Jak rozruszać forum?

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 26 sty 2015, 15:56

Hien by chciał coś pomóc, ale wściekłe wysiłki, by rozruszać hienie forum spełzły tak bardzo na niczym, że bardziej się nie da, więc...

Chociaż może, hm, komć sezonu albo coś? Taki ciągle odnawialny konkurs na najlepsze komcie, wątpim, by zachęcił, ale cusz.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 26 sty 2015, 15:59

Na pewno nie zachęci, a poza tym nie za bardzo rozumiem, czym miałby się charakteryzować najlepszy komć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 26 sty 2015, 16:06

Bardziej na zasadzie, że komć uznany przez autora za pomocny. Ale sami nie ogarniamy, co to miałoby być. Ale dumaliśmy, że z nowymi użytkownikami często tak jest, że w dupie mają forum i traktują je jak maszynkę do komentarzy, więc komciodawcy powinni być wielbieni - tak dla kontrastu.
I przypuszczamy, że kompletnie nie mamy wyczucia co do forumów, skoro raz zaliczyliśmy już epic fail.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 26 sty 2015, 19:38

Vampircia pisze:Ten user z cytatą blondynką w avie to mój kumpel i jest na tym forum od dawna;)
Skorpion pisze:Co jeszcze? Pisać fiki? Komentować fiki? Takie banały.

Do tego ludzi nie zmusisz.
To o czym piszemy w tym temacie? Chyba chodzi o to, aby zachęcić ludzi do postowania na forum poświęconym ff?
Z resztą jeśli traktować to nie jako przyjemność tylko jakiś przymus to od razu brzmi kijowo.

Był taki pomysł na pewnym forum. Zaznaczam, że byłem jego przeciwnikiem, ale i tak go przedstawię: pewna grupa userów chciała otrzymać specjalną rangę i jako grupa na bieżąco zajmować się ocenianiem fików. Pomysł o tyle mi się nie podoba, że wyglądało na to jakby ktoś chciał zgarnąć sobie "kolorek" za coś co i tak mógł robić bez rangi.
Drugi pomysł to plebiscyt na fika, postać, cytat roku. Można coś takiego zorganizować, chociaż zdaję sobie sprawę, że to ożywi forum tylko na moment.
Obrazek

Awatar użytkownika
Komimasa
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Komimasa » 26 sty 2015, 21:25

Z tym ocenianiem to chyba sędzinami musiałyby być Vampircia , Miryoku, RedHagMegxd Tak, by nikt nie wątpił, że te osoby znają się na rzeczy, ale z drugiej strony co wtedy z tymi słabszymi dziełami?

Swego czasu Najuch (gdzieś tu kiedyś byłxd) zanim zaczął pisać swój wielki fanfik, wpierw dał zapowiedź, którą zrobił w formie pisanego trailera, do którego bodaj załączało się klimatyczną nutę z linku. Podejrzewam, że metoda byłą skuteczna, bo wiele osób zainteresował i miał dużo komentarzy. Tak w sposób bardzo przystępny i atrakcyjny, zachęcił do czytania swojego dzieła. Myślę, że taka "Zapowiedź" dla swojej pracy, mogłaby bardziej zachęcić do sięgnięcia po dany fanfik. Mnie tym trailerem właśnie zachęcił.

A takich plebiscytów tu przypadkiem już nie było? Znaczy, zawsze można coś zrobić wiadomo. Pamiętam tylko, że jak Vampi robiła tu jakiś konkurs czy coś, to było kilka prac raptem a osób głosujących jeszcze mniej, także myślę, że skupienie się na rozwijaniu integracji wśród użytkownikami jest lepszą drogą:)
Piszę dla siebie, ale co szkodzi się tym podzielić.

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Re: Jak rozruszać forum?

Postautor: Skorpion » 06 mar 2015, 19:16

Czy forum umiera? Ile czasu mu pozostało? Chcę znać prawdę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 06 mar 2015, 20:27

Forum nie umrze, chyba, że ja sobie tego zażyczę. W przyszłym tygodniu może je rozruszam, w tym, miałam inne rzeczy na głowie. No i pamiętajcie, że za tydzień będę w Warszawie. Będzie można mnie dotknąć i dostać autograf:)
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 06 mar 2015, 22:01

Może spróbujemy zrobić nowy wywiad? XD

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 13:07

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Pewnie na 94,76% procenta się nie sprawdzi, ale co mi tam, i tak powiem. Otóż zauważyłam, że na jednym forum, które odwiedzam, jest coś takiego jak komentator miesiąca. Generalnie nie jest to forum o dużym ruchu, ale pomyślałam, że może by ten pomysł podłapać i trochę zmodyfikować. Nie koniecznie musiałoby się to sprowadzać tylko do komentowania prac, ale ogólnie do pisania konstruktywnych postów i brania udziału w czynnym życiu forum. Byłby temat, w którym co miesiąc na drodze dyskusji (albo głosowania) wybierałoby się takiego forumowicza miesiąca. A nagrodą (poza specjalnym kolorem) mogłoby być np. zareklamowanie jakieś pracy tego forumowicza na głównej, czy coś w tym stylu. Nie wiem, może pomysł głupi, ale nawet jeśli istnieje 5,24% szansy, że to zachęciłoby jakieś nowe osoby do brania czynnego udziału w życiu forum, to można by spróbować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 10 sty 2016, 13:20

Nie jest hien pewny, czy nie jest nas na to za mało. Ale zawsze można spróbować. Przy czym można byłoby zrobić, że niekoniecznie swoją pracę (bo ostatnio mało kto z nas wrzuca), ale też zarekomendowaną.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 sty 2016, 13:21

No nagroda to już jest do ustalenia. A taka akcja zawsze jest pretekstem do spamu, a raz już spam trochę forum rozruszał:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 10 cze 2018, 12:41

Tak sobie dzisiaj pomyślałem...
Fajnie byłoby, gdyby forum jako MY promowalibyśmy bardziej naszą twórczość "gdzieś tam" i jako "gdzieś tam" mam na myśli fejsbuk. Zgoda, mamy grupę, ale jest ona zamknięta dla śmiertelników i w sumie wrzucamy na nią jakieś śmieszki heheszki. A co jakby ogarnąć stronę na FB, na której promowalibyśmy teksty pojawiające się na forum lub nawet na blogach autorów?
Inna opcja, nie wiem na ile to wykonalne, ale może chociaż dałoby radę zaktualizować forum o jakieś "lajk buttony", które pozwalałby udostępniać forumowe treści na fejsie.
Minus mojego pomysłu, ostatnio bardzo mało wrzucamy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 cze 2018, 13:17

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Peja można założyć, tylko właśnie nie wiem, co na niego wrzucać i jak go reklamować, skoro aktywność na forum jest dość mała i sprowadza się głównie do sb. Ogólnie chyba trudno ludzi przyciągnąć na forum, bo fora trochę już umierają, skoro wszystko się przenosi na fb i tym podobne.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 12 cze 2018, 18:49

Albo co powiecie na to by stworzyć forumowy serwer Discorda? Nie wszyscy śmiertelnicy przecież są tylko na FB.

Update: Postanowiłam wykorzystać mój nieużywany przez mnie serwer Discorda, by przerobić go na discorda dla tego forum. Na razie jest taki prosty szkielet, ale można w razie potrzeb go rozbudować i dostosować do naszych potrzeć.

Link z zaproszeniem do serwera: https://discord.gg/wuSkqFQ

Wróć do „Forum”