Nowe działy

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 15 sty 2013, 09:11

Mnie creepypasta nie bawi. Są fajne rzeczy typu Slenderman, ale ogólnie to dla mnie takie głupie opowiastki. Na dział jak dla mnie absolutnie nie zasługuje, ale możesz sobie założyć temat w Hydeparku.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 15 sty 2013, 11:55

Moim zdaniem, gdyby uzbierało się tego dziesięć sztuk można by założyć poddział w "Opowiadaniach", ale na razie chyba nie ma ani jednej sztuki, więc dyskusja jest czysto akademicka. Załóż temat w Hydeparku, napisz chociaż jeden creepypasta i wstaw go na forum, spróbuj zainteresować tematem innych... I zacznij od definicji, bo ja wiem tylko mniej więcej o co w tym chodzi i nie dziwię się tym, którzy nie kojarzą tego w ogóle, bo to jest jednak dziwny rodzaj opowiadań.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 sty 2013, 12:08

Jak mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi, to powiem, czy wyrażam zgodę, czy nie, bo ostateczna decyzja chyba należy do mnie. Jak mi nikt nie wytłumaczy, to nie wyrażę zgody.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 15 sty 2013, 12:23

Wygugluj sobie, będzie szybciej. I z przykładami.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 sty 2013, 12:42

Powiem Orciu tak: chcesz, to załóż o tym temat. I nic ponad to. Tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 15 sty 2013, 16:41

Ja sam nic nie piszę (na razie), chciałem się tylko dowiedzieć, czy kogoś poza mną to interesuje. Tak tylko rzuciłem pomysłem, bo namawiać nikogo nie miałem zamiaru, chciałem tylko rozpocząć dyskusję i zobaczyć co z tego wyjdzie. I wychodzi na to, że zainteresowania nie ma, więc chyba na tym skończę, ale najpierw krótka definicja dla Vampi z creepyppasta wiki:
"Czym jest creepypasta? – Creepypasta to krótka opowieść krążąca po internecie mająca na celu wywołać u czytającego uczucie strachu. Opowieść tak może przybrać formę legendy miejskiej."
Najczęściej pisana jest z perspektywy pierwszej osoby, która doświadczyła jakiegoś zdarzenia.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 16 sty 2013, 20:58

Orcrest pisze:"Czym jest creepypasta? – Creepypasta to krótka opowieść krążąca po internecie mająca na celu wywołać u czytającego uczucie strachu. Opowieść tak może przybrać formę legendy miejskiej."
Najczęściej pisana jest z perspektywy pierwszej osoby, która doświadczyła jakiegoś zdarzenia.

LoL, czyżbym właśnie od czegoś takiego zaczęła pisać To dziwne uczucie? Że też takie głupotki mają nazwę...
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 16 sty 2013, 21:05

Ja znam kilka creepypast, a jedna z nich w zasadzie stała się inspiracją do fanfika o mającym samobójcze myśli Hiszpanii (chociaż i tak ten pomysł miałam w głowie od jakiegoś czasu, a historia Gloomy Sunday tylko wzbogadziła fabułę o kilka nowych wątków). Poza tym Gaido zrobił kilka filmików o creepypastach.
http://www.youtube.com/watch?v=f5SYNM2jwKs
http://www.youtube.com/watch?v=Hh2JKtQdQOQ
http://www.youtube.com/watch?v=iOw3cOx6reU
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 13 lut 2013, 08:27

Jeden z działów Kącika Złamanych Piór podsunął mi pomysł na nowy dział. Pojedynki działają w Kąciku:

http://www.zlamanepioro.f...a-temeraire,27/

Każdy użytkownik miałby prawo "rzucić rękawicę" w specjalnym temacie. Podawałby tam warunki tekstu (fandom, długość itp.) Rękawica mogłaby zostać rzucona w tłum, co oznacza, że każdy mógłby zdecydować się na napisanie tekstu zgodnie z warunkami - zgłosiłby to od razu - a potem dwa teksty - wyzywającego na pojedynek i wyzwanego - wylądowałyby na forum i podlegały ocenie innych użytkowników. Autor lepszego tekstu wygrałby pojedynek.

Są też pojedynki w których rękawicę rzuca się konkretnej osobie i, jeśli zgadza się ona wziąć udział w pojedynku, to ona wyznacza warunki jakie muszą spełniać teksty.

Wydaje mi się, że pojedynki na forum nie byłyby złym pomysłem. Takim mini konkursem tylko z dwoma uczestnikami, jednym Modem lub Adminem pilnującym porządku - czasu wstawienia, warunków - i oceniającymi ( może dałoby się to robić przy pomocy ankiet?) A przeciążenia forum można by uniknąć pozostawiając po całym pojedynku tylko jeden post (informacja że pojedynek się odbył, jego warunki, linki do tekstów - teksty wstawialiby sami użytkownicy).

Czyli w praktyce potrzebowalibyśmy działu "Pojedynki", a w nim tematów "Regulamin działu pojedynków" "Wyzwania" (gdzie można rzucać rękawicę) i "Tablica upamiętniająca pojedynki" (zawierający informacje o pojedynkach, które się odbyły). Oczywiście tytuły tematów wymyśliłam teraz i są do obgadania, gdyby byli chętni.

Co o tym sądzicie? Bralibyście od czasu do czasu w czymś takim udział?

Awatar użytkownika
Czeski Wiking
uczeń

Postautor: Czeski Wiking » 13 lut 2013, 09:37

Nie wiem, jak innym, mi się bardzo podoba.
Coraz trudniej nam pisać do Ciebie
coraz trudniej do Ciebie nam być
coraz trudniej przerobić na siedem
numer nieba, pod którym przyszło nam żyć

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 13 lut 2013, 12:51

Pojedynki to bardzo kapryśny dział i nie wszędzie się przyjmuje. Tutaj bywają konkursy, to chyba wystarczy. Myślim, że cały dział na taki projekt to trochę za dużo, można byłoby za to dodać taką możliwość do konkursów i zrobić jakiś poddział czy coś, ale hien przekonany nie jest. Pojedynki, hm. Kiedyś hien je lubił, teraz raczej ma ich dość.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 13 lut 2013, 15:07

Nie rozumiem czemu miałby być do tego oddzielny dział.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 13 lut 2013, 15:13

To poddział? Ale w którym dziale?

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 13 lut 2013, 15:18

Ale po co? Nie wystarczy że ludzie po prostu wrzucą fiki i zrobi się ankietę który lepszy, jak przy konkursach, a po wynikach się ankietę zdejmie?

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 13 lut 2013, 15:42

Nie, jeśli już się na to zdecydujemy to minimum są trzy tematy. "Regulamin pojedynków" - żeby wiedzieć jak działają, "Wyzwania" - gdzie można rzucać rękawicę, bo gdzieś trzeba ustalić warunki pojedynku - i "Tablica upamiętniająca pojedynki" zawierający informacje o pojedynkach, które się odbyły, żeby został po nich ślad i łatwo było odnaleźć oba teksty. No i najlepiej, żeby te tematy nie były w różnych działach czy rozwalone po całym dziale, więc potrzebny jest co najmniej poddział. Dział to chyba rzeczywiście za dużo, bo nie wiadomo czy pomysł wypali...

Wróć do „Forum”