Teledyski

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Teledyski

Postautor: Miryoku » 27 lis 2019, 22:03

Chcieliście, to macie. Temat o teledyskach. Na początek każdy użytkownik MUSI wrzucić top 10 swoich ulubionych teledysków. Bo tak.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Re: Teledyski

Postautor: Preity » 28 lis 2019, 00:02

To jeszcze raz ja, ale tym razem z komentarzem
:arrow: MAGIC SYSTEM - Magic In The Air Feat. Chawki - jedna z mundialowych piosenek w 2014 roku, poznana dzięki Eska TV. Mój klip na poprawę humoru i naładowanie baterii. I do sprzątania w domu.

:arrow: Petarda - Jutra nie ma - piosenkę znam z serialu, na teledysk trafiłam przypadkiem i bardzo go lubię za pomysł.

:arrow: Donatan Cleo feat. Enej - Brać - lubię Celo, lubię Enej, ale miało być 10 klipów, więc tra było znaleźć kompromis. Wybór padł na ten ze względu na wiejską biesiadę (ino u nas nikt nie lata w kujawskim stroju) i mycie Ursusa C-360 <3

:arrow: Disturbed - The Sound Of Silence - nie znam dorobku Disturbed i poza tą piosenką ich nie słucham. The Sound Of Silence najbardziej kocham w wersji oryginalnej, ale każdy cover muszę sprawdzić. Tu oprócz rockowego pazura, który świetnie do niej pasuje jest jeszcze rewelacyjny klip.

:arrow: Nightwish - While Your Lips Are Still Red - Nightwish w przeciwieństwie do poprzednika znam dobrze i swego czasu słuchałam sporo, ale z klipów najbardziej lubię ten "filmowy". Filmu oczywiście na oczy nie widziałam.

:arrow: Gossip - Move in the Right Direction[/list] - klip który najpierw mnie irytował, ale który później polubiłam, za ta jego inność. Rozczaruję was, ale Gossip, poza ta jedną piosenką raczej nie słucham. Ale to mój motywator i antydepresant.

:arrow: Imagine Dragons - Radioactive- najpierw było to https://www.youtube.com/watch?v=Ui5hfQAYpMU czyli fanvid do absolutnie nieznanego (jak na niego trafiłam to długa droga), ale absolutnie genialnego serialu BBC z obłędną muzyką (niestety w wydaniu DVD jest inna ścieżka dźwiękowa, przez co serial traci niesamowicie dużo), a później zaczęło się zapoznawanie z Imagine Dragons. Ich klipami mogłabym zapchać całą listę (np. Beliver wielbię za Dolpha Lundgrena), ale nie oto chodzi, więc wybór padł na pierwszy.

:arrow: AaRON - U Turn (Lili) na początku była reklama. O, ta reklama: https://www.youtube.com/watch?v=-dLWTo1wg8E (to równie długa historia co wyżej), a później było szukanie co to za piosenka? i odkrycie duetu który całkowicie ukradł mi serce i duszę. Klip "filmowy" (filmu oczywiście nie znam), ale kocham go za taniec wokalisty.

:arrow: NU'EST(뉴이스트) _ FACE(페이스) - kolejny zespół, które nie słucham, bo k-pop średnio znoszę (ballady mają czasami tak smętne, że nie zostaje nic ino szura, lub urwiska szukać), ale ta piosenka wpadła mi w ucho. Klip lubię za fajną choreografię i różowy mhhrok.

:arrow: Abhishek Bachchan - Right.Here.Right.Now - pamiątka po mojej miłości do indyjskiego kina. Piosenka z filmu Bluffmaster, wyjątkowa, poieważ nieliczna śpiewana przez aktora, oraz z klipem nie będącym część filmu. Wersja z filmu też jest, ale zdecydowanie wolę tą.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 28 lis 2019, 15:31

Jak wcześniej powiedziałem. Twoja lista sprawia, że muzycznie jesteś mi jednocześnie bliska i daleka. Radioactive... tfu a właściwie Imagine Dragons robią doskonałe piosenki pod fanvideo i covery. Dobre teksty i utalentowany wokalista. A słyszałaś polski cover Radioactive? I wszyscy, czy kojarzycie postapokaliptyczny teledysk McSilka?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lisbeth77
uczeń

Postautor: Lisbeth77 » 28 lis 2019, 18:32

Z Twojej listy, Preity, bardzo lubię Disturbed i Imagine Dragons, trochę lubię Gossip i Nightwish, ale bardziej muzycznie, a nie teledyskowo. Z teledyskami dziś chyba mam tak, że muszę mieć do nich jakichś sentyment, bo z tych nowszych mało co widziałam. Czasem też nie lubię jakiejś piosenki, ale podoba mi się teledysk.

Wczoraj wrzuciłam playlistę, a dziś też dodam komentarze, a co! Zamieniłam tylko Stereophonics - "In A Moment" na The Killers, bo przypomniał mi się ten teledysk z Winoną Ryder i chyba lubię go bardziej.

10. The Killers - Here with me
Tak, wiem, dzieciak jest trochę creepy, ale mimo tego uważam, że to słodki i ciekawy teledysk;) Fajnie, że Winona w nim zagrała. Ale w sumie Killersi mają często ładne teledyski. I często też lubię ich piosenki, zwłaszcza te z pierwszych płyt. Jak słyszę "Mr Brightside" to jestem jak Cartman i muszę akurat tę piosenkę zaśpiewać w całości i do końca. Nie śpiewajcie przy mnie żadnego fragmentu.

9. Weezer - Island in the sun
No weźcie zobaczcie ten teledysk i powiedźcie, że nie jest słodki i kochany. I dare you. Sama piosenka jest meh, taka przyjemna ale zwykła.

8. Green Day - Jesus of suburbia
Jeden z moich ulubionych teledysków przez długi czas, bardzo lubię też piosenkę. Jest historia, jest bohater, ład i skład, piosenka podzielona jest na kilka części, co też daje duży plus, no i mamy prawie 10 minut teledysku.

7. Korn - Freak on a leash
Może nic specjalnego, ale zawsze lubiłam animację w tym teledysku. Piosenka też jest przyjemna.

6. Radiohead - Burn the witch
Radiohead miewa często ładne teledyski, ten od razu przyszedł mi na myśl, gdy tworzyłam listę. Jest bardzo słodki... i zupełnie nie złowrogi...

5. Franz Ferdinand - Evil Eye
Milutka piosenka i milutki teledysk. Nie dla wrażliwych. Jestem przekonana, że kręcenie tego teledysku musiało być jedną wielką beką. Jako fanka horrorów doceniam i lubię, mamy tu chyba wszystkie najważniejsze motywy.

4. The Knife - Pass this on
Klimatyczny i niezwykły. Ładny pan w stroju drag queen udaje, że śpiewa, ale oczywiście nie jest to jego głos. Mam zagadkę przy okazji tego teledysku: znajdźcie w nim dwóch członków zespołu The Knife.

3. Foo Fighters - Everlong
Jak nakręcić genialny teledysk? Ci panowie mają zawsze gotową odpowiedź. Bardzo ciężko było wybrać mi jeden ich klip ale ten chyba jest tym najlepszym, moim zdaniem. Polecam też "Walk" i koniecznie "Learn to fly" (pojawiają się w nim członkowie Tenacious D). Tutaj cały teledysk to majstersztyk, cały zespół musiał się świetnie bawić, świetny pomysł i genialne wykonanie. Najbardziej chyba lubię moment, w którym przeobrażają się już w prawdziwych siebie, fajnie pomyślane.

2. Kodaline All i want (part II)
Tak, wczoraj już poruszyliśmy ten temat na chacie. Jak w ogóle można było do tego dopuścić? Jak można było nakręcić taki teledysk? To powinno być zakazane. Ktoś to przeoczył i właśnie ten klip ukazał się naszemu światu. Polecam też Part I, żeby znać całą historię, jednak to właśnie Part II zasługuje na największe uznanie no i też najbardziej porusza. My emotions... T__T

1. Tenacious D - Tribute
Najlepszy teledysk ever! No i mamy gościnny występ pana z pozycji nr 3, jeśli ktoś nie wie, sam Dave wcielił się w postać Szatana.
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 28 lis 2019, 19:40

Skorpion pisze:A słyszałaś polski cover Radioactive? I wszyscy, czy kojarzycie postapokaliptyczny teledysk McSilka?
Posłuchałam. Dobry jest. Teledysku zupełnie nie znam.

Przejrzałam i to nie do końca moje klimaty. Z zespołów które się pojawiły to chyba najlepiej kojarzę Foo Fighters ze względu na ich dawniejsze gościnne występy na ścieżkach dźwiękowych do Archiwum X. Radiohead też mi się gdzieś o uszy obiło, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć kiedy i co.

Z teledyskami mam taki problem, że mało kiedy zwracam na nie uwagę. Za dzieciaka łatwiej mi było piosenkę usłyszeć niż zobaczyć, i trwało to mniej więcej do późnych czasów studenckich, co ostatecznie zaowocowało tym, że mało kiedy zwracam uwagę na stronę wizualną. Moja lista to bardziej lista ulubionych piosenek, których słucha(ła)m nałogowo aniżeli tych najlepszych teledysków. Dlatego łatwo mi było wybrać dziesięć pozycji, bo z piosenkami to jak nic stanęło by na setce.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 28 lis 2019, 21:13

Obrazek

Awatar użytkownika
Lisbeth77
uczeń

Postautor: Lisbeth77 » 29 lis 2019, 20:20

Świetna lista, przypomniałeś mi o kilku teledyskach, które bardzo lubię;) i zapomniałam totalnie, że Dominic wystąpił w teledysku do "Love The Way You Lie"!!! Tę piosenkę akurat całkiem lubię. No i przypomniałeś mi też o świetnym teledysku Kodaline, o którym zapomniałam (z moim kochanym "Davosem" <3). Bardzo przyjemnie i świeżo.
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Wróć do „Hydepark”