Jakie anime oglądaliśmy? Jakie mangi czytaliśmy?

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Jakie anime oglądaliśmy? Jakie mangi czytaliśmy?

Postautor: Miryoku » 05 mar 2016, 13:08

Znam Inu Yashę i bardzo lubię, ale mangę, nie anime. I nie doczytałam do końca niestety.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 05 mar 2016, 13:15

Ao i Noragami znam, ale kojarzę raczej jako fajne, ale dość przeciętne serie.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Aelin181
amator

Postautor: Aelin181 » 13 kwie 2016, 20:15

Obecnie przeczytałam : "Fairytail"," Ao No Exorcist","Tokyo ghul","Spice and wolf", "When they cry", "Puella Magi Madoka Magica", "Another", "Pamiętniki przyszłości", "Psy na mangę", "Servamp", "Bezsenne noce", "Bestia zławki obok", "Szkolne życie", "Ścieżki młodości", "Golden time", "Rock na szóstkę", "Prize", " Acony"
Moje ulubione, które poleciłabym to "Tokyo ghul", "Ao No Exorcist", i "Fairy tail".:)

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 23 kwie 2016, 10:58

Zabrałem się za czytanie Puella Magi Madoka Magica. Po pierwszych rozdziałach moje odczucia wyglądają tak: anime>manga. Nie wiem... Może to przez to, że wcześniej oglądałem bajkę? Też tak macie, że jak oglądacie/czytacie jakieś anime/mangę to potem automatycznie jej "druga wersja" wydaje wam się słaba?
Obrazek

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 23 kwie 2016, 11:14

Właściwie to nie, w większości przypadków mangę uważam za lepszą od anime (tak samo jak zwykle książka jest dla mnie lepsza od jej ekranizacji), ale są wyjątki. Próbowałam czytam mangę Code Geass (pierwowzór anime) i prawie się porzygałam, bo okazało się, że w anime projekty postaci robił ktoś inny, a w mandze bohaterowie wyglądali, jakby mieli po 12 lat, a manga mocno zahaczała o ecchi. I w ogóle miała trochę inną fabułę, ale nie wiem, jak bardzo inną, bo nie wytrzymałam więcej niż kilka rozdziałów. O, jeszcze Ouran Highschool Host Club był dla mnie ciekawszy w formie anime, ale anime ma tak przesłodzony, wariacki klimat, że forma papierowa po prostu nie daje rady.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 23 kwie 2016, 13:53

Hien nie przepada za Madoką mangową. To tylko adaptacja serialu, do tego jakaś taka bez pomysłu. W zasadzie ważne też, co było pierwsze.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 02 gru 2016, 12:26

Ja się ostatnio kręcę wokół trzech tytułów: One Punch Mana, Mob Psycho 100 i My Hero Academia. Z tym, ze we wszystkich trzech przypadkach zdarzyło mi się najpierw zapoznać z anime, a potem zajrzałam po mangę (zresztą tak jest ze mną zawsze). A przy OPM jest jeszcze webcomic, więc nie dwa, a trzy razy przechodzi się przez to samo... chociaż też nie tak całkiem, bo w mandze Muraty mamy wymieszane ze sobą wątki turnieju sztuk walki, w którego wplątano Saitamę; i potwory robiące rozpierdol w kraju, i te dwa wątki nijak do siebie nie pasują.

Natomiast cieszę się, że obejrzałam najpierw animowego Mob Psycho 100, bo to anime jest unikalne wizualnie. No i ma fajną ścieżkę dźwiękową: https://www.youtube.com/watch?v=w0BqVM3OU1E

Ale powiem Wam, że czytając poszczególne mangi ucieszyłam się jeszcze bardziej na drugie sezony robionych nna ich podstawie anime.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 08 paź 2017, 12:16

Ostatnio rozpoczęło się moje fandomowe zmartwychwstanie, więc pomyślałam, że może powinnam napisać parę słów o rzeczach, które ostatnio oglądałam/czytałam.

Berserk sezon 2
Nic specjalnego. Nie wiem czemu, ale ten sezon mnie nudził. Niby fabuła sporo posunęła się do przodu, ale nie było w niej żadnych motywów, które wywołałyby u mnie efekt wow.

Black Lagoon
Do tego anime zachęcił mnie ranking kobiet koksów:P Nie brakuje w nim silnych postaci żeńskich i to duży plus. Fabularnie może mnie nie powaliło, ale za to postacie są bardzo fajne i jest się ciekawym ich przygód. Podoba mi się też, że większość postaci można spokojnie określić mianem antybohaterów, bo litowania się i cackania raczej w tym anime nie uświadczycie. Za to jest dużo scen akcji i rozlewu krwi, więc jak się ma ochotę na sieczkę, to anime jest w sam raz. Plus też za bohaterów z różnych krajów. Lubię jak bohaterowie są z różnych krajów.

Claymore
Kolejne anime typu buba. Dupy raczej nie urywa. Można obejrzeć jak się ma ochotę na trochę gore. Plus za to, że pomimo wielkiej ilości kobiet wojowniczek, anime jest raczej pozbawione fanserwisu.

Yuri on Ice
To anime urzekło mnie głównie postaciami i muzyką. Niby sportówki to nie mój klimat, ale tutaj bohaterowie są też artystami, więc trafia do mnie bardziej. I wiem, że niektóre osoby zaraz złapią się za głowę, ale mnie to anime kojarzy się z "Gravitation":P Głównie właśnie przez to, że bohaterowie są znanymi artystami i że jest fajny pairing. I że jest wesoło. Jeszcze warto by dodać, że bohaterowie są z różnych krajów:] A pairing z bohaterami z różnych krajów, to już w ogóle dla mnie rarytas.

Shingeki no Kyojin
Nadrobiłam mangę i niby zrobiło się trochę ciekawiej, ale jednak wciąż czekam na większy rozwój fabuły. Niby fajnie zobaczyć coś wreszcie ze znanymi postaciami, ale jednak o moich ulubionych nie było nic od dawna:(

Jak znacie cokolwiek z rzeczy, o których wspomniałam, to chętnie podyskutuję:) I czemu nagle zrobiło się modne dzielenie anime na sezony?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 27 paź 2017, 00:49

Oglądając DBZ Abridged wpadłem na klipy z DB Super i... jezu święty, co jest grane? Czy Frezia teraz przyjaźni się z Son Goku i resztą?! Czy Maja z gangu Pilafa jest shippowana z Trunksem? Czy Goku jest jeszcze gorszym dupkiem dla rodziny niż wcześniej? Widać, że w serii postawili na humor i to mi akurat nie przeszkadza, bardziej drażnią mnie projekty postaci. Jest jakiś tam super ważny turniej i przeciwnicy Goku i reszty wyglądają... niepoważnie (to delikatne określenie). Niby silni, ale wyglądają śmiesznie. Nie czuć przed nimi respektu. Jakaś Brianna, Woopery z pokemonów, zły brat bliźniak Frezera.
W ogóle Dragon Ball to chyba najlepszy przykład nie wykorzystanego potencjału. Akira zbudował ogromny świat i mógłby pokazać zupełnie nową historię, z nowymi bohaterami w realiach świata smoczych kul, ale na siłę przyczepił się do Goku i ciągłego levelowania jego siły. Nie jest to hejt na nową serię, dla mnie DB zaczęło iść w złym kierunku po Namek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 paź 2017, 19:37

Mnie się dobrze oglądało Dragon Ball Super do motywu z Trunksem z przyszłości. Może właśnie przez to, że ten wątek nie był już na wesoło, no i generalnie był nudny i nielogiczny. Moim zdaniem DBS klimatem miało być bardziej zbliżone do DB niż do DBZ i uważam, że to wyszło. Ale problem jest taki, że tasiemce już mi nie wchodzą i w pewnym momencie po prostu nie chciało mi się już oglądać. W ogóle to polecam obejrzeć ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=_4cRXq66M5U bo fajnie pokazuje jak czasami nostalgia wpływa na obiektywizm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 29 paź 2017, 21:00

Najbardziej lubię właśnie serię DB. Zgadzam się, że Super miała być zbliżona do DB. Problem jest tylko taki, że z drugiej strony chcieli kontynuować Zet w klimacie DB, czyli zrobić to samo, co w GT. W DB liczyły się humor, poznawanie świata, w zasadzie Toriyama bawił się historią. W zetce było poważniej, treningi, coraz silniejsi przeciwnicy. Super wydaje się, ze chce kontynuować bycie serio tj. ratowanie świata, ideę walki o wszystko, ale charakter tej serii gryzie mi się z tym, ale i tak jestem ciekawy mangi.
Nie mam dobrego zdania o Bukim i jego całym "powiedziałem co wiedziałem"
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 paź 2017, 21:43

No ja się z nim nie zawsze zgadzam, bo ma trochę inne gusta ode mnie, ale uważam, że akurat tutaj ma dużo racji.

Chciałam jeszcze napisać, czemu uważam, że powinien być drugi sezon "Yuri on Ice, poza tym, że to fajne anime i po prostu chciałoby się więcej. W serii pojawiło się bardzo dużo postaci. Masakrycznie dużo jak na 12 odcinków i generalnie to są postacie, z których można coś wycisnąć, ale nie da się tego zrobić w tak krótkiej serii. W sumie to Yuuri jest jedyną rozbudowaną postacią, poznajemy jego rodzinę i przyjaciół, ale o pozostałych jest wspomniane niewiele. Wiktora jest niby dużo, ale nic nie wiemy o jego życiu poza sportem. Jurij ma dziadka i to w zasadzie wszystko, czego się dowiadujemy o jego życiu prywatnym. Pomijając już te wszystkie drugoplanowe postacie, które są w jakiś sposób unikalne, ale pojawiają się w zasadzie epizodycznie. Naprawdę powinno być o nich coś więcej. I oczywiście jestem ciekawa dalszych relacji Yuuriego z Wiktorem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
mistrz
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 08 lip 2018, 23:34

Z każdym kolejnym rozdziałem "Klasa skrytobójców" irytuje mnie bardziej. Wszystkie rozdziały podporządkowują idei skrytobójstwa - czasem jest to naturalne, no bo to jest oś fabularna, ale czasem problemy uczniów, czy też nauczycieli podciągają pod temat zupełnie na siłę i w sumie tylko po to, aby na koniec w morale historii powiedzieć, że dana rzecz jest jak nauka skrytobójstwa. Generalnie zaczyna drażnić mnie logika postaci i to jak chodzą w kółko. Po pierwszych dwóch tomach nie spodziewałem się żadnych odpowiedzi, czy wniosków, ale po następnych dwóch tomach manga nadal stoi w miejscu. Czasem mam wrażenie, że wszystkie długie serie cały środek mają zapełniony niczym i wtedy zastanawiam się, po co są takie długie? I po co, ja głupi, biorę się za takowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 09 lip 2018, 06:40

Może to sprawa preferencji, może to sprawa adaptacji, ale ja przy oglądaniu anime nie miałam takich problemów.

Teraz zaś obczajam "Saiki Kusuo no Psi Nan" i mam wrażenie, że kilku osobom spodobałby się główny bohater.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 09 lip 2018, 12:39

RedHatMeg pisze:Teraz zaś obczajam "Saiki Kusuo no Psi Nan" i mam wrażenie, że kilku osobom spodobałby się główny bohater.

O czym to jest? Opowiedz.

Ja myślę, czy by nie obejrzeć Hunter × Hunter
Hyuu~!

Wróć do „Hydepark”