Pomysły i wzajemna pomoc

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Pomysły i wzajemna pomoc

Postautor: Miryoku » 08 lut 2018, 08:56

Siedmiolatka spokojnie może być na tyle naiwna, żeby pomóc bez zastanowienia (są przecież eksperymenty pokazujące, że nawet bardzo mądre i wyedukowanie w kwestii niechodzenia nigdzie z obcymi dzieci potrafią pójść za człowiekiem mającym szczeniaczka albo właśnie proszącym o pomoc). Spokojnie możesz robić tą scenę, ale tak jak proponuje Hien , niech się dziewczyna trochę waha. Może nawet specjalnie chcieć zrobić to bez rycerza, żeby był z niej dumny czy coś. Możliwości jest wiele, wybierz to, co najlepiej Ci pasuje do postaci.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 18 lut 2018, 18:42

Podrzućcie mi jakieś fajnie imię damskie do nazwiska Pawlicka. Sam wymyśliłem Jowita, Julita,ale nie do końca czuję oba, potem Marita, ale przemianowałem na Martę, które też mi zgrzyta przez podobieństwo do Martyny. Teraz wymyśliłem Karolina, ale znowu za bardzo mi się gryzie z Pauliną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 18 lut 2018, 19:43

Jola? Albo Małgorzata?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 18 lut 2018, 20:16

Scholastyka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 18 lut 2018, 21:24

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to Antonina, ale to przez jednego takiego aktora. A może Judyta by pasowała?
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 18 lut 2018, 22:07

Marzena
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 06 mar 2018, 23:09

Pomocy! Idea rękodzielniczej działalności tak mocno wżarła mi się w mózg, że mi się zachciało sklepu na etsy. I mam problem z jego nazwą. Chciałabym by była ładna, prosta do zapamiętania i nawiązująca do Marsa, ale w głowie mam ino marsjańską burzę piaskowa i nic więcej poza Tangled Mars mi się z niej nie wyłoniło. Poratujecie jakimś fajnym pomysłem?
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 23 maja 2018, 21:40

Okej, kilkoro z Was już wie o moim pomyśle na psychoterapeutę.

Zaczynam już obmyślać kolejne rozdziały i jest jeden, co do którego waham się czy zrobić z niego pierwszy rozdział, czy nie. Opowiadałby o żołnierzu z PTSD po walce z potworami. Przeciwko temu,a by od niego zacząć jest fakt, że wydaje się trochę za mocny na początek.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 23 maja 2018, 22:22

Jeżeli rozdziały będą ze sobą luźno związane, zawsze możesz ten akurat przerzucić na koniec później.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 14 cze 2018, 23:15

Kochani!
Musicie wyobrazić sobie następującą sytuację. Kupujecie używany samochód. Auto wymaga delikatnego ogarnięcia. Za siedzeniem pasażera odnajdujecie fotografię przedstawiającą dwójkę młodych ludzi (nie znacie ich, nigdy ich nie widzieliście). Co robicie z tym zdjęciem? Drzecie, wypieprzacie do kosza na śmieci i dalej porządkujecie samochód, czy odruchowo chowacie do kieszeni jak jakiś krip, czy coś innego. Słucham propozycji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 15 cze 2018, 00:59

Pewnie bym schowala do kieszeni, żeby się później zastanowić, co z nim zrobić. Potem może bym zadzwoniła do sprzedającego, że znalazłam zdjęcie, bo może było dla niego ważne i chce je odzyskać.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 15 cze 2018, 06:55

Też bym raczej nie darła, tylko chciała się dowiedzieć czyje to i czy ktoś szuka.

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 16 cze 2018, 12:46

Przyznam się, że trochę mnie zaskoczyły odpowiedzi; wezmę je pod uwagę i teraz będę miał trochę do myślenia. Sam raczej oddawałbym/szukał właściciela gdyby był to drogocenny przedmiot. Z kolei, jakieś wymięte zdjęcie zza fotela, które nie jest specjalnie stare i takie które można sobie zrobić od ręki za pomocą telefonu... Hm... dobra, wątek jeszcze obadam. Dzięki za odpowiedzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 cze 2018, 13:02

Nigdy nie wiesz, kogo sfotografowano. Może kogoś, kto już nie żyje, i zdjęcie jest ważną pamiątką? Ale ja lubię być uczynna i zbyt dużo rozkminiać, wiele osób pewnie bez wahania wywaliłoby to zdjęcie do kosza.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 10 lip 2018, 14:41

Piszę teraz opowiadanie, w którym do mojego psychoterapeuty trafia dzieciak, który przeżył przygodę w magicznym świecie. Cały czas się zastanawiam, czy jest sens opisywać dokładnie co się stało w tym świecie, czy też skupić się na jego przeżyciach wewnętrznych, tak jak to zrobiłam w "Coś więcej niż dejavu".

Zwłaszcza, że poświęciłam całkiem sporo miejsca build-upowi do spotkania z psychoterapeutą.

Wróć do „Rozmowy o twórczości”