A może by tak konkurs?

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: A może by tak konkurs?

Postautor: Skorpion » 14 kwie 2018, 20:22

Miryoku pisze:Robimy, robimy... W ogóle całkiem nieźle byłoby doprowadzić do sytuacji, kiedy na forum jest konkurs za konkursem, bo to nas może będzie bardziej motywować.
No to jedziemy od pierwszego punktu.
Czas na maraton konkursowy! Co miesiąc lub dwa konkurs :evil:

RedHatMeg pisze:
Skorpion pisze:
RedHatMeg pisze:Mozemy jeszcze zrobić trzecią edycję nagród publiczności.

Co to takiego?

W pierwszych latach forum zrobiliśmy wielki konkurs fanfików i opowiadań z podziałem na kategorie. Wiesz - najlepszy fanfik, najlepiej odwzorowana postać główna, najlepiej odwzorowana postać poboczna, najlepszy OC itd. Wtedy była masa zgłoszeń.

Później próbowaliśmy to powtórzyć, ale ruch był nieco słabszy.
A, było coś takiego... Mało optymistycznie, myślę, że niewiele "nowości" pojawiło się na forume od tamtego czasu, ale swoją drogą, ta inicjatywa wydaje się mało zobowiązująca twórczo i wykonalna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 kwie 2018, 12:07

Miryoku pisze:1. Fanart z postacią z wybranego przez uczestnika uniwersum, ale w danym stylu. Można to zrobić jako konkurs powtarzający się co jakiś czas i po prostu będziemy zmieniać temat.

To wydaje mi się najłatwiejsze do wymyślenia, więc jestem za tym.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 15 kwie 2018, 14:26

1, 2, 5.

Ciąg konkursów to średni pomysł, chyba żeby były między nimi jakieś odstępy. Motywacja motywacją, ale zbyt naćkać też nie będzie dobrze.
Co do nagród publiczności, to za mało w ogóle tu wrzucamy, by był sens :P
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 kwie 2018, 15:57

Dobra, to co powiecie na takie cuś.

Co, załóżmy, 2 miesiące robimy konkurs na fanart w danym stylu. W międzyczasie jakieś konkursy literackie tej można zrobić, ale może zacznijmy od tego rysunkowego, bo to w sumie łatwiejsze do wymyślenia.

Ktoś się pisze na wymyślanie stylu?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 16 kwie 2018, 21:07

Konkurs na fan art co dwa miesiące, a w przerwach kolejne literackie? Jeden konkurs na dwa miesiące okej, ale co miesiąc czy częściej to jak dla mnie za dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 kwie 2018, 21:08

No to będzie zamiast jakiegoś rysunkowego. To jest luźna propozycja, dlatego chcę, żeby jak najwięcej osób się wypowiedziało.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 16 kwie 2018, 23:02

Ja jestem za wersją co 2 miesiące konkurs - raz art raz fik. Częściej faktycznie może być zbyt intensywnie.
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 kwie 2018, 23:55

Jest jeszcze taka opcja, że robimy dwa konkursy jednocześnie, literacki i rysunkowy. Załóżmy że tematem jest Dziki Zachód i można sobie wybrać, czy się chce rysować, czy pisać, czy jedno i drugie.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 14 sie 2019, 18:53

OSTATNI POST: 16 kwie 2018, 2018 23:55

KONKURS! Domagam się walki, rozlewu krwi i jakiejś bekowej twórczości!
Obrazek

Awatar użytkownika
MSM44
amator

Postautor: MSM44 » 14 sie 2019, 22:18

Bekowa twórczość?
Może coś ośmieszające Epic Games Store i ich politykę ekskluziwów?
Zapraszam na mojego bloga o tematyce hentai.
https://msmhentai.blogspot.com/

Zapraszam na mój fanpage.
https://www.facebook.com/MSM44-2813368278692801/

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 14 sie 2019, 23:25

Skorpion, po prostu zorganizuj konkurs, namaszczam Cię do tego. Wierzę, że Twój pomysł i organizacja konkursu będą zacne.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 15 sie 2019, 09:45

MSM44 pisze:Bekowa twórczość?
Może coś ośmieszające Epic Games Store i ich politykę ekskluziwów?

Nie wiem co to jest ich polityka ekskluziwów. Mam za mało lat na takie rzeczy.

Miryoku pisze:Skorpion, po prostu zorganizuj konkurs, namaszczam Cię do tego
Ok. Dzisiaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
MSM44
amator

Postautor: MSM44 » 15 sie 2019, 11:39

Odprawa na temat wroga jakim jest Epic Games Store.

Główna taktyka złej organizacji jaką jest EGS jest polityka ekskluzywizmów.
Jest to...
Przekupywanie wydawców by ci udostępniali swoje gry wyłącznie na ich platformie przez określoną ilość czasu. Przykładem takiej ofiary jest Metro: Exodus, czy Borderland 3. Przy czym należy wspomnieć, że przy Metro stało się to tak nagle, że w instrukcji wewnątrz pudełka opisywała jak zainstalować grę na Steam.

Jak to działa?
Wydawca deklaruje spodziewany przychód ze sprzedaży. Zaś EGS daje gwarancje jej osiągnięcia. Przy niższej sprzedaży niż zakładano EGS zwraca deweloperom różnice. Do tego pobiera 18% marży gdy Steam pobiera 30%.

Niby idealne warunki. Co mogłoby pójść źle?
Otóż wszystko i tracą na tym konsumenci. Pomijam kwestie posiadania kilku lancherów ba sam mam konta na kilku. Jednak są o wiele poważniejsze problemy.

Pierwszy to bezpieczeństwo kont. EGS nie oferuje nawet tak podstawowego zabezpieczenia jakim jest weryfikacja adresu e-mail. Do tego ilość zhakowanych kont jest nienaturalnie duża. (Macie bardzo wysokie prawdopodobieństwo utraty swojego konta i wszystkich gier na które dużo wydaliście)

Po drugie platformie EGS brakuje bardzo wielu podstawowych funkcji. Załączam link do tabeli porównującej funkcje platform.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... hL4UST.jpg

Po trzecie: Lancher EGS szpieguje komputer swojego użytkownika. Jeśli użytkownik ma zainstalowanego steama EGS w sposób nieautoryzowany pobiera dane dotyczące uruchamianych przez użytkownika gier oraz listy przyjaciół.

Po czwarte: Uboga biblioteka. Porównajcie kilkaset tytułów na EGS do tysięcy na Steam

Po piąte: sprawa marży. Jak wspomniałem Steam pobiera 30%, a EGS 18%. Prawda jest jednak skomplikowana. Po pierwsze wszystkie dodatkowe funkcje jakie są siłą steama kosztują. Do tego marża jest naliczana za gry sprzedane na ich serwisie. Platforma umożliwia bezpłatne generowanie kluczy, które mogą być sprzedawane na innych serwisach. Steam nie dostaje z tego ani grosza. Tak więc faktyczna marża steam jest znacznie wyższa.

Po szóste: Jak zdarzy się promocja i jak trafice za dużo zbanują wam konto za oszustwo. Do tego podczas wyprzedaży część gier znika, a ceny nagle wzrastają. Załączam linki do artykułów na ten temat.
https://www.eurogamer.pl/articles/2019- ... kim-czasie
https://www.tabletowo.pl/duzo-kontrower ... ame-store/

Zastanawiacie się pewnie skąd EGS ma pieniądze na taką nieuczciwą politykę. Odpowiedzia jest jedno słowo: Fortnite

Obecnie jedna z najsłynniejszych gier i kura znosząca złote jaja. Sukces okupiono stałym nieprzerwanym wyzyskiem pracowników firmy czego przykładem jest przymus pracy w wysokości 100 godzin tygodniowo. Załączam link do artykułu.
https://polygamia.pl/sukces-fortnitea-k ... -tygodniu/

Te inne powody(będące właściwie wierzchołkiem góry lodowej). Stoją za tym, że Epic Games Store, które zamiast uczciwie walczyć o klientów funkcjami swojej platformy narzuca siłowo politykę ekskluzywizmów obok EA cze Activivion Blizzard stało się symbolem zła w branży gier wideo.

Przepraszam za tak obszerny wywód, ale teraz powinniście zrozumieć dlaczego EGS zostało powszechnie znienawidzone w społeczności gamerów, oraz że nie powinna w ogóle istnieć.
Zapraszam na mojego bloga o tematyce hentai.
https://msmhentai.blogspot.com/

Zapraszam na mój fanpage.
https://www.facebook.com/MSM44-2813368278692801/

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 15 sie 2019, 12:35

Nie wiem co to jest EGS i nie rozumiem dlaczego powinienem, skoro obchodzi mnie ono najwyraźniej tyle co zeszłoroczny śnieg.

Propozycja konkursu:
Narysuj użytkownika forume w jakimś śmiesznym niby rpg-owym stylu ew. postać z ficza lub opowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 sie 2019, 12:56

Skorpion, ty to jednak jesteś geniuszem:P
Shoot first. Think never.

Wróć do „Konkursy”