzieć się albo za 4 (Araneą), albo za 5(Nidorem), którego by wybrał?
Araneę, rzecz jasna. Mógł się na nią wściekać, nie zgadzać, cierpieć przez nią, ale ją kochał.

16) Co mógłby krzyczeć 10(Strix) nacierając podczas bitwy?
„Honor i siła”!

17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 (Ultora), jaka by to była?
Closterkeller, „Nocarz”. Mało odkrywczo, ale ja nie umiem rzucać tytułami. A o Ultorze jest tam sporo, tak samo i o tym, co stworzył.

18) 1 (Icta) , 6 (Tiro) i 11(Okruszek) jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje?
Okruszek! Ale marudziłby, że wolałby schabowego, jestem pewna.

19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 (Nex) powiedział go do 10 (Strixa) ?
Oni są jak bracia, naprawdę NIE.

20) Gdyby 5 miał być aresztowany, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut?
Byłby aresztowany przez nocarzy za zdradę – bo w końcu, któregoś dnia zrozumiałby, że nie umie kolejny raz zrobić krzywdy przyjacielowi.

21) Największy sekret 6 (Tiro)?
Ma poczucie winy, bo jego mama myśli, że Tiro nie żyje.

22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 (Resa) czy 8 (Ultora) ?
Myślę, że Ultor byłby w stanie obronić mnie przed każdym, poza Ukrytym.

23) 1 (Icta) i 9 (Alacer) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (Aranei) . 11(Okruszek) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4(Aranei). W międzyczasie 4(Aranea) porwał 12 (Echisa), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Nidora) odnajdują 3 (Vespera), który daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi?

„O jedną intrygę za daleko”. Intrygę Aranei, rzecz jasna. Vesper by sobie z nią poradził ostatecznie. I zrobiłby to dla ukochanej, oczywiście. Co ciekawe, to nawet ma jakiś rys prawdopodobieństwa… no, oprócz Okruszka jako szpiega ;)
"Run, run, run and hide
Somewhere no one else can find
Tall trees bend their lean pointing where to go
Where you will still be all alone"

http://www.youtube.com/watch?v=bRzo_YRh ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 30 wrz 2012, 09:10

ignisvespers pisze:Bez długiego wstępu, powiem tylko, że z dedykacją dla osoby, która potrafi mnie zmotywować do niemalże wszystkiego, także do wstawienia czegokolwiek na forum. Co jest dość niesamowite.

Czegokolwiek? Naprawdę? Muszę to sprawdzić ;-) . Dziękuję za dedykację.
1.
ignisvespers pisze:Choć, jeśli już muszę wybierać, to Tiro – potrafiłby podejść do tematu z różnych stron, próbowałby być obiektywny, a to jest cenne.
Zgadzam się.
2. Nex jest najseksowniejszym Renegatem. Sama chętnie bym go pocieszyła ;)
3. Świetny temat na fanfik AU.
4. Padłam. Pasuje.
5. Zgadza się.
6.Tak.
7.
ignisvespers pisze:I rozmawiają o odcięciu dostaw sztucznej krwi Nocarzom – w końcu, jest wojna, służba nie drużba.
Czas akcji : Nocarz 8-)
8.
ignisvespers pisze:Ja nie wiem, co za szaleniec ustawił tę kolejność postaci w meme! A, zaraz… to ja.
:lol:
9. Miłość Ultora okazała się jego największym skarbem dopiero w "Nikcie", ale jeśli liczyć właśnie po tej książce, to odpowiedź jest poprawna. Wcześniej sam poświęcił Araneę.
10. Tak.
11. Brawo.
12. Oj, nie chciałby.
13. Byłabyś wspaniałą Inanitką.
14. Masz szczęście.
15. Tak.
16. Jak każdy Renegat.
17. Dlatego sama słucham tylko "poprawionej, renegackiej wersji " :-P
18. Na pewno chciałby schabowego, jak to Okruszek.
19. No weeeeeź... Jaki tekst?
20. Dobre na fanfik.
21. Nie wiedziałam :(
22. Zdrajczyni! Zamiast towarzystwa Renegata wybrałabyś towarzystwo Lorda Kata? :evil: Zapomniałaś, że niektóre z Twoich poglądów są bardziej renegackie?
23. Rys prawdopodobieństwa? Chyba nawet ma.

Dziękuję za to meme. Kilka z tych punktów nadaje się na fanfiki (Poza tymi z Ultorem ;-) )
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 05 paź 2012, 13:05

Nie ogarniamy meme. To dla nas dziw nad dziwy i rzecz niepojęta. Ale odpowiedź na trzecie pytanie brzmi ciekawie. Podoba nam się. Brakowało nam trochę czegoś więcej o Echisowych standardach polowań w serii.

Co do pytań związanych z Araneą, może lepiej nie będziemy wypowiadać swojego zdania, bo niewiele by wykraczało poza wybicie siłą tym głupim facetom z łepetyn afektów do ograniczonych idiotek.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Wróć do „Meme”