Jak rozruszać forum?

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Jak rozruszać forum?

Postautor: Vampircia » 25 sty 2015, 13:52

Wszyscy wiemy, że forum jest fajne... a może nie jest? No właśnie, tak sobie pomyślałam, że może zrobimy jakiś brainstorm i dzięki temu uda się rozwiązać część forumowych problemów. Wiadomo, że nic na siłę. Jak się ludzie nie interesują fanfikami, to się ich do tego nie zmusi. Ale może są na tym forum rzeczy, które w jakiś sposób zniechęcają ludzi do udzielania się. Ostatnio obserwuję coraz większy brak zainteresowania sprawami forumowymi, a że wciąż mam pasję do tego co robię, to nie chcę, żeby to wszystko umarło sobie śmiercią naturalną. Może powinny powstać jakieś nowe działy, albo jakieś nowe "eventy"? Wy, jako użytkownicy, najlepiej wiecie, co wam się podoba, a co nie podoba, więc rzućcie swoje sugestie. Czy jest coś konkretnego, czego byście na tym forum pragnęli? A może macie pomysł, jak zyskać nowych użytkowników?
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 25 sty 2015, 16:49

Niby małe forum równa się mała aktywność, ale ostatnio nawet sb jest cichy. Zdecydowanie przydałoby się 2-3 nowych użytkowników. No, ale nie zmusi się nikogo z zarejestrowanych, aby wyszedł poza dział "przedstaw się". Raczej nowe działy lub eventy niewiele pomogą. Co z tych pierwszych, jeśli w starych działach nic się nie dzieje? A eventy ożywiają forum tylko na chwilę. Nie ma rzeczy, którą bym chciał lub nie chciał na forum, a przynajmniej teraz nic takiego nie przychodzi mi do głowy. W sumie to ja nie wiem co czynić, ale jak ktoś wie to chętnie pomogę (oczywiście o ile mogę/potrafię). A zyskiwanie użytkowników: reklama, albo może współpraca z innym forum/stroną? Nie wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 sty 2015, 17:58

Tylko problem leży w tym, że ja nie znam żadnych stron, na których takie forum można by zareklamować.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 25 sty 2015, 19:13

Reklamować należy na forach tematycznych - serii anime, telewizyjnych produkcji. Tam zawsze znajdą się "oblegane" działy fanfic, a więc i potencjalne osoby, które mogłyby zainteresować się tym forume. Niestety ja od dłuższego czasu nie udzielam się na żadnym forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 25 sty 2015, 19:28

Też myślałam o reklamie, no ale właśnie, gdzie by reklamować? Od jakiegoś czasu myślę też o fanpejdżu Bazy na facebooku, ale też nie wiedziałabym, co by tam postować.

W ogóle to z naszym forum jest taki problem, że w Polsce ludzie publikują fiki głównie na Mirriel albo na ff.net. A na naszym forum nawet nie mogą liczyć na jakoś dużo komciów czy coś (a o to większości publikujących jednak chodzi...).
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 25 sty 2015, 21:14

Z takich przemyśleń z dupy...
FB byłby dobry, gdyby forum było większe i coś by się na nim działo.
W ogóle to z naszym forum jest taki problem, że w Polsce ludzie publikują fiki głównie na Mirriel albo na ff.net. A na naszym forum nawet nie mogą liczyć na jakoś dużo komciów czy coś (a o to większości publikujących jednak chodzi...).
Wszedłem na mirel i jakoś... kurde ich forume wydaje się takie-jakieś agresywne.
Niby można próbować zatrzymać nowych komentując ich fiki, tyle że fajnie gdyby z czasem i ich aktywność trochę się rozwijała poza wklejki własnych tekstów. Ogólnie bycie milszym dla nowych? XD
Myślałem jeszcze, aby uśmiechnąć się ładnie do Niezatapialnej i nawiązać z nimi współpracę, albo na jakiś wspólny event naciągnąć, ale też nie wiem jak podchodzą do ewentualnej współpracy z innymi stronami.
Od siebie mogę zareklamować forume na innym forume, ale problem raczej taki, że ono jest ostatnio jeszcze cichsze od tego, zaś drugie, na którym się udzielam raczej nie przejawia zainteresowania ficzami, a więc nie wiem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 sty 2015, 11:21

Skorpion pisze:Ogólnie bycie milszym dla nowych? XD

Jeśli rozumiesz przez to lizanie dupy każdemu, kto sra na regulamin, to już wolę, żeby forum umarło.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 sty 2015, 13:04

Staram się coś doradzić ze swojego punktu widzenia, ale jeśli przez bycie miłym rozumiesz lizanie komuś dupy to już nie moja broszka.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 15:44 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 sty 2015, 13:59

No właśnie się tak zastanawiam, czy ja kiedykolwiek byłam tu dla kogoś niemiła, chyba że wliczymy właśnie zwracanie ludziom uwagi na łamanie regulaminu. Nawet sam, Skorpion, powiedziałeś kiedyś, że jestem miła.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 26 sty 2015, 14:03

@Vampircia: Hmm przykład kiedy byłaś niemiła to było wobec Astroni i jej kolegi co bał się wstawić swój ff na tym forum bo sam miał złe doświadczenia z innymi. Nawet do dziś nie przeprosiłaś za swoje zachowanie.

Awatar użytkownika
Komimasa
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Komimasa » 26 sty 2015, 14:06

No ja dalej pamiętam te Twoje kubłą zimnej wody na głowęxd Ale jestem wdzięczny, choć ostatecznie zrezygnowałem na jakiś czas z pisaniaxd

A może rozbudować Hydepark? Tak zauważyłem, że np jest temat "różne tematy kontrowersyjne" i jakby mogły istnieć różne ciekawe wątki dyskusyjne typu "głosować na Korwina?"xd "Ekspansja islamska" "Agresja" itd tak mamy jeden tylko temat, który to wszystko i więcej w sobie zamyka... Przydałyby się jakieś podziały, tak jak nie samym One Piece człowiek żyje, tak (chyba) nie samym pisaniem.
Ludzie też często nie wiedzą co napisać, może więc wątek ala spamiliada? Gdzie pisałoby się wszystko, co przychodzi do głowy, co akurta robimy taki typowo integracyjny wątek:)

Można też dać tematy typu "co Was zmuci" albo "co zdarzyło się wesołego" nie wiem przeglądałem Hydepark i tego tam nie widziałem.

No i na pewno spotkania w irl wiele dają, ale można też się umówić na spiku czy coś w dany dzień, czy nawet konfie gg. Myśmy tak jedną konfę w Wanted Teamie zrobili i jak mieliśmy się rozpaść tak ruszyło wszystko fajnie. Takie rzeczy integrują, a myślę przy kameralnych grupach jest to szalenie istotne:)
Piszę dla siebie, ale co szkodzi się tym podzielić.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 26 sty 2015, 14:09

Myślę że też można odkopać i ożywić niektóre gry forumowe. Lub spróbować dodać i nowe gry forumowe.

Chociaż tematy typu spamolandia, gadajmy tu do woli o czym nam się najbardziej podoba (chyba taki sb wersja forumowa), co was smuci/ucieszyło/wkurzyło to też dobra rzecz pomocna integracji forum.

Jest i ciekawa i popularna aplikacja o nazwie Taptalk która ułatwia przeglądanie i śledzenie forów na telefonie: https://tapatalk.com/

Może i tak dodać temu forum wsparcie dla Taptalka. Było to stanowcze ułatwienie dla smyfonoholików.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 14:16 przez kociara81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 sty 2015, 14:13

kociara81 pisze:@Vampircia: Hmm przykład kiedy byłaś niemiła to było wobec Astroni i jej kolegi co bał się wstawić swój ff na tym forum bo sam miał złe doświadczenia z innymi. Nawet do dziś nie przeprosiłaś za swoje zachowanie.

Chciałam przeprosić, ale ta osoba nigdy nie pojawiła się na forum, więc niby jak mam to zrobić? Nie znam nawet maila do niego. A przepraszać przez pośredników nie będę bo to dziecinada. Natomiast nie pamiętam, kiedy byłam niemiła wobec Astroni. Obraziłam jej kumpla, nie ją.
Komimasa pisze:A może rozbudować Hydepark? Tak zauważyłem, że np jest temat "różne tematy kontrowersyjne" i jakby mogły istnieć różne ciekawe wątki dyskusyjne typu "głosować na Korwina?"xd "Ekspansja islamska" "Agresja" itd

Tutaj ludzie nie lubią takich tematów i raczej by się w nich nie udzielali.
Komimasa pisze:Ludzie też często nie wiedzą co napisać, może więc wątek ala spamiliada? Gdzie pisałoby się wszystko, co przychodzi do głowy, co akurta robimy taki typowo integracyjny wątek:)

Jest już takie coś http://forum.vampirciowo.pl/viewtopic.php?t=513

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 sty 2015, 15:38

Nie mam zamiaru tego wątku kontynuować, bo zrobi się jakiś szitstorm, ale dla wyjaśnienia i zamknięcia. Nie napisałem, że ty jesteś niemiła do kogokolwiek. Za to pamiętam sytuacje, gdy starszy użytkownik mógł być w stosunku do młodszej stażem osoby bardziej opanowanym w dyskusji.
Nie wiem, czy miałaś z tym coś wspólnego, Vampi, ale user z cycatą blondynką w avie zaczął być aktywny. Jest progres. Dobrze jest.
Co jeszcze? Pisać fiki? Komentować fiki? Takie banały.
Jak powiedziałem - mogę podrzucić reklamę na innym forum, aczkolwiek od jakiegoś czasu panuje tam cisza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 sty 2015, 15:48

Ten user z cytatą blondynką w avie to mój kumpel i jest na tym forum od dawna;)
Skorpion pisze:Co jeszcze? Pisać fiki? Komentować fiki? Takie banały.

Do tego ludzi nie zmusisz.

Wróć do „Forum”