[Pokemon] Nadprzyrodzony

Tutaj zamieszczamy fanfiki do wszelkich japońskich komiksów i animacji.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

[Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 28 lut 2019, 11:15

Tytuł: Nadprzyrodzony
Fandom: Pokemon Original Series, Mewtwo Strikes Back, Pokemon R/G/B
Ostrzeżenia: krew, trupy?
Znajomość fandomu: niepotrzebna
Opis: Oficer Jenny Marble rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginionej nastolatki. Trop prowadzi ją do sennego miasteczka Lavender. To pierwszy fan fik, w którym poniekąd wychodzę ze swojej bezpiecznej strefy AU.
Status: zakończone

Jenny


miasteczko Lavender, region Kanto, rok 1996

Paniczny krzyk rozciął ponurą, nocną ciszę. Młodzieniec ostatkiem sił wypadł z wnętrza cmentarnej wieży. Straciwszy równowagę upadł w wysoką trawę. Dla bezpieczeństwa postanowił nie podnosić się. Gdyby jeszcze potrafił wymazać z pamięci to, co zobaczył wewnątrz tej przeklętej wieży, o nieludzkiej istocie i dudniącym dźwięku młotka uderzającego o podłogę. Wiedział, że to, coś słyszy nawet najcichszy szmer. Powoli zaczął czołgać się w stronę bramy. Nagle usłyszał zawodzący ryk potwora. Strach sparaliżował chłopaka na moment. Ryk powtórzył się. Tym razem brzmiał inaczej. Nie tłumiły go ściany zatęchłego budynku. Teraz miał pewność, że to coś wylazło za nim na zewnątrz. Nie było czasu. Zaczął pośpiesznie czołgać się w stronę wyjścia, aż wreszcie wyrżnął głową w metalowy pręt. Ostrożnie wstał z ziemi i delikatnie spróbował przesunąć zardzewiały uchwyt furtki. Wrota uchyliły się nieznacznie hamując o nierówny chodnik. W oddaleniu jakichś pięciu metrów od niego to, coś lazło po czworakach dysząc głośno. Było jak pies myśliwski tropiący ofiarę. Już miał z krzykiem szarpnąć furtkę, gdy zauważył dziewczynę przyglądającą mu się z drugiej strony ogrodzenia.
- Po... Pomóż mi – wymamrotał, usiłując przecisnąć się przez szparę.
- Czy wierzysz w duchy?
- Tak.
- Naprawdę? A więc są wierzący... - westchnęła w zadumie.
Bestia stanęła tuż obok niego. Chwyciła go za ramię i jak kukłę poniosła do wnętrza cmentarnej wieży. Rano bramę zamknięto na kłódkę.

***


miasto Saffron, region Kanto, rok 1997

Do gabinetu komisarza weszła zdecydowanym krokiem. Stanęła przy ścianie, na której wśród dyplomów i wycinków z gazet wisiało jedyne zdjęcie przełożonego z jego kobietą. Była ładna, raczej młoda. Ilekroć tu przychodziła chciała zapytać o imię dziewczyny, ale z jakiegoś powodu nigdy tego nie robiła.
- Usiądź, Jenny – poprosił.
Przeszła od ściany do biurka. Wysunęła niewygodne drewniane krzesło i zajęła miejsce na przeciwko mężczyzny.
Komisarz Locker wyglądał na zmęczonego. Po jego twarzy przesuwały się pojedyncze zmarszczki. Szare oczy pozbawione blasku tkwiły w monitorze. Odruchowo raz jeszcze spojrzała na fotografię. Tam również wydawał się zmęczony, ale jednak szczęśliwszy. Zapragnęła poznać imię kobiety.
- Nazwisko Raymond Hamm – powiedział, odrywając wzrok od komputera: - mówi ci coś?
Raymonda Hamma kojarzył każdy, kto czytywał gazety. Jego nazwisko padało często w rubryce gospodarka. Ostatnio również zrobiło się o nim głośno za sprawą plotek o rzekomej kandydaturze do rady miasta. Jednak przede wszystkim był właścicielem Sliph. "Sliph. Firma jutra" – brzmiało hasło reklamowe. Korporacja zatrudniała około siedemdziesięciu procent mieszkańców Saffron, a w tym również rodziców Jenny. Wielkie gmaszysko wybijało się na tle innych wieżowców, jakby wskazując im drogę do nieba. Każdego ranka mijała pracowników Sliph śpieszących się na pierwszą zmianę w fabrykach ustawionych wokół biurowca. Długie, ciągnące się na kilka kilometrów magazyny i hale produkcyjne były jak poddani klękający u stóp wielkiego drapacza chmur. Przerażająca korporacja mająca monopol na futurystyczne technologie trzęsła rynkiem i wszystko wskazywało na to, że będzie nim trzęsła następne dekady. Z pewnością obok Giovanniego i rodziny Prima, Raymond Hamm był najbogatszą osobą w Kanto.
- Miliarder.
- Zaginęła mu wnuczka.
- Porwanie dla okupu.
- Zaginęła prawie cztery dni temu, ale żaden porywacz nie zgłosił żądań – wyjaśnił Locker.
Teraz on spoglądał na fotografię na ścianie.
- Ucieczka?
- Niewykluczone – przyznał ostrożnie: - pojechała na kilkudniową wycieczkę ze swoim chłopakiem i ślad po nich zaginął.
- Cztery dni temu zniknęła dziedziczka wielkiej fortuny, a my zajmujemy się tym dopiero teraz?
- To delikatna sprawa – zaakcentował środkowe słowo: - dziadek nie chce rozgłosu, dlatego o jej zniknięciu poinformował mnie dopiero dzisiaj.
Rozumiała. W pamięci miała błąd policji z upublicznieniem informacji o zaginięciu Giovanniego. Posterunki zalała fala fałszywych informacji. Każdy widział zaginionego na ulicy i liczył na nagrodę za nawet najbzdurniejszą wiadomość. Do tego dochodziły jeszcze próby wyłudzenia okupu. I zrobił się prawdziwy cyrk. Trzy czwarte policji zajmowało się zaginięciem jednego człowieka mozolnie odcedzając fałszywe informacje, a resztę szlag trafiał przy pozostałych sprawach. Rozgłosu należało uniknąć za wszelką cenę.
- Sprawa jest trudna, bo nie możemy pozwolić sobie na jakikolwiek przeciek.
- Jakikolwiek? Co to znaczy?
Locker westchnął melancholijnie.
- Wczoraj przeprowadziłem długą rozmowę z Hammem. Facet kocha wnuczkę, co do tego nie mam wątpliwości, ale martwi się także o Sliph.
Jenny spróbowała wyobrazić siebie w podobnej sytuacji. Chciwość rzecz ludzka. Wnuczkę mógł kochać, ale nie wykluczało to dziedzictwa, jakie jej pozostawi.
- Dziewczyna jest jego jedyną rodziną. W innym przypadku firma w całości przejdzie w ręce udziałowców – tłumaczył dalej.
- Podejrzewa, że ktoś z firmy ją porwał?
- Ma ograniczone zaufanie.
- W takim razie, co mam robić? Rozumiem, że w razie, gdyby nie została porwana przez kogoś z korporacji...
- Tak. Obawia się, że nawet w przypadku, jeśli jego podwładni są czyści, mogliby próbować utrudnić śledztwo. Jak to powiedział – sięgnął pamięcią do rozmowy – oceniaj innych swoją miarą, czy coś podobnego.
On skorzystałby z takiej szansy. Gdyby komuś zaginęło dziecko wykorzystałby to dla własnych celów – tak miała rozumieć jego wypowiedź. Dotąd Jenny znała Hamma wyłącznie z gazet. Prasowe fotografie przedstawiały starszego, wychudzonego pana o bujnej, acz siwej czuprynie. Sprawiał wrażenie rzetelnego człowieka, uczciwego pracodawcy, inteligentnego inżyniera. Teraz jednak właściciel Sliph wydał się wyrachowany. Nie zmieniało to sytuacji. Zaginęła dziewczyna. Należało jej szukać.
- To robota pod biurkiem, a nie prawdziwe śledztwo. Niech wynajmie detektywa.
- Ufa policji. Po prostu nie chce, aby ktoś poza nim, mną i tobą dowiedział się o zaginięciu dziewczyny.
- Jeśli się odnajdzie w ciągu najbliższych dni o sprawie wszyscy zapominamy.
- A jeśli nie?
- Wtedy będzie musiał poinformować mnie oficjalnie o jej zaginięciu. Byli w okolicach Lavender – kontynuował: - pojedź tam, popytaj. Taki wyjazd może wyjść ci na dobre – powiedział ostrożnie.
Nawet ostrożna sugestia zabolała.

***


Mówi się, że nowe domy mają w sobie coś dobrego. Oczywiście, ludzie narzekają na przeprowadzki; mnogość kartonów, firmy przewozowe, remonty i dorabianie kluczy, ale podświadomie czują radość albo ulgę związaną ze zmianą adresu, albo dopiero ją poczują, gdy ustawią stół w jadalni, czy szafkę na obuwie w przedpokoju.
Moja matka tak uważała. W ten sposób wyjaśniała nasze przeprowadzki – wspominała Rachela dla dodania otuchy.
Gdy była dzieckiem traktowała wszelkie tłumaczenia z najwyższą obojętnością. Zmiany adresu uszczęśliwiają ludzi. Teraz znajdowała się w tej samej pozycji, co jej matka dwadzieścia kilka lat temu. Matka miała rację – nowe domy powinny nas uspokajać. Pobudzać uczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Jednak dom w Lavender od początku wzbudzał w niej trwogę, niewytłumaczalne obrzydzenie i złość. Jednak jako dobra żona i matka nie mogła kłaść na szali własnej intuicji oraz szczęścia bliskich.
Wyjrzała przez okno kuchenne, z którego roztaczał się widok na podwórko i brzydki drewniany płot zamykający przestrzeń w idealnym kwadracie. Zaraz za płotem zaczynała się spokojna szosa i rząd niewysokich, działkowych domków, które pięły się na niewielkie wzniesienie wyżej i wyżej. Tam w oddali znajdowała się cmentarna brama. Ponure groby z okna kuchni przypominały skulone w sobie stworzenia, które w bezruchu kajają się przed ogromną wieżą stojącą po środku cmentarza.
Rachel wzdrygnęła się w momencie, w którym objął ją Abe.
- Nasz nowy dom.
Spojrzała na męża.
- Czy Sabrina będzie tutaj szczęśliwa?
- Wszyscy będziemy.
Rachel rozejrzała się wokoło. Kuchnię stanowiła niewielka izdebka, która z jednej strony łączyła się z korytarzem, a z drugiej ze spiżarnią. Nad kuchennym blatem rozciągało się okno. Po środku stał stół; jeden z niewielu mebli pozostawionych przez właścicieli.
- Zobaczysz – zapewnił Abe.
W jego oczach nie było strachu. Po ośmiu latach w dziale technologicznym Sliph otrzymał awans – stanowisko kierownicze oddziału w Lavender. Z nową pracą przyszły nowe obowiązki, podwyżka i kupno domu.
Ich nowy dom z ulicy wydawał się ciasny. Miał wysokie ściany, ostry, spadzisty dach, małe okna na poddaszu i wąskie drzwi frontowe. Przypominał bliźniaka pozbawionego brata. Perspektywa zmieniała się wewnątrz. Szeroki korytarz rozwidlał się na kuchnię, gabinet, salon i łazienkę. Schody prowadziły do piwnicy, dwóch sypialni oraz na strych. Dom był ładny. Nie było powodu, aby go nienawidzić, a jednak w Rachel budził najstraszniejsze emocje.
- Szafeczka na obuwie w przedpokoju – wymamrotała Rachel przypomniawszy sobie słowa matki.
- Co?
- Musimy ją ustawić.

***


- Mama! Mama! Mama!
Piskliwy wrzask Sabriny przyciągnął Rachelę i Abe'a pod wyjęte z zawiasów drzwi na strych.
- Patrzcie – zawołała śmiało wchodząc do pomieszczenia.
- Myślałam, że strych jest zakluczony.
- Był – odparł z urazą: - agent nieruchomości obiecał otworzyć drzwi na nasz przyjazd, ale myślałem, że znajdzie do nich klucz.
Rodzice ruszyli za Sabriną w głąb pomieszczenia. Dopiero po zapaleniu światła złowrogie cienie zmieniły się w niegroźne, acz zaskakujące przedmioty. Pokój na poddaszu służył wcześniejszym właścicielom jako bawialnia. Na podłodze znajdował się poszarzały dywan we wzorek z Pikachu. Między zakurzoną kanapą, a regałem z książeczkami leżała góra maskotek. W kącie stał wysłużony konik na biegunach, a pod jego nogami upchano kilka piłek, z których przez lata uciekło powietrze. Pod oknem stała komoda z lusterkiem i zabawkowymi przyrządami fryzjerskimi. Sabrina zaczęła przeglądać maskotki. Ładne odkładała obok, a brzydkie i zniszczone odpychała w stronę regału. Abe stanął w progu. Teraz zastanawiał się nad odmalowaniem pokoju. Rachel podeszła do okna. Z pokoju na poddaszu miała widok na cmentarz i czarną iglicę wieży. Tym samym widokiem raczyła się z kuchni.
- To ty mnie wołałaś – powiedziała Sabrina wyciągając z kopca lalkę niemal tak dużą jak ona sama – mogę ją zabrać?
Lalka prezentowała się przepięknie. Miała rumiane poliki i drobne usta, które w kącikach zdawały się uśmiechać. Wielkie oczy miały kolor błękitu z domieszką zieleni. Długie, kasztanowe włosy oplatała niebieska kokarda. Ubrana była w prostą, turkusową sukienkę, skórzane buciki i kapelusz z wielkim rondem.
- Ma na imię Sabrina – powiedziała dziewczynka – czy mogę ją zabrać?

***


Właściciel motelu wyszedł na ganek w chwili, gdy akurat Jenny zamykała za sobą metalową furtkę od podwórza. Był to człowiek starszy, około sześćdziesiątki. Rzadkie włosy zaczesywał do tyłu. Na haczykowatym nosie znajdowały się okulary. Mimo zgarbionej postury był wysoki. Ubrany był w koszule na guziki i zielone spodnie. Miał w sobie naturalną elegancję. Popatrzył na nią, a w końcu zawołał ostrożnie:
- Pani do mnie?
- Zarezerwowałam pokój na tydzień – odparła, podchodząc: - Hotel na Lawendowym Wzgórzu, to tutaj? - tym razem to jej głos wydawał się ostrożny.
Gospodarz z zakłopotaniem spojrzał na szyld oparty o krzak bzu. Napis: "Witamy w Hotelu na Lawendowym Wzgórzu" spadł ze spróchniałego słupka. Czas mijał, a on mimowolnie odkładał zawieszenie tablicy na nowym słupku. Zawsze wyskakiwało coś pilniejszego: naprawa rynny, sprzątanie ogrodu, malowanie. Kobieta z wielkiego miasta przyjechała do obskurnej, bezimiennej rudery. Nagle poczuł ogromny wstyd.
- To tutaj – odparł szybko wpuszczając ją do środka.
Byle tylko nie zauważyła szyldu opartego o krzak.
- Nie wiedziałem, o której dokładnie pani przyjedzie – mówił: – do nas ciężko trafić.
Tu się zgodziła. Lavender nie posiadało komunikacji miejskiej. Ostatni autobus wycofano w zeszłym roku.
- Przygotowałem pokój dwuosobowy, bo byłem przekonany, ze przyjadą dwie osoby. Chyba, że jeszcze ktoś do pani dołączy – napomknął, prowadząc ją do pokoju w głębi holu.
- Nie.
- Mamy mało turystów – oznajmił przepraszająco.
- Ale to ładna pora pod namiot – przyznała Jenny: - na pewno macie tutaj jakichś biwakowiczów.
Gospodarz nie podjął tematu. Bojaźliwie prezentował pokój, uczciwie punktując wszelakie mankamenty, jakby w obawie przed tym, że gość przeniesie się do konkurencji. Hotel na Lawendowym Wzgórzu był jedynym w Lavender.
- Śniadanie wydaję do godziny ósmej – kontynuował: - Kolacja jest zawsze o osiemnastej, zaraz po popołudniowej kawie. Oczywiście, jeśli jada pani w innych godzinach... Z kuchni można korzystać do woli. W razie czego mieszkam na końcu korytarza, w ósemce. Nazywam się Wilbur Fuji – zakończył przedstawiając się.
Gdy Jenny rozpakowała swoje rzeczy było już czterdzieści minut po północy. Księżyc w obłym i nienaturalnym kształcie mienił się bladą poświatą. Rozświetlał wieżę na cmentarzu oddalonym o kilka ulic od motelu. Z okna jej pokoju miała doskonały widok na nią. W tym samym czasie Rachel nie mogąc zasnąć zeszła do kuchni. Z okna przyglądała się tajemniczemu budynkowi. Dwie kobiety. Nigdy wcześniej się nie znały, a jednak robiły coś wspólnie – przyglądały się cmentarnej wieży.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2020, 00:42 przez Skorpion, łącznie zmieniany 12 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 17 mar 2019, 17:45

SabrinaDla Sabriny przeprowadzka oznaczała ogromną przygodę. Przygodę tak emocjonującą i wspaniałą, że oddaliła w czasie oczekiwane przez dziewczynkę przyjęcie urodzinowe mające się odbyć już za cztery miesiące. Porzuciła szare i brzydkie mieszkanie w bloku, aby zamieszkać w tęczowej chatce.
Fasada domu była oliwkowa, drzwi i okna ozdabiały kremowe obramowania, zaś dachówka miała fioletową barwę. Pomieszczenia wewnątrz chatki były – jak sama zauważyła – bardzo rygorystycznie uporządkowanie kolorystycznie. W każdym pokoju była jedna rzecz nadająca kolor pomieszczeniu. I tak na przykład w kuchni znajdował się biały blat, w dużym pokoju ciężkie, czerwone zasłony, w gabinecie brązowy dywan, a w łazience różowe firanki. Czasem kolory schodziły z przedmiotów i wypełniały pomieszczenie jak kłębiasta chmura. O swoim odkryciu postanowiła nikomu nie mówić. Dlaczego? A, ot, tak sobie. Skoro dorośli mogli mieć sekrety przed dziećmi, to dlaczego ona, mała dziewczynka nie mogła mieć tajemnic przed nimi? Tęczowa chatka i jej właściwości były pierwszym sekretem odkrytym przez Sabrinę. Drugi sekret domu okazał się o wiele mroczniejszy w skutkach, które miały spętać ją na wiele długich lat zapomnienia.
Gdy Sabrina pierwszy raz weszła do domu usłyszała dźwięk dzwoneczków. Były niczym wspomnienie – krótkie i ulotne. Po jakimś czasie potrafiła nadać dzwoneczkom rytm, a ich, zdawało się, bezosobowy ton niósł słowa piosenki:

Młoda dziewczyno, za kim tak płaczesz?
Młoda dziewczyno, za kim tak czekasz?


W końcu między nimi usłyszała głos wołający o pomoc:
- Ratunku! Niech ktoś mi pomoże.
Sabrina intuicyjnie wybiegła z pokoju starając się uchwycić kierunek wołania. Wydostawał się ze strychu. Im wyżej po schodach się wspinała, tym głos zdwał się wyraźniejszy. Wtedy jeszcze nie zdawała sobie z tego sprawy, że prośba o pomoc nie dociera do uszu, ale płynie do głowy. Słowa piosenki coraz bardziej zniekształcone nie pozwalały jej myśleć o niczym innym poza głosem wołającym o pomoc.
Sabrina zapukała do drzwi. Cisza. Zapukała raz jeszcze. Melodia ucichła.
- Och, jak dobrze, że przyszłaś mnie uwolnić – rozległo się.
Głos pierwszy raz skrystalizował się. Należał do małej dziewczynki.
Kim jest? Dlaczego została zamknięta w tęczowej chatce – myślała Sabrina. - Może to zaczarowana księżniczka albo córeczka zapomniana przez rodziców? Jeśli ją uratuje to może zostaną przyjaciółkami? I nikt nigdy nie dowie się w jaki sposób się poznały. To będzie wspólny sekret pieczętujący ich przyjaźń.
Sabrina szarpnęła za klamkę.
- Zamknięte – mruknęła rozczarowana.
Jedynym sposobem było zawołać mamę. Sekret przestanie być sekretem.
- Głuptasku – odezwała się uwięziona dziewczynka. - Drzwi nie są problemem dla kogoś tak wyjątkowego jak ty. Wystarczy, że rozkażesz im się otworzyć.
Zawiasy wystrzeliły w powietrze, a drzwi dostojnie opadły na ścianę. Już nic nie broniło sekretu strychu. Sabrina spoglądała w mrok martwiąc się następną, tym razem nie do pokonania, przeszkodą – lękiem przed ciemnością.
- Mama! Mama! Mama!

***


Ostatnie zdjęcie Terri Hamm wykonano przed miesiącem z okazji ukończenia szkoły. Jenny od razu rozpoznała budynek z fotografii. Było to prywatne liceum w Saffron. Terri była bardzo ładną dziewczyną. Miała długie rude włosy związane w warkocze oraz niebieskie oczy. Jej okrągła buzia promieniała szczęściem. Jakoś trudno było wyobrazić sobie powody, dla których miałaby uciekać z domu. Obok stali jej dziadek i chłopak.
Policjantka przerzuciła wzrok na pocztówkę, która była ostatnim śladem po zaginionych. Na kartce znajdował się szyderczo uśmiechnięty Gengar. Na odwrocie napisano:

Pogoda dopisuje, bawimy się wspaniale. Pozdrawiamy T&K


- Kyle Berlitz, niekarany, lat dwadzieścia – przeczytała notatkę od Lockera. - Czternastego sierpnia Terri i Kyle wyjechali na tydzień pod namioty. Ostatni raz kontaktowali się z bliskim we wtorek, czyli w przeddzień powrotu. Od tamtej pory minęły cztery dni. Z tego, co nam wiadomo biwakowali w okolicy miasteczka Lavender – skończyła.
Odłożywszy notatkę sięgnęła do teczki po mapę miasta.
- W okolicy znaczy... gdzie?
Serce Lavender stanowił rynek przecinany przez ulicę Główną. Z Głównej wychodziły cztery odnogi – Lawendowa, Fuksji, Spokojna i Jesienna. Na tej ostatniej mieścił się motel pana Fuji'ego. Od północy i wschodu miasto otaczały gęste lasy i góry, zaś od południa rozciągał się widok na ocean. Jedyną drogę komunikacji stanowiła szosa prowadząca do Saffron. Inną ciekawostką był cmentarz oznaczony na mapie w miejscu przecięcia ulic Spokojnej i mniejszej uliczki, Braterskiej, co nie miało większego sensu, bo był on widoczny z okna motelowego pokoju, mimo że wedle mapy znajdował się po drugiej stronie miasta. Lavender przypominało labirynt o wysokich ścianach, wąskich korytarzach i ślepych uliczkach. Labirytny są logiczne, zaś geografia Lavender uciekała jakiejkolwiek logice.
Czy Terri i Kyle mogli razem uciec? Kolejne dziecko zaginęło – pomyślała.

***


- Tamten pan – wskazał dyskretnie Fuji: - był umówiony z panią na spotkanie.
Jenny spojrzała. W jadalni siedział młody mężczyzna. Miał około dwudziestu kilku lat, wątły i wysoki, nieco przygarbiony. Nerwowo poprawiał okulary.
- Na pewno do mnie?
- Powiedział, że ma spotkanie z panem oficerem Marble – zacytował słowa młodzieńca wyraźnie rozbawiony jego nieświadomością odnośnie płci rozmówcy.
Zabrawszy kawę z blatu recepcji ruszyła w stronę stolika, przy którym siedział nieznajomy.
- Pan do mnie, tak? Oficer Jenny Marble – powiedziała, dosiadając się.
Chłopak ponownie poprawił okulary. Zaskoczony spróbował wstać. Chaotycznie wysunął rękę na przywitanie, w jednej chwili uznając to za nietakt, cofnął dłoń. Wstał i usiadł.
- Seymour Blaustein.
Przestał wiercić się.
- Oboje pracujemy dla Richarda Hamma – przeszedł do sedna.
- Nie – pokręciła głową. - Ja pracuję dla policji.
Pan Blaustein poczuł uwierający kołnierzyk koszuli.
- To znaczy... ja pracuję – poprawił się - pani oficer szuka jego wnuczki. Pan Richard zlecił mi przyjazd i... - nie mógł użyć słowa "kontrola" – pomoc w śledztwie.
Jenny zamieszała łyżeczką w filiżance, jakby chcąc zyskać kilka sekund nad zdenerwowanym pracownikiem firmy Sliph.
- Czym się pan zajmuje dokładnie?
- Jestem starszym technikiem w dziale usprawnień optycznych – wyrecytował.
- A ja jestem policjantką. Wydaje mi się, że jestem odpowiedniejszą osobą do poszukiwań Terri – mówiła ze spokojem – za pomoc dziękuję, ale chyba nie skorzystam.
- Muszę nalegać. Richard Hamm wyraźnie zlecił...
- Skontaktuję się z moim przełożonym – ucięła.

***


- Co mam ci powiedzieć, Jenny?
- Że zabierzesz stąd tego dzieciaka – odparła rozgniewana.
W słuchawce rozbrzmiało głębokie westchnienie. Przełożony dobrze ją rozumiał, ale z jakichś powodów nie chciał robić niczego wbrew właścicielowi Sliph.
- Hamm nie poinformował mnie o wysłaniu do Lavender swojego człowieka – zaczął ostrożnie.
- A ponoć nikomu nie ufa.
- Widocznie ten facet stanowi wyjątek – urwał - może spróbuj czegoś się od niego dowiedzieć?
- O co tu właściwie chodzi? - spytała wyraźnie rozdrażniona: - Zaginęła para nastolatków. Rodzina zaginionej nie chce informować policji oficjalnie, a koniec końców wysyła za mną na przeszpiegi jakiegoś idiotę, a ty na to wyrażasz zgodę.
Kolejne westchnienie Lockera zdradzało jego zniecierpliwienie.
- Richard Hamm to bardzo wpływowy człowiek i jakkolwiek bardzo mi się nie podoba ta cała sytuacja to mam związane ręce. Proszę cię, jak przyjaciel, Jenny, nie zwracaj uwagi na tego człowieka i zrób wszystko, aby znaleźć tę dziewczynę.
- On ci płaci, czy jak? - zawahała się.
- Chroniłem cię po sprawie z Lostelle – mruknął chłodno - i teraz to ja potrzebuję twojej pomocy.
- Znajdę ją.

***


Było przyjemne przed południe. Wzdłuż wąskiej alejki rozciągał się rząd iglastych drzewek. Szła tak jeszcze chwilę, aż do zakrętu, gdzie alejka bez ostrzeżenia dobiegała końca. Dotarła do ukrytego między drzewami placyku zabaw. Otoczony umownym ogrodzeniem w postaci krzewów i głazów zamykał się w prostokącie. Policjantka przystanęła wpatrując się w matkę i córkę. Mimowolnie przypomniała sobie Lostelle. Nagle dziewczynka zeskoczyła z huśtawki i podbiegła do niej.
- Niech pani uważa na Sabrinę! - zawołała.
Jenny spojrzała pod nogi. Na piaszczystej polanie leżała odwrócona twarzą do ziemi lalka.
- To twoja? - spytała ostrożnie ją podnosząc.
- Nie wiem, czy jest moja – odparła w zadumie dziewczynka. - To ja ją uratowałam, ale wydaje mi się, że Sabrina szuka swojej przyjaciółki. Chyba polubiła panią.
Marble uśmiechnęła się, spoglądając na lalkę. Zawsze marzyła o takiej lalce; w pięknej sukience, o porcelanowej twarzyczce i długich, miękkich włosach.
- Jestem Jenny, a ty?
- Sabrina.
- Masz na imię tak samo jak laleczka?
- Tak... - mruknęła wyraźnie niezadowolona z tego faktu.
- Sabrino! - zawołała matka – chodź tu natychmiast!
- To jest Jenny! - odkrzyknęła dziewczynka. - Znalazła Sabrinę!
Policjantka nie miała zamiaru stracić takiej okazji. Postanowiła podejść, przywitać się, a przy okazji wypytać matkę dziewczynki o miasteczko.
- Dzień dobry! - zawołała życzliwie. - Ma pani uroczą córkę – dodała, siadając na ławce obok Rachel. - Ile ma lat?
- W listopadzie skończy sześć.
- Czyli w tym roku pójdzie do szkoły - podtrzymała temat.
- Tak, ale nie jestem pewna, czy są tu jakieś dobre szkoły – wymknęło jej się.
Poczuła wstyd. Zabrzmiało złośliwie, jakby w Lavender nie było nic poza grobową pustką. Poczuła wstyd przed rozmówczynią, jak zakładała, mieszkanką miasteczka, która wbrew temu co powiedziała, mogła uczęszczać do dobrej, tutejszej szkoły.
- Nie jesteście z Lavender?
- Wprowadziliśmy się tutaj kilka dni temu.
- To tak jak ja. Przyjechałam do miasteczka w sprawach służbowych.
Widząc utratę zainteresowania ze strony Jenny desperacko postanowiła ją zatrzymać. Nowe miejsce przytłaczało ją. Nowy dom przerażał, sąsiedzi odpychali i chyba tylko cmentarna wieża wzbudzała w niej jeszcze gorsze myśli. Jenny była inna, nieprzesiąknięta atmosferą Lavender. Dlatego chciała mieć ją blisko.
- Czyli żadna z nas nie zna miasta - rzuciła pośpieszenie. - Szkoda. Gdyby chociaż jedna z nas była z Lavender to mogłaby oprowadzić drugą po okolicy.
- Słyszałam, że ocean jest bardzo ładny, ale to kilka kilometrów pieszej wędrówki - odparła melancholijnie Jenny. - O, tam w stronę Panieńskiej Skarpy - wskazała nieprecyzyjnie.
- W mieście na zabytkową wygląda wyłącznie ta wieża.
Na samą myśl o wieży zmroziło ją. Dlaczego wspomniała o miejscu, którego tak bardzo nie znosiła?
- Wiesz o niej coś więcej?
- Nie - westchnęła, spoglądając w kierunku wysokich drzew zasłaniających widok na wieżę. - To chyba jakaś kapliczka.
Jenny przypomniało się dziwne rozmieszczenie na mapie. Cmentarz wokół wieży nie mógł być tym z mapy.
Rachel i Jenny jeszcze długo rozmawiały. Były jak przyjaciółki, które spotykały się po raz pierwszy po wielu latach rozłąki.

***


Seymour nerwowo chodził po korytarzu od czasu do czasu spoglądając w okno wychodzące na ulicę. Oficer Marble wyszła z motelu kilka godzin temu i do tej pory nie wróciła. Już trzykrotnie chciał kontaktować się ze Sliph i przynajmniej jeden raz z przełożonym policjantki. Ostatecznie nie zrobił tego w obawie przed własną kompromitacją.
Drzwi wejściowe zaskrzypiały. W progu stanęła Jenny.
- Gdzie pani była tyle czasu?
- Mówiłam. Musiałam skontaktować się z komisarzem – odparła zgodnie z prawdą. - Teraz porozmawiajmy na spokojnie.
Odwiesiła płaszczyk i ruszyła do jadalni, która wydała się najbardziej neutralnym pomieszczeniem w całym pensjonacie. Seymour podążył za nią. Zajęli miejsce przy kwadratowym stole w kącie sali.
- Musisz mi obiecać – przeszła na ty z racji niewielkiej różnicy wieku między nimi oraz chęci zatarcia złego, pierwszego wrażenia – że nie będziesz mi przeszkadzać.
- Nie zamierzam! - zapewnił energicznie.
Na samą myśl, że mógłby utrudnić śledztwo zrobiło mu się niedobrze.
- Nikt nie miał wiedzieć, że jestem z policji, a ty od wejścia zapytałeś o oficer Marble – wypomniała mu wpadkę.
- Bardzo panią przepraszam – wymamrotał.
- Mam na imię Jenny.
- Jenny – powtórzył mechanicznie.
- Powiedz mi, Seymour – zmieniła ton głosu. - Czy aktualnie pracujecie w Sliph nad jakimś ważnym projektem?
- Nad wieloma, ale ze względu na tajemnicę patentową nie mogę o tym opowiadać.
- A czy ostatnio ktoś interesował się jakimś urządzeniem bardziej niż inni? - pytała hipotetycznie.
Seymour poprawił okulary. Nie zajmował się handlem, ale miał pojęcie o najważniejszych klientach Sliph. Wszyscy pracownicy rozmawiali pokątnie o najnowszym dziele działu technicznego, udoskonalonej wersji ultra balla. Urządzenie otwierające zupełnie nowy wymiar możliwości łowieckich. Informacja wyciekła na zewnątrz, a z ofertą kupna patentu wyszedł sam Giovanni.
- Czy mogło się zdarzyć – szeptała konspiracyjnie – że któryś z większych klientów byłby gotowy porwać Terri dla jakiegoś urządzenia zaprojektowanego przez waszą firmę?
- Mógł, ale... to nie ma sensu.
Jenny skrzywiła się.
- Dlaczego?
- Terri nadal jest w Lavender.
- Skąd wiesz? - spytała niezadowolona.
- Jedyna droga wyjazdowa stąd to ósemka do Saffron – zaczął wykład – nie można z niej zboczyć, aż do miasta, bo otaczają ją góry. Sliph ma dostęp do systemu monitorującego Saffron. Osobiście, klatka po klatce sprawdziłem zapis ze wszystkich kamer. Na żadnym nagraniu nie było ani Terri, ani Kyle'a.
Policjantka nie dawała łatwo za wygraną.
- A może ich ktoś porwał i wwiózł do miasta w skrzyni lub bagażniku?
Seymour pokręcił głową.
- Od strony Lavender nikt nie wjeżdżał do Saffron.
- Czyli albo jest jak mówisz, oni nie wyjechali stąd, albo nigdy tu nie dotarli - założyła.
- Jak mogli nie dotrzeć? - zdziwił się. - Przysłali pocztówkę.
- No właśnie... Ta pocztówka nie daje mi spokoju - wyjęła z torebki kartkę i raz jeszcze dokładnie ją obejrzała.
Złośliwy Gengar zdawał się śmiać do rozpuku z główkującej pary. "Pozdrawiamy T&K" z odwrotu jako list pożegnalny pozorującej własne zniknięcie pary kochanków brzmiało okrutnie.
- Zupełnie jakby chcieli mieć dowód na to, że są w Lavender. Pomyśl, pojechali pod namioty w okolice miasta. Nie pokazali się nikomu z miasteczka i tylko ta pocztówka łączy ich z tym miejscem.
- Zakładasz ucieczkę? - spytał ostrożnie.
- Kto ich tam wie? - westchnęła. - Może za kilka dni sami wrócą do domu? Jutro popytam o nich mieszkańców, a ty poszukasz namiotu za miastem.
- Ja? Jak to?
- Zakładając, że stało się coś złego, ich rzeczy muszą gdzieś leżeć, prawda?

***


To była niespokojna noc. Jenny znowu śniła się Lostelle. Pierwszy raz od wielu tygodni znowu spacerowała plażą. Nie słysząc szumu morza i szelestu piasku pod stopami. Jak w tajemniczym niemym filmie podążała w ciszy. Gdzieś tam daleko stała Lostelle. Uśmiechnęła się do niej. Jenny chciała ją zatrzymać. Otworzyła usta, aby ją zawołać, ale głos utknął jej w gardle. Dziewczynka zniknęła. W głowie rozbrzmiały jej setki głosów rozgoryczonych brutalną śmiercią Lostelle.
Znów zaginęła jakaś dziewczynka - obudziła się z tą myślą.
Diaboliczny księżyc w obłym kształcie świecił jasno, ale tam gdzie leżała Terri nie dochodził nawet jego hipnotyczny blask. Uwięziona w ponurym lochu nuciła żałobną kołysankę o Lavender.

***


Rachel przysypiała w fotelu przy łóżeczku Sabrniy. Zawsze tak robiła, gdy Abe zostawał w pracy dłużej. W nowym domu czuła wręcz przymus zasypiania blisko córeczki.
Sabrina nie mogła spać tej nocy. Z niepokojem przyciskała do piersi lalkę i spoglądała w ciemność. Wątłe światło lampki wzorowanej na figurkę Charmandera z żarzącym się ogonem padało na skraj łóżka.
Niewyraźny kontur postaci stojącej w progu nie pozwalał jej zasnąć. Stara kobieta stojąca w wejściu spoglądała na dziewczynkę i jej matkę swoimi jarzącymi się w mroku oczyma. Były jak lampy samochodu wyjeżdżającego z ciemnego tunelu; oślepiające, chłodne, nieludzkie. Starucha otworzyła usta, z których wydobył się ohydny odór zgnilizny. Zachrypnięty głos zmroził małą Sabrinę. Okropieństwa płynące z ust kobiety doprowadziły ją do płaczu.
- Przestań, bo powiem mamie.
- Do kogo mówisz? - wymamrotała przez sen Rachel.
- Do tej pani - skazała palcem ciemny pokój. - Powiedz jej, żeby sobie poszła.
Na hasło "pani", Rachel podniosła się z fotela, ale w pokoju nie było nikogo.
- Jakiej pani?
- Tam! - wskazała energicznie palcem. - Nie widzisz jej? Ona tu idzie! Idzie! Stoi obok ciebie!
Dziewczynka zaciągnęła kołdrę na głowę. W czeluściach ciemnego pokoju rozległ się zmęczony i ochrypnięty głos kobiety:
- Nad czyim grobem tak rozpaczasz? Nad kim rozłożysz całun, dziecię moje?
Rachel sparaliżował strach. Okropny odór unoszący się w powietrzu ocucił ją. Matka intuicyjnie wskoczyła na łóżko obejmując ukrytą pod kołdrą córkę.
- To tylko zły sen - powiedziała, chcąc dodać otuchy Sabrinie. - To tylko zły sen - powtórzyła, próbując przekonać siebie samą.
Spod kołdry wysunęła się koścista dłoń staruchy. Jej długie palce owinęły się wokół nadgarstka matki i ścisnęły. Rachel obudziła się na fotelu obok łóżka Sabriny. Był ciepły poranek.
- To był tylko zły sen - powtórzyła.
Nie pierwszy i zapewne nie ostatni - pomyślała sobie.
Sabrina bawiła się przed domem nucąc piosenkę usłyszaną wcześniej:

Młoda dziewczyno, za kim tak płaczesz?
Nad czyim grobem rozpaczasz?
Młoda dziewczyno, za kim tak czekasz?
Nad kim rozłożysz całun, dziecię moje?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2020, 22:21 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 08 maja 2019, 16:20

Terri


Nad lawendowymi wzgórzami unosił się słodko-mdły zapach kwiatów. W ciszy przypominającej mowę nagrobków dało się usłyszeć pojedyncze głosy. Szeptały coś pomiędzy sobą, ale milkły zawsze wtedy, gdy do miasta zbliżał się jakiś podróżny. Przypominały wścibskie sąsiadki bezczelnie obgadujące wszystkich dookoła i nabierające wody w usta wraz z pojawieniem się na horyzoncie przedmiotu plotek.
Nazwa wzgórz jak i miasteczka wzięła się od otaczających je zewsząd kwiatów. Rozkwitały na wiosnę i barwiły okolicę na intensywny, fioletowy kolor. Do samego miasteczka można było dotrzeć od wschodu z Saffron, przez góry wyruszając z Vermilion, lub drogą morską. Jednak w rzeczywistości przez większą część roku, trasy do Lavender były niedostępne. Jakieś dwa lata temu w Kamiennym Tunelu doszło do nieszczęśliwego wypadku - zginął młody chłopak – osunął się kawałek skały i zmiażdżył mu głowę. Wtedy jakiś biurokrata wydał zakaz wstępu do jaskiń (jakby miało to zwrócić życie tamtemu dziecku) i z czystym sumieniem przeszedł do innych, urzędniczych obowiązków. Droga numer osiem z Saffron do Fuschia była niemal nieprzejezdna, a na pieszą wycieczkę mało kto sobie pozwalał. Szkoda, że tym razem biurokraci nie pomyśleli o jakiejś renowacji. Do Fuschia jak i Saffron prowadziły inne drogi, a kto by się przejmował Lavender? Pozostawała jeszcze przeprawa przez wodę. Niestety miasto nie posiadało portu, a więc jedynym sposobem dopłynięcia do jego brzegu był pokemon, ale tylko wtedy, gdy nie było burz, czyli w okresie wiosennym. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat pogoda w Kanto bardzo się zmieniła, utrudniając tym samym życie wielu trenerom. Pogoda nie sprzyjała podróżom na pokemonach, a miejsca takie jak Lavender odczuwały to najmocniej. Miasteczko nie miało areny lidera, a więc i powodu, aby było odwiedzane przez trenerów. Jedynymi przybyszami byli ludzie, którzy nie mieli wyboru; odwiedzali krewnych lub stary cmentarz znajdujący się na wzgórzu.
Będąc szóstą godzinę w trasie czuła jak biała bluzka przesiąknięta potem klei się do pleców. Autobus zatrzymał się na ostatnim przystanku, z którego zawracał z powrotem do centrum miasta. Tu wysiedli. Tuż przed nimi znajdowała się droga prowadząca do Lavender. Chociaż słowo droga wydawało się Terri niewłaściwym określeniem. Kończył się chodnik, a zaczynała zaniedbana ścieżka pełna kałuż, wyboi i chwastów wychodzących z pobocza.
- Moja babka mawiała, że opuszczając Lavender niewolno spoglądać za siebie.
- Twoja rodzina pochodzi z tych okolic, prawda? Masz tu jakichś krewnych?
Kyle wzruszył ramionami.
- Niby tak, ale nie utrzymujemy z nimi kontaktu.
- Dlaczego?
- Babcia w młodości była niezłą żyletą - stwierdził: - podobno ukradła chłopaka siostrze. Pogniewały się o to na śmierć i życie.
- To okrutne - stwierdziła Terri, a potem oboje się zaśmiali.
O Lavender pierwszy raz usłyszała na lekcji historii. W okresie wojen o Kalos miasteczko posiadało port służący do przepraw międzyregionalnych. Po wojnie Lavender nie potrafiło odżyć i pozostało jedynie wspomnieniem dobrze prosperującego miasta portowego. Pod krótką notatką w podręczniku szkolnym umieszczono ilustrację miasteczka przedstawiającą widziane z oddali brzydkie, spadziste dachy domów tonące we mgle. Nawet fotografia zdawała się zniechęcać do wizyty tam, bo co lepszego może czekać podróżnych poza brzydkimi, spadzistymi dachami? Wtedy obiecała sobie wbrew wszystkiemu zawędrować do Lavender i na przekór całemu światu oświadczyć, że jej się tam podoba. Chociaż Terri często zapominała o obietnicy złożonej miasteczku to w końcu zawsze powracała do niego myślami.
W zeszłym roku, dla przykładu, poznała bajkę o pięknej księżniczce, która z tęsknoty za ukochanym skoczyła ze skarpy w pobliżu Lavender. Ukończywszy szkołę postanowiła dłużej nie zwlekać i wyruszyć na kilkudniową wycieczkę do miejsca, które fascynowało ją od tak dawna. Wreszcie podążała na spotkanie z przeznaczeniem.

***


Czasami miewała złudne wrażenie, że od śmierci Lostelle minęło zaledwie kilka dni, a nie szesnaście miesięcy. To był najtrudniejszy okres w jej życiu. Dokładnie pamiętała każdy dzień poszukiwań dziewczynki. Ośmiolatka z Archipelagu Wysp Sevii zaginęła szóstego kwietnia zeszłego roku. Wyszła do szkoły i już nikt więcej jej nie widział. Do poszukiwań zaangażowano wtedy całą policję Kanto. Pod dowództwem Jenny przeczesywano kolejne wyspy archipelagu. Dziesiątego kwietnia ze względu na złe warunki atmosferyczne postanowiła zawiesić poszukiwania dziecka na dobę. Jedna doba. Jedna decyzja. Jeden błąd. Po rozpogodzeniu zaczęto przeszukiwać las na sztucznej wysepce należącej do wyspy Kin. Dwie godziny później odnaleziono kryjówkę porywacza oraz ciało małej Lostelle. Sekcja zwłok wykazała zatrucie silnymi toksynami z grzybów Parasecta. Morderca czując na plecach oddech policji postanowił pozbyć się wszelakich dowodów, a w tym dziewczynki. Policja spóźniła się kilkanaście minut. Trucizna działała szybko.
Kilka dni później Jenny złapała sprawcę.
Prasa długo rozpisywała się o policjantce, która aresztowała seryjnego mordercę. Lostelle przeszła do historii jako jego ostatnia ofiara. Jenny przybyła na pogrzeb dziewczynki jako bohaterka. Wszyscy jej gratulowali i dziękowali, a ona najzwyklej w świecie przyjmowała dziękczynne peany.
I wtedy usłyszała słowa matki:
- To ty ją zabiłaś! Gdybyście nie byli tacy opieszali ona byłaby tutaj! Moje dziecko!
Dlaczego wszyscy inni widzieli w niej bohaterkę skoro nią nie była? Wspomnienie o Lostelle zawsze będzie wspomnieniem o Lostelle.

***


Worek z symbolem pocztowego Pidgey'a leżał w progu blokując drzwi na zaplecze. Jenny przystanęła spoglądając na niego. Po chwili z pomieszczenia wyłonił się Wilbur Fuji z tacką i trzema filiżankami. Ustawił je na małym stoliku pomiędzy Jenny, a czajniekiem elektrycznym.
- Ładna pogoda – zagaił.
- Czy u pana kupię pocztówki? - przeszła do rzeczy.
- Owszem.
- A na poczcie?
- Nie mamy poczty – odparł zupełnie otwarcie, spoglądając na worek pocztowy: - listy trafiają do hotelu, a stąd zawożę je do urzędu w Saffron w każdy poniedziałek, środę i czwartek.
List musiał zostać wysłany zaraz po przyjeździe. Ostatni raz z rodziną kontaktowała się we wtorek. Wtedy dzwoniła, że wracają. Ciekawe, czy zapamiętał ją?
- Dużo poczty przychodzi do pana?
Fuji uśmiechnął się przebiegle. Podniósł czajnik z zagotowaną wodą i zalał wrzątkiem dwie filiżanki. Trzecią zostawił. Seymour jeszcze spał. Ludzie z natury nie lubią zimnej kawy i młody towarzysz policjantki z pewnością nie stanowił w tej kwestii wyjątku. Do dłuższej rozmowy należało się napić kawy. Podał filiżankę Jenny.
- Mój ojciec tak robił - stwierdził z rozbawieniem.
- Co takiego? - spytała zakłopotana.
- Miał to poczucie, że nawet najzwyklejsze pytanie powinna poprzedzać jakaś głębsza myśl - wziął łyk kawy i kontynuował: - układał kolorowe przemówienia, na przykład, kiedy źle się sprawowałem w szkole opowiadał mi o wędkarstwie, aby na końcu porównać mnie do ryby miotającej się na żyłce i w ten sposób przestrzec mnie przed wagarowaniem. Słuchając tych wywodów męczyłem się strasznie i chociaż teraz robię dokładnie to, co on, proszę mi wierzyć, lubię konkrety. Za stary jestem na cyganienie. Skoro jest pani policjantką lub detektywem to proszę pytać bez podchodów, chętnie odpowiem.
- Chciałam być miła - ukorzyła się zaskoczona postawą hotelarza.
- W porządku - uśmiechnął się - możemy porozmawiać o niczym, ale szanuję też pani czas.
Dłużej nie musiał jej przekonywać. Sięgnęła po fotografię do kieszeni. Z pokazaniem pocztówki chwilowo wstrzymała się.
- Dwoje nastolatków.
Widok pary ze zdjęcia wywołał żywiołową reakcję Fuji'ego.
- Zameldowali się w poniedziałek.
- Mieszkali w hotelu? - tym razem reakcja Jenny była nieco nad wyraz.
- Nie... Chłopak mówił o biwaku - zaczął wyjaśniać nieco spokojnej: - Chcieli na ten czas zostawić w pokoju niepotrzebne szpargały.
Jenny pokiwała głową.
- I zostawili? Co potem?
- Potem... - zakłopotał się. - Wynajęli pokój na cztery dni. W czwartek z samego rana przyszła dziewczyna. Zabrała walizki i tyle ją widziałem.
- A Kyle?
- Nie... Była sama.
- Możliwe, że czekał przed motelem?
Fuji zawahał się.
- Może to nic takiego, ale ona była jakaś inna - zmienił ostrożnie temat. - Gdy pojawili się u mnie po raz pierwszy, ta mała, była bardzo wesoła i rozgadana, a gdy wróciła po rzeczy prawie nie mówiła. Poza tym utykała na lewą nogę.
- I co dalej?
- Spytałem, czy potrzebuje pomocy, ale powiedziała, że nie. Tyle.
Jenny układała kolejną teorię. Na razie wolała nie rozmyślać o nastrojach Kyle'a i Terri oraz o kontuzji nogi. Mogli mieć wypadek, a Terri pod wpływem szoku wróciła do motelu po rzeczy, ale co dalej? Należało jak najszybciej rozpocząć poszukiwania. Biznesowe przepychanki to jedno, ale dwójka dzieciaków potrzebująca pomocy to zupełnie inna sprawa.
- W Lavender od zawsze znikali młodzi ludzie - wycedził przez zęby Fuji: - to klątwa tego miasteczka.
- Co ma pan na myśli? - spytał Seymour od dłuższej chwili przysłuchujący się rozmowie z boku.
Wilbur odbił od blatu recepcji po trzecią filiżankę.
- Jakiś rok temu do Lavender przybył młody trener pokemonów - mówił, podając kawę chłopakowi - był zainteresowany nawiedzoną wieżą.
- Chodzi o ten budynek, który widać z mojego okna? - wtrąciła Jenny.
- Widać go z każdego miejsca. To jakaś diabelska sztuczka - dodał niechętnie hotelarz. - Nieważne, w którą stronę patrzysz widok na wieżę masz zawsze przed sobą.
- I co z tym trenerem? - ponaglił go zniecierpliwiony Seymour.
- Wszedł do środka - głos Fuji'ego falował. Staruszek wyraźnie usiłował zapanować nad nerwami. - Tamtej nocy z wnętrza wieży dobywały się przeraźliwe, nieludzkie wrzaski. Rano ludzie zauważyli, że zamknięte od lat drzwi są otwarte na oścież. W końcu postanowiono, że dla bezpieczeństwa zamknie się je na kłódkę.
- Może to był pokemon? - zasugerowała Jenny.
- To nie brzmiało jak coś pochodzącego z naszego świata.
- A co z chłopakiem? - Seymour ponowił pytanie.
Fuji głęboko westchnął.
- Więcej go nie widzieliśmy w tych stronach.
- Nikt nie zgłosił jego zaginięcia na policję? - dla Jenny najbardziej niewiarygodnym elementem historii był brak udziału służb.
- To był przyjezdny - odparł usprawiedliwiająco hotelarz. - Trenerzy opuszczają miasta za nim ktokolwiek zauważy, że w ogóle w nich się pojawili.
- A inni? Powiedział pan, że od zawsze znikali tu młodzi ludzie - naciskał Seymour, widocznie nie zauważając jak ciężko przychodzi o tym opowiadać ich gospodarzowi.
Fuji zamieszał w filiżance.
- Kilka lat temu zaginęli chuligani, a jeszcze przed nimi facet, który chciał przerobić wieżę na hotel. Wszystkim zaginięciom towarzyszyły te okropne hałasy. Kilka dni temu... - teraz zawahał się: - to coś znowu się odzywało.
- Czemu właściwie służy wieża?
- Tego nikt nie wie. Była tu od zawsze i będzie dopóki nie rozpadnie się ze starości. Najlepiej byłoby ją zburzyć, ale ludzie obawiają się, że to coś co mieszka w jej wnętrzu będzie wtedy szukało nowego domostwa.
Jenny i Seymour wymienili się spojrzeniami, a pan Fuji mówił dalej:
- Jeśli te dzieciaki weszły do wieży to z pewnością potrzebują pomocy.

***


Jeśli w życiu istniała jedna idealna chwila to właśnie ją przeżywała, starając się nie uronić ani jednej cennej sekundy. Był chłodny poranek. Stalowo-niebieskie chmury powoli płynęły po niebie mijając blade słońce. Obok niej leżał Kyle. Jego spokojny, rytmiczny oddech uspokajał ją. W tle miała widok na panoramę Lavender. Znad jednakowych dachów domów, które pokochała przed laty dzięki ilustracji w podręczniku górowała wysoka wieża z iglicą. W jednej chwili zapragnęła odwiedzić wieżę.

***


Kyle ruszył wzdłuż metalowego ogrodzenia. Od wschodniej strony brakowało kilku prętów w ogrodzeniu. Chłopak bez trudu przecisnął się przez ubytek, a następnie zawołał dziewczynę. Po chwili oboje stali po drugiej stronie. Terri rozejrzała się po placyku. W wysokiej trawie kryły się nagrobki. Naliczyła trzynaście grobów i trzy kupki kamieni, które mogły być niegdyś grobami. Sama budowla miała podstawę prostokąta. Na dłuższych ścianach znajdowały się po cztery małe okna osadzone w ciężkich murach. Od podstawy wychodził długi komin kończący się iglicą. Do środka wiodły ogromne dwuskrzydłowe drzwi, na których wisiał łańcuch z kłódką. Górny zawias od lewego skrzydła był luźny. Natomiast prawe skrzydło pod wpływem wilgoci deformowało się do zewnątrz.
Terri obeszła budowlę. Okna na wschodniej ścianie były powybijane. Ostatnie było wyrwane z ramy, a wokół niego ktoś prowizorycznie ustawił cegły łatające wyrwę w ścianie. Odsunąwszy kilka cegieł dostała się do środka. Zaraz za nią wszedł nieco niezdarnie Kyle.
W nieprzeniknionej ciemności czuli fetor zgnilizny.
- Strasznie capi - wyszeptała.
Mimo że byli sami wolała zachowywać się cicho. Wykiełkowała w niej obawa, że ktoś może ich usłyszeć, jakiś ochroniarz, policjant albo co gorsza właściciel terenu. Zwymyśla ich, a na końcu wyrzuci. Obawa jakkolwiek wydała jej się nieuzasadniona. Mieszkańcy Lavender proszeni o wskazanie jakichś zabytków zwyczajnie kiwali głowami strapieni, a na pytanie odnośnie wieży stawali się zdenerwowani lub agresywni. Nikt nie miał dość odwagi, aby wejść do środka i wyrzucić ich.
Latarka nieznacznie oświetliła pomieszczenie. Nie było w nim nic nadzwyczajnego - zniszczone meble, jakieś śmieci. W jednej chwili Terri zapragnęła zwiedzić wyższe piętra budynku. Z niemal oszalałą ekscytacją wspięła się na kręcone schody prowadzące na górę.
Ściany pomieszczenia pokrywał grzyb oraz grafii. Wśród niecenzuralnych napisów i paskudnych obrazków nader często pojawiała się czerwona litera "R". Na środku znajdowały się długie, drewniane ławki, a gdzieś pomiędzy nimi leżała przewrócona na bok mównica.
Nagle usłyszała głuchy stukot oraz dławiący się warkot. Intuicyjnie spojrzała za siebie. Tuż obok leżał Kyle. Terri poczuła jak na moment traci czucie w nogach upadając obok chłopca. Jego dłonie drżały, a z wielkiej rany na głowie wyciekała krew. Nad nim stał morderca.
Tytanicznych rozmiarów, umięśniony mężczyzna w masce zakrywającej większą część twarzy. W dłoni ściskał długą kość, do której końca przytwierdzony był kamień. Prymitywny młot dotknął twarzy Terri. Nieznajomy przymierzył się do uderzenia i wziął zamach.
Dziewczyna intuicyjnie przesunęła się do tyłu. Młot znalazł się tuż obok nogi Terri. Obuch utkwił w przegniłej podłodze dając jej kilka sekund na ucieczkę.
Wstała z ziemi i zrobiła kilka kroków, aby wpaść na ławkę przed sobą. Przekoziołkowała się, lądując tuż obok przewróconej mównicy. Jakieś dwa metry od niej znajdował się morderca. Pomrukiwał nerwowo stąpając pomiędzy ławkami. Terri opanowała chęć wrzaśnięcia. Przerażona przeczołgała się w stronę niewyraźnego konturu schodów prowadzących na wyższe piętro. Powoli zaczęła wchodzić na kolejne stopnie; wyżej i wyżej. Wtedy poczuła ucisk łydki, a zaraz za nim rwący, tysiąc razy gorszy, ból. Trafił ją!
W szale i przerażeniu jęła wspinać się na kolejne stopnie docierając na drugie piętro. Odgłosy wydawane przez potwora cichły. Oddalał się. Zebrawszy siły spróbowała stanąć na nogach, ale okropny ból uderzył ze zdwojoną siłą. Skóra wokół rany siniała, a całość wyglądała koszmarnie. Chociaż chciała płakać, krzyczeć, wołać o pomoc, nie zrobiła tego w obawie przed monstrum, które zabiło Kyle'a. Wydała z siebie jedynie cichy drżący jęk.
- Nie bój się - usłyszała słowa otuchy.
Dopiero teraz rozejrzała się po pomieszczeniu. Pokój był w zasadzie pusty. Jedynie na jego środku stało łóżko, na którym siedziała kilkuletnia dziewczynka.
- Co... co tu robisz? - wyszeptała.
- On tutaj nie przyjdzie - odparła najzwyklej w świecie. - Mamusia mu nie pozwala.
- Kim... jesteś? - spytała, czołgając się w jej stronę.
Dziewczynka pomogła jej usiąść na łóżku.
- Mam na imię Amber, a ty?

***


- To nie jest dobry pomysł - oznajmił Seymour.
Jenny nic nie odopowiedziała. Od przyjazdu miała wrażenie, że wieża woła ją do siebie. Nie była to żadna optyczna sztuczka jak tłumaczył to sobie Seymour, czy działanie złych sił, w które wierzył pan Fuji. Nawiedzona wieża była samotna, a jedynym lekarstwem na jej odosobnienie była Jenny.
- Terri i Kyle mogą być w środku i potrzebować pomocy - odparła stanowczo.
- Nadal uważam to za zły pomysł - jego sprzeciw był pozbawiony siły. - Może powinniśmy wrócić z policją albo jakimś zarządcą?
- Nie ma na to czasu - ucięła, szarpiąc łańcuch na drzwiach.
Seymour nie odpowiedział już nic. W duchu chciał, aby tam weszła i wszelakie sprzeciwy wygłaszał wyłącznie z przyzwoitości. Nie cierpiał siebie za tchórzliwą postawę, ale nie pozostało mu nic innego. Na prośbę pana Hamma dotarł do Lavender, usiłuje współpracować z policjantką, a teraz jest pod wieżą, w której wnętrzu, być może, byli Terri i Kyle.
- Wierzysz w intuicję? - spytała Jenny. - Wierzysz, że należy za nią podążać nawet ślepo?
- Nie wiem - odparł cicho.
Zawstydzony niespoglądał już na twarz policjantki, ale na nagrobek znajdujący się przy samej ścianie budynku. Odczytał imię Gwendolyn lub Gwendolen.
Jenny otworzyła lewe skrzydło. Drzwi na jednym zawiasie odgieły się mocno i opadły na ścianę. Do wnętrza wieży wpadły pierwsze od wielu lat promienie słońca odsłaniając jej sekrety.
Parter do złudzenia przypominał małą izdebkę jakiegoś zrujnowanego domu. Pod ścianą ustawiono meble; kredens, stół oraz połamane krzesła i przegniły fotel. Dalej stały zwinięte dywany oraz obraz przedstawiające kwiaty. W powietrzu unosił się zapach zgnilizny. Jenny poczuła ogromne rozczarowanie. Z zewnątrz wieża przypominała majestatyczną budowlę religijną, a w rzeczywistości była mieszkaniem.
- Kyle! Terri!
Z murów odpowiedział jej dźwięczny głos w rytm melodii:

Za kim tak płaczesz, młoda dziewczyno?
Nad czyim grobem rozpaczasz?


Piosenka ucichła tuż za plecami Jenny. Kobieta obejrzała się za siebie. Obok porzuconych mebli stała starsza kobieta i nuciła melodię.
- Co pani tu robi? - spytała odruchowo policjantka.
- Widziałaś moje córeczki? Piękne są.
- Kim pani jest?
- Dlaczego tak boisz się Lostelle?
Jenny zamarła na chwilę. Zapanowała ciemność.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2020, 01:09 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lisbeth77
debiutant
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:47
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Lisbeth77 » 16 lis 2019, 17:43

Och nie, jak mogłeś przerwać w tym momencie!
Fanfik mnie zaciekawił, gdyż sporo kiedyś siedziałam w tym fandomie, teraz trochę mniej (nie liczę pokemon go), a oprócz tego przyciągnęła mnie informacja o ostrzeżeniach: krew i flaki? Czyżby poki nawalały się na serio?
Naprawdę dobrze czyta się Twoją historię, podoba mi się wątek kryminalny, który gładko przeplata się z wątkiem nadprzyrodzonym ("hehe", tak, nawiązuję do tytułu). Zabrakło mi tylko większej ilości samych poke-stworków, gdyż nastawiłam się na to, że będzie ich sporo w opowiadaniu. Bohaterowie są sprawnie opisani, szybko można ich polubić. Intryga powoli się zagęszcza, tak, że czytelnik coraz bardziej chce się dowiedzieć, co dzieje się w tej nawiedzonej wieży! Co do błędów, to większych nie zauważyłam, jedynie niepoprawne zapisy z "nie" (niepierwszy, niespoglądał, niewolno), oprócz tego wszystko gra. Pewnie nie ma co liczyć na ciąg dalszy... ale tak czy inaczej cieszę się, że przeczytałam, przyjemny klimat (tak, lubię od czasu do czasu takie mroki i strachy).
“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 17 lis 2019, 01:25

O flakach nic nie mówiłemXD
Spoko, mam kontynuację, tyle że muszę ją przepisać. Przepisuję już bardzo długo i jakoś skończyć nie mogę, zwłaszcza, że Slasher kradnie większość czasu.
Od bardzo dawna chciałem napisać coś o Lavender Town. Niekoniecznie miała to być historia o pokemonach, ale dziejącą się w ich świecie. Przede wszystkim chciałem skupić się na ludziach i jedynym ważnym pokemonem jest istota zamieszkująca wieżę. Chciałem osiągnąć podobny efekt do serii Pokemon Generations, która bardziej stawia na postaci ludzkie. W ogóle polecam - https://www.youtube.com/watch?v=19T-UN3igrQ
Do błędów dodałbym nazwisko Lockera. Grając w platynę uświadomiłem sobie, że koleś nazywa się Looker.
Dzięki za komentarz.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2020, 01:09 przez Skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 20 lis 2019, 20:59

Melvin

miasteczko Lavender, rok 1985

- To będzie fantastyczne miejsce - ogłosił żarliwie zaraz po wejściu do budynku.
Darla nie podzielała entuzjazmu szefa. Z większą rezerwą przekroczyła próg, ostrożnie przyglądając się pustemu wnętrzu.
- I co myślisz?
- Remont cię pożre - stwierdziła.
Melvin odstawił swoją walizkę na bok i szerzej rozwarł drzwi wejściowe wpuszczając możliwie jak najwięcej światła do wnętrza. To nieśmiało obmiotło pokój starannie omijając kąty. Drewniana podłoga wyglądała na spróchniałą. Z sufitu schodziła długa, biała pajęczyna stykająca się ze zniszczonym żyrandolem leżącym na środku pomieszczenia.
- Pieniądze z polisy ubezpieczeniowej pokryją początkowe wydatki, a potem wystartujemy z przedstawieniami i jakoś to będzie...
Kobieta przeszła obok żyrandolu stając przy oknie, z którego miała widok na cmentarzyk.
- Jakoś to będzie? - powtórzyła. - Jakoś to będzie? Słyszałeś tych ludzi z miasta? Oni boją się tej wieży, chuj wie czemu, ale nikt tu nie przyjdzie na pokaz.
Melvin nie słuchał. W cmentarnej wieży zakochał się, gdy przed laty po raz pierwszy przyjechał z cyrkiem na występy do Lavender. Koszmarna iglica, zapomniane groby i ponura aura oplatająca teren kapliczki nadawały magicznej atmosfery doskonale rozbrzmiewającej z pokazami iluzji.
W miejscu, w którym teraz stali miała powstać szatnia, zaś po lewej kasa biletowa. Dalej przegrodzi pomieszczenie na pół, a za ścianą stanie minibar, z którego goście będą bezpośrednio przechodzili na salę widowiskową. Już słyszał gromkie brawa i zachwyty. Górne piętra przerobią na pokoje dla gości przybywających na jego występy z całego regionu.
- A co jeśli to wszystko nie wypali?
- Wypali - uciął krótko. - Ludzie lubią się bać. W każdy piątek będziemy urządzali seanse spirytystyczne. Najwyżej... - zawahał się. - Najwyżej weźmiesz jakąś pożyczkę.
- Oszalałeś?
- Bank nie da mi więcej pieniędzy.
- To twój interes bez dna - nastroszyła się. - Chcesz, toń w długach, ale ja do tego dokładać nie będę!
- W takim razie... - zastanowił się, a Darla miała wrażenie, że szef po raz pierwszy trzeźwieje ze swojego optymizmu i dochodzi do niego możliwość porażki. - Najwyżej znowu przytrafi mi się jakiś przykry wypadek.
- Zdajesz sobie sprawę, że wykiwanie ubezpieczyciela na dwadzieścia tysięcy drugi raz nie przejdzie? - spytała, szukając papierosów w torebce. - Nie popełnię przestępstwa.
- W takim razie skończ krakać - poprosił. - To miejsce stanie się świadkiem mojego sukcesu.

***


Pierwszy i jedyny motel w Lavender miał powstać dopiero za kilka lat, a więc pomysł z otwarciem stancji z pokojami gościnnymi wbrew pozorom nie był zły. Nawiedzona wieża mogła wszakże zyskać opinię upiornego wieżowca z Lumiose, do którego zarządca sprzedawał bilety wstępu.
Problem polegał na tym, że Melvin nie potrafił utrzymać przy sobie szczęścia. Każdy jego pomysł podszyty pozornym optymizmem utwierdzał go w przekonaniu, iż jest życiowym nieudacznikiem. To powtarzali mu rodzice, nauczyciele, koledzy z pracy, a potem widzowie. On jednak brnął dalej, bo jak twierdził kochał występy przed publicznością. Ta jednak w najmniejszym stopniu nie odwdzięczała jego uczuć.
Program z Exeggcute wywoływał zażenowanie, które coraz mocniej odczuwała sama Darla. Jak idiotka stawała przy nim na scenie i spoglądała na nieudolne sztuczki. Sytuacja obróciła się na ich korzyść po tym jak podłożyli ogień pod namiot cyrkowy, a potem bez słowa zgarnęli pieniądze z polisy i uciekli.
- Należało podzielić forsę i rozejść się - mówiła potem niezadowolona, ale Melvin czuł, że zły los w końcu się odwróci.
Darla przeszła do salonu i usiadła na niewielkiej sofie między stołem, a kanapą, z której spoglądała na plecy Melvina. Mężczyzna od dłuższej chwili usiłował wykonać poprawnie trik z kartami, ale każdorazowo talia rozsypywała się na podłogę.
- Jak już prezentujesz jakąś sztuczkę - zaczęła zniechęcona - powinieneś być odwrócony do widowni.
- Tu nie ma widowni.
- A ja?
- Ty jesteś moją asystentką - odparł, tasując talię. - Zresztą to tylko próba.
Darla machnęła ręką.
- A! Prawie zapomniałem! - zerwał się z miejsca rzucając karty na podłogę. - Mam dla ciebie prezent - dodał, sięgając po szarą torbę spod stołu.
Kobieta ostrożnie zajrzała do torby. Z nieskrywaną niechęcią wyciągnęła ze środka dużych rozmiarów lalkę.
- Co to jest?
- Pamiętasz jak wspominałem o seansach? To będzie nasze medium!
- Myślałam, że ty będziesz medium.
- Chodzi o przedmiot, który opęta duch - powiedział, wyrywając asystentce z rąk lalkę.
- Co ty wiesz o opętaniach?
- Obmyślam sztuczkę. Musimy to zrobić tak, aby ludzie ci uwierzyli.
- Mi?
- Ja będę iluzjonistą, a występy cudownej Madam Darli przypadną tobie w udziale. Przez tę lalkę będziesz kontaktowała się ze zmarłymi.
- Oszalałeś do reszty.
- Słuchaj - westchnął, pakując lalkę z powrotem do torby - na piętrze mam więcej zabawek, jeśli ta lalka ci nie odpowiada, ale moim zdaniem jest doskonała.
- A moim upiorna.
- Czyli jednak podoba ci się?
Kobieta pokręciła głową.
- Po co więcej zabawek?
- No na te seanse. Będziemy wywoływać za ich pomocą duchy, ale nie bój się, tchórzu, wszystko będzie udawane.

***


miasteczko Lavender, 1997

Po powrocie z nocnej zmiany Abe Sivonen zastał w domu roztrzęsioną żonę. Rachela mówiła wiele o starej kobiecie, nawiedzonej wieży i o tym, że lalka Sabriny jest przeklęta, a za dowód podała upiorną piosenkę nuconą przez dziewczynkę. Następnie zaparła się, iż nie spędzi kolejnej jednej nocy w Lavender i jako, że są już spakowani muszą wyjechać w trybie natychmiastowym. Monolog zwieńczyła płaczem.
Abe jako człowiek rozsądny, ale i kochający żonę nad życie ciężko westchnął ciężko, a następnie ponownie wysłuchał opowieści w bardziej uporządkowanej, chociaż nadal nie pozbawionej chaosu, formie. Koniec końców musiał rzucić banalnym stwierdzeniem - to był tylko zły sen. Nie przejmuj się tym.
- Za kogo mnie masz? - buchnęła gniewem. - To nie jest sen tylko realny koszmar!
Abe nie dyskutował. O wyprowadzce po niecałym tygodniu nie mogło być mowy. Przyjął na siebie nowe obowiązki, z których Sliph rozliczała go okrutnie i bezosobowo, a jakieś lęki nie mogły stanowić podstawy o rozwiązanie umowy. Grzecznie wycofał się z rozmowy. Rachela w końcu uspokoi się i sama zrozumie.
Sabrina słowa matki potwierdziła w jakiejś części. Mówiła o tym zwyczajnie, bez strachu i obawy, zaś nocną marę określiła jako zły sen uspokajając tym samym ojca.
Wtedy Rachela dostrzegła to pierwszy raz. Sabrina była inna. Nie potrafiła określić na czym miała polegać różnica, ale takowa z pewnością nastąpiła zeszłej nocy.
- Mamie coś się uroiło - powiedziała z rozbawieniem dziewczynka. - Prawda, Sabrino? - zwróciła się do lalki. - Mama nie zachowuje się jak mama.
Wtedy w Racheli coś pękło, coś co narastało w niej od chwili przyjazdu do Lavender i w końcu musiało wybuchnąć z pełną siłą. Wyrwała lalkę z rąk córki i cisnęła nią o ziemię. Następnie złapała dziewczynkę za bluzkę i szarpnęła.
- Za kogo się uważasz?!
Abe zareagował natychmiastowo. Nie było w nim więcej delikatności i spokoju. Zdecydowanym ruchem odciągnął żonę od dziecka. Wrzasnął na kobietę, a ta rozpłakała się i wybiegła z domu.
- Nic ci nie jest, kochanie? - zwrócił się do Sabriny.
Ta nie odpowiedziała od razu. Ze spokojem podniosła lalkę z podłogi, pogładziła jej długie włosy i dopiero wtedy odpowiedziała:
- Nie... Nic nam nie jest.

***


Wszystko to upadło jak tania makieta udająca rzeczywistość. Czy całe jej życie właśnie tak wyglądało? Teraz zaczynała rozumieć swój strach przed okropną wieżycą w centrum Lavender. Była jak lustrzane odbicie obnażające okrutną prawdę. Abe jej nie wierzył, Sabrina była okrutnym monstrum, a ona przypominała własną matkę. Całe życie uciekała w obawie przed spojrzeniem w lustro.
W jednej chwili zapragnęła spotkać chociaż jedną życzliwą osobę.
Drzwi niewielkiego pensjonatu otworzył pan Fuji. Od razu poinformował o nieobecności oficer Marble i jej towarzysza, po czym zaprosił Rachelę na kawę.
- Wyszli chwilę temu - powiedział, stawiając przed gościem filiżankę. - Zakładam, że wrócą za jakąś godzinę.
- Naprawdę poszli do tej paskudnej wieży? - nie mogła uwierzyć. - Po co?
- Szukają kogoś. Nie mogę zdradzać szczegółów - odparł ostrożnie i szybko zmienił temat. - Pani chyba niedawno się wprowadziła, co?
Wilbur miał spokojny głos. Koił ją pytaniami o prozaiczne rzeczy przez co niemal zupełnie zapomniała w jakim celu przybyła do motelu. Zdecydowała, że zadzwoni do domu; przeprosi, a potem wróci. Zdziwiła się tylko, że Abe jej nie szukał. Czego oczekiwała? Miał nagle zostawić Sabrinę po tym histerycznym ataku i rozpocząć poszukiwania, najlepiej z policją, bo wyszła z domu godzinę temu?
- W małżeństwie zdarzają się lepsze i gorsze chwile - powiedział pan Fuji zupełnie, jakby odczytał myśli z jej twarzy.
Kobieta przypomniała sobie rodziców i ich nieustanną walkę. Odegnała złe myśli. Wdzięczna hotelarzowi za jego dobre serce postanowiła zainteresować się jego osobą.
- To pańska córeczka? - spytała, spoglądając na zdjęcie Wilbura z małą dziewczynką.
Fuji spojrzał na stolik z fotografiami. Kiedyś zapełniało go znacznie więcej ramek ze zdjęciami. Sam zastanawiał się, dlaczego większość z nich poupychał do szafy.
- Tak. To jest Amber.
- Ile ma lat? Chyba jest w wieku mojej Sabriny - dostrzegła.
- Gdyby żyła w lipcu skończyłaby czternaście - odpowiedział po namyśle.
- Przepraszam - wymamrotała bezmyślnie. - Nie wiedziałam i...
- Niepotrzebnie. Minęło już wiele lat - westchnął melancholijnie.
Zapadła cisza. Rachela nie wiedziała jak dalej poprowadzić rozmowę. Chciała zapytać o śmierć Amber, ale zawahała się. Uratowało ją wejście Jenny i Seymoura.
- Potrzebna pomoc! - zaalarmował młodzieniec.
Jenny opierała się na ramieniu chłopaka stawiając niepewnie krok za krokiem. W głowie cały czas słyszała napastliwy głos staruchy podszeptującej melodyjnie imię Lostelle.
- Co jej się stało? - spytała Rachela pomagając usadowić policjantkę na fotelu w salonie.
- Zasłabła... chyba.
- Chyba?
- Uparła się, żeby wejść do tej wieży.
- Sama? - zdenerwował się Fuji. - Nie mógł pan towarzyszyć kobiecie?
Seymour poczuł jak czerwienieje ze wstydu, ale mimo tego postanowił kontynuować relację:
- Długo nie wracała i... w końcu wszedłem poszukać jej. Opierała się o ścianę i majaczyła.
- Ona nie przestaje śpiewać - wymamrotała Jenny. - Zagłuszcie jej głos! - zawołała rozpaczliwie. - Ten refren ma przywołać córki Lavender!
- Trzeba wezwać lekarza - zaopiniował Seymour.
Pan Fuji sprzątnął ze stołu filiżanki po kawie. Należało przynieść szkło na mocniejszy napój. Po szklaneczce whisky Jenny odzyskała częściowo siły. Piosenka usłyszana we wieży zaczęła stopniowo cichnąć, aż wreszcie został po niej wyłącznie ból głowy.
Debata nad stanem policjantki, poszukiwaniami Terri i nadprzyrodzoną siłą rzucającą cień na nowo przybyłych do Lavender przeniosła się z sofy w salonie do stołu kuchennego.
- Córki Lavender - westchnął filozoficznie Wilbur. - Myślałem, że już nigdy więcej nie usłyszę tego określenia - upewniwszy się, że wszystkie szklanki są napełnione rozpoczął swój wywód:
- To określenie wiąże się z najmroczniejszą legendą miasteczka sięgającą jego początków. Pierwsi osadnicy przybyli tutaj około XII wieku. Założyli Lavender i pewnie wtedy wybudowali wieżę jako symbol pomyślności.
- Ehe, ładny mi symbol pomyślności - wtrącił kąśliwie Seymour.
- To nie tak - zaznaczył ostrożnie Wilbur postanawiając zdradzić swoje historyczne zamiłowania. - Z początku było to dobre miejsce. Wszystko zmieniło się w 1662 roku.
- Początek wojny o Kalos, prawda?
Przytaknął.
- Lavender musiało ponieść ciężką stratę oddając śmierci wielu swoich synów. Młodzi chłopcy zostali rzuceni w wir wojny, z której nieliczni powrócili. Wśród nich był ukochany Gwendolyn.
Seymoura coś tknęło. Otworzył usta, a następnie szybko je zamknął nie chcąc przerywać. Jenny odnotowała jego ruch. Fuji kontynuował opowieść:
- Po jego powrocie z wojny mieli wziąć ślub. Gwendolyn codziennie szła na skarpę, z której obserwowała morze w nadziei, że dostrzeże powracający z wojny statek. Miały dni, a statek nie wracał.
- Zginął - dopowiedział Seymour. - To był jeden z najkrwawszych konfliktów w historii.
Wilbur pokręcił głową.
- Nie zginął. Potem dziewczyna miała dowiedzieć się, że jej ukochany zamieszkał w Fuchsia. Założył rodzinę i żył szczęśliwie. Sytuacja była o tyle tragiczna, że Gwendolyn nosiła jego dziecko.
- Bydlak - rzuciła oschle Rachela.
- Wyobraźcie sobie sytuację tej dziewczyny - poprosił. - Mamy małą, religijną społeczność i dziewczynę bez rodziny, z nieślubnym dzieckiem.
- Załamała się - powiedziała cicho Jenny. - O tym była ta piosenka.
- Gwendolyn w szale przeklęła miasteczko, a potem odebrała życie sobie i nowo narodzonej córce wieszając się na wieży - zakończył opowieść. - Mówi się, że duch Gwendolyn przemierza ulice w poszukiwaniu córek Lavender.
- Czy to nie jest przypadkiem historia o Panieńskiej Skarpie? - wtrąciła Rachela.
- Ma pani rację. Mieszkańcy starali się odciąć od Gwendolyn i opowiadając jej historię przenosili miejsce makabrycznego incydentu kilka kilometrów dalej. Jak widzicie... ten zabieg nie zdał się na wiele, bo nad Lavender zwisa klątwa śmierci.
- Pan usiłuje nam wmówić, że wieżą władają jakieś nadprzyrodzone... paranormalne zjawiska? - podsumował Seymour. - Wiara w zabobony w XX wieku jest nie do przyjęcia.
- Nic nie usiłuję wam wmówić. Chciałem tylko odnieść się do słów oficer Marble - zaznaczył.
- A wierzy pan w duchy? - zainteresowała się Rachela.
- Wierzę w istnienie sił obcych i nadnaturalnych, które czasem - podkreślił ostatnie słowo - mogą próbować nas skrzywdzić. Nie chcę demonizować, bo jeśli istnieją moce złe to z pewnością, gdzieś tam są też dobre,usiłujące nam pomóc.
Jenny odruchowo złapała Seymoura za nadgarstek.
- Słyszałeś wcześniej o Gwendolyn?
- Nie, ale tam przed wieżą widziałem jej grób.
- Otóż to - odezwał się Fuji. - Ona była ostatnią osobą pochowaną obok kaplicy. Po jej pogrzebie ludzie zaczęli odczuwać paniczny lęk przed tym miejscem.
Z poranka zrobiło się południe, a zaś wieczór. Jenny odprowadziła Rachelę do drzwi.
- Na pewno nie chcesz, żebyśmy cię odprowadzili?
- Nie - pokręciła głową. - Trafię sama... - przedłużała pożegnanie. - Myślisz, że ta historia o wieży jest prawdziwa?
- Nie wiem. Przekonamy się. Cześć - odparła, zamykając za kobietą furtkę.
Wróciła do motelu. Na progu czekał na nią Seymour.
- Zadzwonię do pana Hamma i przekażę mu nasze ustalenia.
- Nie - usłyszał sprzeciw. - Jutro z samego rana wrócę do wieży i odszukam Terri.
- Pójdziemy razem.
Gdy "Hotel na Lawendowym Wzgórzu" zasnął Jenny była gotowa do drogi. Nie miała zamiaru czekać do rana. Poczuła zło gnieżdżące się w starych murach i nie chciała, aby ktokolwiek musiał czuć ten sam strach, który opętał ją przy poprzedniej wizycie. Dlatego zrobi to, czego nie potrafiła wcześniej - uratuje zaginioną dziewczynę.
- Nie opuszczę cię.

***


miasteczko Lavender, rok 1986

Nie było odwrotu. Każdy kolejny krok musiał prowadzić ją w głąb ciemnej paszczy roztwartej przez demoniczną wieżę. Czy znalazła się w piekle? Opleciona mrokiem przystanęła na pierwszym stopniu prowadzącym do pomieszczeń na piętrze.
- Melvin... - wyszeptała.
Nikt nie odpowiedział.
- Melvin... - tym razem szept był głośniejszy.
Postawiła nogę na drugim schodku, który wydał z siebie przeraźliwy jęk. Wejście na górę groziło zawaleniem. Remont został przerwany pół roku temu po tym jak robotnicy uskarżający się na dziecięcy płacz w końcu uciekli.
Darla zebrała odwagę i ruszyła po schodach. Wspinała się zdecydowanie, kurczowo trzymając poręcz. Na pierwszym piętrze doszły ją odgłosy skrobania. Nie chciała dłużej przebywać w tym samym pomieszczeniu, co istota wydająca te dźwięki. Pośpiesznie wbiegła na wyższe piętro. Światło nie docierało tutaj, a więc musiała poruszać się po omacku - łapiąc za ściany i zahaczając o meble. Przystanęła na chwilę przy łóżku nasłuchując szeptów dobywających się z zakamarków. Szef siedział przy okrągłym stoliku pod ścianą.
- Melvin? Co ty tu robisz?
- Siadaj. Spóźniłaś się.
Kobieta posłusznie zajęła miejsce obok niego.
- Zaczynajmy seans.
- Melvin - wyszeptała z troską. - Ja myślę, że obudziliśmy coś strasznego.
- O czym ty mówisz? Weź się w garść zaraz przyjdą ludzie na wielkie otwarcie.
- Melvin o jakim otwarciu mówisz? - jej głos drżał.
Ludzie w miasteczku plotkowali o szaleństwie, które dotknęło jej przyjaciela. Co wieczór wchodził do cmentarnej wieży przyjmując w gości - na zmianę - młodą dziewczynę lub starą kobietę. Pośród zniszczonych ścian, gnijącej podłogi i rozbitego żyrandolu dostrzegał piękne kolory, muzykę i głośne brawa. Sukces o jakim zawsze marzył stał się ułudną rzeczywistością pogrążonego w szaleństwie człowieka.
- Czy jest z nami Gwendolyn? - zaczął, stukając talerzykiem w blat.
- Jestem, kochanie.
Darla chciała wstać, ale nogi odmówiły jej posłuszeństwa. Pomieszczenie wypełnił obrzydliwy odór śmierci. Tuż naprzeciw niej siedziała stara kobieta. Jej małe oczy przeszywały Darlę na wylot.
- Dlaczego... płaczesz... dziecię... moje?
Po policzku dziewczyny popłynęła pojedyncza łza. Ze strachu nie była w stanie wykonać ruchu. Wrzasnęła, ale jej głos okazał się bezdźwięczny i pusty.
Nazajutrz rano po magiku i jego asystentce nie było śladu. Ludzie szeptali o klątwie wieży i diabelskich obrzędach odbywających się we wnętrzu kaplicy. Nikt jednak nie miał ochoty sprawdzać ile prawdy było w tych pogłoskach. Za dnia pięciu najodważniejszych mężczyzn weszło do wieży. Pośpiesznie przeszukali kąty i zakamarki, ale na drugie piętro postanowili nie zapuszczać się.
Jakiś czas później ktoś podobno widział Melvina i Darlę na wyspie Cinnabar, gdzie dopracowywali nowy program. Następne lata wieża w Lavender była zamknięta, tak samo jak pokój, w którym kiedyś Sabrina odnajdzie lalkę Darli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 22 mar 2020, 14:02

Amber


wyspa Cinnabar, rok 1975

We wczesnych latach kariery naukowej profesor Fuji wraz z profesorem Blainem dokonali odkryć, które miały dołożyć się do puli nieszczęść Lavender.
Z ogromnych słoi wypełnionych cieczą na naukowców spoglądała zdeformowana istota. Jej obrzmiałe kończyny przesuwały się powoli w stronę świata na zewnątrz. Niemal błagalnymi ruchami dotykały szklanej bariery dzielącej ją od wolności, a potem cofały, aby powtórzyć ten rytuał.
Blaine wpisał ostatnie dane do tabelki, odłożył pióro i skoroszyt, a następnie oparł się o wysoką szafkę za biurkiem.
- Obiekt nadal bez zmian – powiedział. – Możemy powtórzyć testy, ale…
Wilbur w milczeniu przyglądał się słojowi.
- Kluczymy w miejscu – dodał.
- Co chcesz powiedzieć?
- Wiesz dobrze – odbiwszy się od szafki stanął obok kolegi. – Lada moment sponsor będzie żądał od nas jakichś konkretnych wyników, a my nie mamy niczego!
- Giovannim się nie przejmuj – uspokoił go Wilbur. – Jego biorę na siebie.
- Łatwo ci mówić! – podniósł głos. – Ciebie tu nie było jak przysłał tu swoich bandziorów!
- Powiedziałem, że z nim to załatwię.
- Co chceszzałatwiać?! – zirytował się. – Wyraźnie powiedzieli, że jeśli nie stworzymy klona Mew możemy się żegnać z życiem!
- Nic takiego nie powiedział – zaznaczył zirytowany Wilbur. – To znaczy… Nie to miał na myśli – usiadł przy biurku i zaczął nerwowo przeglądać dokumentację. – Pan Giovanni bardzo nam pomógł, gdy uczelnia wypięła się na pomysł klonowania żywych organizmów. Tylko dzięki niemu projekt Mew 2.0. jeszcze istnieje.
- Już niedługo – zaznaczył ponuro Blaine.
- To jest wykonalne i wiesz o tym tak samo jak ja. Musimy po prostu znaleźć błąd, który popełniamy, wyeliminować go i Mew zostanie powołany do życia, a jak to się uda… Być może odnajdziemy lek na śmierć.
- Nie ma leku na śmierć. Wiem, że bardzo byś chciał go wynaleźć ze względu na żonę i to co przechodzicie z dziećmi, ale…
- Zamknij się – uciął cicho. – Jutro ponownie powtórzymy testy.
Dwa lata później Cinnabar wstrząsnął pożar willi stojącej na północnym zachodzie wyspy. Miejscowi głupio gadali, że tak naprawdę rezydencja służyła za laboratorium i rzekomo nie raz widziano, jak nocą nieoznakowane ciężarówki wwożą na jej teren beczki z jakimiś chemikaliami. I to właśnie one miały stanowić przyczynę pożaru. Potem wyszło, że właścicielem tajemnego laboratorium miał być Giovanni, wpływowy przedsiębiorca powiązany z organizacją przestępczą. Jakiś facet zaklinał się, że tamtego dnia widział humanoidalną istotę unoszącą się nad zgliszczami budynku.

***


miasteczko Lavender, lata 1983 - 1987

Państwo Fuji nigdy nie postrzegali Lavender jako siedliska zła. Dla nich była to raczej melancholia. Cudowna jesienna tęsknota za czymś czego miasteczko nie potrafiło nazwać. Niewielki pensjonat miał stać się ich nowym domem. W lipcu 1983 roku na świat przyszło ich pierwsze i jedyne dziecko. Wtedy wszystko się zmieniło.
Podobnie jak Sabrina, córka Fujich, była niezwykła i od chwili narodzin jej całe życie zostało splecione z Lavender. Po urodzeniu Amber nie oddychała przez dwie minuty. Dopiero po reanimacji złapała pierwszy haust powietrza. Jednak pozornie wyrwana z mocnego uścisku śmierci musiała pozostać w jej objęciach już na zawsze.
Problemy przy porodzie wpłynęły na dalszy rozwój dziewczynki. Inność Amber uwidaczniała się z każdym kolejnym rokiem życia. Twarzyczka różana u małych dzieci miała niezdrowy siny kolor. Chodziła koślawo, mówiła niewyraźnie. Pisać i liczyć nauczyła się przy ojcu z wielkim trudem. I chociaż ludzie za plecami wołali na nią dziwadło z Lawendowego Wzgórza, dla Fujich była cudem. Dla matki cudem danym przez los, dla ojca przez naukę.
Jednak niezależnie od siły miłości rodzice nie dostrzegali tego, co było w niej najniezwyklejsze. Ich córka potrafiła rozpoznawać kolory pomieszczeń oraz żywych istot. Rozumiała pokemony. Niestety dar ten jako jedyna zauważyła Gwendolyn. Od tamtej chwili nawiedzała dziewczynkę, nucąc przy tym spokojną melodyjkę. Amber nigdy nie okazywała lęku przed duchem. Odwaga była dla niej czymś tak samo naturalnym jak kolory. Mimo to towarzystwo istoty było męczące. Gwendolyn na początku wyłącznie śpiewała, nie starając się wchodzić z nią w żadne interakcje. Zwykle siadała na rozsuwanej kanapie pod oknem i nuciła tą dziwną melodię. Z czasem zaczęła siadać na skraju łóżka Amber i szeptać o rzeczach paskudnych i niewybaczalnych.
Wtedy pojawiła się maska, którą Amber otrzymała na urodziny. Była to zwyczajna biała maska przedstawiająca hełm Cubone – plastikowa, nieco wyszczerbiona z boku, zapinana na gumkę z tyłu głowy. Zakładając ją głos znikał.
I chociaż Amber nie pojmowała zależności pomiędzy maską, a duchem nauczyła się korzystać z niej niczym z magicznej ściany odgradzającej ją od wstrętnego potwora.

***


miasteczko Lavender, rok 1997

Drzwi leżały oparte o ścianę wieży, a zawias, na którym były umocowane wisiał już wyłącznie na jednej śrubie. Jenny odruchowo złapała za zawias, który z głuchym brzdękiem spadł na schodek, a potem w trawę. Przegniłe drzwi osunęły się na ziemię. Policjantka weszła do wnętrza. Latarką obmiotła całe pomieszczenie; zniszczone meble, śmieci, nic nadzwyczajnego. Terri mogła być jedynie, na którymś z wyższych pięter.
Po co ranna dziewczyna miałaby chować się na piętrze opuszczonego budynku? Po co sama tutaj przyszła? Czy nie słyszała melodii nuconej przez Gwendolyn? A jeśli nad wieżycą wisiała klątwa? Nadprzyrodzona siła zmuszająca wszystkich do wchodzenia w paszczę potwora. Najpierw Lostelle, potem Terri, a teraz ona. Zło zmieniało formy, ale zawsze oznaczało zagrożenie.
- Lostelle? – wyszeptała.
Odpowiedział jej dziecięcy śmiech. W jednej chwili zapomniała o wszystkim i niczym ćma ciągnąca do światła podążała w kierunku śmiechu.
- Nie idź tam! – usłyszała dziecko. – To nie jest Lostelle. Kimkolwiek jest Lostelle to nie jest ona.
Jenny natrafiła na opór. Rękę policjantki ściskała kilkuletnia dziewczynka. Miała wrażenie, że już gdzieś widziała jej twarzyczkę.
- Ja cię skądś znam… - wyszeptała na tyle cicho, aby nie zagłuszyć słyszanego śmiechu.
- Nie idź tam – powtórzyła stanowczo.
Jenny bezwładnie dała się pociągnąć dziewczynce za rękę. Wtem śmiech zmienił się w zachrypnięty wrzask. Z ciemności wyłoniła się starucha. Ubrana w spłowiałą suknię, dłonie i nogi niczym pajęcze kończyny przesuwały się w nienaturalny dla człowieka sposób. Jej blada twarz była pokryta ropiejącymi ranami, a zamiast oczu miała dwie, czarne dziury.
Starucha złapała policjantkę za gardło, a następnie przydusiła ją do ściany. Marble spróbowała oswobodzić się, ale długie, kościste palce oplotły szyję z ogromną siłą. We wrzasku usłyszała kołysankę Lavender. Spokojna i kojąca przymusiła ją do zaprzestania walki. W końcu zabrakło jej oddechu.
Gwendolyn uśmiechnęła się luzując nieco chwyt. Miała ją w swoim posiadaniu. Jeszcze moment i wyzionie ducha.
- Nie… - wyszeptała Jenny. – Nie masz jeszcze Terri, prawda?
- Aghhhh!!!
- Ani Lostelle, ani mnie!
Starucha przybrała postać młodej dziewczyny zwalniając uścisk. W jakiejś dzikiej furii zaczęła krzyczeć i ciskać się po ścianach. Jenny osunęła się na podłogę, z której pomogła jej wstać dziewczynka.
- Zaprowadzę cię do Terri – oznajmiła.
Obie ruszyły w górę po kręconych schodach zostawiając oszalałą z wściekłości Gwendolyn samej sobie.

***


Seymour wpadł do pokoju pana Fuji'ego w wielkim amoku mówiąc coś o niesprecyzowanym niebezpieczeństwie. Wilbur podniósł się z łóżka i niemal natychmiast zarzucił na siebie szlafrok leżący na krześle. W pierwszej chwili ogłuszony natłokiem bezwładnych informacji słuchał i bezmyślnie potakiwał. Zatrzymał się dopiero na słowach o Jenny.
-Niech pan opowie raz jeszcze. Wolniej i po kolei – zaznaczył, siadając na łóżku.
- Zaplanowaliśmy dzisiaj iść z Jenny do tej wieży.
Fuji przytaknął, a Seymour kontynuował:
- Ale nie ma jej. Myślę, że poszła tam sama.
- W takim razie musimy tam iść – postanowił.
- A może lepiej zadzwonić na policję?
- Żaden policjant z Lavender nie odważy się zbliżyć do wieży – odparł, szukając w szafie ubrań na przebranie.
- A pan się nie boi?
Fuji na moment przystopował.
- Już kiedyś byłem w tej wieży i wtedy przyszło mi się zmierzyć z moim największym lękiem. Tam już nie ma niczego, czego mógłbym się obawiać.

***


[i]miasteczko Lavender, rok 1988[/i]

Było ciepłe, czerwcowe popołudnie. Anna i Amber wracały ze sklepu okrężną drogą. Ostatnie kilka dni dziewczynka chorowała, zwykłe przeziębienie, ale w oczach matki na tyle poważne, aby przeczekać je w domu. Dzisiaj po raz pierwszy wyszły na spacer, a sprzyjająca pogoda odwlekała ich powrót.
Amber maszerowała kilka kroków przed matką. Twarz jak zwykle ukrywała pod maską, zaś w dłoni ściskała drugi element kostiumu, plastikową kość imitującą broń pokemona.
- Cubone i jego mamusia – powiedziała, zatrzymując się przed furtką do domu.
Zza zakrętu wyjechała furgonetka ostro hamując przed bramą. Anna zdążyła podbiec do córki, gdy z pojazdu wyłonił się mężczyzna. Delikatnie, chociaż z pełną stanowczością zaprosił kobietę i dziewczynkę na przejażdżkę. Anna usiłowała stawić opór.
- Nie utrudniaj – poprosiła kobieta znajdująca się na miejscu kierowcy. – Współpracuj, a nic nie stanie się twojemu dziecku.
Amber nie rozumiejąca sytuacji postanowiła wyrazić głośny sprzeciw. Mężczyzna trzymający ją za nadgarstek wymierzył dziewczynce siarczysty policzek. Maska przekrzywiła się, a zszokowana Amber posłusznie weszła na tył samochodu.
- Czego chcecie? – spytała Anna tuląc córkę. – Pieniędzy? Mam przy sobie trochę… Nie jesteśmy zamożni, jeśli chodzi o okup – zaczęła tłumaczyć jednocześnie sięgając do torebki po portfel.
- Pieniędzy nie – przerwała kobieta prowadząca samochód. – Pani mąż może nam zaoferować coś znacznie cenniejszego.
Furgonetka zatrzymała się pod wieżą. Annie po raz pierwszy wydała się przerażająca.

***


Motel na Lawendowym Wzgórzu działał nieprzerwanie od kilku lat. Nie miał wielu gości, a niewielką rolę gospodarzy na zmianę pełnili Wilbur z Anną. Dla Wilbura hotel był przede wszystkim domem, a na szyld informujący o wolnych pokojach nie zwracał zwyczajnie uwagi. Przyjezdni byli rzadkim widokiem. Na przestrzeni tych kilku lat przez motel przewinęło się może z pięćdziesiąt osób. Dla niego był on zwykłym domem.
Wprowadzając się do miateczka Wilbur od razu objął stanowisko kustosza Domu Pamięci. O posadę zaczął zabiegać na kilka miesięcy przed przyjazdem do Lavender, aby zaraz po przejściu na emeryturę swojego poprzednika stawić się w nowym miejscu pracy.
Tamtego dnia coś zatrzymało go dłużej w pracy. Jakaś głupota, ktoś wpadł w ostatniej chwili z przesyłką, zadzwonił telefon, a może zagadał się ze stróżem? Do domu wrócił spóźniony i nie zastał ani żony, ani córki.
W jadalni czekał na niego młody mężczyzna w czarnym uniformie z literą R. Znał ten symbol – Rakietowiec.
- Nieładnie, stara dziadygo – pokręcił głową młodzieniec. – Schowałeś się w tej norze i zmuszasz pana Giovanniego, aby szukał cię po jakichś zapyziałych dziurach.
- Gdzie są Anna i Amber? – wydobył z siebie drżący głos.
- Dotrzymują towarzystwa moim przyjaciołom.
- Czego chcecie?
- Chyba wiesz… - uśmiechnął się. – Interesują nas twoje badania nad projektem Mew 2.0.
- Blaine zna szczegóły.
- Blaine nie ma połowy twojej wiedzy. No i… jest jeszcze gorszą dziadygą od ciebie.
- Wiecie, że to coś wymknęło się spod kontroli?
- Dlatego musimy stworzyć Mew 3.0 i naprawić to, co wy dwaj koncertowo zjebaliście – powiedział rozbawiony.
- Nie mam ich tutaj – odparł ostrożnie Wilbur. – Musiałbym jechać do Pewter, ale i tam nie jestem pewien, czy…
- To lepiej jedź po nie natychmiast – przerwał mu. – Czekamy z małżonką i bachorem w tamtej wieży – powiedział, wyglądając przez okno. – Masz czas do wieczora.

***


miasteczko Lavender, rok 1997

Jenny podążała za dziewczynką po długich kręconych schodach. Z początku starała się liczyć stopnie, ale po dwudziestu przestała skupiając się wyłącznie na plecach przewodniczki. Ta poruszała się w mrokach z niezwykłą płynnością, zupełnie jakby znała to miejsce na pamięć. I chociaż policjantka odrzucała wiarę w nadprzyrodzone zjawiska to wydarzenia skupione wokół wieży przekonywały ją do zmiany stanowiska.
- To była Gwendolyn?
- Tak – odparła po chwili zastanowienia - na mnie też musisz uważać czasami.
Jenny postanowiła nie zagłębiać się w znaczenie jej słów.
- Jak masz na imię?
- Amber.
- Ja jestem Jenny.
- Wiem – zaśmiała się. – Gwendolyn nam mówiła.
- Czy Terri nic nie jest?
- Jest na granicy.
Zatrzymały się na pierwszym piętrze. Amber uchyliła zbutwiałe drzwi i ostrożnie weszła do pokoju. Jenny podążyła za nią.
Na łóżku leżała Terri. Nie przypominała uśmiechniętej dziewczyny ze zdjęcia. Jej twarz wyrażała ból w najszlachetniejszej postaci. Wytrzeszczone, szklane oczy spoglądały w sufit, mokre włosy oblepiały twarz, usta głośno łapały powietrze. Policjantka oświetliła latarką resztę ciała nastolatki. Na uwagę zasługiwała noga i okropna, ropiejąca rana. Terri była przytomna, ale pod wpływem gorączki majaczyła.
- Zabiorę cię stąd.
- Ciekawe jak… - usłyszała kąśliwy komentarz.
- Może ma pomysł? – dopowiedział jakiś facet.
- Nie ominie i Gwendolyn i potwora.
W pokoju poza nią, Terri i Amber pojawiła się jeszcze dwójka ludzi; okrągły mężczyzna w eleganckim, zielonym fraku oraz kobieta w wieczorowej sukni.
- Terri już należy do Gwendolyn. Prawdopodobnie jest cenniejsza od nas wszystkich razem wziętych. Nie pozwoli jej stąd zabrać – mówiła kobieta.
- To Darla i Mervin – przedstawiła ich Amber. – Nie przejmuj się nimi. W tym miejscu musisz obawiać się wyłącznie mnie i Gwendolyn.
- Jenny! Jenny! Odezwij się!
Głos Seymoura podziałał na policjantkę elektryzująco. Spojrzała w stronę Amber, ale tej już nie było, Melvin i Darla również zniknęli. Należało wynieść Terri z przeklętej wieży. Nie było czasu do stracenia.
- Muszę cię stąd zabrać. Natychmiast! – zaczęła, szukając jakiegokolwiek kontaktu z ranną.
Rozległ się wrzask Seymoura, poprzedzony potwornym rykiem oraz płaczem pana Fuji'ego.
- Amber! Amber!
Terri rozpłakała się. Policjantka przełożyła rękę dziewczyny przez bark, objęła ją w pasie i szybkim krokiem ruszyły do wyjścia. Słabe światło latarki wyznaczało im niepewną drogę na parter, gdzie rozgrywał się koszmar.
Seymour czołgał się po ziemi w poszukiwaniu okularów, po przeciwnej stronie stał pan Fuji, a nad nimi górowało wielkie monstrum w masce Cubone. wymachujące młotem, którym zmiażdżył kości Terri. Na jego widok nastolatka zaczęła się szarpać.
- Amber… - wymamrotał Wilbur. – Czy to ty?

***


miasteczko Lavender, rok 1988

Przez lata pracy naukowej profesor Fuji nagromadził mnóstwo danych, wniosków i obserwacji z czego większość stanowiła zwykłe kluczenie w labiryncie. Próby stworzenia genu upadały niczym nadzieje jego i Anny na dziecko. W którym momencie przestał dążyć do celu i zajął się klonowaniem Mew? Nie potrafił powiedzieć.
Amber – pomyślał z trwogą. – Co jeśli oni wiedzą?
Po Cinnabar nie potrafił zaprzestać swoich eksperymentów, a ich wynikiem była Amber. Ich długo wyczekiwane dziecko z genem Mew. Za żadne skarby nie mogą dowiedzieć się o tym.
- Nie… Na pewno nie włączałem informacji o łączeniu genów pokemona z ludzkimi – wymamrotał nerwowo wertując pierwsze strony notatnika.
Dokumenty zapakował do reklamówki i udał się na spotkanie do wieży. Przed wejściem czekał na niego facet, który wcześniej przekazał mu wiadomość w motelu.
- Masz to? – spytał.
Fuji uniósł w górę ciężką reklamówkę z makulaturą. Porywacz przepuścił go przodem.
W sali głównej czekała na nich kobieta. Siedziała za składanym stolikiem, jej twarz oświetlała lampka. Fuji rozejrzał się po ciemnym pokoju. Anny i Amber nie było z nimi. Młodzieniec jednym susem wskoczył na schodek w ten sposób broniąc wstępu na piętro.
- Gdzie one są? – spytał Fuji.
- W pokoju nad nami – odparła ze zrozumieniem kobieta. – Teraz pokaż czego dokonałeś – dodała zachęcająco wyciągając dłonie po pakunek.
Kobieta wnikliwie przeglądała notatki od czasu do czasu ciężko wzdychając. Jakiekolwiek próby zabrania głosu przez Wilbura uciszała gestem ręki.
- Profesorze, to są same bzdety – oznajmiła rozczarowana.
- To wszystko co mam – rzucił w rozpaczy. – Reszta spłonęła na Cinnabar.
- No właśnie… - westchnęła. – Z tym pożarem to też zagadkowa sprawa. Mówią, że eksperyment wyrwał się spod kontroli, ale może sam podłożyłeś ogień? Odkryłeś coś, czym nie chciałeś się podzielić z panem Giovannim i uciekłeś jak złodziej… James – zwróciła się do stojącego na schodach mężczyzny. – Zostań z nim!
Wilbur ruszył do przodu chcąc zatrzymać kobietę, ale James zareagował znacznie szybciej powalając go na ziemię. W następnej chwili usłyszał strzał z broni, krzyk Anny i kolejny strzał. Potem pociemniało mu przed oczyma. W kompletnej ciszy i ciemności rozległ się kolejny wrzask. Tym razem należał do morderczyni.
- Jessie… - jęknął chłopak.
Odpowiedziało mu tylko mlaskanie. Drzwi na piętrze cichutko zaskrzypiały, aby w następnej chwili trzasnąć z wielkim hukiem. James podskoczył. Zebrawszy w sobie dość odwagi ruszył z odsieczą. Na schodach wpadł na tytaniczne monstrum w masce. Rosły nieznajomy uniósł porywacza, a następnie cisnął nim o schody. James przeturlał się tuż obok Wilbura. Napastnik doskoczył do niego i na oślep zaczął bić młotem. Krew tryskała na wszystkie strony.

***


To co ujrzała w pokoju na piętrze Jessie przerosło jej najśmielsze oczekiwania. Znad zwłok Amber uniosła się mglista, fioletowa poświata. Rosła nabierając kształtów i realności. Masywne ramiona wydobyły się jako pierwsze z tułowia dziewczynki, a potem nogi rozrywając jej drobne ciało na strzępy. Istota wyglądała jak pająk nieudolnie połączony ze zwłok i czegoś nowego, gniewnego. W końcu z karku wyłoniła się głowa, aby na zakończenie tego groteskowego przedstawienia zwłoki rozerwał cały on, potwór. Wielki, umięśniony mężczyzna o dziwnej posturze, ukrywający twarz za maską pokemona.
Jessie uniosła pokeball, ale istota złapała ją za nadgarstek nim ta zdążyła wykonać ruch. W szale cisnął kobietę o podłogę. Jego furię mogła zaspokoić wyłącznie śmierć. Po jej zabiciu popędził na parter, aby to samo zrobić z Jamesem.
Amber stała z boku i spoglądała, a to na kreaturę, a to na rozerwane zwłoki. Widziała w nich jedność. Najpierw chciała powstrzymać bestię, ale potem przypomniała sobie o potwornej zbrodni dokonanej przez Rakietowców. Zabili ją i mamę. Ten ból mogły zagłuszyć jedynie ofiary. I w ten sposób Amber stała się częścią mrocznej legendy Lavender.

***


Fuji obudził się na stercie papierów. Przed nim leżały zwłoki Anny, a dalej strzępki Amber. Mężczyzna doczołgał się do żony. Obejmując ją zaskomlał, przeklinając Rakietowców i Giovanniego.
Z głębi pokoju wyłoniła się bestia.
- Tato… Tato…
Wilbur spojrzał w Prost na ujadające mostrum. W jego pomrukach i drżącym pisku nie słyszał Amber. Przerażony wybiegł z wieży.

***


miasteczko Lavender, rok 1997

- Amber? Czy to możliwe? – Fuji spoglądał na potwora z ciekawością i niknącym strachem. W chwili, w której po tylu latach znowu ujrzał Amber rozpłakał się.
- Jestem tutaj. Zawsze byłam.
- Przepraszam, Amber – mówił zachłannie tuląc ją do siebie.
Amber zniknęła pozostawiając po sobie wyłącznie ciemność.
Z mrocznego zakamarka ponownie wynurzyła się Gwendolyn. Z ogromną siłą wyszarpnęła bezwładne ciało Terri i pociągnęła je do tyłu. Jenny i Seymour natychmiastowo dopadli do dziewczyny próbując wyrwać ją ze szponów ducha. Koszmar mógł trwać w nieskończoność. Policjantka w akcie desperacji rzuciła się na staruchę blokując jej przejście do ofiary. Zaskoczona Gwendolyn wbiła pazury w ramiona Jenny i wraz z nią zniknęła w mroku.
Seymour z pomocą Wilbura wynieśli Terri z wnętrza wieży. Była bezpieczna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Posty: 622
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:34
Lokalizacja: mój pokój
Kontaktowanie:

Re: [Pokemon] Nadprzyrodzony

Postautor: Skorpion » 18 sie 2020, 00:39

Seymour


region Kanto, rok 2003

Ostatnie mistrzostwa ligowe wygrał Green Oak. Zwycięstwo zostało przyznane po wieloletniej dominacji Lance’a, który wcześniej tytuł mistrza odebrał Samuelowi, dziadkowi Greena.
- Puchar Ligi Indigo wraca do miasteczka Pallet – podsumował melancholijnie komentator pojedynku.
Seymour Blaustein nie interesował się zawodami. W gazetach zwykł omijać rubrykę sportową, a telewizji nie oglądał wcale. Dlatego też emocje związane z walkami pokemon były mu całkowicie obce. Bez reszty poświęcał się pracy odkładając wszelaką rozrywkę na bok. To miał być jego pierwszy urlop od wielu lat i nieprzypadkowo zaplanował spędzić go w Motelu na Lawendowym Wzgórzu.
Jakoś w marcu zadzwonił do niego pan Fuji. Ich rozmowa, choć niespodziewana dla Blausteina, przebiegła w przyjacielskim tonie. Na koniec Wilbur poprosił go o przyjazd do Lavender. W prośbie był na tyle stanowczy, że wymusił na Seymourze obietnicę, a przy kolejnym telefonie, w maju, dokładną datę.
Mężczyzn połączył jeden epizod, którego nie dało się objąć rozumem. Wydarzenia sprzed siedmiu lat pozostawiły w Seymourze niezrozumiały ślad. Były jak zadra na rzeczywistości dobrze opisanej i skatalogowanej. Mimo to właśnie one pchnęły jego karierę zawodową do przodu. Terri Hamm wróciła do domu, a on został bohaterem. Nic więcej nie miało znaczenia. Oficjalnie wnuczka właściciela Sliph Co. uległa poważnemu wypadkowi – spadła ze spróchniałych schodów miażdżąc sobie przy tym nogę. Jej chłopak nie przeżył, podobnie jak policjantka uczestnicząca w późniejszej akcji ratunkowej.
- Ach, Jenny… - pomyślał Seymour.
Po tamtych wydarzeniach z szeregowego pracownika stał się jedną z ważniejszych figur w firmie. Bywał gościem w domu Hammów. Z Richardem rozmawiał jak ze starym przyjacielem, a dla Terri był niczym brat. O przeklętej wieży rozmawiał z nią potem tylko raz.
- Ciebie też woła?
- Kto? Gwendolyn? Nie – odpowiedział. – Jej kołysankę słyszały tylko kobiety.
- Ostatnio słyszę ją coraz rzadziej.
- To chyba dobrze.
- Tak – przyznała z lekkim niepokojem. – Bałam się, że nigdy nie przestanie grać.
Dwa lata przepracował jako specjalista działu technicznego, a potem jeszcze rok jako zarządca oddziału w Saffron. I w końcu zrezygnował z pracy. Wrócił do rodzinnego Pewter, gdzie przyjął posadę dyrektora muzeum.
Przez siedem lat chciał wierzyć, że miasteczko zatraciło swoją mroczność. Przywitał go słony deszcz i zimny wiatr ciągnący od morza. Seymour pierwszy raz uniósł głowę, aby zobaczyć w oddali czarną iglicę odgradzającą od siebie domy. Wieża nadal stała szpecąc okolicę własnym złem. Ruszył pustą drogą w kierunku motelu, a im bliżej był celu, tym ohydniejsza stawała się wieża.

***


W Lavender nie ma życia. Wszystko, co pozornie oddycha jest tylko odmianą śmierci – brzydkiej i ponurej. Jedynie pan Fuji zdawał się być obojętny na los miasteczka. Z tylko sobie znanym spokojem nucił kołysankę zasłyszaną przed laty w wieży. Kołysanka też stanowiła odmianę śmierci, ale po odnalezieniu Terri Hamm melodia nabrała nowego znaczenia.
Jakoś rok temu pan Fuji uznał, że czas przywrócić motelowi jego dawny urok. Nigdy nie był to budynek przesadnie zadbany i wywołujący w kimkolwiek zachwyt, ale posiadał czar. To było miejsce, w którym postanowił zamieszkać Anną i Amber. Ich mały raj. Po śmierci żony i córki motel wypełniał wyłącznie smutek. Wilbur nie chciał, aby to uczucie dłużej wypełniało ściany domu. Teraz, gdy melodia o Lavender zyskała nowe znaczenie i motel musiał otrzymać nową rolę.
Hotelarz najął ludzi do odmalowania ścian, naprawy dachu, wymiany okien. Sam zawiesił na powrót szyld przed wejściem.
Ubodło go nieco, że gość nie zwrócił uwagi na zmiany. Dla Seymoura to był tylko hotel, a dla niego kawał życia. Chciał, aby młodzieniec choć w niewielkiej części zrozumiał jego starania.
- Odnowiłem pokoje – mówił, prowadząc Seymoura korytarzem.
- Salon chyba też.
Fuji poczuł się nieco lepiej. Może jednak zauważył?
Wieczorem obaj usiedli w recepcji. Wilbur zaparzył herbatę.
- Dlaczego pan mnie zaprosił?
- Jesteś jedynym gościem, którego wspominam.
- Pewnie przez…
- Nie – uciął.
Seymour przypominał mu siebie za młodu. Może nie było to jakieś wielkie podobieństwo, ale na tyle znaczące, że ilekroć wspominał o wydarzeniach z wieży przed oczyma pojawiał mu się pan Blaustein.
- Pamiętasz kobietę, którą Jenny poznała w motelu? – zmienił temat. – Jenny, ta policjantka – uściślił.
- Pamiętam. Miała jakieś problemy z córką – odparł ostrożnie. – Nadal tu mieszkają?
- Nie, wyjechali. Myślę, że jej córka była tak naprawdę ostatnią ofiarą Gwendolyn.

***


miasto Saffron, 1997-2000

Od kłótni Abe i Racheli mijały dni, tygodnie, a potem miesiące. Po upływie dwóch lat kontrakt Abe’a ze Sliph Co wygasł, a ten nie zabiegał o jego przedłużenie. Rodzina opuściła grobowe miasteczko, aby znowu zamieszkać w Saffron.
Rachel znała jedynie śmierć przez zapomnienie. Dzieciństwo upłynęło jej na ciągłych zmianach adresu. Wtedy jeszcze nie rozumiała, że uciekały przed ojcem. Tata umarł dla matki i dla niej też musiał. Niestety nadprzyrodzona siła nie pozwalała o sobie zapomnieć. Jakaś jej cząstka przywędrowała za nimi z Lavender i stała się nierozerwalną częścią ich obecnego życia.
Okropna lalka znaleziona w tamtym domu stała się najlepszą przyjaciółką Sabriny. Dziewczynka nosiła ją ze sobą wszędzie. Szeptała lalce coś na ucho, przystawiała własne do jej porcelanowych ust, a po chwili śmiała się do rozpuku.
- Bardzo dobrze.
Rozległ się trzask. Dziewczynka spojrzała w kierunku schodów, ale nie ruszyła się z miejsca. Właśnie odbywał się podwieczorek z Sabriną. Gospodyni nie wypadało zrywać się od stołu.
- W życiu spotkasz wielu ludzi, Sabrino. Niektórzy z nich będą próbowali wmówić ci, że źle postępujesz, ale nie pozwól im na to – mówiła. – Twoja bezwzględność jest naszą siłą.
Sabrina dopiła herbatkę z filiżanki z zabawkowej zastawy i wreszcie wyszła z pokoju. U dołu schodów leżała matka. Martwe oczy spoglądały na bliżej nieokreślony punkt.
- Widzisz, Sabrino? Sama tego dokonałaś.
Pod koniec 2003 roku Sabrina została liderką areny w Saffron. Trenerzy niechętnie odwiedzają miasto. Ludzie mawiają, że Sabrina jest niepokonana. Stoją za nią nadprzyrodzone siły.

***


Wilbur postanowił nie zwlekać dłużej ze swoimi sprawami. Sięgnął do szuflady po białą kopertę. Na odwrocie napisane było:
„dla S. Blausteina, odczytać w dniu jutrzejszym”.
Podał ją Seymourowi bez słowa i zaczął sprzątać ze stołu.
- Co to takiego? – spytał, poprawiając okulary na nosie.
- W tym liście wszystko wyjaśniam.
Seymour spojrzał na hotelarza pytająco. Na jego twarzy mieszały się ze sobą zaniepokojenie i ciekawość.
- Ale co pan wyjaśnia?
- Pytałeś, dlaczego cię zaprosiłem do Lavender – odparł. – Tam znajdziesz odpowiedź.
Młodzieniec przejechał palcami po wierzchołku koperty. Przed natychmiastowym otwarciem powstrzymywał go jedynie napis na niej.
- Lavender mocno się zmieniło za sprawą oficer Marble.
- Jenny? Znaczy, jak?
Fuji wstał od stołu i przeszedł się do okna.
- Od jej śmierci nie było więcej ofiar w wieży.
- Nikt tam nie wchodzi?
- E… - machnął ręką. – Zawsze znajdą się idioci, którzy szukają przygód. Wieża jest dalej nawiedzona, ale kołysanka Gwendolyn jest zagłuszona.
- Myśli pan, że tam jest duch Jenny? Że to ona?
- Wszyscy tam są i to dodaje mi otuchy – przyznał. – Już późno – stwierdził pośpiesznie. – Pójdę już spać. Ty też nie siedź zbyt długo.

***


Udręczona dusza błąkała się bez celu ulicami miasta. Jej sposób postrzegania rzeczywistości był zgoła inny od naszego. Dla każdej żywej istoty czas płynie w jednoraki sposób. Jest liniowy i niezaprzeczalny. Zawsze brnie do przodu, a każda czynność wypełniająca przestrzeń między ramionami zegara łączy się z poprzedniczką i następczynią w nierozerwalny łańcuch. Dla duchów pojęcie czasu i przestrzeni nie sprawdzało się w ten sposób – czas był ulotny i postrzępiony. Zdarzało się, że duchy były świadkami zdarzeń najpierw przyszłych, a potem przeszłych. Historie nie układały się w przyczyny i skutki, a następowały po sobie losowo.
Na początku Jenny miała z tym ogromny problem. Bo jak każdy duch pamiętający swoją egzystencję, przejście z uporządkowanego kieratem czasu życia w szaleńczy zlepek istnienia był okropny.
Jenny szybko nauczyła się, że istnieją różne duchy. Były złe, pogłębiające własną nienawiść do świata jak Gwendolyn oraz dobre i niewinne jak Amber, które czasem się gubiły.
- Gdyby wiedziała, że tak będzie to z pewnością nie zatrzymałaby tu ciebie – przyznała kiedyś Darla.
- To prawda – dodała Amber. – Ty nie czujesz lęku.
Duchy zamieszkujące wieżę uważały, że Gwendolyn obawiała się Jenny. To dawało policjantce cel w życiu pośmiertnym. Miała ochraniać duchy uwięzione przez Gwendolyn i nie dopuścić do tego, aby ktokolwiek został złapany w pułapkę.

***


Seymour wstał bladym świtem. Z okna dostrzegł wieżę. Jakoś trudno było mu uwierzyć w słowa pana Fuji’ego. Czy to możliwe, że przeklęty budynek nie stanowił już zagrożenia? Co w takim razie z duchami tych, którzy w nim zginęli? Jenny, córka Fuji’ego, Kyle i inni będą w niej egzystować po wszeczasy? Przypomniał sobie o liście. Rozerwał kopertę bez zastanowienia i zaczął czytać:

Drogi Seymourze!

Nie łatwo przyszło mi napisanie tego listu. Tak po prawdzie to zmusiłem się do napisania go dopiero dzień przed twoim przyjazdem, ale nie chcę, abyś myślał, że informacje w nim zawarte są bredniami staruszka, napisanymi pod wpływem chwili. Wszystko dobrze przemyślałem, bo tak należy postąpić w sprawach notarialnych.
List, który czytasz jest także moim testamentem. Nieoficjalnym, jedynie takim, który ma za zadanie wyjaśnić Tobie moje motywacje. Oficjalny znajduje się u mojego notariusza, odezwie się on do ciebie w przeciągu miesiąca i przekaże klucze do mojego motelu.
Nie mam rodziny. Anna i Amber zginęły w przeklętej wieży i chociaż przez lata nienawidziłem tego miejsca to zacząłem dostrzegać światełko w ciemnościach. Ta sama siła, która zniewoliła wiele dusz pozwoliła zatrzymać w Lavender moich ukochanych, moją rodzinę. Będąc już bliski śmierci odejdę w spokoju mając pewność, że i mój duch na wieczność pozostanie w wieży razem z nimi.
Motel na Lawendowym Wzgórzu oddaję Tobie. Zrobisz z nim co będziesz chciał – sprzedaż, wynajmiesz, zamieszkasz – twoja wola. Nie zapominaj o mnie. Ilekroć spojrzysz na wieżę pomyśl o nas, ale nie w poczuciu strachu. Myśl o nas dobrze.

Wilbur Fuji


Seymour jeszcze wiele razy czytał list od Wilbura.
Obrazek


Wróć do „Anime/Manga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość