Nowe działy

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 13 lut 2013, 15:47

Dla mnie te trzy tematy są zupełnie nie potrzebne. Mogłoby się to spokojnie odbywać na takich samych zasadach jak zwykłe konkursy i nie rozumiem czemu mamy kopiować cały pomysł z innego forum. Przecież można to zrobić inaczej. Dla mnie to zaśmiecanie forum. Ale niech lud zadecyduje.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 13 lut 2013, 17:08

Trzy tematy? Nie wystarczą trzy posty w temacie... hm, dajmy na to "Pojedynki"? Po co robić z tego takie bór wie co, wystarczyłoby podciągnąć to pod konkursy i dodać możliwość konkursu-pojedynku między użytkownikami. I tyle. Z autorstwem jawnym, bo serio wątpim, żeby maskarada miała jakiś sens na tak niewielkim forumie, gdzie każdy na dodatek natychmiast zostanie po tekście rozpoznany. Zamiast punktów z ZP - ankieta, jak w konkursie. Jeśli już koniecznie mają być, bo nam się zdaje, że nie wypalą. Jest dość konkursów na Bazie, by zaspokoić użytkowników potrzebę rywalizacji.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 16 lut 2013, 22:32

Mnie się podoba też. Ale, żeby nie było tylu tematów (też preferuję minimalizm), lepiej, żeby nowy pojedynek powstawał w dziale Forum (czyli tam, gdzie mamy konkursy) jako miniaturka konkursu - nowy temat, zasady, dwie deklaracje uczestnictwa, dwa teksty i (jeśli dobrze pamiętam, można dodać ją na końcu) ankieta. Jeden temat.
Na regulamin jak najbardziej jest tam miejsce, ale zamiast tablicy wystarczającym upamiętnieniem będzie sam temat, no i gratulacje od pokonanego.
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 17 lut 2013, 08:30

Tylko zapominacie, że w konkursach jest inaczej : jeden temat dotyczy jednego konkursu ( a istnieje jeszcze temat, gdzie ustalamy warunki i osobny temat z ankietą!), a jeśli kilka pojedynków będzie w tym samym czasie to się burdel zrobi w temacie - ile ankiet można ustawić na raz? A po wszystkim ja usłyszę, że oczywiście nie wypaliło. Z takim podejściem nie wypali. A jeśli pojedynki traktować każdy osobno jak taki mały konkurs, to zamiast proponowanych przeze mnie trzech tematów będzie jeden po każdym pojedynku... Więc albo burdel w temacie, albo burdel w dziale tak ważnym jak Forum... Wycofuję się z pomysłu.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 17 lut 2013, 12:03

Póki kilka osób nie wyrazi chęci brania udziału w czymś takim, to nie widzę w ogóle sensu zaczynać.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 17 lut 2013, 13:05

Jak na razie są trzy, które wyraziły chęć: ja, Czeski Wiking i Astroni. Ale jeśli ma to spowodować zamienienie działu w śmietnik to naprawdę nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 17 lut 2013, 18:07

Hermi pisze:Więc albo burdel w temacie, albo burdel w dziale tak ważnym jak Forum... Wycofuję się z pomysłu.

Hermi, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie moją odpowiedź. Faktycznie, napisałam tylko raz, że chcę, żeby nowy pojedynek powstawał (...) jako miniaturka konkursu, ale chyba jednak z dalszej treści można było się tego domyślić w razie wątpliwości (kilka ankiet w jednym temacie???).
To powtórzę: dwie osoby deklarują chęć pojedynkowania się (ewentualnie jedna rzuca rękawicę w widownię), tworzą nowy temat, dodają do niego opowiadania, ankietę, wyłaniamy zwycięzcę, zamykamy. Potem nowy pojedynek i nowy temat. Tylko temat Regulaminowy byłby jeden stały, a żadnych tablic upamiętniających by nie było w ogóle.
Trzeba spokojnie, a nie tak od razu śmietnik i burdel.

[center]^^^[/center]

Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 17 lut 2013, 18:13

Astroni ma dobry pomysł. A zamiast tablic upamiętniających zawsze można dodać jakieś oznaczenie w spisie treści.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 17 lut 2013, 18:48

Astroni, ja Cię zrozumiałam. To Ty nie przeczytałaś uważnie:
A jeśli pojedynki traktować każdy osobno jak taki mały konkurs, to zamiast proponowanych przeze mnie trzech tematów będzie jeden po każdym pojedynku... Więc albo burdel w temacie, albo burdel w dziale tak ważnym jak Forum... Wycofuję się z pomysłu.

Do każdego pojedynku nowy temat... I to wymieszany z innymi tematami w dziale Forum... Więc gdzie tu minimalizm? Zamiast trzech stałych tematów w poddziale będzie porozwalane po całym dziale bór wie ile tematów bez ładu i składu.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 17 lut 2013, 18:57

A dlaczego temat z pojedynkiem miałby być w dziale Forum? Jakby zawierał fanfiki to powinien być w dziale z fanfikami.

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 17 lut 2013, 19:07

Eeee... bo zaproponowała to Astroni, a Ty nie zgłaszałaś żadnych obiekcji, wobec pomysłu, tylko mu przytaknęłaś? :-?

EDIT. I nie chciałam, żeby oba tematy były w jednym temacie, bo wolałam zasilić działy do których te fanfiki należą, a w temacie pojedynkowym dać tylko linki.

W przypadku pojedynku ustalonego z góry przez PW pomysł Astroni by wypalił, ale rzucanie w tłum byłoby znacznie utrudnione.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 19 lut 2013, 13:43

(Ooo, znowu jest na mnie...)

Faktycznie, jakoś nie doczytałam, Hermi - a dziwne, bo teraz mi się to wydaje całkiem czytelnie, w przeciwieństwie do ostatniego razu, kiedy czytałam... Ja chciałam, żeby takie pojedynki były w Forum tak jak inne konkursy (inna sprawa, że konkursów jest mało i nie mają własnego tematu), bo w istocie są to konkursy. W działach razem z fanfikami nie będą mogły być, bo może się choćby zdarzyć, że temat pojedynku nie będzie określał fandomu i już rzecz nie będzie do niczego pasowała.

1. A czy nie dałoby się już wydzielić konkursom osobnego poddziału? Nawet na tyle, ile ich jest, jest trochę nieczytelnie.
2. Nie zakładajmy od razu, że entuzjaści pojedynków zaspamują nam dział :mrgreen:

3.
Hermi pisze:I nie chciałam, żeby oba tematy były w jednym temacie, bo wolałam zasilić działy do których te fanfiki należą, a w temacie pojedynkowym dać tylko linki.

Chyba oba opowiadania konkursowe, nie tematy. I - faktycznie, ja też, nie wiem, o czym myślałam, kiedy trochę wyżej napisałam o wrzucaniu opowiadań bezpośrednio do konkursu.

4.
Hermi pisze:W przypadku pojedynku ustalonego z góry przez PW pomysł Astroni by wypalił, ale rzucanie w tłum byłoby znacznie utrudnione.

Też sobie tak pomyślałam, ale można dodać zasadę, że po miesiącu (czy ile tam) braku zainteresowania temat ląduje same-wiecie-gdzie.

[center]^^^[/center]

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 19 lut 2013, 16:32

Astroni pisze:Ja chciałam, żeby takie pojedynki były w Forum tak jak inne konkursy (inna sprawa, że konkursów jest mało i nie mają własnego tematu), bo w istocie są to konkursy.
Astroni pisze:Chyba oba opowiadania konkursowe, nie tematy.
Opowiadania pojedynkowe. Pewne podobieństwa między pojedynkami a konkursami istnieją, ale konkursy, nawet jeśli pojedynki wejdą w życie, będą miały większe znaczenie - organizowane przez Administratora, z możliwością udziału dla każdego forumowicza. Dlatego wzdrygam się przed używaniem tych słów zamiennie. I to nieprawda, że konkursy nie mają własnego tematu, mają nawet kilka. Obecny konkurs został omówiony tutaj, w innym temacie ogłoszono konkurs oficjalnie i zgłaszano teksty, a po zamknięciu przyjęć Vampircia stworzy nowy temat z ankietą. Ale nie jest ich na tyle dużo, żeby tworzyć poddział, a tematy konkursowe może rozmnażać tylko Vampircia, więc nie ma ryzyka, że zrobi z nich śmietnik.

Astroni pisze:(Ooo, znowu jest na mnie...)
Bo miejsce Ty zaproponowałaś :-) Jeśli o mnie chodzi to mógłby być nawet poddział w Hydeparku. W końcu to pewien rodzaj zabawy. Ale zabawa też powinna mieć zasady i właściwe miejsce. Inaczej bawiący się mogą nabałaganić.

Astroni pisze:Też sobie tak pomyślałam, ale można dodać zasadę, że po miesiącu (czy ile tam) braku zainteresowania temat ląduje same-wiecie-gdzie.
I właśnie dlatego chciałam "Tablicę...", bo w mojej propozycji każdy temat już niepotrzebny w Poddziale - oprócz trzech podstawowych - lądowałby w niebycie lub Kibelku (do wyboru Vampirci, chociaż ja chętnie bym je usuwała). Czyli tematy z linkami i ankietami znikałyby z forum, żeby go nie przeciążać.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Nowe działy

Postautor: Vampircia » 30 cze 2015, 17:33

Dzisiaj z Mir zaczęłyśmy rozmawiać o dziale 18+ i zastanawiamy się, czy go nie zlikwidować. Ale nie na zasadzie, że poznikałyby fiki z tego działu, tylko żeby je dać do normalnego działu. Żeby po prostu nie było tego rozgraniczenia. Nie znam się, ale wydaje mi się, że literatura rządzi się swoimi prawami i chyba treści 18+ nie muszą być w niej jakoś specjalnie zabezpieczane. Przecież w bibliotece nie ma działu 18+. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Nowe działy

Postautor: Vampircia » 01 lip 2015, 23:02

Rozumiem, że nic o tym nie myślicie i poddajecie się w pełni woli dyktatora. W sumie dla mnie super. A jak już bym miała likwidować dział 18+ to może by wydzielić opowiadania/inne i pod spodem dać prozę autorską, wiersze, publicystykę i te inne.

Wróć do „Forum”