Slasher. Wszystko w jednym cięciu

Tutaj wrzucamy to, co nie pasuje do pozostałych działów.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 584
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Slasher. Wszystko w jednym cięciu

Postautor: Skorpion » 22 mar 2020, 18:44

Z racji, że historia się do jeden, dwa... sześciu opowiadań będę zamieszczał tutaj wszystkie dodatkowe; potrzebne i niepotrzebne informacje.

SPOILERY nieuniknione.

Adrian Korba
obecność w rozdziałach: 24
kill count: 1
rok urodzenia: 1991
Slasher
W pierwszym opowiadaniu uczęszcza do trzeciej klasy technikum hotelarskiego w rodzinnych Lipkach. Wśród uczniów ma status szkolnej gwiazdy sportu. Trenuje i odnosi sukcesy w trójboju. Spotyka się z Natalią. Duży wpływ miało na niego zaginięcie ciotki Aldony, chociaż nie znał jej osobiście. Zdeterminowany postanawia rozwiązać sekret zaginionej krewniaczki. Kiedy poznaje prawdę o mordercy decyduje się sam wymierzyć sprawiedliwość, a potem zrzucić całą winę na Kapturnika.
Slasher 2. Hotel
Po trwałej kontuzji kolana Adrian wycofuje się ze sportu. Dotąd przekonany o tym, że będzie studiował na akademii sportowej zostaje zmuszony do poszukiwania nowej drogi. Postanawia w pełni oddać się praktykom, a w przyszłości, być może, zająć miejsce Henryka w Hotelu Barok. Nie czując wsparcia ze strony Natalii zrywa z nią i zbliża się do Marysi Kubińskiej.
Slasher 3. Mordercze lato
Po ukończeniu technikum Adrian wraz z Konradem, Zosią i Emilią wyjeżdża pod namioty. Na prośbę Natalii przygotowuje drużynę Glonojadek do udziału w siatkarskim turnieju gminnym. Konrad i Leszek podejrzewają, że mimo rozstania nadal coś czuje do Kozłowskiej.
Ciekawostka: jego ulubionym filmem jest Zakochany kundel.

Leszek Matuszewicz
obecność w rozdziałach:
24
kill count: 0
rok urodzenia: 1991
Przed Slasherem
Od piaskownicy przyjaźni się z Pawłem Ostrowskim. Po samobójczej śmierci matki Pawła służy przyjacielowi ogromnym wsparciem. Rodzice wysyłają go wraz z młodszym bratem na obóz Glonojadów do Staraszewa. Omyłkowo chłopcy dostają się na kolonie z nastolatkami. Wtedy Maciuś Korczak nadaje mu przezwisko "Pyza".
Slasher
Interesuje się muzyką, a głównie rapem, sam pisze teksty, a nawet dorabia sobie prowadząc imprezy muzyczne. Uczęszcza do trzeciej klasy technikum hotelarskiego. Razem z Pawłem, Adrianem i Konradem tworzy referat o nawiedzonym domu. W trakcie roku szkolnego zaczyna spotykać się z Adą Lenart, która niedługo później staje się kolejną ofiarą Kapturnika.
Slasher 2. Hotel
Podczas praktyk w Hotelu Barok poznaje Dominikę Rychlewską. Wspólnie z nią stara się odkryć tożsamość Rypanego Drania. Po tym jak Paweł porywa Dominikę, rusza jej z odsieczą. Po ukończeniu praktyk oboje wyrażają chęć kontynuowania znajomości.
Slasher 3. Mordercze lato
Po zdaniu matury przeprowadza się do Trójmiasta, aby być bliżej Dominiki. Tam też planuje rozpocząć studia. W przerwie wakacyjnej przyjeżdża do Staraszewa, aby pomóc wyremontować Obóz Glonojadów. Przez pomyłkę staje się celem Złowrogiego.
Ciekawostka: jako jedyny z czwórki głównych bohaterów nikogo nie zabił.

Natalia Kozłowska
obecność w rozdziałach:
23
kill count: 0
rok urodzenia: 1991
Przed Slasherem
Jako mała dziewczynka jeździła na wakacje do Staraszewa.
Slasher
Dziewczyna Adriana, kapitanka cheerleaderek. Po tym jak na jej osiemnastych urodzinach zostają odkryte zwłoki Woźnego, Natalia wraz z pozostałymi przy życiu dziewczynami postanawia wynająć prywatnego detektywa, który odkryje tożsamość mordercy. W finale potrąca Kapturnika samochodem.
Slasher 2. Hotel
W trakcie odbywanych praktyk jej największym zmartwieniem jest zbliżająca się studniówka. Winą za rozstanie z Adrianem obarcza Marysię Kubińską, a nawet zleca Pawłowi zamordowanie rywalki, aby ostatecznie uratować ją i przedstawić siebie jako bohaterkę.
Slasher 3. Mordercze lato
Mimo chęci spędzenia wakacji w Szwecji zostaje wysłana przez ojca do krewnych mieszkających w Staraszewie. Szybko zaprzyjaźnia się z Jowitą, a także pomaga jej w treningach drużyny siatkówki. Na jej prośbę Adrian zostaje trenerem Glonojadek.
Ciekawostka: urodziny obchodzi 18 maja.

Konrad Brzęcki
obecność w rozdziałach:
22
kill count: 1
rok urodzenia: 1991
Slasher
Konrad wychodzi z propozycją napisania referatu o nawiedzonym domu. Jest czynnym uczestnikiem dochodzenia. Otwiera w szkole nielegalną agencję detektywistyczną, której klientką zostaje Natalia. Podoba mu się Zuza Kubińska, ale nie ma odwagi wyznać jej swoich uczuć.
Slasher 2. Hotel
Załatwia kolegom praktyki w Hotelu Barok, w którym pracuje jego starszy brat. Daje schronienie Pawłowi w nadziei, że ten pomoże im rozwiązać tajemnicę Rypanego Drania. Zakochuje się bez wzajemności w pannie Oli.
Slasher 3. Mordercze lato
Wybiera się pod namioty do Staraszewa wspólnie z młodszą siostrą, Adrianem i Emilią. Jako świeżo upieczony kierowca kupuje starego fiata od wuja Modesta. Wraz z pozostałymi biwakowiczami pomaga policji w odkryciu tożsamości Złowrogiego. Ze wzajemnością zakochuje się w Paulinie.
Ciekawostka: ma czwórkę rodzeństwa, z których każde nosi imię z jakiegoś dzieła Mickiewicza.

Dominika Rychlewska
obecność w rozdziałach:
16
kill count: 0
rok urodzenia: 1992
Przed Slasherem
Jej rodzice giną w wypadku samochodowym. Od tamtej pory opiekę nad nią sprawuje wujek.
Slasher 2. Hotel
Licealistka z Sopotu. Po włamaniu do schroniska, z którego próbowała wykraść psy zostaje skazana przez sąd na dwieście godzin prac społecznych w Hotelu Barok. Jest łudząco podobna do Heleny Hoffman, czym zaskarbia sobie sympatię Jacusia. Pod koniec pobytu w hotelu zostaje porwana przez Kapturnika, a następnie uratowana przez Leszka i Jacusia.
Slasher 3. Mordercze lato
W trakcie wakacji razem z Leszkiem przybywa do Staraszewa, gdzie ma pomóc Iwonie Pawlickiej w przygotowaniach do ponownego otwarcia obozu.
Ciekawostka: jej ulubionym autorem jest Lawrence Block.

Paweł Ostrowski
obecność w rozdziałach:
13
kill count: 4
rok urodzenia: 1991
Przed Slasherem
Od piaskownicy przyjaźni się z Leszkiem. Jego matka trafia do zakładu psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ojciec żeni się powtórnie. W wieku ośmiu lat wraz z Leszkiem i Sławkiem zostaje wysłany na obóz Glonojadów.
Slasher
Uczy się w technikum hotelarskim. Z pomocą Zuzy Kubińskiej poznaje swoją matkę zamkniętą w szpitalu w Kowalikach, a potem odkrywa prawdę o Dekadzie Zaginięć. Wraz z Zuzą tworzy postać Kapturnika i postanawia ożywić legendę, poniekąd, zapoczątkowaną przez ojca. Ostatecznie zostaje zdemaskowany i umieszczony w tej samej placówce, co matka.
Slasher 2. Hotel
Po ucieczce ze szpitala w Kowalikach trafia do hotelu w Bursztynowie. W zamian za kryjówkę obiecuje pomóc Konradowi w odkryciu tożsamości Rypanego Drania. Na prośbę Natalii usiłuje zabić Marysię. W rzeczywistości chce zabić Dominikę, ale jego plany krzyżują Leszek i Jacek. Ostatecznie ucieka z hotelu pozostawiając wszystkich w przekonaniu, że zginął w jego pożarze.
Ciekawostka: na obozie Glonojadów przezywali go "Szczypior" ponieważ był… dalej jest chudy.

Emilia Piekarz
obecność w rozdziałach:
11
kill count: 0
rok urodzenia: 1993
Przed Slasherem
Uczy się w technikum hotelarskim w Lipkach.
Slasher 2. Hotel
Wraz z uczniami klasy maturalnej trafia na praktyki do Hotelu Barok. Mimowolnie zostaje świadkiem pierwszej zbrodni Rypanego Drania, a potem odkrywa kolejne trupy personelu oraz pensjonariuszy. Zaczyna spotykać się z jednym z gości, Szymonem Borowieckim.
Slasher 3. Mordercze lato
Razem z Zosią, Konradem i Adrianem wyrusza do Staraszewa pod namioty. Pojawienie się Złowrogiego skłania ją do powrotu do domu. Zostaje zamordowana przez Złowrogiego w drodze na przystanek. Potem jej ciało znajduje Leszek.
Ciekawostka: jej nazwisko nawiązuje do Angeli Baker (Uśpiony obóz).

Marysia Kubińska
kill count:
0
obecność w rozdziałach: 11
rok urodzenia: 1991
Przed Slasherem
Wraz z siostrą uczęszcza na terapię w szpitalu w Kowalikach.
Slasher
Uczennica trzeciej klasy technikum. Za wszelką cenę chce odróżnić się od siostry bliźniaczki. Jest pierwszą osobą, której udaje się ujść z życiem ze spotkania z Kapturnikiem.
Slasher 2. Hotel
Trafia na praktyki do Hotelu Barok. Wspólne zainteresowania zbliżają ją do Adriana Korby. Za namową Natalii staje się celem Kapturnika.
Ciekawostka: Marysia dwukrotnie uciekła Kapturnikowi.

Andrzej Burski
kill count:
1
obecność w rozdziałach: 9 (8+1 specjalny)
rok urodzenia: 1969
Przed Slasherem
Podczas domówki u znajomych poznaje Martynkę.
Slasher:
Wraz ze swoim zastępcą prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Po zakończeniu śledztwa żeni się z Martynką.
Slasher. Nieodebrane połączenie
Udziela Marcinowi Szymańskiemu informacji na temat afery kapturniczej.
Slasher 2. Hotel
Bierze ślub z Martynką. Na prośbę Adriana przyjeżdża do Bursztynowa pomóc nastolatkom rozwikłać sprawę Rypanego Drania.
Po Slasherze
Prowadzi dochodzenie w sprawie Figlarza.
Ciekawostka: Jest jedyną z głównej linii, która pojawiła się w opowiadaniu specjalnym, Slasher. Nieodebrane połączenie.

Jowita Pawlicka
kill count:
0
obecność w rozdziałach: 8
rok urodzenia: 1993
Przed Slasherem
W dzieciństwie była zżyta z kuzynką Natalią, która spędzała u nich wakacje. Jej ojciec zmarł, gdy miała około 12 lat.
Slasher 3. Mordercze lato
Zostaje kapitanem drużyny Glonojadek, a także celem Złowrogiego. Zaprzyjaźnia się z Artemem, a z czasem zaczyna darzyć go silniejszym uczuciem. Pod jej przywództwem Glonojadki wygrywają turniej gminny.
Ciekawostka: ulubionym zwierzakiem jest glonojad.

Zosia Brzęcka
kill count:
0
obecność w rozdziałach: 8
rok urodzenia: 1997
Slasher 3. Mordercze lato
Podkochuje się w Adrianie. Z jego powodu postanawia dołączyć do wyprawy pod namioty.
Ciekawostka: Inni wołają na nią Mała Mi. Postać z Muminków w dużej części była jej pierwowzorem.

Martyna Burska
Kill count:
0
obecność w rozdziałach: 8
rok urodzenia: 1974
Przed Slasherem
Jako nastolatka zakochuje się w starszym od siebie Andrzeju. W trakcie trwającej Dekady Zaginięć uciekła przed pierwszym Kapturnikiem.
Slasher
Czuje ogromny żal do Andrzeja za nieodwzajemnienie jej uczuć. Zajmuje się wróżeniem z kart. Cudem udaje jej się przeżyć atak dwóch Kapturników. Po wyjściu ze szpitala bierze ślub z Andrzejem.
Slasher 2. Hotel
Wraz z mężem odwiedza Hotel Barok. Na prośbę Natalii kontaktuje się z duchem Ady.
Ciekawostka: W jakichś początkowych… bardzo początkowych konceptach postać Martynki wzorowałem na medium z trylogii Ducha.

Artem Dotsenko
kill count:
0
obecność w rozdziałach: 7
rok urodzenia: 1979
Przed Slasherem
Mechanik mieszkający w Ługańsku na Ukrainie. Przed laty ojciec Artema opuścił rodzinę, co sprowokowało jego młodszą siostrę, Darię, do wyjazdu do Polski w celu odszukania ojca. Na prośbę matki Artem wyrusza do Polski, aby sprowadzić siostrę do domu.
Slasher 3. Mordercze lato
W poszukiwaniach siostry trafia do Staraszewa, gdzie zatrudnia się do pomocy przy żniwach u Korczaków. Po zwolnieniu przez Barbarę znajduje nowe zatrudnienie u Pawlickich. Zaprzyjaźnia się z Jowitą.
Ciekawostka: języka polskiego nauczyła go babcia.
#ZostańwDomuCzytajOpowie

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Posty: 2105
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:20
Kontaktowanie:

Re: Slasher. Wszystko w jednym cięciu

Postautor: RedHatMeg » 22 mar 2020, 19:10

Najwyższy już czas, abyś przygotował bloga specjalnie na Slashery.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 584
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Chronologia

Postautor: Skorpion » 23 mar 2020, 11:32

Chronologia wszystkich wydarzeń:

1876:
W Staraszewie odbywają się krwawe żniwa.
1920:
Olgierd Hoffman zakłada Hotel Barok.
1982:
Początek Dekady Zaginięć w Lipkach.
1982:
Rodzi się Jacuś Hoffman.
1985:
Henryk, Stefan, Zbyszek, Tadeusz odbywają praktyki w hotelu.
Rodzi się Aleks Hoffman.
Pierwszy atak Rypanego Drania.
1986:
Samobójstwo w Lipkach zapoczątkowuje "legendę" nawiedzonego domu.
1989:
Martynka ucieka facetowi z siekierą (później nazwany Kapturnikiem).
1989:
Zaginięcie trójki chłopców z Witkowa.
Tomas Holomek opuszcza Witkowo.
1990:
Łucja Jędrus – dziewiąta ofiara Dekady Zaginięć.
1991:
Koniec Dekady Zaginięć.
Na świat przychodzi czwórka głównych bohaterów.
1991:
Ojciec Artema i Darii znika bez śladu.
1992:
Edyta Ostrowska trafia do zakładu psychiatrycznego w Kowalikach.
1999:
Paweł, Leszek i Sławek spędzają wakacje na Obozie Glonojadów.
2003:
Rypany Drań zabija „krawaciarza”.
2008:
Panna Ola rozpoczyna pracę w Hotelu Barok.
2009:
Pojawia się Kapturnik.
2009:
Marcin Szymański rozpoczyna serię artykułów o slasherycznych mordercach.
2009:
Daria Dotsenko przyjeżdża do Polski.
Policja udaremnia przemyt narkotyków.
2010:
Kapturnik ucieka z zakładu dla obłąkanych w Kowalikach.
Uczniowie z technikum w Lipkach rozpoczynają praktyki w Hotelu Barok.
Ponownie pojawia się Rypany Drań.
2010:
Złowrogi rozpoczyna Mordercze lato.
2015:
Za namową redaktora Marcin, Miecio i Figlarz zakładają stronę o slasherycznych mordercach.
2015:
Z zakładu psychiatrycznego w Kowalikach ucieka kolejny szaleniec.
Pojawia się Króliczek Bożonarodzeniowy.
Tomas Holomek wraz z narzeczoną odwiedza ciotkę Eminę w Witkowie.
2019:
Marcin Szymański zostaje zaatakowany przez Figlarza.

* Pod poszczególnymi datami spisałem wydarzenia dziejące się wokół danego opowiadania, niektóre działy się w podobym czasie, chociaż dotyczyły różnych opowiadań, dlatego daty się dublują.


Chronologia opowiadań:

1876: Slasher. Pierwsza krew
2009: Slasher
2010: Slasher 2. Hotel
2010: Slasher 3. Mordercze lato
2015: Slasher X-slash. Krwawe święta
2019: Slasher. Nieodebrane połączenie
#ZostańwDomuCzytajOpowie


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości