Krulewna

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Krulewna

Postautor: Zwierz Hienisty » 06 lip 2013, 14:44

Hm, myśleliśmy, że wrzucaliśmy tu nasz sztandarowy tekst, a tu nic. No trudno. Wrzucamy zatem, chociaż dumamy, że raczej się nie spodoba, no ale. W końcu to nasz sztandar.

Tytuł: Krulewna
Gatunek: drabble
Opis: Drobinka taka. Nawiązuje do baśni i stereotypów baśniowych i o baśniach, więc uznajmy, że to fantastyka mimo braku smoków.
Ostrzeżenia: oj, ortografia :>
Status: skończone

Spoglądał na nią oczyma roziskrzonymi fenyloetyloaminą, a dopamina dodała mu takiej lekkości, że mógłby spokojnie wskoczyć na żyrandol, co zresztą niezwłocznie uczynił, by podziwiać to przecudne zjawisko, które znalazł, zupełnie nie spodziewając się, iż w wysokiej wieży może znaleźć tak urodziwą, czarującą niewiastę. Te błękitne, duże oczęta, ta jasna grzywka, przycięta zaraz nad wyrazistymi łukami brwi…
- Bądź moją krulewną - wyszeptał do zjawiska, czyniąc błąd ortograficzny nawet w mowie.
Jej chłodne spojrzenie sprowadziło go z hukiem na ziemię.
- Nie - odparła, wzięła bardzo zdezorientowaną prawdziwą królewnę za rękę i wyprowadziła z wieży, wdzięcznym ruchem opuszczając przyłbicę swego hełmu.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Ero
debiutant

Postautor: Ero » 06 lip 2013, 14:53

Krótkie, treściwie i zalatuje chemią. Mogę więc bez wahania stwierdzić, że mi się podoba :mrgreen:
Nie bardzo wiem, co mogłabym napisać, więc się ograniczę do kilku nudnych i przemielonych przez pierdyliardy innych userów na tym świecie rzeczy:
Po pierwsze, zakończenie zbija z tropu.
Po drugie, szkoda gościa, choć z drugiej strony dobrze mu tak (tak, lubię życzyć źle)
Po trzecie, nie ma to jak zamierzone błędy ortograficzne C:
I to tyle z mej miernej strony, hehe.

Awatar użytkownika
Lullaby
uczeń

Postautor: Lullaby » 06 lip 2013, 18:42

...nie wiem, czy tutaj można cokolwiek dodać. Groteska, ot co. Całkiem sympatyczna jak na przesadę w każdym zdaniu (a zwłaszcza pierwszym, które ukradło chyba wszystkie przecinki kiepskim opowiadaniom wałęsającym się po sieci).

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 06 lip 2013, 19:13

Bardzo zachęcił mnie opis, czyli to nawiązanie do stereotypów baśniowych - idealny temat, z którego można naprawdę wiele wydobyć. Bardzo wielka szkoda, że nie pokusiłeś się o coś większego. Tak czy inaczej podobało mi się.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 06 lip 2013, 20:00

Czy mi się wydaje, czy tam jest zakamuflowany fem!slash?

Ale dobre. Widzę, że dekonstrukcja się panoszy :mrgreen: , a ja lubię dekonstrukcję, szczególnie jeśli chodzi o schematy.

Kurde, muszę wreszcie napisać jakiś Villain Protagonist.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 08 lip 2013, 21:28

Trudno to skomentować, ale przynajmniej mogę napisać króciutki komentarz bez wyrzutów sumienia, że za mało naskrobałam. Podobało mi się, rozbawiło mnie, koniec faktycznie zaskakujący. Zawsze podziwiałam ludzi, co potrafią pisać fajne drabelki. Chciałabym więcej tego typu rzeczy.

Lullaby pisze:a zwłaszcza pierwszym, które ukradło chyba wszystkie przecinki kiepskim opowiadaniom wałęsającym się po sieci
Przecinków jest dużo, ale wszystkie potrzebne i poprawne :)
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 08 lip 2013, 22:27

Dziękujemy za komcie. Cieszymy się, że drablinka się podobała, bo ani sami nie mamy o niej jakiejś wybitnie pozytywnej opinii, ani nie spodziewaliśmy się, że na Bazie przyjmie się taka tfu!rczość alternatywno-eksperymentalna :>

Chociaż nie możemy pojąć, czemu Ero żal tego lamera, ale okej, pomińmy xD
Nu, Meg, femmeslash, ale toż, to drablinka jest. I chyba - jak zwykle - wyszła nam feministycznie, a my takim szowinistą jesteśmy. Hyh.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 10 lip 2013, 16:33

No lamera może być żal, bo to taka drabblinka i tylko po orcie w mowie widać wyraźnie, jaki to beznadziejny lamer. Choć z drugiej strony ta odrobinka tekstu wystarczyła, bym wstępnie polubiła te uzbrojone niebieskookie zjawisko.
(Spóźniona czytelniczka się melduje)
OC-holic

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Astroni » 10 lip 2013, 21:06

Natka pisze:(Spóźniona czytelniczka się melduje)

Ja to taka niby spóźniona, niby nie spóźniona, bo... na opowiadanie trafiłam już kiedyś w Internecie, kiedy tzw. drogą łańcuchową przemierzałam blogi z jednych obserwowanych do drugich. To był taki śliczny blożek imitujący książkę... Ale za żadne skarby nie wpadłabym, że właścicielem jest nasza Hiena! :mrgreen:
No więc - podobało się, a jak. Krótko i na temat. Ładna baśń-nauczka dla ludzi, którzy wierzą, że można podbić świat olewając zasady ortografii, podczas gdy mówimy, kreujemy przecież rzeczywistość Obrazek
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 15 lip 2013, 18:41

Zacytuję najbardziej zajebisty komentarz, jaki kiedykolwiek dostałam: "fajne ale dziwne".
Shoot first. Think never.

Wróć do „Fantastyka”