Wakacyjne wyzwanie

Ktoś rzuca wyzwanie, a chętne osoby je przyjmują i mają za zadnie stworzyć coś wpisującego się w zapodany temat.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Re: Wakacyjne wyzwanie

Postautor: Zwierz Hienisty » 02 lip 2017, 18:20

Pasują. Hiena ciekawi AHS albo Stranger Things, pytanie tylko do Tatanki, na które skorpionowe propozycje by reflektował.
Z propozycji Tatanki został Vidocq i Delicatessen. Pierwsze brzmi ciekawie, hien by ukradł tę propozycję nawet.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 02 lip 2017, 20:28

Skorpion:
1. Inferno Cop (sierpień) - Hien
2. Artyści (turysta) - Hien
3. Kontroll (bilet) Tat
4. Delikatessen (sierpień) Tat

Tatanka:
1. Tatuś Muminka i morze (basen) Hien
2. Wolf's Rain (podróż) Hien
3. coś od Skorpiona
4. coś od Skorpiona

Hien:
1.Nowy początek (turysta) Skorpion
2.coś od Skorpiona
3.Donnie Darko (turysta) Tat
4. Vidocq (basen) Tat

Czyli zostały jeszcze Czarownica, AHS: Asylum i Stranger Things do podziału dla was :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 03 lip 2017, 00:11

To ja biorę Czarownicę i Stranger Things

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 03 lip 2017, 12:25

To hien ASH. Teraz już nie ma wymówek, że za wysoko półka w bibliotece :P
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 05 lip 2017, 12:55

No to ostatecznie:
Skorpion:
1. Inferno Cop (sierpień) - Hien
2. Artyści (turysta) - Hien
3. Kontroll (bilet) Tat
4. Delikatessen (sierpień) Tat

Tatanka:
1. Tatuś Muminka i morze (basen) Hien
2. Wolf's Rain (podróż) Hien
3. Stranger Things (sierpień) Skorpion
4. Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (bilet) Skorpion

Hien:
1.Nowy początek (turysta) Skorpion
2.AHS: Asylum (basen) Skorpion
3.Donnie Darko (turysta) Tat
4. Vidocq (basen) Tat

Chyba oglądam za mało animców, bo jedyne odcinki plażowe, jakie mi się kojarzą, to te z Ouran High School Host Club.
Wyzwanie dla Mir: obejrzeć odcinki plażowe anicmów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 05 lip 2017, 22:50

Skorpion pisze:Wyzwanie dla Mir: obejrzeć odcinki plażowe anicmów.

Dobre. Chcecie, to możecie mi zadawać jakieś animce :D

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 06 lip 2017, 00:43

A czy Mir obejrzała Inferno Cop? *łypie spode łba i tupie łapą groźnie.*

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 lip 2017, 17:22

Ok. Hien jest po pierwszym odcinku American Horror Story: Asylum. Szczerze mówiąc, ledwo go zmęczył. Akurat psychiatria to nasz konik, więc ciężko nam było znieść zawartość tego odcinka. Nawet nie bardzo skupialiśmy się na fabule, bo tylko punktowaliśmy niehistoryczności i na kiedy dany motyw datować. Nawet mieliśmy to wypisać, ale post byłby kosmicznie długi. Hien w teorii wie, że w horrorach i kryminałach ciężko o coś nowego, bo najlepiej sprawdzają się znane motywy, ale te motywy to XIX wiek albo i wcześniej. Twórcy generalnie chyba zebrali skandale wokół opieki nad psychicznie chorymi z przestrzeni kilku wieków i prawie bez żadnej modyfikacji wrzucili do jednego garnka. Przecież szpitale w latach 60. miały swój własny potencjał horrorystyczny, i to hienim zdaniem znacznie bardziej przerażający, bo od dłuższego czasu stosowano leki, które osobie zdrowej mogłyby zrobić niezłe kuku na psychice. Nawet obecne, znacznie bezpieczniejsze leki czasem dają takie skutki uboczne, że oesó. A tak jest po prostu nudno.
Nie umiemy w horrory :< a mieliśmy taką nadzieję, że serial nam przypasuje :< rozważamy drugi odcinek, bo może się przekonamy, ale nie wiemy, jak to będzie.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 21:09 przez Zwierz Hienisty, łącznie zmieniany 1 raz.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 25 lip 2017, 00:35

Dzięki za propozycję, Hien. Fajny serial.
http://cos-tam-napisal.blogspot.com/201 ... tysci.html

Teraz biorę się za Kontrolerów.

Szkoda, że ci się nie podobała moja propozycja, ale trudno. Mam nadzieję, że pozostałe będą bardziej trafione :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 05 sie 2017, 16:05

Hien rozważa jednakowoż drugi odcinek, bo pewnie najbardziej nagromadziło się tego w pierwszym, gdzie musieli zarysować świat przedstawiony. Acz hien tak bardzo nie umie w horrory :P są takie... niestraszne.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 05 sie 2017, 19:57

Zawsze możesz spróbować inny sezon. Pamiętam, że swego czasu pytałeś o serial z wątkami LGBT i Asylum jest w sumie jedynym z czterech sezonów, w której ten wątek jest poważny, a przy tym ma znaczenie dla historii.
Zwykle horrory nie są straszne, bo dużo ludzi szuka w nich realizmu czy innej prawdziwości. I dla mnie jedynym horrorem, który miał w sobie taką prawdziwość był Cannibal Holocaust. Także nie oglądam horrorów, bo budzą we mnie strach. Oglądam, bo lubię pokręcone historie, paranormalne wydarzenia, dziwne sposoby uśmiercania, pościgi morderców za final girl itd. No i horror zawsze pobudzał moją wyobraźnię.
A do wyzwania wracając, obejrzałem Kontrolerów, w zeszycie zrobiłem notatki, jutro wstawię posta.

edit:
http://cos-tam-napisal.blogspot.com/201 ... lerzy.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 31 sie 2017, 01:14

Po blogu widzim, że jesteśmy kwita - hien wymęczył AHS, Skorpion wymęczył Inferno Cop i żadne z nas nie ogarnia, co drugie w tym widzi :P

A co do samego wyzwania. Vidocq. To był bardzo... ciemny film. Wizualnie w każdym razie ciekawie zrobiony i przesadny, ale hienu pasuje taka estetyka. Hien lubi przesadę. Od razu pozwala na rozluźnienie wymogów zawieszenia niewiary, bo na pierwszy rzut oka widać, że to wszystko ma być takie przesadne i trochę groteskowe, więc i fabuła nie musi zawsze mieć jakiś bardzo sensowny sens. Szkoda ino, że film tak wali po oczach, kto jest sprawcą. Niby kto akurat jest mniej ważne, niż co i jak, i w ogóle wszystko inaczej, ale byłoby ciekawiej mimo wszystko, jakby nie było to tak jasne. No i zakończenie zbyt fantastyczne - i w sumie po nic takie fantastyczne. Żeby jakoś tak bardziej to wytłumaczono, przede wszystkim dlaczego. Nie czym była intryga, tylko dlaczego właściwie ona w ogóle mogła zaistnieć.
Hien liczył na to, że Nowy Początek wypożyczy z mediateki, ale niestety kolejka na to jest jak za PRL-u po papier toaletowy, więc po długaśnym czekaniu ma hien dość. Na dniach opisze ten film wraz z Donnie Darco.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 31 sie 2017, 09:26

Zwierz Hienisty pisze:Po blogu widzim, że jesteśmy kwita - hien wymęczył AHS, Skorpion wymęczył Inferno Cop i żadne z nas nie ogarnia, co drugie w tym widzi :P
<3
Zwierz Hienisty pisze:A co do samego wyzwania. Vidocq.
Tat chyba czuje takie klimaty, bo obie propozycje, po które sięgnąłem są takie jak opisujesz :D

Wyzwanie zakończę w ten weekend.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 25 wrz 2017, 20:08

Muszę się przyznać do porażki... Trzeba mi było zacząć wyzwanie od razu na początku wakacji...

Zacząłem od Stranger Things, i to był kolejny mój błąd... W wyzwaniu miałem jeden odcinek, a seria pochłonęła mnie bez reszty odbierając jakże wiele cennego czasu. Co gorsza - nie żałuję tego :P. W napięciu ciągle oczekuję drugiej serii. Szczególnie mnie urzekło to idealne karmienie ciekawości widza "po trochu" - odkrywając jeden element tajemnicy po drugim, cały czas trzymając w napięciu. Bestia też pomysłowa, choć dla mnie zbyt ludzka :P. Ogólnie - jest napięcie, jest tajemnica, jest przygoda, jest fantastyka - czyli to, co bizony (tatanki) lubią najbardziej :D.

Później próbowałem podejść do Czarownicy. Podchodziłem do tego filmu kilkakrotnie. Z różnych powodów. Nie jest łatwy. Szczególnie dla kogoś, kto wie (nie wierzy, a wie), że tamten świat istnieje i tak wiele rzeczy było mało "fiction". Informacja z końca filmu, że jest on oparty o wspomnienia, zapiski z dzienników i przesłuchań nie zdziwił mnie więc w ogóle ani nie zaskoczył.

W międzyczasie był Wolf's Rain. Fajny pomysł, kreska, akcja w początkowych odcinkach pociągnęły mnie do obejrzenia kilku kolejnych. Ale potem czegoś zabrakło. Główny wątek jakby spadł na boczny tor, co mnie trochę zirytowało. Akcja zwolniła. Szkoda, bo naprawdę zaczynałem się wciągać w serię.

A teraz ostateczna porażka... Nadal walczę z Tatusiem Muminka... wybaczcie, ale końcówka wakacji i czas obecny nie sprzyja mojemu czytaniu. Nadrobię jak tylko będę mógł.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 29 wrz 2017, 14:30

Hien przypomniał sobie o wyzwaniu (a konkretnie, że zamiast je skończyć, obiecał, że zaraz to zrobi i po miesiącu ogarł, że jednak nie zrobił) i obejrzał Nowy Początek. Rzadko nam się zdarza oglądnąć film bez przerwy na zebranie uwagi i nie robić kilkudniowych przerw, ale ten na tyle nas wciągnął, że poszło za jednym zamachem. Ogółem film zrobiony tak, że ciągle jest wrażenie niepokoju, oczekiwania na coś, co się stanie.
Pomysł na obcych świetny, ogółem pomysł na całe przeprowadzenie fabuły i interakcji z obcymi. Także to, że są kompletnie pokojowo nastawieni. W sumie pomysł na to, co wiemy o bohaterce, też był interesujący, bo nie spodziewasz się tego kompletnie, a tu bum. Nie wiemy, czy to dobre bum, bo mamy wrażenie, że trochę deus ex machina i jakoś tak za szybko i za łatwo zmieniło sytuację, jakby twórcom zabrakło pomysłów, co dalej, więc dodali to do scenariusza, ale nie wnikamy na wszelki wypadek, żeby nam odbioru nie zepsuło.
Pomysł na postacie - rany, cóż za rewolucyjny pomysł, żeby to kobieta była protagonistką i główną siłą napędową fabuły, a to facet był tylko asystą i love interestem, który raz na ruski rok się po coś przyda. Trochę ironizujemy, ale jest coś dobijającego w fakcie, że jest to tak niespotykany układ akcentów. Do tego nie tyle przekalkowany, ale bohater - mimo iż ma o wiele, wiele mniej czasu ekranowego niż protagonistka i w sumie nie bardzo nawet ma charakter, nie jest przekalkowany z odwrotnej sytuacji, gdzie mądremu protagoniście towarzyszy jakaś babka, i facet przechodzi od arogancji i lekceważenia "nieścisłych" nauk o języku do uznania autorytetu protagonistki. Od sceny, gdzie zachowuje się jak typowy paternalistycznie nastawiony buc, przez szok, że w sumie nic nie może i cała sytuacja to jednak kapkę za dużo, po sceny końcowe, gdzie zdaje się kompletnie na protagonistkę. To chyba jedyna sytuacja w całym filmie, gdzie ktoś dostaje po dupie od kosmitów. Czy tam po głowie. No ale mocno rąbnął o rzeczywistość, jak go kosmici zrzucili z wysokości jego ego.
Chyba kupimy tego filma na DVD.

Został Donnie Darko. Ciekawe, kiedy sobie przypomnimy, żeśmy obiecali obejrzeć : P

Myszkomiks!

Wróć do „Wyzwania twórcze”