[Artemis Fowl] Character Meme

Tutaj wrzucamy nasze memy.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

[Artemis Fowl] Character Meme

Postautor: RedHatMeg » 21 lip 2013, 20:12

I tak oto zaczynamy mozolną pracę nad utworzeniem Artemisowi poddziału. Mówcie, czy chcecie też, abym zrobiła zboczone meme Natki do tego fandomu.

Character meme
Polecenie brzmi: „Wybierz dwanaście postaci fikcyjnych dowolną metodą, następnie odpowiedz na pytania.”
Fandom: „Artemis Fowl” (bo moja faza jeszcze nie minęła)
Postacie:
1.Artemis Fowl II
2.Butler
3.Mierzwa Grzebaczek
4.Holly Nieduża
5.Juliusz Bulwa
6.Julia Butler
7.Ogierek
8.Opal Koboi
9.Artemis Fowl I
10.Angelina Fowl
11.Kłopot Wodorost
12.Chix

No, a teraz pytania.
1)Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Julia Butler) czy 11 (Kłopot Wodorost)?
Oboje się nie nadają, choć wydaje mi się, że jeśli już Julia uczyłaby WF-u, a Kłopot wpadłby ewentualnie na pogadankę na temat kariery w SKR.

2)Czy uważasz 2 [Butler] za seksownego? Jak seksownego?
Domowoj, uwielbiam cię za wiele rzeczy, ale raczej nie jesteś w moim typie, jeśli chodzi o męską urodę.

3) 12 (Chix) wysyła 8 (Opal) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?
Nie, nie mogę. To nie ma sensu.

4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 (Artemis Fowl I)?
Przed porwaniem: „Adam Smith – dzieła zebrane”. Po porwaniu: Dzieła Paulo Coelho.

5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 (Butler) przez 6 (Julia), czy na odwrót?
Jest tyle powodów, dla których to nie miałoby żadnego sensu, począwszy od tego, że oboje są z tej samej rodziny, ale jeśli miałabym się upierać, to pewnie Julia Butlerowi by składała hołd lenny, bo jest jego młodszą siostrą.

6) Z jakiegoś powodu 5 (Bulwa) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (Artemis Fowl I), czy raczej z 10 (Angelina Fowl)?
Z żadnym. Wolałby trzymać się z dala w obawie, że rodzice Artemisa są równie szaleni i denerwujący, co on.

7) 2 [Butler], 7 [Ogierek] i 12 [Chix] jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają?
Myślę, że Butler zaprosiłby ich do Dworu Fowlów (a być może nawet jest to przyjęcie dla większości przyjaciół Artemisa, pochodzących z Ludu, zorganizowana pod nieobecność jego rodziców). Może rozmawiają o filmie, który oglądali? Np. Szklanej Pułapce? Butler i Ogierek rozkminiają wszystkie dziury fabularne i robią sobie jaja z tego jak prymitywne były środki bezpieczeństwa w wieżowcu, a Chix stoi z boku i nic nie rozumie.

8) 3 [Mierzwa] wyzywa 10 [Angelina] na pojedynek. Co się dalej dzieje?
Mierzwa wygrywa jedzenie hot dogów na wyścigi i biedny dotychczasowy mistrz tej dyscypliny, Kobayashi, sponsorowany przez Angelinę Fowl, musi poszukać innego celu w życiu.

9) Jeśli 1 [Artemis] ukradłby największy skarb 8 [Opal], jak by go odzyskał(a)?
W bardzo perfidny sposób, przy zaangażowaniu stworzeń prymitywniejszych od niej. A potem Artemis by ją przechytrzył z pomocą przyjaciół i znowu zdobyłby to, co jej ukradł.

10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 [Ogierek] i 12 [Chix] obydwoje osiągają to, czego najbardziej pragną.
„Jak zeswatać kapitan Niedużą i zyskać kolejnego pochlebcę w osobie denerwującego duszka”.

11)Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4 [Holly] i 1[Artemisa] do współpracy?
Groźby końca świata wróżek jakiego znają?

12) Gdyby 7 [Ogierek] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?
On by gadał o technologii, a ja bym się znudziła. A potem zebrałabym w jednym miejscu znajomych informatyków i napuściła go na nich.

13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Mierzwa] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?
Nie wiem. Może kazałabym mu wkraść się do mojego domu i zabrać stamtąd kluczyki, które akurat zapomniałam wziąć.

14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Kłopot)?
Nie.

15) Jeśli 2 [Butler] musiałby opowiedzieć się albo za 4 [Holly], albo za 5 [Bulwa], którego by wybrał?
Za Bulwą. Chyba, że chodziłoby o coś, co dotyczy Artemisa, to wtedy za Holly.

16) Co mógłby krzyczeć 10 (Angelina) nacierając podczas bitwy?
„Już ja ci pokażę atakować mojego Artusia!”

17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 [Opal], jaka by to była?
„Be Prepared”, jeśli mamy do czynienia z wydarzeniami z drugiego tomu, ale jeśli chodzi o wydarzenia z czwartego – „My Lullaby”. (Mówiłam, że Disney pasuje do wszystkiego.)

18) 1 [Artemis], 6 [Julia] i 11 [Kłopot] jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje?
Julia jest wytrenowana, ale Artemis na pewno wymyśli jakiś podstęp, aby odwrócić ich uwagę i szybko zjeść tego naleśnika.

19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 [Butler] powiedział go do 10 [Angelina]?
Pogieło was? Butler podrywający matkę swojego pryncypała? No dobra, załóżmy, że to plan Artemisa…
„Założę się, że jest pani bardzo giętka. Może zechciałaby pani pójść ze mną na jogę, aby to sprawdzić?”

20) Gdyby 5 [Bulwa] miał być aresztowany, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut?
Używanie wulgarnego słownictwa i napaść na osadzonego (czytaj: Mierzwę).

21) Największy sekret 6 [Julia]?
Uważa, że jej brat byłby dobrą nianią.

22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Ogierek] czy 8 [Opal]?
Wprawdzie oboje specjalizują się raczej w technice, ale darowanemu centaurowi, mogącemu przykopać ewentualnemu napastnikowi nie zagląda się w zęby.

23) 1 (Artemis Junior) i 9 (Artemis Senior) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (Holly). 11 (Kłopot) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4 (Holly). W międzyczasie 4 (Holly) porwał 12 (Chix), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Bulwa) odnajdują 3 (Mierzwa), która daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi?
„Zwykłe popołudnie ojca i syna.” To byłoby AU, w którym Fowlowie to łowcy demonów, a Lud to w istocie żądne ludzkiej krwi demony.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 22 lip 2013, 07:26

Te są najlepsze. :-D Uwielbiam Ogierka.

RedHatMeg pisze:10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 [Ogierek] i 12 [Chix] obydwoje osiągają to, czego najbardziej pragną.
„Jak zeswatać kapitan Niedużą i zyskać kolejnego pochlebcę w osobie denerwującego duszka”.

RedHatMeg pisze:22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Ogierek] czy 8 [Opal]?
Wprawdzie oboje specjalizują się raczej w technice, ale darowanemu centaurowi, mogącemu przykopać ewentualnemu napastnikowi nie zagląda się w zęby.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 lip 2013, 08:56

To co? Przerabiamy zboczone meme Natki?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2013, 15:44 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Re: [Artemis Fowl] Character Meme

Postautor: Astroni » 23 lip 2013, 15:43

Nic nie rozumiem, ale fajnie było.

RedHatMeg pisze:12) Gdyby 7 [Ogierek] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?
On by gadał o technologii, a ja bym się znudziła. A potem zebrałabym w jednym miejscu znajomych informatyków i napuściła go na nich.

Wchodzę w to! :mrgreen:

Hermi pisze:Te są najlepsze. :-D Uwielbiam Ogierka.
RedHatMeg pisze:22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Ogierek] czy 8 [Opal]?

A no, spacer z centaurem przez niebezpieczną okolicę był niezły.

RedHatMeg pisze:To co? Przerabiamy zboczone meme Natki?

A co mi tam - dajesz!
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 23 lip 2013, 21:00

Moje pierwsze zboczone meme Natki od jak dawna? Pół roku?

Character meme 2
Wymień 12 postaci z dowolnego medium (za wyjątkiem OC) i odpowiedz na pytania
1.Artemis Fowl
2.Holly Nieduża
3.Butler
4.Mierzwa Grzebaczek
5.Juliusz Bulwa
6.Opal Koboi
7.Ogierek
8.Julia Butler
9.Artemis Fowl Senior
10.Angelina Fowl
11.Kłopot Wodorost
12.Chix

1.Jakie byłyby Twoje odczucia, gdyby 7/8 było w kanonie?
*przechyla głowę w bok z wyrazem skonfundowania* Eeee… To napewno nie fanon?

2.Co by się stało, gdyby 12 zrobił dziecko 8 (albo w drugą stronę, jeśli miałoby to więcej sensu)?
To jeszcze dziwniejsze niż jedynka. Ciekawe czy ktoś napisał takiego fanfika, gdzie okazuje się, że Artemis ma półwróżkowe rodzeństwo. (Hermi, nie odpowiadaj.)

3.Czy 2 i 6 tworzyliby dobrą parę?
No cóż… o wiele mniej kontrowersyjną niż Holly/Artemis. I na pewno ktoś to popiera.

4.5/9 czy 5/10?
Bulwa/tata Artemisa, czy Bulwa/mama Artemisa? To meme uwzięło się, aby Angelina Fowl zdradziła męża z kimś z Małego Ludu. A co tam, powiem Bulwa/Artemis Senior! Ciekawe, co z tym zrobicie?

5.Co by się stało, gdyby 7 natknął się na 2 i 12 uprawiających seks?
Gdyby Ogierek natknął się na Holly i Chiksa uprawiających seks, wycofałby się na bok i pomyślał sobie: „Dobra robota, Chix. Tak cię uczyłem, stary.”

6.Napisz streszczenie potencjalnego ff 3/10
Pani Fowl, nie dość, że zdradza pani pana Fowla z wróżką i centaurem, to jeszcze z ochroniarzem pani syna? A jakby Artemisa zaatakował troll, to co wtedy? Butler leciałby z nim walczyć bez spodni?
No, ale do rzeczy…
„AU. Przez dwa lata nieobecności Artemisa Fowla Pierwszego Angelina Fowl znajdowała ciche wsparcie w osobie Butlera. Po powrocie jej mąż zauważa dziwne zachowanie obojga i przeczuwa zdradę.”

7.Zaproponuj tytuł dla fika typu hurt/comfort 7/12.
„Pocieszanie pijanego centaura”.

8.Jakiego narzędzia literackiego/wątku fabularnego użyłabyś, aby 4 rozdziewiczył 1?
O, Boże… Ten punkt jest zawsze hardkorowy, ale Mierzwa rozdziewiczający Artemisa?
Podejrzewam, że któryś z nich musiałby zostać zgenderbenderowany… a potem upity hektolitrami eliksiru miłosnego.

9.Co 7 mógłby krzyczeć szczytując?
Hermi mnie zabije.
„Opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal!”

10.Gdybyś pisała songfika o 3, jaką piosenkę byś wybrała?
„What would Brian Boitano do” albo „Secret Agent Man”… a jeśli bym miała wybrać mu theme song do fanvida, byłaby to ścieżka dźwiękowa z Mission Impossible.

11.Jeśli napisałabyś fika 1/6/12, jakie byłyby ostrzeżenia?
Artemis/Opal/Chix. Artemis. Opal. Chix. Artemis. Opal. CHIX. WTF?!
Ostrzeżenie: crack

12.Dobra strategia podrywu dla 10 do użycia na 2?
*chciała skomentować fem!slash z udziałem Angeliny Fowl, ale postanowiła sobie darować*
„Hej, mała, obie mamy problemy z Artusiem, więc może go obgadamy za jego plecami?”

13.Jaki jest najbardziej skrywany fetysz 6?
Opal jest dominą. A jej partner zawsze musi udawać, że jest Ogeirkiem.

14.Czy 11 poszedłby do łóżka z 9? Na trzeźwo czy po pijaku?
No, Kłopot ma swoje pięć minut! I dla odmiany to Artemis senior zdradza żonę.
Nigdy by się nie przespali. Nawet się nie znają!

15.Jeśli 3 i 7 byliby parą, kto (najczęściej) byłby na górze?
To byłoby takie dziwne… Nie chcę nawet o tym myśleć.

16."1 i 9 tworzą szczęśliwy związek, dopóki 9 nie odchodzi nagle do 4. 1 ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z 11 i krótki, nieszczęśliwy romans z 12. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie 5, odnajduje prawdziwą miłość w osobie 3." Jak zatytułowałabyś tego fika? Wymień trzy osoby, które mogłyby to Twoim zdaniem przeczytać.
Jeszcze raz:
."Artemis Junior i Artemis Senior tworzą szczęśliwy związek, dopóki Artemis Senior nie odchodzi nagle do Mierzwy. Artemis Junior ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z Kłopotem i krótki, nieszczęśliwy romans z Chiksem. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie Bulwy, odnajduje prawdziwą miłość w osobie Butlera."
Możemy zmienić Artemisa Seniora, na, powiedzmy, Holly? Nawet wśród fanów slashu nie znajdzie się nikt, kogo kręciłby romans miedzy ojcem a synem.
Tak czy inaczej, nie wiem, komu by się spodobał ten fik, ale na pewno nie spodobałby się mi i Hermi. No, chyba że byłby to sen. Z masą cracku.
A tytuł byłby „Życie jest nowelą”.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 25 lip 2013, 22:56

RedHatMeg pisze:5.Co by się stało, gdyby 7 natknął się na 2 i 12 uprawiających seks?
Gdyby Ogierek natknął się na Holly i Chiksa uprawiających seks, wycofałby się na bok i pomyślał sobie: „Dobra robota, Chix. Tak cię uczyłem, stary.”

Piątka rules Obrazek
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 26 lip 2013, 14:04

RedHatMeg pisze:2.Co by się stało, gdyby 12 zrobił dziecko 8 (albo w drugą stronę, jeśli miałoby to więcej sensu)?
To jeszcze dziwniejsze niż jedynka. Ciekawe czy ktoś napisał takiego fanfika, gdzie okazuje się, że Artemis ma półwróżkowe rodzeństwo. (Hermi, nie odpowiadaj.)

Ósemka to Julia. Chix robiący Julii dziecko... ? Nie odpowiadam. Wiedziałam, że to meme usmaży mi mózg.

RedHatMeg pisze:15.Jeśli 3 i 7 byliby parą, kto (najczęściej) byłby na górze?
To byłoby takie dziwne… Nie chcę nawet o tym myśleć.

Butler i Ogierek... *mózg się ewakuował*

RedHatMeg pisze:Tak czy inaczej, nie wiem, komu by się spodobał ten fik, ale na pewno nie spodobałby się mi i Hermi. No, chyba że byłby to sen. Z masą cracku.
Nawet jako sen nie zaakceptowałabym związku ojca z synem, slash nie musi być zły, ale taki jest... obrzydliwy.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr

Nie będę także jak ocean bez fal

Nie będę się bała upadać by wstać

Być światłem wschodzącego dnia

Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Wróć do „Meme”