Pytania i problemy

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Pytania i problemy

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 15:08

Generalnie trzeba dążyć do uproszczenia regulaminu. To nie znaczy, że ma być jak najmniej zasad, ale im bardziej to będzie zwięzłe i jasne, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś złamie regulamin. Co do limitu słów to nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo jak komuś mało braknie to może próbować dopchać coś na siłę. Myślę, że więcej może zdziałać konstruktywny komentarz w przypadku zbyt krótkich rozdziałów.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 sty 2016, 15:15

Kategorie - też jestem za zniesieniem. Ale jestem też za tym, by silniej egzekwować podanie, czy tekst jest fantastyczny czy nie w autorskich tekstach. Mało kto to stosuje.

3 strony - można doprecyzować jakoś, z liczbą słów/znaków ze spacjami, ewentualnie wspomnieć coś o czasie między kolejnymi postami z tekstem opowiadania i ewentualnie możliwości zawieszenia tej zasady dla konkretnego opowiadania? Na nasze wspomniany przykład wyzwania Q. byłby wart nagięcia zasady, niekoniecznie do jednego dziennie, ale zmniejszenia limitu, by kolejne części były częściej. Ale sama zasada powinna zostać, nie wzięła się znikąd. Z drugiej strony może 3 strony to jednak trochę za dużo? 2 może lepsze? Trzeba to jakoś wyważyć, by jednocześnie rozdziały były dość długie, by coś o nich powiedzieć, ale dość krótkie, by autor nie wrzucał raz na ruski rok.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 15:19

Zasada musi być dokładnie sprecyzowana. Nie może być tak, że dajemy limit, ale sumie to czasem się go nie będziemy trzymać. Nie może tak być. Albo zasada dotyczy wszystkich, albo nikogo. Ja bym wprowadziła limit częstotliwości wrzucania nowych rozdziałów w jednym temacie. Np. raz dziennie.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 sty 2016, 15:25

No wiemy, po prostu zastanawiamy się, jak byłoby najlepiej. Raz dziennie to nie aby za dużo? W przypadku króciutkich zadziała, ale jak ktoś pieprznie czymś długim? Z drugiej strony wyjeźdź na tydzień i zastań 7 rozdziałów czegoś... może ustalmy jakieś niewielkie minimum znaków (mniejsze niż teraz) i przedział czasowy jednocześnie (przy czym na nasze raz dziennie to kapkę dużo)?
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 10 sty 2016, 15:38

Może ustalić minimum na trzy strony znormalizowanego maszynopisu. Nie jest to strasznie dużo tekstu, ale nie jest to też ilość mikroskopijna.

A za zniesieniem kategorii wiekowych (poza 18+) też jestem.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 sty 2016, 15:46

Vampi, chcesz, to znieś te trzy strony, w sumie i tak mało kto tu patrzy na liczbę postów. Najwyżej się do tego wróci, jak zajdzie konieczność. Albo faktycznie ustalić ten limit, że w jednym temacie można wrzucić tylko jeden dzień z postem dziennie (odpowiedzi na komentarze się nie liczą) czy coś takiego. Dla mnie to głupio codziennie zasrywać forum małym fragmentem tekstu, ale jak ktoś chce, to niech sobie wrzuca.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 15:49

Ja myślę, że tacy autorzy i tak się sami wyeliminują, bo pewnie nikt ich nie będzie brał na poważnie. Ale wolałabym, żeby też się wypowiedziały inne osoby. Zwłaszcza Meg, bo to ona najczęściej zarzucała zbyt surowe traktowanie nowych.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 10 sty 2016, 15:57

Limit = jeden part na jeden dzień wydaje się ok. Zresztą nie widzę, aby ktoś wrzucał codziennie rozdziały (minus naprawdę skrajne przypadki) i ludzie raczej wrzucają i czekają na komentarz, a te też nie pojawiają się często.
Skoro już przy Q jesteśmy to może zastanowić się nad jakimś działem na wyzwania?
Vampi,wysłałaś ten spam? Bo nie wiem, czy zostałem wyróżniony, czy zwyczajnie nie dotarł do mej persony?
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 sty 2016, 16:02

3 strony znormalizowanego to tak 1,5 "standardowego", wydaje się niezłe, jeśli dodamy do tego limit czasowy. Ale nadal uważamy, że dzień to za mało.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 sty 2016, 16:02

Skorpion pisze:Skoro już przy Q jesteśmy to może zastanowić się nad jakimś działem na wyzwania?

Też się nad tym zastanawiałam. Zwłaszcza że można by tam wrzucać różne wyzwania, także rysunkowe. Poza tym wyzwania motywują do systematyczności, może wreszcie by się ruch jakiś wrzucił. Można by też wrzucać tam propozycje wyzwań.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 16:11

Wysłałam, ale skoro to spam, to pewnie wylądował w spamie:P A w którym dokładnie miejscu na forum chcielibyście te wyzwania? Wyzwania... hehe...

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 sty 2016, 21:26

Co do konieczności trzystronicowych rozdziałów. Zróbmy wyjątek dla ostatniego rozdziału. Nikt nie będzie na siłę pisał, jak wyjdzie, że źle podzielił i jest tekstu mniej na ostatni rozdział.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 11 sty 2016, 12:06

Jestem za minimum dwoma stronami, bo też trzeba wziąć pod uwagę, że amatorzy często mają problem dłuższymi rozdziałami. Tak więc byłby to limit przyjazny dla początkujących.

Co do limitu jednego rozdziału dziennie, wydaje mi się sensowny.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 11 sty 2016, 19:10

To jak sprecyzować "standardowy maszynopis", żeby było dokładnie wiadomo, jaki jest limit?

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 11 sty 2016, 19:27

Wikipedia twierdzi, że najczęściej za stronę standardowego maszynopisu, przyjmuje się 1800 znaków wraz ze spacjami. Do liczenia tychże znaków można użyć serwisu Word Counter (jak ktoś nie będzie w stanie doszukać się tej opcji w swoim edytorze tekstu).
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Wróć do „Forum”