Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach

Postautor: RedHatMeg » 28 lut 2010, 18:58

Pare moich spostrzeżeń na temat fanów i fandomowych tworów. Od razu mówię, że nie chcę nikogo obrazić. Robiłam to tylko dla jaj i ewentualnie uzupełnię, jeśli zobaczę, ze się wam podoba.

Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach, jeśli jesteś postacią z popularnej serii
1.Fani są zboczeni.
2.Love/hate relationship czyni możliwym każdy pairing.
3.Incest też.
4.A yaoi tym bardziej.
5.Omijaj YouTube, DeviantArt i Fanfiction.net, jeśli nie chcesz zobaczyć czegoś, co pozostawi trwały ślad na twojej psychice.
6.Yaoi jest wszędzie.
7.„Męska przyjaźń”, „braterska miłość” i „relacje ojciec-syn” nie występują w słowniku yaoistek.
8.Albo występują, ale w innym kontekście.
9.Nie ma to jak AMV z soundtrackiem z filmów Disneya.
10.Albo z Miasteczka South Park.
11.Albo z piosenkami Big Cyca.
12.Character theme songi z YouTube’a nie koniecznie są czymś, co chciałbyś zobaczyć.
13.Parodie z IVONĄ również.
14.O AMV Hell nie wspominając.
15.Jeśli jesteś główną bohaterką anime lub mangi i masz zwyczaj walenia po ryju głównego męskiego bohatera, najpewniej będziesz miała od groma anty-fanów, którzy będą uważali cię za bezużyteczną beksę i do tego zdzirę.
16.Co często pokrywa się z prawdą…
17.Będą też chcieli, abyś zginęła w męczarniach.
18.I możesz mieć pretensje tylko do siebie i scenarzysty.
19.Jeśli jesteś Emo, wszyscy będą się rozwodzić nad twoją tragiczną przeszłością…
20.Albo z miejsca zlinczują, bo twoja emowatość jest upierdliwa.
21.Fanfiki z OC nie są złe…
22.Chyba, ze to Mary Sue, z którą cię swatają.
23.Spójrzmy prawdzie w oczy: niektóre fanki to groupie.
24.Jeśli chodzi o fanfiki, wystrzegaj się wszelkich pairingowych skrótowców i następujących oznaczeń w opisach: gore, fluff, OOC, genderbender, crack.
25.No, chyba, że masz dystans do siebie. Wtedy crack i genderbander ci nie straszne.
26.No, chyba, że nie masz dystansu do siebie, a najczęściej portretują cię jako idiotę/dupka/pyszałka. Wtedy OOC może być nawet fajne.
27.Czasem trafiają się jakieś normalne doujinshi, ale najczęściej to yaoi.
28.Albo yuri.
29.Albo crack.
30.W każdym razie lepiej ich nie oglądaj, jeśli nie jesteś pewien/pewna na co natrafisz.
31.Plakaty demotywacyjne to dobry sposób, aby dowiedzieć się, jak twój fandom wpływa na ludzi…
32.I równie dobry sposób, aby wkurzyć twojego głównego antagonistę.
33.Cosplay pozwala ci sprawdzić, jak wyglądałaby twoja sylwetka, gdybyś trochę poćwiczył(a)/przytył(a)/wydłużył(a) się/zmalał(a)/był babką/była facetem.
34.Chibi!Ty wygląda uroczo, nawet jeśli w oryginale wyglądasz jakby cię z procy karmili.
35.To samo wszystkie Paperchild.
36.A ty w „The Sims” to już Nirwana…
37.Jednak machinima robiona w „The Sims” potrafi być treścią łudząco podobna do każdego innego filmu z twoim udziałem.
38.Tak więc Bara-bara jest najczęstszą inicjowaną tam interakcją.
39.No, może poza grupowym tańcem.
40.I policzkowaniem.
41.Nigdy, ale to NIGDY, serfując po YouTube, nie wpisuj w wyszukiwarce nazwy serii i słowa „caramelldensen” obok siebie.
42.No, chyba, ze lubisz patrzeć na chibi.
43.Albo chcesz się pośmiać z innych postaci z serii.
44.Zdarza się, że terminologia otaku przechodzi na inne fandomy, nie związane nijak z anime i mangą.
45.A więc jest yaoi Harry Potter.
46.I yandere!House.
47.Nie ma nic piękniejszego, niż Theme song z twojej serii w wykonaniu Alvina i wiewiórek.
48.O chara songach nie wspominając.
49.Fani jednak bywają zajebiści, jeśli poczytasz sobie ich komentarze pod odcinkami serii, w której występujesz.
50.Szczególnie, kiedy jest to adaptacja książki/mangi i pewne elementy wprowadzone przez scenarzystę, które cię wkurzają, denerwują także fanów.
51.Albo kiedy jakiś jełop śmie napisać tekst w stylu: „[Nazwa twojej serii] ssie. [Nazwa konkurencyjnej serii] rządzi.” Każdy fan, który was będzie bronił, sprawi, ze poczujesz się kochany i dumny.
52.Ale łańcuszki szczęścia są do dupy.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:41 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 01 mar 2010, 19:38

RedHatMeg pisze:23.Spójrzmy prawdzie w oczy: niektóre fanki to groupie.

Np. ja^^
RedHatMeg pisze:24.Jeśli chodzi o fanfiki, wystrzegaj się wszelkich pairingowych skrótowców i następujących oznaczeń w opisach: gore, fluff, OOC, genderbender, crack.

Ja tam lubię gore. Za to nie trawię genderbendingu.
RedHatMeg pisze:27.Czasem trafiają się jakieś normalne doujinshi, ale najczęściej to yaoi.

Normalne doujiny to zuo :evil:
RedHatMeg pisze:30.W każdym razie lepiej ich nie oglądaj, jeśli nie jesteś pewien/pewna na co natrafisz.

Jeśli chodzi o doujiny, ja się niczego nie boję :-P
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Tsukasa
amator

Postautor: Tsukasa » 04 mar 2010, 17:59

Święta prawda! xD

Ale co do Yaoi to na serio czasem za dużo tego jest. Zwłaszcza, jak się już w tym siedzi i próbuje wyrwać xd

Możesz śmiało dopisywać dalej! Z chęcią poczytam i się pośmieję xd
"Ma tygrys powody do dumy, bo każdy tygrys je ma. Bo całe cialo ma z gumy i sprężyny na dole ma! Skacze bryka i wiruje braknie mu aż tchu! Szaleje bez końca bo nie ma równych mu! Niiee ma rownych mu~!"
"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"

Awatar użytkownika
Mirveka
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Mirveka » 22 gru 2010, 09:33

Zgadzam się ze wszystkim. Szczególnie z ostatnim podpunktem.
Mirveka
(menas miracles)

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 20 maja 2012, 15:55

Właściwie wystarczyłyby te dwa punkty, żeby podsumować stosunek niektórych fanów do fandomu/ bohaterów serii :mrgreen: :

RedHatMeg pisze:1.Fani są zboczeni.

RedHatMeg pisze:7.„Męska przyjaźń”, „braterska miłość” i „relacje ojciec-syn” nie występują w słowniku yaoistek.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach

Postautor: Skorpion » 29 kwie 2020, 08:34

No hejka... Bardzo fajna, humorystyczna lista i szkoda, że częściej nie robisz takich rzeczy. Jestem ciekawy o ile/jak dzisiaj zmieniły się twoje spostrzeżenia. Zwłaszcza, że zmieniają się... może nie ludzie, ale trendy.

Nigdy, ale to NIGDY, serfując po YouTube, nie wpisuj w wyszukiwarce nazwy serii i słowa „caramelldensen” obok siebie.
Musiałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
CynicznaCecylia
uczeń
Kontaktowanie:

Re: Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach

Postautor: CynicznaCecylia » 29 kwie 2020, 22:02

34. => Gdybym była postacią z mangi zaczęłabym polemizować czy chibi pryszcze wyglądają uroczo (swoja drogą fraza "z procy karmili" skradła moje serce)

Generalnie to się zgadzam. Tak ogólnie to mam hipotezę, że Alan Rickman dostał raka, bo zaczął przeglądać neta i natrafił na pewne arty i fotoszopki... xD Czyste zło.

Wróć do „Fantastyka”