Kategorie wiekowe

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 23 wrz 2011, 12:30

Bo zwykle staram się nie objawiać mojego naturalnego talentu do wkurzania ludzi ;) Biorącego się z umiejętności społecznych zwierzęcia o naturze terytorialnej.
<<<
Lekka przerwa na sensowną wypowiedź przed kontynuacją tematu: jak dla mnie można wrzucać do słowniczka.
>>>
Po prostu po przeczytaniu tamtej wypowiedzi (jak się okazało, upraszczającej sprawę dla zobrazowania podejścia do poruszonej kwestii) naprawdę miałam wrażenie, że rating będzie zawyżony, przynajmniej moim zdaniem. Sformułowania "idą ze sobą do łóżka" rzeczywiście się czepiałam, bo wiem, o co chodzi, w końcu gdyby się zamieściło klauzulę o szczegółowości, obecności czy dosłowności opisu, to by się mógł tu chaos zrobić. A raczej by się zrobił i to niezły, bo zbyt wiele by się dało na tej podstawie w opowie wybronić, poza tym cała sprawa z ograniczeniami wiekowymi jest bardzo indywidualna. Ja "ciągnę w dół", bo moja matka jest dość liberalna (choć raz dostałam "żółte światło", kiedy się dorwałam do Ojca Chrzestnego, jeszcze w gimnazjum... a tak to nie ma nic przeciwko, by moja dziewięcioletnia siostra kibicowała mojemu bratu podczas gry w Dead Space'a, a mnie w wieku lat dziesięciu też Titanica oglądać nie zabroniła, choć Rose Jackowi pozuje nago, nie wspominając o delikatnie przedstawionej scenie seksu (od razu dodam, że nie skojarzyłam wtedy jeszcze, co oni w tym samochodzie robią)) Ale dywagacja dywagacją, nawet w nawiasie XD Moje zdanie moim zdaniem, ale ostatecznie system ratingów to i tak tylko wskazówki oparte na poglądach jakiegoś "ogółu", a jak to anglojęzyczni mówią "better safe than sorry", "moja strona" tej dyskusji najwyżej oczami przewróci, tymczasem "strażnicy moralności" gotowi by byli burzę rozpętać, gdyby ich zdaniem ratingi były zaniżone, a by ich tu przygnało. Poza tym ostateczna decyzja należy do Ciebie, Vampi, więc nawet gdybyś naprawdę chciała ustanowić, że za pocałunek 13+, to ja najwyżej mogłabym powiedzieć, że "moim zdaniem" i czekać na Twój osąd.

Wróć do „Forum”