Pomysły i wzajemna pomoc

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Re: Pomysły i wzajemna pomoc

Postautor: RedHatMeg » 16 sty 2019, 13:18

Nie, no dziewczyna ma po prostu maszynę czasu i postanawia cofnąć się w czasie, żeby coś tam zmienić. Pierwotnie chodziło o to, że jej ojciec miał obsesję na punkcie kosmicznej technologii, ale że wymyśliłam, że ona lubi kosmitów i chce się kiedyś wybrać na ich planetę, to by psychologicznie było niespójne (bo gdyby w dzieciństwie ojciec ją zaniedbywał na rzecz obsesji, to by raczej nienawidziła obiektu tej obsesji).

Dlatego potrzeba mi jakiegoś innego powodu, dla którego chciałaby się przesłać w czasie, aby coś zmienić.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 16 sty 2019, 15:31

Gdybym miała wehikuł czasu, to dla mnie wystarczającym powodem, żeby się cofnąć do czasów swojego dzieciństwa byłaby nostalgia, chęć przypomnienia sobie, jak wtedy wyglądał świat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominiqa
amator

Postautor: Dominiqa » 16 sty 2019, 19:23

Gdybym ja miała wehikuł czasu to chciałabym jeszcze raz porozmawiać z moim tragicznie zmarłym bratem stryjecznym. Zbliża się 10 rocznica i ostatnio często o nim myślę. Uważam, że zobaczenie kogoś, kto od jakiegoś czasu nie żyje (przyjaciel, matka, rodzeństwo), a był dla nas istotny jest dobrym motywatorem.
Per aspera ad astra...

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 16 sty 2019, 20:40

Jak już jesteśmy przy śmierci, to ja bym pewnie miała dylemat, czy przenosić się do 2010 roku i sprawiać, że mój brat nie umrze, czy nie - gdyby nie umarł, to na 99% nie urodziliby się moi siostrzeńcy. Ale ogólnie powód związany z kimś, kto już nie żyje, jest całkiem niezły na cofanie się w czasie
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 19 sty 2019, 10:23

Wielkie dzięki za dobre podpowiedzi! Na pewno z nich skorzystam.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 05 maja 2019, 14:09

Mam scenkę w opowi, ale nie jestem pewien, jak bohaterka powinna zareagować. Wyobraźcie sobie sytuację:
Wchodzicie do jakiejś rudery, do której NIKT się nie zapuszcza, w poszukiwaniu zaginionej dziewczyny. Tam spotykacie młodą kobietę (nie jest to osoba poszukiwana przez was). Co robicie? Ignorujecie ją? Wypraszacie? Zaczynacie rozmowę?
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 05 maja 2019, 14:41

Przede wszystkim zapytałaby kim jest ta osoba, co tu robi i czy może widziała poszukiwaną. Jeśli osoba poszukująca jest policjantką, to dowiedz się czy w takich sytuacjach funkcjonariusz ma wyciągnąć broń, czy zrobić to tylko wtedy, gdy nieznajomy może stwarzać zagrożenie.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 05 maja 2019, 16:02

Zaczęłabym rozmowę, próbując się dowiedzieć, czy coś wie na temat zaginionej, czy coś widziała itp.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 04 cze 2019, 21:16

Muszę poćwiczyć sobie typografię, w związku z czym potrzebuję tekstów, które mogłabym przedstawić w formie artykułu z dobranymi zdjęciami, fontami itp. Niektórzy z Was piszą artykuły, więc może ktoś chciałby użyczyć swojego tekstu do mojego portfolio? Oczywiście autor tekstu byłby podpisany. Najfajniej byłoby mi skorzystać z tekstów, które nie mówią o konkretnym filmie czy serialu, bo nie wiem, czy mogłabym użyć np. kadrów z filmu bez żadnego problemu. Ktoś byłby zainteresowany?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 04 cze 2019, 21:30

Planeta Kapeluszy stoi przed tobą otworem.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 04 cze 2019, 21:38

Super, będę musiała sobie poprzypominać Twoje artykuły i zastanowić się, co można fajnie zrobić.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Zaczarowana
uczeń

Postautor: Zaczarowana » 10 cze 2019, 14:29

(Wydaje mi się, ze to odpowiedni temat na moje pytanie.)

Podczas Mikolajkowej wymiany na innym forum napisałam tekst o Nimfadorze Tonks, pomijając całkowicie pewną scenę, bo nie miałam pomysłu jak ją zacząć, a czas gonił, więc po prostu zaczęłam opisywać następne wydarzenia, już po tej scenie, tylko wspominając, co się wtedy wydarzyło. A później ktoś z czytelników zauważył, że taką scenę fajnie byłoby przeczytać. Ostatnio doszłam do wniosku, że wypadałoby ją napisać, bo jak przeczytałam ten tekst po pewnym czasie, to wydaje mi się on bez tego fragmentu niekompletny.

To teraz do sedna. W tej scenie Nimfadora miałaby udawać Lucjusza Malfoya w ministerstwie przez jeden dzień, bo potrzebuje zdobyć kilka informacji, ale oczywiście nie wszystko poszłoby zgodnie z jej planem. Zastanawiając się nad tym, mam pewien plan i zarys, jak ten fragment powinien wyglądać...

Zastanawiam się tylko, czy po prawie pół roku od publikacji tekstu jest sens go teraz edytować i dodawać tę scenę. Czy jest sens w ogóle ją dopisywać, jak myślicie?
"Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni, nie mają z tym problemu."
- Fritz Perls -

»ao3«»Mirriel«»ff.net«

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 cze 2019, 15:50

Na pewno jest sens, mnie często zdarza się czytać starsze fiki, więc zawsze taki nowy czytelnik może wpaść na Twój tekst i go przeczytać w wersji poprawionej
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 15 cze 2019, 10:13

Hej, z Meg przygotowujemy kolejną edycję wakacyjnego wyzwania. Tematem przewodnim mają być wakacyjne hity, no i tu pojawia się prośba o propozycje piosenek, które znacie, lubicie, które były wakacyjnymi przebojami. Nie chodzi o tematykę wakacyjną utworów, ale o utwory królujące w okresie letnim na listach przebojów. Z góry dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 18 cze 2019, 18:33

Ponieważ zbieranie piosenek idzie jak idzie, Skorpion zaproponował, że ja i on pop prostu pokażemy Wam nasze listy, a Wy się wypowiecie.

Moja lista wygląda tak:
Antique - Opa, opa (grecki kawałek a teledysk ma w klimatach egipskich)
Me and My - Do-I-Do
Aqua - Doctor Jones
Rednex - Cotton Eye Joe
Chess - One Night in Bangkok (podobno z jakiegoś musicalu)
Ryan Paris - Dolce Vita
Fun Factory - Celebration
Loona - Bailando
Kaoma - Lambada
Carrpicho - Chiki Chiki Ta (znane co poniektórym jako "Maciej poczuł tampon")
Samba de Janeiro
Ryszard Rynkowski - Jedzie Pociąg z Daleka
PSY - Gangham Style
Marienne Javier - Happy
Underdog Project - Summer Jem
Lou Bega - Sweet Like Cola

Wróć do „Rozmowy o twórczości”