[Fik forumowy] Klątwa Zenona

Tutaj wrzucamy fanfiki, które nie pasują do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
pokemonka
pisarz
Kontaktowanie:

Re: [Fik forumowy] Klątwa Zenona

Postautor: pokemonka » 04 paź 2015, 16:13

O matko, to jest przepiękne! Chcę więcej! Rety, też chciałabym się pojawić, choć jestem tutaj bardziej postacią tła... może jako ktoś zły haha xD Biorąc pod uwagę moje problemy z interpunkcją pewnie tylko tam bym się nadawała xD
Obrazek

DuralT
uczeń

Postautor: DuralT » 05 wrz 2016, 16:18

Wiecie co mi się najbardziej spodobało w tym tekście?
To, że naprawdę pierwsze fanfiction pochodziło z Iliady i Odysei. Do naszych czasów przetrwały jedynie fragmenty, lub tylko tytuły i streszczenia dzieł takich jak:
Opowieści cypryjskie, o przyczynach i początku wojny trojańskiej
Etiopida - o królu Etiopów Memmonie i królowej Amazaonek Pentezylei, którzy przybyli na pomoc Priamowi i zginęli z ręki Achillesa.
Mała Iliada oraz Zburzenie Troi, przedstawiające wydarzenia związane z samym zdobyciem Troi przez Greków;
do Odysei nawiązywał poemat Powroty - o powrocie spod Troi do ojczyzny różnych bohaterów achajskich,
i Telegonia - o śmierci Odyseusza z ręki własnego syna Telegonosa (nie Telemacha!)

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 05 wrz 2016, 17:55

Dural, ty to wiesz, bo się interesujesz historią, czy może jakieś studia o antyku skończyłeś?

No bo fajnie się złożyło. :mrgreen:

DuralT
uczeń

Postautor: DuralT » 05 wrz 2016, 18:04

Od października zaczynam te studia (o trzy lata za późno), a dotychczasowa wiedza wynika z zainteresowań :D

Wróć do „Inne”