Pytania i problemy

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Pytania i problemy

Postautor: Vampircia » 21 lut 2016, 18:55

Wczoraj rozmawiałam z Mir o forum i powstał pomysł na zmianę nazwy forum. Czemu? Bo słowo "fanfiction" może zniechęcać potencjalnych użytkowników, którzy są bardziej zainteresowani twórczością czysto autorską. Oczywiście nie wiązałoby się to ze zmianą treści forum. Działy by pozostały, aczkolwiek można by zmienić ich kolejność. Jestem ciekawa, co o tym myślicie i czy macie jakieś propozycje nowej nazwy.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 21 lut 2016, 21:06

Cóż ja się już przywiązałam do starej.

Ale zobaczę co reszta o tym myśli o twoim pomyślę.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 21 lut 2016, 21:09

A nie można jako nazwy dać Vampirciowo (skoro adres jest taki) i jako podtytuł forum literackie?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 lut 2016, 22:41

Tylko dobrze by było, żeby nazwa pomagała pozycjonować forum, a słowo "vampirciowo" chyba tego nie zrobi.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 21 lut 2016, 23:01

Nam pasuje obecna nazwa, forum chyba od początku miało być bardziej nakierowane na ff? Jak ktoś na forum zajrzy, to zobaczy, że mamy działy na twórczość całkiem własną.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 lut 2016, 10:28

No miało być nakierowane na ff, ale teraz się zastanawiam, czy to nakierowanie na ff to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 lut 2016, 12:50

Może powinnam to wszystko wytłumaczyć bardziej dogłębnie, bo mam wrażenie, że sporo osób może nie do końca rozumieć, o co mi chodzi. Generalnie forum ma potencjał, a piszących ludzi w Polsce jest sporo, co widzę, bo zaglądam też na inne portale literackie. Sęk w tym, że fanfiki to jest pewna nisza, a jeśli chcemy rozwoju forum, to musimy się bardziej otworzyć na autorów nie-fanfików. Wcale nie zamierzam likwidować fanfikowych działów, ani zniechęcać ludzi do pisania fików, może co najwyżej zmienić kolejność działów i dodać nowe kategorie do prozy. Jednak jak obserwuję polskie internety, to widzę, że jednak opowiadania mają większe wzięcie niż fanfiki. Oczywiście istnieją fandomy popularne, ale fanfiki najbardziej sprawdzają się na stronach poświęconych jednemu tytułowi, bo wtedy wiadomo, że wszyscy znają fandom. A jak tu jest, każdy wie. Jeden lubi Gwiezdne wojny, inny Naruto, jeszcze inny Doctora Who, więc raczej nikła szansa, że ludzie będą masowo czytać i komentować cudze fanfiki. Mówię, niczego nie likwidujemy, fanfiki będą, działy zostaną, ale myślę, że warto zacząć stawiać większy nacisk na opowiadania. A nazwa, która ma w sobie "fanfiction" a nie "opowiadania" może sporo ludzi zniechęcać. Czemu? Ano zauważyłam, że sporo osób piszących opowiadania albo nie za bardzo zna słowo "fanfiction" albo utożsamia je z czymś głupim i kiepsko napisanym. Więc wydaje mi się, że zmiana nazwy na... powiedzmy "Opowiadania Vampirciowo" czy coś w tym stylu przyciągnęłaby więcej osób. Zresztą mogę to udowodnić. Pewnie nikt tego nie zauważył, ale kiedyś pełna nazwa forum brzmiała "Polska Baza Fanfiction - fanfiki, opowiadania", ale zmieniłam ją na "Polska Baza Fanfiction - forum literackie". Czemu? Bo zauważyłam, że jak sama szukałam innych miejsc pisarskich to wpisywałam w google właśnie "forum literackie". I powiem, że nas nie znajdowało, a przynajmniej nie na pierwszej stronie. Zauważyłam też, że po tej zmianie na forum zaczęło przychodzić trochę więcej osób. Nie tłumy, ale była różnica. Dlatego uważam, że nazwa ma ogromne znaczenie, a obserwowanie świata, wyciąganie wniosków i wprowadzanie odpowiednich zmian to ważna rzecz. Tak, uważam, że zmiany są ważne. Wiem też że jest tu kilka osób, które zmian się boją i rozumiem to, ale te osoby też muszą zrozumieć, że forum nie będzie stało w miejscu tylko ze względu na nie. Uff... mam nadzieję, że wyjaśniłam i że nikt nie poczuł się urażony, bo ja naprawdę szanuję wasze zdanie. I oczywiście wciąż jestem otwarta na sugestie i jeśli ktoś sensownie mi uzasadni, czemu lepiej nic nie zmieniać, to okej, nic nie zmienię, ale to muszą być lepsze argumenty niż "bo tak zawsze było" albo "bo tak mi się podoba".

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 22 lut 2016, 13:04

Nie mam nic do napisania w temacie, bo co pisać poza zgadzam się?
Zauważyłam też, że po tej zmianie na forum zaczęło przychodzić trochę więcej osób. Nie tłumy, ale była różnica.
Jak chociaż jeden taki user pozostanie i będzie trochę aktywny na forum to już jest fajnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 22 lut 2016, 13:19

A może "Polska baza opowiadań"? Zniknie sugestia, że to forum poświęcone fanfikom, ale nazwa nie będzie bardzo odbiegać od pierwotnej.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 22 lut 2016, 14:03

Albo "Polska Baza Opowiadań i Fanfiction - forum literackie"?
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 22 lut 2016, 14:04

Propozycja Hiena dobra.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 lut 2016, 14:36

Może być. Zrobiłabym też w prozie działy fantastyka, obyczajowe, pozostałe.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 22 lut 2016, 14:56

Propozycja Hiena jest super.
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.

Hi 1, 21

LinoliNuu
amator

Postautor: LinoliNuu » 22 lut 2016, 15:34

Takie głupie pytanie. Jak wstawić na tę strone swoje opoqiadanie z tabletu?

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 22 lut 2016, 15:42

Chyba tak jak najzwyklejszy post, chociaż osobiście polecałabym użycie jakiegokolwiek komputera, bo będzie to zdecydowanie wygodniejsze. Ale zanim wstawisz tu swoje opowiadanie koniecznie zapoznaj się z regulaminem umieszczania prac na forum.
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.

Hi 1, 21

Wróć do „Forum”