[Strażnicy Galaktyki] Character Meme

Tutaj wrzucamy nasze memy.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

[Strażnicy Galaktyki] Character Meme

Postautor: RedHatMeg » 30 sie 2014, 22:35

Bo od czegoś trzeba zacząć fiki do tego fandomu, a na razie tłumaczyć moich angielskich mi się średnio chce.

Powiedzcie, czy chcecie zboczone meme Natki.

Character meme
Polecenie brzmi: „Wybierz dwanaście postaci fikcyjnych dowolną metodą, następnie odpowiedz na pytania.” Ponieważ było za mało bardziej znanych postaci, aby zapełnić wszystkie dwanaście miejsc, pozwoliłam sobie wstawić krótkie wyjaśnienie przy tych mniej znanych.
Fandom: Strażnicy Galaktyki
Postacie:
1.Peter Quill (Star-Lord)
2.Gamora
3.Rocket
4.Groot
5.Drax Niszczyciel
6.Yondu Udonta
7.Nova Prime
8.Nebula
9.Kraglin (lancer/pierwszy mat Yondu)
10.Ronan
11.Kolekcjoner
12.Thanos
Pytania:
1)Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Yondu) czy 11 (Kolekcjoner)?
(O, od razu jest mój ulubieniec XD.)
To jest trudne pytanie, bo w sumie jeden to najemnik, a drugi to gość, który kupuje różne unikalne rzeczy, więc czego mogliby uczyć?
A co tam – Yondu nauczył Petera Quilla jak nie zostać zeżartym w kosmosie, więc stawiam na niego.
2)Czy uważasz 2 (Gamora) za seksownego? Jak seksownego?
Nie jestem z tej opcji, sorry.
3) 12 (Thanos) wysyła 8 (Nebula) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?
(Fajnie się złożyło. Tak… kanonicznie XD.)
Thanos ciągle wysyła Nebulę na różne misje, ale przypuśćmy, ze tym razem wysłał ją po ciasto. Misja się powodzi, ale piekarnia poszła z dymem.
4) Jaka jest, lub byłaby, ulubiona książka 9 (Kraglin)?
„Dwieście potraw Xandaru i okolic”.
5) Czy więcej sensu miałoby złożenie hołdu lennego 2 (Gamora) przez 6 (Yondu), czy na odwrót?
Gamora jest przybraną córką Thanosa, czyli jakiegoś tam imperatora, więc teoretycznie to jej trzeba składać hołd lenny… ale jakoś nie widzę tego klękającego Yondu. Zresztą Gamora nienawidzi Thanosa.
6) Z jakiegoś powodu 5 (Drax) szuka współlokatora. Czy powinien zamieszkać w jednym mieszkaniu z 9 (Kraglin), czy raczej z 10 (Ronan)?
Kraglin. Definitywnie Kraglin. Ronan zabił Draxowi rodzinę, zresztą (SPOILER!) już jest martwy, więc nie ma sensu, aby trzymać truchło jako współlokatora (aż takim popaprańcem Drax nie jest).
7) 2 [Gamora], 7 [Nova Prime] i 12 [Thanos] jedzą razem kolację. W jakim miejscu i o czym rozmawiają?
(WTF?! Jak by miało do tego dojść?! No, okey…)
Jedzą kolację w więzieniu Thanosa. Thanos mówi jak bardzo zawiódł się na Gamorze i co zrobi z Novą Prime… a potem przychodzą Strażnicy Galaktyki i odbijają panie (o ile, oczywiście, panie nie odbiły się same).
8) 3 [Rocket] wyzywa 10 [Ronan] na pojedynek. Co się dalej dzieje?
(A teraz pojawił się mój drugi ulubieniec. Yay!)
Chciałabym powiedzieć, że Rocket… ale Rocket, raz, że nie wezwałby Ronana na pojedynek, a dwa – nie jest dość silny, aby gościa załatwić w pojedynkę…
Chyba, że jest to pojedynek w opiece nad roślinkami, to wtedy nasz szop przoduje XD.
9) Jeśli 1 [Peter] ukradłby największy skarb 8 [Nebula], jak by go odzyskał(a)?
Nebula zaatakowałaby „Milano” i zażądała zwrotu swojego skarbu. Peter byłby przekorny, ale w końcu Gamora by go przekonała, zarówno, aby ugłaskać „siostrę”, jak i ocalić tyłek dowódcy.
10) Zaproponuj tytuł opowiadania, w którym 7 [Nova Prime] i 12 [Thanos] osiągają to, czego najbardziej pragną.
Nie ma takiego opowiadania. Ta dwójka nie ma wspólnych interesów.
11)Jakiego narzędzia fabularnego użyłbyś/użyłabyś, aby skłonić 4 [Groot] i 1[Peter] do współpracy?
Niby są w jednej drużynie, ale ja bym użyła fluffu – Rocket byłby chory i obaj panowie by się nim opiekowali.
12) Gdyby 7 [Nova Prime] wpadłby do Ciebie na weekend, jak byście się dogadywali?
Pewnie średnio. Nie mamy ze sobą nic wspólnego… choć niewykluczone, że może byśmy zaczęły o czymś gadać i byśmy się lepiej poznały.
13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Rocket] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?
(Ale fajnie! Mogę rozkazywać Rocketowi!)
Kazałbym mu albo nauczyć mnie grootowego, albo pozwolić się pogłaskać.
14) Czy ktoś, kogo znasz przypomina 11 (Kolekcjoner)?
Znałam w życiu kilku popaprańców, ale żaden z nich chyba nie miał w kolekcji psiego astronauty.
15) Jeśli 2 [Gamora] musiałby opowiedzieć się albo za 4 [Groot], albo za 5 [Drax], którego by wybrał?
Stawiam na Groota. Drax to chodząca demolka.
16) Co mógłby krzyczeć 10 (Ronan) nacierając podczas bitwy?
„Kree górą! Xandar to ćwioki!”
17) Gdybyś miał(a) wybrać piosenkę reprezentującą 8 [Nebula], jaka by to była?
„E.T.” Katy Perry.
18) 1 [Peter], 6 [Yondu] i 11 [Kolekcjoner] jedzą dim sum w chińskiej restauracji. Został tylko jeden naleśnik ze szczypiorkiem i wszyscy sięgają po niego w tej samej chwili. Kto go zje?
(Przepiękna kombinacja.)
No więc Kolekcjoner targuje się z Yondu, że sprzeda mu taką jedną laleczkę, którą Yondu upatrzył sobie w jego kolekcji, a tymczasem Peter korzysta i ucieka z naleśnikiem, zanim panowie się kapną.
19) Jaki tekst na podryw mógłby zadziałać, gdyby 2 [Gamora] powiedział go do 10 [Ronan]?
(WTF?! Okey, przyjmijmy, że Thanos jej kazał.)
„Hej, Ronan, może się pobijemy, co?”
20) Gdyby 5 [Drax] miał być aresztowany, jaki najprawdopodobniej byłby zarzut?
Teoretycznie już siedział. Za morderstwo. Ale podejrzewam, że obecnie zarzutami byłyby: zniszczenie mienia, bijatyki i łamanie ciszy nocnej.
Jest duża możliwość, że razem z Draxem zostanie aresztowany również Rocket.
21) Największy sekret 6 [Yondu]?
Wersja fluffowa: Jest bardzo dumny z osiągnięć Star-Lorda.
Wersja crackowa: Czasami bawi się swoimi laleczkami, kiedy nikt nie patrzy.

22) Gdybyś miał(a) przejść nocą przez niebezpieczną okolicę, czułabyś się bezpieczniej w towarzystwie 7 [Nova Prime] czy 8 [Nebula]?
Nebula pewnie sama by mnie chciała zabić, więc wybieram Novę Prime.
23) 1 (Peter Quill) i 9 (Kraglin) niechętnie łączą siły w celu uratowania świata przed zagrożeniem stanowionym przez złowieszczą tajną organizację 4-ki (Groota). 11 (Kolekcjoner) oferuje im pomoc, jednak potem okazuje się, że w rzeczywistości jest szpiegiem 4 (Groota). W międzyczasie 4 (Groot) porwał 12 (Thanosa), aby zmusić ich do poddania się. Za mądrą radą 5 (Draxa) odnajdują 3 (Rocketa), który daje im to, czego potrzebują do ukończenia zadania. Jaki tytuł dał(a)byś temu fikowi?
„Świat zwariował”.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 22 wrz 2014, 20:13

RedHatMeg pisze:1)Kto byłby lepszym profesorem uniwersyteckim: 6 (Yondu) czy 11 (Kolekcjoner)?
(O, od razu jest mój ulubieniec XD.)
To jest trudne pytanie, bo w sumie jeden to najemnik, a drugi to gość, który kupuje różne unikalne rzeczy, więc czego mogliby uczyć?
A co tam – Yondu nauczył Petera Quilla jak nie zostać zeżartym w kosmosie, więc stawiam na niego.

Bo ja wiem, niby tak, ale to Kolekcjoner w filmie wykład zrobił ;) Tak więc się śmiem nie zgodzić.

RedHatMeg pisze:3) 12 (Thanos) wysyła 8 (Nebula) na misję. Co to za zadanie i czy się powodzi?
(Fajnie się złożyło. Tak… kanonicznie XD.)
Thanos ciągle wysyła Nebulę na różne misje, ale przypuśćmy, ze tym razem wysłał ją po ciasto. Misja się powodzi, ale piekarnia poszła z dymem.

Meg, Twoje odpowiedzi czasem brzmią jak świetne fabuły crackficów :)

RedHatMeg pisze:13) Jeśli mogłabyś kazać 3 [Rocket] wykonać dla Ciebie jedno dowolne zadanie lub usługę, to co by to było?
(Ale fajnie! Mogę rozkazywać Rocketowi!)
Kazałbym mu albo nauczyć mnie grootowego, albo pozwolić się pogłaskać.

To drugie brzmi niebezpiecznie.

21) Największy sekret 6 [Yondu]?
Wersja fluffowa: Jest bardzo dumny z osiągnięć Star-Lorda.
Wersja crackowa: Czasami bawi się swoimi laleczkami, kiedy nikt nie patrzy.

Meg, jesteś moim największym źródłem headcanonów do GotG XD

23 zabójczo wyszło.

No i ze złych wiadomości, to ja tu jeszcze wrócę, jak tylko skończę robić meme (nie wiem jeszcze, które, ale to mały problem)
OC-holic

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 wrz 2014, 21:28

Zboczone meme Natki raz!

Character meme 2
Wymień 12 postaci z dowolnego medium (za wyjątkiem OC) i odpowiedz na pytania
1.Peter Quill
2.Gamora
3.Rocket
4.Groot
5.Drax Niszczyciel
6.Yondu Udonta
7.Nova Prime
8.Nebula
9.Kraglin
10.Ronan
11.Kolekcjoner
12.Thanos

1.Jakie byłyby Twoje odczucia, gdyby 7/8 było w kanonie?
Nova Prime/Nebula… Eee… a jakby to niby miało wyglądać?

2.Co by się stało, gdyby 12 zrobił dziecko 8 (albo w drugą stronę, jeśli miałoby to więcej sensu)?
(To by było jeszcze bardziej chore, niż to, co jest teraz. Nawet Thanos ma swoje granice. Jest sadystą, wiem, ale nie sądzę, aby wykorzystywał swoje „dzieci” seksualnie. Zwłaszcza, że już ma ukochaną.
Odmawiam odpowiadania na to pytanie.)

3.Czy 2 i 6 tworzyliby dobrą parę?
Gamora/Yondu? Peter byłby w szoku, ale podejrzewam, że Yondu podobałoby się, że jego dziewczyna potrafi go powalić. Choć podejrzewam, że by się jej też trochę obawiał.
(Inna sprawa, ilu Ravagersów straciło rodziny przez Thanosa… Matko, jak tak dalej pójdzie, ta edycja zboczonego meme będzie strasznie deprymująca.)

4.5/9 czy 5/10?
Drax/Kraglin, czy Drax/Ronan?
Drax i Kraglin byliby świetną parą… przyjaciół wybierających się na zakupy do sklepu z bronią. (Tak po prawdzie to jestem ciekawa, czy jakiś świrus shippowałby Draxa z Ronanem.)

5.Co by się stało, gdyby 7 natknął się na 2 i 12 uprawiających seks?
(Problem podobny, co w punkcie 2, ale jakoś przebrnę.)
Gdyby Nova Prime zastała Thanosa i Gamorę uprawiających seks, albo by zemdlała, albo wezwała ochronę, bo THANOS JEST W TUTAJ, WSZYSTKIE JEDNOSTKI DO MNIE!

6.Napisz streszczenie potencjalnego ff 3/10
Rocket ma zły sen, w którym Ronan się do niego przymila. Zabiera go na romantyczną kolację, podarowuje kwiaty i głowę swojego wroga w ramach umizgów, a pod koniec wyznaje miłość i prosi o rękę. Kiedy już Ronan nachyla się, aby Rocketa pocałować w usta, Rocket budzi się z krzykiem.

7.Zaproponuj tytuł dla fika typu hurt/comfort 7/12.
(Nova Prime i Thanos nie mają szczęścia w tym meme.)
„Rozmowy z katem”?

8.Jakiego narzędzia literackiego/wątku fabularnego użyłabyś, aby 4 rozdziewiczył 1?
(Ach, punkt 8 zboczonego meme Natki… zawsze niezawodny.)
Groot rozdziewicza Petera obsypując go pyłkiem. (Pomysł zapożyczony z jednego fanfika.)

9.Co 7 mógłby krzyczeć szczytując?
Szczytująca Nova Prime? Okaaaaaaaaay…
„Na chwałę Xandaru!”

10.Gdybyś pisała songfika o 3, jaką piosenkę byś wybrała?
Piosenka dla Rocketa? Proszę bardzo: „I fought the law”. Najlepiej cover Green Daya.

11.Jeśli napisałabyś fika 1/6/12, jakie byłyby ostrzeżenia?
Peter/Yondu/Thanos? Abuse, angst i prawdopodobnie rape.

12.Dobra strategia podrywu dla 10 do użycia na 2?
(Ronan podrywający Gamorę? Cóż, jakaś symetria musi być.)
„Czy to bolało?”, „Co?”, „Kiedy spadłaś z nieba jak Anioł Śmierci i wybiłaś pół armii?”

13.Jaki jest najbardziej skrywany fetysz 6?
(Fetysz Yondu, o matko…)
Fetyszem Yondu jest słuchanie jak partnerka gwiżdże.

14.Czy 11 poszedłby do łóżka z 9? Na trzeźwo czy po pijaku?
Kolekcjoner poszedłby do łóżka z Kraglinem tylko po pijaku… i po ciemku… a i tak okazałoby się, że to jedna wielka pomyłka, bo oni tylko przekimali noc na jednej kanapie i w ogóle nigdy więcej by o tym nie wspominali.

15.Jeśli 3 i 7 byliby parą, kto (najczęściej) byłby na górze?
Mam takie niejasne wrażenie, że Rocket byłby jednak na dole… Choć kto wie, może losowaliby z Novą Prime, kto za każdym razem byłby gdzie.

16."1 i 9 tworzą szczęśliwy związek, dopóki 9 nie odchodzi nagle do 4. 1 ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z 11 i krótki, nieszczęśliwy romans z 12. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie 5, odnajduje prawdziwą miłość w osobie 3." Jak zatytułowałabyś tego fika? Wymień trzy osoby, które mogłyby to Twoim zdaniem przeczytać.
I co nam wyszło?
„Peter i Kraglin tworzą szczęśliwy związek, dopóki Kraglin nie odchodzi nagle do Groota. Peter ma złamane serce. Ładuje się w jednonocną przygodę z Kolekcjonerem i krótki, nieszczęśliwy romans z Thanosem. Ostatecznie, dzięki mądrej radzie Draxa, odnajduje prawdziwą miłość w osobie Rocketa.”
„Sny Yondu po fajce pokoju”. I – jak zwykle przy tym punkcie – nie wiem, kto mógłby przeczytać coś takiego.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Wróć do „Meme”