Jestem.

Tutaj możesz napisać coś o sobie, powiedzieć "cześć" użytkownikom.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Jestem.

Postautor: CynicznaCecylia » 08 gru 2019, 17:07

Przybyłam, zobaczyłam, zarejestrowałam się no i jestem. Najedzona. Ale w sumie wszamałabym jeszcze coś słodkiego. W każdym razie powitalim i takie tam. Rozpisywać się nie warto, bo o ile mam całkiem interesującą wyobraźnię, to osobą interesującą nie jestem. I dobrze mi z tym.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Jestem.

Postautor: Vampircia » 08 gru 2019, 18:02

Cześć. Może chociaż powiesz parę słów o swoich zainteresowaniach?
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 08 gru 2019, 18:13

Z literatury to fantastyka, horror, psychologiczne etc. Prywatnie jestem wykształconą ekolożką po OŚ, która cierpi na bełt zawodowy i tłumaczy ludziom różne rzeczy jak np: GMO jest dobre, bo dzięki niemu nie trzeba używać pestycydów, energia nuklearna jest dobra, bo to jedyna, względnie czysta energia etc. + raz po raz uświadamia, że "obrońcy praw zwierząt" i "ekolodzy" to niejednokrotnie dwa skrajnie przeciwne fronty. Do tego interesuje się patologią sądową etc, więc jakby ktoś potrzebował się wywiedzieć np: co się dzieje z człowiekiem, gdy go podpalić, można do mnie uderzać. Opis nie będzie oczywiście 100% profesjonalny, ale wystarczający na potrzeby większości opowiadań.

Awatar użytkownika
Lisbeth77
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Lisbeth77 » 08 gru 2019, 18:34

Jak miło, że do nas dołączyłaś! Już w takim razie wiem, do kogo się zwracać, jeśli wrócę kiedyś do swojego kryminalnego opowiadania. A jeśli chodzi o Twoją twórczość, to co najczęściej piszesz?
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 08 gru 2019, 20:03

Szeroko pojętą fantastykę począwszy od fantasy, poprzez motywy lovecraftowskie po elementy sci-fi, najczęściej albo w ujęciu ciężki, mrocznym albo irracjonalnym przesmarowanym niekoniecznie wysokim poczuciem humoru. Czasami łączę te dwa typy. Lubie dorzucać do tego elementy horroru, thrilleru, kryminału i powieści psychologicznej. No i fanficki, bo na nich najłatwiej człowiek się uczy => nie trzeba się męczyć z tworzeniem świata.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 08 gru 2019, 21:28

CynicznaCecylia pisze:Z literatury to fantastyka, horror, psychologiczne etc. Prywatnie jestem wykształconą ekolożką po OŚ, która cierpi na bełt zawodowy i tłumaczy ludziom różne rzeczy jak np: GMO jest dobre, bo dzięki niemu nie trzeba używać pestycydów, energia nuklearna jest dobra, bo to jedyna, względnie czysta energia etc. + raz po raz uświadamia, że "obrońcy praw zwierząt" i "ekolodzy" to niejednokrotnie dwa skrajnie przeciwne fronty. Do tego interesuje się patologią sądową etc, więc jakby ktoś potrzebował się wywiedzieć np: co się dzieje z człowiekiem, gdy go podpalić, można do mnie uderzać. Opis nie będzie oczywiście 100% profesjonalny, ale wystarczający na potrzeby większości opowiadań.

Już Cię lubię!
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 08 gru 2019, 21:38

Jakieś fandomy, którymi się ostatnio jarasz albo które uwielbiasz nieustannie?
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 08 gru 2019, 22:13

Zabrałam sie za odpowiedź, ale nim skończyłam zabiło ją autowylogowanie.. :| Odpowiem jutro, a tym czasem - da sie wydłużyć czas, nim cię wykopie z forum? Ja jestem rozwlekły człowiek i DŁUUUUGO piszę

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 08 gru 2019, 22:22

Pod opcjami logowania jest hasełko "zapamiętaj mnie". Ptaszek postawi to jej nie wyloguje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 08 gru 2019, 23:49

CynicznaCecylia pisze:Zabrałam sie za odpowiedź, ale nim skończyłam zabiło ją autowylogowanie.. :| Odpowiem jutro, a tym czasem - da sie wydłużyć czas, nim cię wykopie z forum? Ja jestem rozwlekły człowiek i DŁUUUUGO piszę
Mnie na telefonie też wywala, faktycznie zaznaczenie opcji, żeby pozostać zalogowanym, pomaga
Hyuu~!

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 09 gru 2019, 19:46

@Miryoku - kliknęłam, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Dobra, co do wcześniejszego pytania... Fandomy:

Przede wszystkim jestem zagorzałą (chociaż generalnie wolę wino) fanką prozy sir Terry'ego Pratchetta. Jednak ff z jego świata nie popełnię, bo uważam, że mistrz pisał za dobrze, żeby się z nim równać... Ewentualnie może kiedyś machnę crossover ze Startreckiem, bo ten mem jest zbyt zajebisty, żeby nie wykorzystać:
Obrazek

Uwielbiam fandom FNAF'a. Bardziej niż same gry. Mnóstwo dziwnych teorii, mnóstwo grafik, fani mega kreatywni czego dowodem SFM'y. Pod spodem dwa lepsze:
https://www.youtube.com/watch?v=3KrHoTbPHg8
https://www.youtube.com/watch?v=lMI4Z_-sMVs
W dodatku historia z gier zawiera tyle luk i niejasności, że daje wielkie możliwości twórcze pisarzowi.

Lovecraft i rzeczy Lovecraftowe. Nieznane, Nienazwane, Pomiędzy, Wielcy Przedwieczni, Starzy Bogowie. Jak mnie najdzie to puszczam sobie to https://www.youtube.com/watch?v=BJCNEraJPBc na słuchawkach, miotam dupskiem w rytm muzyki i wydaję dźwięki w założeniu mające być śpiewem (Ia! Ia! CTHULHU.... !!!) strasząc domowników i wprawiając siły nieczyste w stan "Nie, k*rwa, nie. Nie wracamy. To za wiele... Na drugi boczek i śpimy następne 1000 lat"

Wodogrzmoty Małe/Gravityfalls - dowód na to, że w ostatnim czasie robi się lepsze kreskówki niż seriale filmowe (z małymi wyjątkami np: Carnicale, Broadchurch). Humor, tajemnica, przygoda, troszkę ważnych treści, wzruszeń, Grenda mordująca Trola, wujek Stanek.

Ostatnio mam też fazę na Pathologic/Pathologic 2 , jeżeli chodzi o atmosferę ZAJEBISTE gry łączące klimat Lovecrafta ze swoistą melancholią i legendami ludów stepu prosto z mateczki Rosji i okolic. Do tego to cudne wideo made by Theodor Bastard <3 absolutnie cacane <3
https://www.youtube.com/watch?v=psjNiSqKuac

Co jeszcze... Lubię Dont't Starve i lubię opowiadania i arty związane z grą, głównie z tego względu, ze tak jak przy FNAF'ie szczatkowa historia daje duże możliwości działania. Do tego fajny, burtonowski klimacik i złożenie kilku motywów już na samym starcie: survivalu, tajemnicy, fantastyki

Ostatnio też dałam się porwać szmirze jaką jest mobilna gierka "Arcana", visual novel, bo urzekło mnie tamtejsze uniwersum - pomysł, że tarotowe Wielkie Arkana mogą być autentycznymi, podobnymi bogom istotami jest bardzo miodny. Do tego dość ciekawie skonstruowane postaci. Niestety paringi i waląca po twarzy fala gender aż bijąca z gry nieco odstrasza. O ile jestem w stanie zrozumieć motyw "wszyscy są biseksualni", aby gracz mógł poznać wszystkie scenariusze bez zmieniania płci swej postaci, to już fakt, że jedynymi udanymi związkami (drugoplanowymi) są tylko te homoseksualne, nieco razi. No i niestety to kolejna VN, gdzie niemożliwym jest wykreowaniem poprzez wybory charakteru postaci, tylko jest się skazanym na umiarkowany marysuizm.

Co jeszcze... Ah! Katy Towell! Pani ma swój kanał na YT, gdzie popełnia mnóstwo fajnych filmików. moje ulubione to:
https://www.youtube.com/watch?v=ERbjhyBKZoY Uroczy Poemacik... Taki z krakaniem kruka i lodowatym wichrem w tle.
https://www.youtube.com/watch?v=Jnlmxhl_q_c Świąteczna Historia, opowieść o mikołaju jakiej nie znamy.
Poza tym pani napisała dwie książeczki, z czego jedną "Skary childrin and the carousel of sorrow" dorwałam w swoje łapki. Uważam ją za nieco realniejszą, bardziej skompresowaną i logiczniejszą wersję Harry'ego Pottera, czyli jak napisać coś o podobnych wartościach bez luk logicznych, w jednym tomie i bez irytującego przerysowywania (ten puchar domów, co roku, sztuczne drami itp...) z uroczym dodatkiem creepy klimaciku. Generalnie kreowany świat.

Darkwood - najlepsza polska gra (moim zdaniem), absolutnie mroczna i pokręcona. Nietypowa rozgrywka, duszna atmosfera, ciężki klimat i złowrogi, żyjcy, otaczający cię zewszat mroczny las, chcący cię pożreć. No i te arty *o*

SCP - to w sumie sam fandom, bez dzieła wokół którego został stworzony. Trochę dużo, żeby się rozpisywać, chętnych zapraszam do polskiej filii SCP http://scp-wiki.net.pl (innych zresztą też), do wpisania hasła w youtube i na kanał Lorda Bunga - confinement https://www.youtube.com/watch?v=cM6GkERwEM0&list=PLEXIiC3q94eO992TlwBD98Zast0gret1r Cudne źródło inspiracji <3

Wciąga mnie uniwersum gier "Little Missfortune" i "Fran Bow" - lajtowa wersja lovecrafta połączona z krwawą baśnią. Interesująca struktura wielowymiarowego wszechświata.

Inne inspiracje:
- bad dream: coma (gra)
- half-life (gra) - jako biologa pracującego swego czasu na labie bardzo mocno mnie gierka łachoce :D
- ower the garden wall (naprawdę piękny serial animowany)
- we happy few (gra)
- szkoła przy cmentarzu (seria książek dla młodzieży autorstwa tom. b stonea)
- fausts alptraum (gra)
- kroniki blackstone (seria książek grozy Johna Saula)
- Elders Scrolls (uniwersum gier/seria gier)
- cylk forgotten realms zarówno gry jak i powieści
- ahhh real monsters!!! ( serial animowany - kocham Gromble'a)
- carnivale (serial)
- wiele, wiele innych....
Do tego lubię wciskać w różne miejsca motywy ze słowiańskiej mitologii (szczególnie Babę-Jagę) no i też Krampusa.

(o niektóre rzeczy nie warto mnie pytać, bo mogę się TAK rozpisać)

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 09 gru 2019, 19:58

Terry Pratchett, Gravity Falls, Za Bramą Ogrodu, Fran Bow... zaskoczyłaś mnie, dziewczyno. Pozytywnie.

A inne gry Valve'a też lubisz? Chodzi mi głównie o Team Fortress 2 i Portala.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 09 gru 2019, 20:10

E... Nie znam. Ale znam Postala 2. Kiedyś założyłam się z kuzynem, że dałoby radę z tego zrobić dramat i po przedstawieniu argumentacji i ogólnego scenariusza wygrałam.

Poznaj Pathologic. Warto. Jedynka brzydka, ale rozgrywka i fabuła ciekawe. W dwójkę nie grałam, ale się szykuję, jak wydadzą wszystko do końca... Znaczy scenariusze wszystkich postaci. Ten trailer <3 https://www.youtube.com/watch?v=Z7sjD7VATKo[/url] (tak, jaram się)

Awatar użytkownika
Lisbeth77
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Lisbeth77 » 09 gru 2019, 20:50

Pratchett, Gravity falls, Over the Garden Wall, no i Lovecraft <3 polscy tłumacze nie mają z nim łatwo, ale z kolei filolodzy polscy się cieszą podczas czytania.
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: CynicznaCecylia » 09 gru 2019, 21:23

Wszystko z grami słownymi jest przerąbane dla tłumaczy. "Co ludzie powiedzą", "IT crowd" i inne gadane serialiki brytyjskie spod znaku komedii to istny koszmar.

Wróć do „Przywitaj się”