Co wam się podoba, co nie

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 09 cze 2012, 23:43

Jutsu pisze:Jeśli mam być szczerym do bólu to wspomnę o problemie, który jest prawie wszędzie (jak nie wszędzie) jest cholernie upierdliwy, ale w sumie nieszkodliwy. Mam tu na myśli wylogowanie.

Słusznie, mnie też to potrafi dobić. Po kilku latach spędzonych w Internecie mam odruch wciskania kolejno Ctrl+A i Ctrl+C przy każdej okazji wciskania przycisku Wyślij.
Po dacie posta zgaduję, że nie da się tego jakoś przestawić na wersję do wyłączenia przeglądarki?

hermi pisze:- Faktyczna liczba użytkowników. Nie chodzi mi o tych, którzy byli aktywni a już nie są, ale jaki jest sens żeby przez dłużej niż rok istnieli na Forum użytkownicy (...)

Widziałam kiedyś identyczne pytanie na innym forum (choć też phpBB). Odpowiedzią było rozłożenie rąk, że jest to syzyfowa praca, bo administratorzy próbowali, a tego i tak każdego dnia przybywa całe mnóstwo.
Dziwię się, że nie było tam możliwości wykonania jednego odpowiedniego zapytania (DELETE * WHERE data_rejestracji < 2011 AND liczba_postów == 0). Ale może jednak tutaj się da?
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 10 cze 2012, 06:15

Takich porządków nie trzeba robić co trzy miesiące, tym bardziej nie codziennie, ale sądzę, że da się raz na rok zrobić porządki forumowe. To i tak propozycja do rozpatrzenie przez Admina i tych, którzy są tu dużo dłużej. Jeśli klikniesz na "Użytkownicy" możesz wybrać "datę ostatniej aktywności" lub " liczbę postów" rosnąco, wtedy widać martwe dusze (użytkowników nieaktywnych). To forum jest stosunkowo małe i takich użytkowników nie przybywa przecież codziennie dziesiątkami.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 cze 2012, 13:38

Co do kasowania nieaktywnych użytkowników, to oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy jedno kliknięcie. Więc jak chcecie, mogę usunąć tych, którzy są od dawna zarejestrowani, ale nigdy się nie zalogowali.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 30 cze 2012, 20:51

Kurka, ostatnio ponarzekałam sobie, to teraz powiem, co mi się szczególnie podoba:
- towarzystwo ( i to nie jest komplement, to szczera prawda)
- możliwość komentowania komentarzy - na jednym z forów literackich znalazłam informację, że to strasznie przeszkadza w czytaniu tasiemców, ale na przykładzie tego forum, widzę, że to ma więcej zalet niż wad

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 01 lip 2012, 23:45

hermi pisze:- towarzystwo ( i to nie jest komplement, to szczera prawda)

Miło mi :-D
Mnie jedynie przeszkadza... mała liczność tego towarzystwa, ale co zrobić. Do tego jeszcze wiedza, że kiedyś było lepiej.

hermi pisze:- możliwość komentowania komentarzy

Pewnie te wygasające posty? Ja w każdym razie je lubię i na innych forach niekiedy mi ich już brakuje.
A widziałam gdzieś coś takiego, że w jednym wątku autor zamieszczał swoje prace, a w innym się go komentowało (albo komentowało większą liczbę piszących na raz) i też jakoś działało.
W każdym razie kompletnie zabraniać dyskusji szkoda.
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 02 lip 2012, 00:21

Astroni pisze:Mnie jedynie przeszkadza... mała liczność tego towarzystwa, ale co zrobić. Do tego jeszcze wiedza, że kiedyś było lepiej.

A mi ilość nie przeszkadza, pod warunkiem, że będziemy się starać utrzymywać stan liczebny a nawet go powiększać. Nie takie proste, wiem, ale mimo wszystko wierzę, że możliwe.

Astroni pisze:Pewnie te wygasające posty?

Nie tylko, także te zostające komentarze do własnego tekstu. Brakowało mi tego na poprzednim forum. Na innych czasem czyta się komentarz, widzi, że czytelnik nie łapie aluzji do tekstu, a odesłać go do odpowiedniej strony powieści można tylko przez PW, gdzie inni tego nie widzą. A tu proszę.... masz coś do powiedzenia o tekście, to możesz to powiedzieć pod komentarzem.

Awatar użytkownika
Yuri13
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Yuri13 » 11 paź 2012, 21:20

Syrenka pisze:Znajomy rozkład tematów, w którym nie sposób się zgubić. Zmieniłabym tylko tło na czarne jeśli można. Gdy jest czarne tło lepiej sie będzie fiki czytało.

Prawdę mówiąc, masz rację. Na forum, którym jestem, mamy czarne tło i jest o wiele lepiej. Oczy nie bolą od jasnych kolorów, a i wybrane kolory mają lepszy kontrast. I rzeczywiście, układ tego typu forum jest najlepsze i najłatwiejsze do ogarnięcia, że tak powiem.

Tak, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest na swoim miejscu, co prawda dopiero się ze wszystkimi działami zapoznaję, ale nie sposób się zgubić, jak koleżanka napisała.
„Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Sherlock Holmes

Wróć do „Forum”