Psychopaci

Tutaj zamieszczamy własne opowiadania i powieści.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Psychopaci

Postautor: RedHatMeg » 24 kwie 2018, 16:39

Oto jedna z moich prac domowych na Kurs Kreatywnego Pisania. Zadanie było takie: napisać dialog, który ma być o jednej rzeczy, choć na pierwszy rzut oka wygląda, że jest o czymś innym. Nie przedłużając, oto on.

Tytuł: Psychopaci
Rating: 16 +
Kategoria: Obyczajowe
Opis: Dwójka ludzi planuje coś strasznego.

- Wiesz co, chyba jednak się ich pozbędę. – Marlena oświadczyła pewnego razu w pracy.
Stefan, jej kumpel, podniósł brwi pytająco.
- No, Nowaków! – wyjaśniła. – To ta rodzina z samotnym ojcem, piątką dzieci i babcią.
- Ahaaa… – Stefan szybko zrozumiał zaraz jednak powiedział: – Ale przecież ich lubisz. Mówiłaś, że ojciec wreszcie zdobył awans, bliźniaki są przeurocze, a starszy syn szykuje się na studia medyczne.
- No tak – Marlena skrzywiła się i dodała od niechcenia: – ale znudzili mi się. Wszystkie dzieciaki są już nastolatkami, więc babcia jest bezużyteczna. Nie chce mi się czekać, aż umrze za starości.
- To ją utop – zasugerował Stefan, wzruszając ramionami. – Będzie szybciej.
- Poza tym jest ich po prostu za dużo – narzekała dalej Marlena. – Siódemka osób w jednym domu… trudno ich wszystkich przypilnować. Naprawdę chcę się ich już pozbyć.
- Zawsze możesz zostawić ich w spokoju. Wiesz, żeby inna rodzina, którą się zainteresujesz, miała jakieś kontakty.
Marlena przez chwilę zastanawiała się nad tą sugestią. Nie minęło pięć sekund, a odparła:
- No, ale Nowakowie mają piękny dom. Duży, gustownie umeblowany… marnuje się na nich.
- To co z nimi zrobisz? Po prostu ich usuniesz? – Stefan nalał sobie kawy, a następnie wsypał łyżeczkę cukru i zamieszał. – A może wzniecisz pożar? O, już wiem! Zamurujesz ich i będziesz patrzyła jak umierają z głodu! – powiedział nagle i wycelował w koleżankę łyżkę.
- W sumie mogłabym ich wszystkich potopić… – Marlena wyjęła z torby kanapkę. – Byłyby chociaż jakieś fajne nagrobki. Wiesz, żeby na parceli straszyło.
- Ale nagrobki zwiększą wartość parceli – zauważył Stefan. – Jesteś pewna, że twoja nowa rodzina będzie miała na to kasę?
- Zawsze mogę użyć kodów. Co ty, Stefan, myślisz, że pierwszy raz gram w Simsy?

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Re: Psychopaci

Postautor: Skorpion » 24 kwie 2018, 21:07

Hmm... Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale od początku wiedziałem, że chodzi o Simsy, no po prostu wiedziałem XD Ale fajnie, że dodałaś tekst, wreszcie coś się dzieje na forume ;-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 25 kwie 2018, 13:08

Też od początku wiedziałam, że chodzi o Simsy, a przy "utop", to już w ogóle. Ale może dlatego, że Cię znam :P Tak czy siak, czytało się przyjemnie i też się cieszę, że coś wrzuciłaś. I chcę więcej Twoich prac.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Tatanka
uczeń

Postautor: Tatanka » 25 kwie 2018, 13:47

Cóż... na shoutboxie było zbyt dużo rozmów o simsach, żeby można było pomyśleć inaczej :P Ale i tak mi się podoba.
"Walczy się pasją, zwycięża rozumem"
Doktor

Wróć do „Proza”