Wakacyjne wyzwanie

Ktoś rzuca wyzwanie, a chętne osoby je przyjmują i mają za zadnie stworzyć coś wpisującego się w zapodany temat.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Wakacyjne wyzwanie

Postautor: Skorpion » 04 lip 2016, 22:13

Wspólnie z Preity i kociarą81 postanowiliśmy podjąć Wakacyjne wyzwanie, czyli wzajemne polecanie...
Krótko o zasadach:
1. Każdy uczestnik wyzwania musi polecić cztery twory (film, serial, komiks, książka, inne), które luźno nawiązują do haseł - namiot, morze, hotel i pocztówka.
2. Hasła można traktować z pełną swobodą, np.morze - woda - kolor niebieski - niebo - film Kieślowskiego. Skojarzenie może także polegać na jakiejś scenie, w której występuje dany przedmiot, np. w tle pojawia się namiot, czy innym nawiązaniu z dupy.
3. Przyjmujący wyzwanie ogląda lub czyta, a potem pisze w kilku zdaniach swoje przemyślenia, które zamieszcza na własnym blogu albo w tym temacie na forum.
4. Przyjmujący wyzwanie nie musi przyjmować rzeczy z czterech kategorii haseł. Można np. wybrać dwie rzeczy z kategorii "morze". Liczy się tylko, aby wśród polecanych tworów wybrać po dwa od każdego. Dla przykładu: wybieram propozycje Preity i kociary81 z kategorii morze oraz pocztówka i w takim wypadku nikt inny nie może już sięgnąć po polecane przez dziewczyny rzeczy z tej kategorii, aby nie dublować.
5. Na zapoznanie się z każdą z polecanych rzeczy mamy po dwa tygodnie (mniej więcej, bo w rzeczywistości każdy sam będzie się pilnował i rozplanowywał postępy swojej części wyzwania).

Proponuję, aby do końca tygodnia każde z nas podało cztery polecane przez siebie rzeczy do haseł. Można podać film/serial/komiks/książkę/grę/cokolwiek innego, co lubimy. Ważne jest tylko to, aby była to rzecz łatwo dostępna.

Mam nadzieję, że zasady opisałem w miarę przejrzyście. W razie pytań. Pytajcie XD !

edit:
Moje tytuły o wyzwania:
hotel - budynek - ruina - manga "Drug-On" (t.1, rozdz.1)
morze - plaża - program "Survivor: Worlds Apart" (s30, ep01)
pocztówka - podróż - film "Agentka"
namiot - biwak - schronienie - "10 Coverfield Lane"
Gdyby był problem ze znalezieniem, mogę zalinkować na pw. Podzielcie się między sobą tematami i czekam na propozycje od was.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, 11:41 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Re: Wakacyjne wyzwanie 2016

Postautor: Preity » 10 lip 2016, 17:55

Oto moje propozycje:
Namiot - schronienie - książka Marsjanin, Andy Wier
Morze - ocean - Miami - film Dostana. To właśnie przyjaźń
Hotel - podróże - książka, Bezsenność w Tokio, Marcin Bruczkowski
Pocztówka - wiadomość - serial Z archiwum X (sezon 1, odcinek 8 Ice)
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: Wakacyjne wyzwanie 2016

Postautor: Skorpion » 12 wrz 2016, 22:51

Aby nie zginęło;p
Tu są opisy moich wrażeń z wyzwań:
Z archiwum X
Marsjanin
Dostana. To właśnie przyjaźń
Bezsenność w Tokio
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: Wakacyjne wyzwanie

Postautor: Skorpion » 26 cze 2017, 11:42

Propozycje do haseł:
- turysta
- bilet
- sierpień
- basen
Na zgłaszanie propozycji mamy czas do końca tygodnia. Szczegóły tutaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 26 cze 2017, 15:31

Basen, lol. Co animec, to ma odcinek plażowy, bo cycki muszą być :P i są jedynym sensem i fabułą takiego odcinka, więc chyba odpuścim animcowe odcinki plażowe :P ...a polecać pewne animce to po prostu niehumanitarne.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 cze 2017, 22:10

Haha, z tymi odcinkami plażowymi to prawda. Jakbym miał podać pięć rzeczy, które kojarzą mi się z animcami to odcinki plażowe byłyby na pierwszym miejscu XD W ogóle to całe szukanie/przymierzanie strojów kąpielowych i zachwycanie się, że jednej cycków nie widać, a drugiej cycki się nie mieszczą w staniku.

Dzisiaj mi się nie chce, jutro będę niekumaty, swoje propozycje podam w środę. Mam dwa seriale, z czego jeden pewnie wszyscy znają i będę musiał wymienić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 26 cze 2017, 22:29

Chyba oglądam za mało animców, bo jedyne odcinki plażowe, jakie mi się kojarzą, to te z Ouran High School Host Club.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 28 cze 2017, 22:59

No to faktycznie chyba mało, bo nawet ja z marszu potrafię wymienić z jakieś 10 odcinków/serii z plażowo-basenowymi epizodami.

Moje propozycje, trochę szyłem, ale jeśli znacie te propozycje to dajcie sygnał, wymienię na inne:
turysta - obcokrajowiec - nieznajomość języka - film Nowy początek
bilet - środek transportu - bryczka konna - pojazd bohaterów filmu - Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
sierpień - lato - pora roku - jesień - listopad - początek akcji serialu - Stranger Things odc.1 - "Chapter One: The Vanishing Will Beyers"
basen - kąpiel - prysznic - czystość - serial American Horror Story: Asylum odc. 1 - "Welcome to Briarcliff" (Kit zaraz po przyjeździe do szpitala)
Po pojawieniu się wszystkich propozycji podzielimy się nimi jakoś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 30 cze 2017, 08:48

Dałbym Free, o pływakach, więc na basen idealnie, ale anime jest tak bardzo złe, pełne męskiego fanserwisu i niehumanitarne.

Turysta - atrakcje turystyczne/miejsca pełne turystów - teatr - Artyści (odc.1)
Bilet - podróż - Wolf's Rain (odc. 1-4)
Sierpień - wycieczka do Egiptu - Inferno Cop (fszystkie!)
Basen - dużo wody - morze - Tatuś Muminka i morze

Inferno Cop to niby serial, ale odcinki są kilkuminutowe, a jak dłuższe, to znaczy, że zawierają reklamy gadżetów z serii/inne pierdoły, które można i należy przewinąć, bo zanieczyszczają ten stuff. W sumie polecam to arcydzieło każdemu, i nawet jak wybierze inną propozycję, to hien zachęca.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 30 cze 2017, 21:25

Dwie z tych propozycji znam, ale może akurat Tat po nie sięgnie, a więc na razie nic nie mówię. Wolf's Rain to miłe wspomnienie, jedno z pierwszych anime obejrzanych ze świadomością, że to dżapońska bajka. No, a Muminki... Swego czasu byłem muminkofilem.
Inferno i Cop w tytule brzmi epicko. Nie wiem, czy mi się to trafi, ale zainteresuję się tytułem
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 30 cze 2017, 22:44

Zobaczymy zatem. Hien omal nie licencjatował się z Muminków, ale zostawił je na magisterkę :P

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 01 lip 2017, 12:31

Moje propozycje:
Bilet - "Kontrolerzy" ("Kontroll")
Turysta - przybysz z nikąd - "Donnie Darko"
Sierpień - praca sezonowa - "Delikatessen"
Basen - tafla wody - lustro - "Vidocq"

Pozdrowienia z Beskidu niskiego
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 01 lip 2017, 19:39

Hien zna Kontroll. Jak się dzielimy? Jak to właściwie z tymi kategoriami? Dobrze hien rozumie, że jakby hipotetycznie wziął Kontroll od Tatanki i Skorpionową Czarownicę, to kategoria jest spalona i hieniego Wolf's Rain już nie może nikt wziąć?

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 02 lip 2017, 03:06

Kategoriami się nie kieruj. Kategorie mogą się powtarzać, ważne, aby wybrać dwie rzeczy od każdej z osób biorących udział w wyzwaniu. Wolf's Rain można wybrać jeśli go się nie oglądało. Ja widziałem także odpadam, ale jeśli Tat nie oglądał to spokojnie może przyjąć i nic spalonego nie ma. Podobnie z Kontroll - ja nie oglądałem, a więc mogę przyjąć. Widziałem za to Donnie Darko także to musiałby przyjąć Hien, chyba że też widział, wtedy Tatanka musiałby zapodać zupełnie nową rzecz. Na razie może być tak:
Skorpion:
1. Inferno Cop (sierpień) - Hien
2. Artyści (turysta) - Hien (pozostałe dwie rzeczy znam)
3. Kontroll (bilet) Tat (Hien zna, ja nie, a więc automatycznie przyjmuję ja)
4. coś od Tatanka

Tatanka:
1. Tatuś Muminka i morze (basen) Hien
2. Wolf's Rain (podróż) Hien
3. coś od Skorpiona
4. coś od Skorpiona

Hien:
1.Nowy początek (turysta) Skorpion
2.coś od Skorpiona
3.Donnie Darko (turysta) Tat - oglądałem, a więc automatycznie przypada Hienowi,
4.coś od Tat

Jeśli przypadły wam rzeczy, których nie znacie to nie ma potrzeby wymian.
A magisterkę o Muminkach to chcę przeczytać, chociaż fragment.

edit:
ok, coś się klaruje, jeśli propozycje, które poprzypisywałem pasują wam to wszystko jest ok.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2017, 14:06 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 02 lip 2017, 13:18

Nowy początek widziałem, więc na pewno nie dla mnie.
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Wróć do „Wyzwania twórcze”