Jakie anime oglądaliśmy? Jakie mangi czytaliśmy?

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Re: Jakie anime oglądaliśmy? Jakie mangi czytaliśmy?

Postautor: RedHatMeg » 09 lip 2018, 12:50

To jest anime komediowe o niejakim Kusuo Saiki, który ma pieldyriard mocy psychicznych i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Pech chce, że jest w jego szkole mnóstwo ludzi, którzy ciągle coś od niego chcą. Pomysł jest taki, że wszyscy w tym anime wiedzą, że są w anime... tylko, że każdy z nich ma mylne wyobrażenie o tym, co to dokładnie za anime. Jeden facet myśli, że jest wybrańcem z demonicznymi mocami i ma stawić czoła tajnej organizacji; jeden jest supernabuzowanym przewodniczącym klasowym, który myśli, że jest w anime sportowym; jedna dziewczyna uważa, że jest chodzącym ideałem i występuje w komedii szkolnej. Jest nawet dzieciak, który myśli, że Saiki to superbohater.

(Mnie się zaś bardzo podoba koncept dziadka-tsundere.)

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 lip 2018, 13:18

Miryoku pisze:
RedHatMeg pisze:Teraz zaś obczajam "Saiki Kusuo no Psi Nan" i mam wrażenie, że kilku osobom spodobałby się główny bohater.

O czym to jest? Opowiedz.

Ja myślę, czy by nie obejrzeć Hunter × Hunter

Obejrzyj Hunter x Hunter.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 gru 2018, 23:29

Skończyłam oglądać Banana Fish, a wspominałam, jak bardzo mam mieszane uczucia odnośnie tego anime, więc uważam, że czas powiedzieć dokładnie, co myślę. Być może ktoś pamięta, ale i tak powiem jeszcze raz to, co powtarzałam już wielokrotnie: dla mnie to nie fabuła jest najważniejsza, ważniejsze są postacie. Bo choćby nie wiem jak genialna była cała historia, bez postaci, które skradły mi serce nie jestem po prostu w stanie się w nią wczuć. I Banana Fish jest chyba najbardziej jaskrawym przykładem, jaki znam, na to, co przed chwilą powiedziałam. Za fabułę po prostu należą się oklaski. Nie sądziłam, że uda mi się jeszcze trafić na tak... "vampirciową" serię. Anime jest naprawdę odważne, porusza bardzo trudne tematy i robi to dobrze. W sumie przypomina mi trochę moją twórczość sprzed 10 lat. I początkowo byłam naprawdę dobrej myśli, ale niestety rozczarowanie rosło z odcinka na odcinek. Początkowo myślałam, że to marysuizm Asha stanowi główny problem, ale teraz wiem, że to coś więcej. Bo samo nielubienie głównego bohatera to jeszcze pikuś. Zdarzało mi się to wcześniej i jakoś nie psuło całości odbioru. Jak nie lubisz postaci, to i tak przynajmniej wzbudza w tobie jakieś emocje. Ale tutaj większość postaci jest mi po prostu obojętna i to zepsuło mi całą przyjemność z oglądania tej serii. Bo jak postacie mnie nie obchodzą to czuję się jak socjopata, nie rusza mnie po prostu nic i w sumie mam gdzieś, co się z nimi stanie. Jedyny bohater, którego polubiłam, to zabójca Blanca, ale niestety było go za mało, żeby cokolwiek uratować. Dlatego mam ból dupy, bo gdyby nie te postacie, to prawdopodobnie byłoby to jedno z najbardziej wciągających i poruszających anime, jakie oglądałam. Szkoda. Ale to nie znaczy, że nie polecam tego animca. Moje odczucie jest czysto subiektywne, jak zwykle, i przypuszczam, że mogę być w mniejszości. Bo ja sama nie wiem, co sprawia, że w postaci się zakochuję, albo że jest mi obojętna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominiqa
amator

Postautor: Dominiqa » 29 gru 2018, 16:16

Mangi jako takiej nigdy nie miałam w rękach, widziałam "Czarodziejkę z Księżyca" w pdfie i to tyle, mam za to duże doświadczenia z anime. Byłam nastolatką w latach 90 kiedy to rządziła Polonia1 i RTL7, a oni wtedy dawali mnóstwo anime, które oglądałam zawzięcie, ale niewiele pamiętam tego fabularnie, poza urywkami.

Generał Daimos - średnio pamiętam już o co tam chodziło, poza tym że skrzydlaci kosmici chcieli zawładnąć Ziemią.
Gigi - kurdupel grający w koszykówkę ze słabością do damskich majtek.
Yattodetaman - szukali jakiegoś pawia, ale już nie pamiętam dlaczego.
Yattaman - Banda Drombo!
Tygrysia Maska - ciężka kreska i walki na ringu
Pokemon - oglądałam chyba tylko pierwszą i drugą serię, niezbyt mnie to wciągnęło.
Kapitan Jastrząb - co było o tyle dziwne, że nie przepadam za piłką nożną

No i moje ulubione, które pamiętam bardzo dobrze:
Czarodziejka z Księżyca - uwielbiałam to anime, mam niezapomniane wspomnienia związane z tym tytułem.
Dragon Ball - poza przeciąganymi walkami, oglądało się je z wypiekami na twarzy, Vegeta był słodki na swój sposób.
Rycerze Zodiaku - jedyne anime które miało wydaną serię po 2000 roku, którą obejrzałam, nie wiem czemu mnie tak ciągnęło do tego tytułu, choć irytowało mnie jak fabularnie traktowano mojego ulubionego rycerza - Andromedę.

Po likwidacji RTL7 nie miałam już większego kontaktu z anime i nie czułam jakieś specjalnej potrzeby przegrzebywać Internet, żeby coś znaleźć. Mam szacunek do gatunku jako takiego, ale wszelkie zainteresowanie nim pozostało gdzieś tam daleko w czasie wraz z moimi nastoletnimi latami. Nie wiem czy mam w sobie jeszcze coś poza nostalgią, by ponownie wchodzić do tego stawu.
Per aspera ad astra...

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 gru 2018, 16:21

No ja teraz oglądam chyba więcej animców niż kiedykolwiek. Trochę głupio, że nie chodzę już na konwenty, ale chyba bym się już na nich nie odnalazła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominiqa
amator

Postautor: Dominiqa » 29 gru 2018, 16:27

Przypuszczam, że nasze pokolenie (urodzone w latach 80) ma szczególny związek z anime właśnie poprzez telewizję, nie było wtedy dla nas niczego innego. Zakładam, że część traktowało je na równi z innymi animacjami i po prostu z tego wyrośli. Każde anime (z tego co pamiętam) wyglądało niemal identycznie pod względem struktury, więc się to o prostu nudziło.
Per aspera ad astra...

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 gru 2018, 17:02

Przypuszczam, że nasze pokolenie (urodzone w latach 80) ma szczególny związek z anime właśnie poprzez telewizję, nie było wtedy dla nas niczego innego.

Myślę, że to lekka przesada. Były inne rzeczy.
Każde anime (z tego co pamiętam) wyglądało niemal identycznie pod względem struktury, więc się to o prostu nudziło.

Tu też nie do końca się zgadzam. Owszem, zdarzały się takie, który były bardzo powtarzalne, ale też nie wrzucałabym wszystkiego do jednego wora.
Obrazek

Wróć do „Hydepark”